2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Neupřímná zásadovost je horší než zhovadilost

Nemá se to, psát v tzv. ich-formě, zvláště pak ne, když člověk cituje sama sebe. Jelikož jsem se dozvěděl, že mnozí (lepší) novináři se tohoto hříchu dopustili také, udělám to. V marné snaze, že i já budu lepší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 19.12.2017 9:06

Re: Nejde o kolektivismus ale o humanismus.

Sofiina volba. Já to vůbec rozhodovat nehodlám.

Stejně do toho nemám, co mluvit. Kdybych byl vládcem světa a zakázal technologický pokrok, bude mi to houby platné. Vládcům světa se vzdáleně přibližovali Hitler a Stalin, a co přinesly jejich zákazy? Bídu a utrpení desítek miliónů a jim osobně mizernou smrt.

M. Pivoda 19.12.2017 10:29

Jste občan demokratického státu

Alespoň zatím.

Takže do toho závažného tématu máte právo mluvit, ba přímo povinnost.

Z. Lapil 19.12.2017 10:39

Re: Jste občan demokratického státu

Upřesňuji: nemám do toho právo mluvit ne proto, že bych se necítil nebo mi to někdo zakazoval, ale protože to není ovladatelné.

Aneb mluvím do voleb, do EU, do Roundopu, dokonce do Trumpa, Putina, do letů do vesmíru, do muziky a dokonce do jednoho středoškolského časopisu v Hradci Králové, ale nemluvím do běhu vesmíru. Spontánní řád lidské existence - znáte :-)?

J. Schwarz 18.12.2017 20:12

Re: Pro Z. Lapila: Lidský faktor je důležitý pro budoucnost

Potravin pro všechny nebude nikdy dost, zvlášť když - a je jedno jestli "masy" nebo souhrny jednotlivců - budou odmítat genetické modifikace i používání intenzivních metod zemědělství a trvat na "bio" produktech...

M. Pivoda 18.12.2017 20:32

Pro Jana Schwarze

V roce 2017 71% respondentů podporuje geneticky modifikované potraviny (GMO).

https://singularityhub.com/2017/04/16/the-future-of-food-to-gmo-or-not-to-gmo/#sm.0000dlqrs21dr5dery8buhzhwaiqg

J. Pospíšil 18.12.2017 21:02

Re: Je mi jedno, že tento článek vyšel na Neviditelném psovi

Vlastnit automobil se nevyplatilo nikdy. Ale když mám nevýhodný drahý automobil, tak jsem to já, kdo rozhoduje o tom, že právě teď, kdy je potřeba něco daleko společensky prospěšnějšího, s ním pojedu padesát km na koupačku na pískárnu nebo pět kilometrů do hypermarketu, kde jsem před necelým týdnem už byl. A nejsem zařazen do nějakého pořadí, ani nemůže nikdo, s výjimkou mé vlastní ženy, rozhodnout, že je na řadě něco důležitějšího.

M. Prokop 18.12.2017 21:18

Re: Je mi jedno, že tento článek vyšel na Neviditelném psovi

Jistě. Proto mám jeden pro tyhle účely a druhý pro potěšení.

M. Pivoda 18.12.2017 21:29

Pro J. Pospíšila: A můžete si dokonce pořídit i koně

Někteří lidé ještě dnes stále vlastní koně, které v 19 století představovali hlavní dopravní prostředek.

P. Klíma 18.12.2017 12:19

Jestli Pravda vítězí, je Petr Hampl předem vítězem!

B. Rameš 18.12.2017 11:26

Nu, co jsem si odnesl

z článku pana Adlera je odkaz na rozhovor s panem Hamplem a z onoho rozhovoru to, že Člověk v tísni je fašistická organizace, zatímco ODS ovládá neomarxistická klika. Boží, tak to už jsme tu fašisti nebo (neo)marxisti všichni (vyjma pana Hampla a jeho nesoukmenovců/nesoudruhů, takto potomků Husových a Žižkových, o Tatíčkovi nemluvě). Přemýšlím, jestli tu ještě zbyl někdo, kdo má v hlavě místo té které fangle mozek. Nebo vytrhnou znesvářenci na barikády a začnou se mydlit, Pravda Boží vítězí, nikoho neživte!, a jako obvykle to odnesou ti obyčejní a normální lidé? Kdybyste, hovada, vychcípati ráčili.

J. Ráž 18.12.2017 16:35

Re: Nu, co jsem si odnesl

Za jedno z největší historické Fake info se dá považovat, že komunisti prohlásili fašismus za ultrapravicovou ideologii, aby někdo náhodou nechtěl srovnávat fašismus a komunismus. A úsměvné mi připadá, jak hluboce je to vžito v myslích mnohých našich intelektuálních elitářů a mediálních expertů..

Označit Antifu jako fašistickou bojůvku sedí, což se nedá říci, když někdo označí Okamurovce fašisty.

K. Frauknecht 18.12.2017 11:06

Pěkné!

Notorickým konzumentům informací z ČT nebo z Babišova/Bakalova impéria se asi moc líbit nebude, a to jim patří :-).

P. Klíma 18.12.2017 12:21

Však už tady Kavárna 💩🦍 začala kvičet 👍

K. Filek 18.12.2017 13:09

Re: Však už tady Kavárna 💩🦍 začala kvičet 👍

Klímo proč kavárna kviči?Vy jen blekotate proto,že nic jiného neumíte.

J. Sýkora 18.12.2017 10:35

A co nám říkají k této agitce fakta?

V době vstupu Británie do EU byla Margaret Thatcherová mynistryní školství VB.

Po celou dobu jejího premiérování byla Británie v EU.

Tož asi tak.

R. Mayer 18.12.2017 11:04

Re: A co nám říkají k této agitce fakta?

Nevím sice přesně, co to je "mynistryně", ale ve zmiňované době byla EU podstatně odlišná od té současné.

Ś. Svobodová 18.12.2017 12:16

Re: A co nám říkají k této agitce fakta?

Co to povídání o mynystryni Tatcherové má dělat s KDYBY pana Adlera?

J. Ráž 18.12.2017 16:38

Re: A co nám říkají k této agitce fakta?

Postoj Margaret Thatcherové k evropským společenstvím a evropské integraci se postupně vyvíjel od jisté naivní důvěry v to, že se nejedná o snahu vytvořit centralizovaný superstát, nýbrž o budování evropského trhu, až po narůstající skepsi a nakonec odmítnutí vzniku Evropské unie a požadavek vystoupení Británie z EU.

J. Kanioková 18.12.2017 19:55

Re: A co nám říkají k této agitce fakta?

"Sjednocená Evropa je klasickým utopickým projektem, pomníkem marnivosti intelektuálů, programem, jehož nevyhnutelným údělem je krach..." (2002, v knize Umění vládnout)

"... většina problémů, jež svět za mého života zažil, vzešla z kontinentální Evropy a jejich řešení odjinud..." (2002, v knize Umění vládnout)

"Nikdo by si ani nevzpomněl na samaritána, kdyby ten měl jen dobré úmysly. Musel mít i peníze." (1986, televizní interview)

"Nebezpečí konsensu spočívá v tom, že se můžete snažit uspokojit lidi a nemít přitom na nic vyhraněný názor... Žádná velká strana nemůže přežít, aniž by stála na pevné víře v to, co chce dělat." (říjen 1968, na konferenci Konzervativní strany)

"Budete-li se jen snažit být oblíbený, budete vždycky ochoten ke kompromisům o čemkoli a nedosáhnete ničeho." (květen 1989, u příležitosti 10. výročí uvedení do premiérského úřadu) .... "Európa je vrcholom byrokracie preto, že sa neopiera o vôbec nič iné."

J. Kanioková 18.12.2017 20:00

Re:

"Já budu socialismus nadále kritizovat a oponovat mu, protože pro Británii je špatný. Británie a socialismus nejsou totéž. Je to labouristická vláda, která nám přinesla rekordní daně. Má typickou nemoc socialistů – utratili už i peníze všech ostatních."

"Socialisté křičí: "Moc do rukou lidí!" a zdvihají u toho zaťatou pěst. My všichni víme, co tím myslí doopravdy – moc nad lidmi, moc do rukou státu."

"Nesnáším extrémy jakéhokoliv druhu. Komunisté a Národní fronta obě upřednostňují dominanci státu nad jednotlivcem. Oba porušují práva jednotlivce. Pro mě jsou proto stranami stejného druhu. Celý život jsem se bránila zakazování komunismu nebo jiných extrémistických organizací, protože když tohle uděláte, půjdou do ilegality a dá jim to přesně to nadšení, které nemají, když mohou své názory prezentovat otevřeně. Umlátíme je argumenty. Národní fronta je Socialistická fronta."

"Nemohu si dovolit utratit vic, nez si vydelam"!!! .... "Problémom socializmu je, že nakoniec vám dôjdu peniaze ostatných ľudí."

"Človek môže vyliezť na Everest pre seba, no na vrchole zapichne zástavu svojej krajiny."

F. Navrátil 18.12.2017 10:32

Zrno slepého kuřete

Většina článků v Parlamentních listech klouže po povrchu a nestojí za čtení. Ovšem občas zde publikují příspěvky s informacemi, které korektní média nezveřejní, protože nezapadají do jejich procenzurovaného konceptu.

J. Sýkora 18.12.2017 10:37

Re: Zrno slepého kuřete

A významná část z nich jsou čisté lži.

P. Rudolf 18.12.2017 10:50

Re: Zrno slepého kuřete

Čehož si převážná část jejich čtenářů vůbec nevšimne, ba naopak se nad takovou "pravdou", přesně zapadající do jejich vidění světa, zaraduje.

Ś. Svobodová 18.12.2017 12:38

Re: Zrno slepého kuřete

PL jsou v podstatě bulvárním čtením na úrovni jiných bulvárů - od Blesku k Rytmusům života. PL mají své čtenáře, stejně jako je mají weby konspiračních teorií nebo Neviditelný pes. A já jsem ráda, že články nejrůznějších autorů mohou vycházet a lidé je mohou číst.

F. Navrátil 18.12.2017 14:00

Re: Zrno slepého kuřete

Asi jste se na PL nepodíval. Většina článků jsou rozhovory s nezajímavými lidmi z celého politického spektra, kteří zde prezentují své nevýznamné názory. Něco jako komentáře Mitrofanova, Pehe nebo Jelínka v mainstreamu. Jsou zde ovšem také publikovány články z údaji z vysokoškolských průzkumů a analýz, které se maistream neodváží zveřejnit.

J. Orel, Mgr 18.12.2017 10:23

Kdo se bojí evropské integrace?

1. "Politické" národy např. náš, kterým vyhovuje pěkné usazení ve funkích v národních státech, kterých se drží jako klíšťata, jen aby nepřišly o prebendy. Jinak nemají program.

2. Rusko, které už pět století usiluje ovládnutí západního konce eurasijského kontinentu a mění formy a nástroje své expanze.

Abyste pochopil, oč jde a půjde, čtěte Renana a Ortegu y Gasseta, co je to národ. Teď jde o vytvoření mnhojazyčného evropského národa. Protože ty existující už nemají žádnou perspektivu a své možnosti vyčerpaly.

A. Alda 18.12.2017 11:22

Nejste magor?

Národ je pojem založený na přirozených rodinných svazcích. Národ vzniká rozrodem skupin, spojujících se sňatky, kdy původně agnátské příbuzenství přechází v příbuzenství kognátské. To je i podstata Češtví a Moravanství a Slezanství. Všichni jsme si příbuznými. Stejným jazykem mluvíme ne z příkazu vrchnosti, ale pro své příbuzenství - pro své společné předky.

Základem národa je rodina, která patří k rodu, kdy spojení řady rodů vytváří národ.

Naproti tomu základem státu je obec, kdy ve svobodném státě se obce spojují ve vyšší celky, jejichž spojením vzniká stát, nebo v nesvobodném státě jsou ovládnuty a podmaněny jinou mocí, obvykle mocí jedné obce, jež podmaněním a následně částečným zrovnoprávnění ze sebe učiní stát. Eventuelně (jako u Germánů) mohou být obce ovládnuty partou desperádů, která tím se sebe učiní stát (viz např. krásná ukázka zárodku tohoto procesu ve filmu o 7 statečných, kdy tím potenciálním zárodkem státu byla Calderova banda).

Stát vzniká jiným procesem než národ a je založen na jiných principech. Což samozřejmě neznamená, že by se vzájemně státy a národy neovlivňovaly - ba právě naopak. Největší chybou ovšem je jejich ztotožnění.

J. Kanioková 18.12.2017 20:04

To vaše myšlení nemá perspektivu !

M. Prokop 18.12.2017 10:09

Já to mám nastaveno tak,

že sám od sebe na PL nelezu, nelíbí se mi jejich bulvární styl.

Pokud ale někdo dá odkaz na konkrétní článek, záleží na tom, kdo ho dává. Někdo prostě je více důvěryhodný, jiný spíš odpuzující.

M. Moravcová 18.12.2017 15:26

Re: Já to mám nastaveno tak,

je tam spousta dobrých rozhovorů. Názor si tvořím až po přečtení.