2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kolumbo 30.12.2009 10:07

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

je tonáhoda nebo záměr , že váš nick, vysloven, připomíná hýkání osla? Nadvládou  středověké křesťanské církve si evropané prošli a moc rádi na tu dobu nevzpomínají. Pokud si někteří z dnešních evropanů myslí, že když mohli natahovat na skřipec a pálit čarodějnice křesťané, měli by dnes / je to přece spravedlivé, muslimové mají přece taky právo na svou šanci / dostat stejnou hračku i muslimové. Nic proti, pokud se tou hračkou stane IH a jemu podobní, ať klidně visí na jeřábu, nechá se kamenovat nebo odpálit bombou v kavárně. Já raděj vezmu do ruky kulomet a vůbec se mi nechce dělat rozdíl mezi "IH" a muslimy.

Martin Vlk 30.12.2009 10:15

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Muslimové se svou vírou jsou cca 400 let pozadu za křesťany (vyplývá to z historie jejich víry). Když to tedy vezmeme jako přirovnání, oni jsou nyní v době, kdy křesťané tyranizovali půlku civilizovaného světa, v době křižáckých výprav, inkvizice a podobně. Prostě náboženské tmářství, které vrhlo civilizovaný svět o hodný kus zpět.

Křesťané už dnes svou nebezpečnost ztratili a díky za to. Ovšem muslimové, to je jiná. A to právě ti multikulťáci odmítají chápat.

pepin 30.12.2009 10:30

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Netuším, proč se navážíte do IH, pouze popsal skutečnost a nevyplývá z toho, že by s invazí muslimů souhlasil. Monumentální stavby byly vždy jedním z nástrojů těch vychcanějších k ovládnutí tupější ( a většinové) části populace, od starověku přes antiku až ke křesťanství, v obrovských chrámech se stádo bálo a lépe ovládalo různou ideologií - a náboženství není nic jiného. To, že křesťanství z té násilné formy ne nepodobné dnešnímu islámu časem vyrostlo a má dnes celkem rozumnou formu, je věc jiná. Nelze ale soudit podle naší, spíše ateistické země, v tradičně silných křesťanských zemích má církev obrovskou moc stále (třeba jižní Amerika), naštěstí forma se vývojem zkultivovala. To samé možná čeká i islám, bohužel než k tomu dospěje, odskáčí to kultury slabší a náboženství méně agresivní. I díky přispění multikulti idiotů, kteří melou o toleranci a lidských právech menšin.

Hobo 30.12.2009 10:36

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Vedlo by se nám lépe, kdybychom si zachovali pocit malosti před Bohem. Od té doby, co "osvícenci" Boha zavrhli a zvolili jako měřítko člověka si každý debil myslí, že je Bůh. Hekatomby mrtvých po všech těch revolucích jsou mnohonásobně vyšší než ty starší před nimi.

Martin Vlk 30.12.2009 10:57

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

No ono je to taky jen proto, že středověký člověk neměl dostatečně účinné zbraně. Dejte křesťanskému fanatikovi na křížové výpravě atomovku a nebudete se stačit divit.

Já osobně tedy dávám přednost člověku, který si o sobě myslí že je bůh, před fanatikem, který je rozhodnut mne spasit  za jakoukoliv cenu.

Hobo 30.12.2009 11:14

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Problém je v tom, že směšujete křesťana s fanatikem. Fanatik není křesťan, i když by měl Boha neustále plnou hubu. (Což taky mívá.)

Na druhé straně rozdělujete kategorii, jejíž podstata je nedělitelná, na dvě. Člověk, který si o sobě myslí, že je Bůh, je vždycky fanatik, rozhodnutý spasit kohokoliv. Je to totiž člověk, který absolutizuje vlastní pravdy na všeobecně platné a jimi měří všechny kolem. Pouze Boží pravdy jsou absolutní a o ně máme usilovat, nikoliv si je přivlastňovat.

Demokracie by nebyla bez křesťanství a právě takové věci, jako inkvizice či křížové války k tomuto poznání přispěly, neboť podstata křesťanského učení umožnila tuto zkušenost správně vyhodnotit. Islám v základě svého učení tuto možnost nemá.

Ačkoliv tomu asi neuvěříte, nejsem křesťan. Ovšem ani buddhista a už vůbec ne muslim.

Martin Vlk 30.12.2009 12:13

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Bohužel (bohudík) jsem totální ateista.

Vaši víru vám neberu, ale není na světě síla, která by mne přesvědčila, že tento zmršený svět, plný násilí, úděsných nespravedlností a křivd je boží dílo. Nebo ještě jinak, pokud by byl, znamená to že bůh musí být úchylná sadistická bestie. A to je pro mne opravdu lepší myslet si, že vše je jen dílem náhody. 

Ale co se týče věřících, dokud mi nic nevnucují, je to jen jejich problém. Ať si třeba věří, že svět vznikl z uprdnutí sedmi zelených trpaslíků, bude to mít k realitě asi stejně blízko.

Hobo 30.12.2009 12:38

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

S tím s Vámi plně souhlasím. Jak jsem uvedl, nejsem křesťan a nevěřím v Boha, v posmrtný život či jiná nadpřirozena. Dovedu si však představit lidské hodnoty v jejich absolutní pravdě, lidem nedosažitelné. Dovedu si představit lásku v její absolutní podobě, ačkoliv vím, že nikdy nebudu schopen ji tak projevovat. Není to však důvod, abych o to neusiloval.

V těchto - řekněme - filozofických kategoriích nemá podle mého křesťanství konkurenci a došlo nejdál. Křesťané jsou ovšem stejní lidé, jako já, a jsou tedy mezi nimi i nejrůznější zabedněnci, fanatici a agresoři, kteří svou víru mají jako zástěrku, aby zakryli svou temnou duši. Mohou tak ale činit mnohem obtížněji před svými spoluvěřícími, na rozdíl od muslimů, neboť islám k podobným podstatným pravdám nedospěl - a nemůže, protože to nemá ve své posvátné knize.

Buddhismus mi byl kdysi také poměrně blízký, obsahuje mnohé velmi sympatické a hluboce promyšlené pravdy, ale jeho usilování o nirvánu, což není nic jiného než neexistence, věčný klid, nepokládám za nejlepší řešení. Ovšem mezistupně reinkarnací, kdy existují jasné požadavky na konkrétní chování tady a teď, jsou sympatické.

Martin Vlk 30.12.2009 9:51

Omyl všech pacifistů

To je základní omyl všech pacifistů. Tedy že pokud já se zřeknu násilí, udělají to i ti ostatní. Že pokud já vyjdu útočníkovi vstříc s květinou v ruce, dostane se mi stejné reakce.

Bohužel, tak to není. Daleko více platí, že na hrubý pytel hrubé záplaty třeba. Že bránit práva menšiny pochopitelně musíme, ale jen do okamžiku, kdy začnou omezovat většinu. Že my jsme tady doma a tohle je náš svět.

Že prostě pokud mi přijde do domu host, uvítám jej. Ale když mi začně přestavovat nábytek, moji manželku začne nutit chodit s hadrem na hlavě a zakáže mi dát si po obědě pivo, lapnu jej za flígr a vykopu ho tam, odkud přišel.

xtl 30.12.2009 10:18

Re: Omyl všech pacifistů

Použití síly nemůže být bez pravidel, pouze křesťané jej odmítají jako celek. Proto také zákoníky znají institut přiměřené sebeobrany, stejně tak tako Charta OSN v mezinárodním měřítku. Na problém zmíněného násilníka ve vlastním bytě se tento institut samozřejmě vztahuje také, kromě toho jej lze účinně řešit i s pomocí policie.

Martin Vlk 30.12.2009 10:32

Re: Omyl všech pacifistů

Jenže policajt nemůže být všude. Pacifisté vytvářejí ve společnosti atmosféru, že člověk se bránit nemá, že bránit násilí je pouze výsada policie. A to je ta hrozná blbost.

Na jedné straně se inťoši rozhořčují v televizi, jak nikdo nepomůže ženské, kterou chlap tluče do krve na náměstí, na druhou stranu, pokud někdo zasáhne a nedejbože tomu agresorovi ublíží, budou ho tahat dva roky po soudech, za to že gaunerovi udělal bebí.

A teď si to aplikujte na celý svět. Takže máme Somálské piráty, kteří v podstatě beztrestně unášejí lodě a nikdo neví co s tím. Tedy ví, ale neudělá to, protože kdyby ty gaunery prostě postříleli, spustilo by OSN povyk.

Masakr ve Srebrenici, pamatujete? Vojska té slavné OSN se na to dívaly a točili to. Ale zasáhnout, to ne, to by určitě vyvolalo vlnu mezinárodních protestů.

Upřímně, z pacifistického myšlení se mi chce blít a myslím si, že kvůli pacifistům a podělánkům, kteří pořád jen ustupovali byla druhá světová válka.

nejsem snílek 30.12.2009 10:46

Re: Omyl všech pacifistů

ale účinně řešit s pomocí policie,to snad nemyslíte vážně, když u nás je taková korupce a každý nemá známé a dostatek peněz.Jste nemocný, nebo úřední šiml?

Kresinka 30.12.2009 18:15

Re: Omyl všech pacifistů

jak jste přišel na to, že křesťané beze zbatku odmítají násilí ? Jakmile je třeba bránit víru, klidně použijí zbraně

barbucha 30.12.2009 10:19

Re: Omyl všech pacifistů

Základní přírodní zákon, bránit sve teritorium. Zvířata, která je respektuji, přežijí. Nehrajme si na bohy, jsme jeden z článku přírodních zákonů, zákon o zachování rodu je zákonem o lidském přežití. Kdo se staví nad přírodní zákony, nepřežije. Islamský fundamentalismus je postaven právě na tomto existenčnm základě, brání ho násilím, agresivitou, všemi prostředky, Primitivní druhy mnohem více cítí pud sebezáchovy. Idee lidstvo nezachraní, jen zdravý rozum, kde jsme ho potratili.  Vraťme se už konečně nohama na zem, Ne tolerantní je názor těch dvou mladých hlupáků, kteří nás osočuji z nedostatku tolerance.  

xtl 30.12.2009 9:11

omezení práv menšiny většinou

V článku 3, odst. 1 listiny lidských práv a svobod se praví, že "základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení". Odtud lze vyvodit, že pokud jde o stavby minaretů či symbolů jiných náboženství, pak by se na ně měly vztahovat pouze obecné zákony týkající se povolování staveb (které poskytují dostatek prostoru pro jejich případné neudělení), nikoliv celoplošný zákaz. Proto je třeba švýcarské referendum považovat za ukázku selhání demokracie, protože v tomto případě většina prosadila omezení základních lidských práv a svobod menšiny.

ltx 30.12.2009 9:24

Re: omezení práv menšiny většinou

kterou listinu myslíte-co je lepší,cár papíru a nebo možnost, že si ukamenujete ženu-asi by se Vám to líbilo, že!

yorik 30.12.2009 9:48

Re: omezení práv menšiny většinou

Možná by nebylo od věci, aplikovat tu listinu ,až jí budou ratifikovat státy, kde se dá hlásat evangelim tak z věže tanku. ;-)

nejsem snílek 30.12.2009 10:51

Re: omezení práv menšiny většinou

už ho nechte být ,je to muslim nebo nemocný člověk.

Jiří Heincl 30.12.2009 9:24

Re: omezení práv menšiny většinou

Já to vidím tak, že momentální švýcarská většina pochopila, že se jedná o její fyzickou existenci a dala přednost své záchraně před cestou do zhouby. To je ovšem proti mysli multikulti šílencům.

Aby se mohly mezi lidmi bez obav uplatňovat demokratické zásady, musí k demokracii přistupovat zúčastnění přibližně stejně. Že to muslimové nečiní, musí vidět každý, kdo má jen trochu zdravého rozumu.

Zkusím uvést příměr z živočišné říše. Na svém pozemku budu chovat ovci a tygra a jednoho dne se rozhodnu, že jim dám volnost za stejných podmínek pro oba. Hádejte, jak to dopadne.

xtl 30.12.2009 9:47

Re: omezení práv menšiny většinou

Příklad je chybný, na tygra a ovci nelze aplikovat listinu základních lidských práv, opak může požadovat pouze hlupák. Problém je v tom, že i když nám může být výsledek švýcarského referenda sympatický, je nutno kritizovat účelové porušení demokratických principů, kterým  zneužití referenda k potlačení práv menšiny bylo, vždyť právě proto, aby se to nestávalo, byla v poslední době lidská práva mnoha zeměmi přijata, u nás jsou dokonce součástí ústavy. Pokud to někdo zpochybňuje, pak také zpochybňuje například legitimitu úsilí Charty 77 a dává za pravdu bolševickému stylu myšlení. Stavby minaretů lze totiž nepovolovat v obyčejném stavebním řízení, takže kvůli tomu není třeba porušovat (u nás) ústavu.

Elvíra 30.12.2009 9:52

Re: omezení práv menšiny většinou

Stavební řízení se dá uplatit...dokonce i ve Švýcarsku

Jiří Heincl 30.12.2009 9:59

Re: omezení práv menšiny většinou

xtl umí opravdu demokraticky diskutovat, jinak řečeno nazvat oponenta hlupákem. S názory xtl vesele kupředu k sebevraždě euroatlantické civilisace.

Hobo 30.12.2009 10:10

Re: omezení práv menšiny většinou

Příklad není chybný, možná jen nedokážete dosadit za ovci a tygra příslušné subjekty. Místo kritika společnosti jste z Jeana de La Fontaina (a následníků) udělal pouhého pohádkáře. To ovšem nedegraduje La Fontaina, ale Vás.

5P 30.12.2009 9:25

Re: omezení práv menšiny většinou

Nejdemoktatičtější z nejdemokratičtějších selhali? No to snad nemyslíte vážně. Švýcaři se přece demokraticky v referendu vyjádřili tak jak se vyjádřili. A ta islámská menšina je tam jak dlouho? Tisíce let? Takových jako jste Vy je třeba se opravdu bát. A je třeba proti Vám bojovat.

BM 30.12.2009 9:42

Re: omezení práv menšiny většinou

To je zvláštní logika.  Demokratické referendum je selhání demokracie? A oč je demokratičtější listina práv a svobod, než rozhodnutí referenda? A platí ta práva opravdu pro všechny? Třeba i pro křesťany v Íránu, nebo v Saudské Arábii? Nebo ta listina platí jen někde a pro někoho? Právě takoví lidé jako jste vy, mají na svědomí multikulturní katastrofu, která v Evropě nenápadně začala před několika lety a která až vykulminuje, přinese velké oběti. Právě proti takovým jako vy, se vyjádřili švýcarští občané v referendu, protože jak autor správně píše, jde o symboly. U minaretů o symboli nadvlády nad okolím, u vás o zbabělosti a schováváním hlavy do písku. Schováváním se za deklarace a nesmyslné žvásty multikultiidiotů.

xtl 30.12.2009 10:08

Re: omezení práv menšiny většinou

Ano, referendum skutečně může být selháním demokracie a na druhé straně omezení práv většiny může být projevem demokracie, jak diskutovaný případ dokazuje. Jestliže tuto skutečnost nechápou muslimové třeba v Saudské Arábii, pak to nemusí znamenat, že ji nechápou lidé v Evropě. Dvojí metr na použití principů, jakými jsou lidské svobody a práva, ve stylu to co platí pro mne, neplatí pro tebe, odporuje integritě myšlení.

Elvíra 30.12.2009 9:50

Re: omezení práv menšiny většinou

Ta slavná "listina" slouží pouze k omezování práv většiny...a to ještě jen někde. Klacek, kterým nám mávají nad hlavou všechny minority, které mají pocit, že by mělo být všechno jinak:-(

Jelínková 30.12.2009 9:56

Re: omezení práv menšiny většinou

Ten pán kecá,když mu jde o svobodu,tak mu jde vlastně o  tu moji,Jde mu o svobodu muslima,který, když ji tak chce ,ať si jde islámského světa,odkud utekl,aby se měl lépe a ať si tam to svě právo šaría uplatňuje. .Já si svou svobodu budu bránit a proto tu nechci muslimy.!!!!!!Islám je agresivní náboženství a ponižuje ženy,;-O

Lišák FOX 30.12.2009 10:02

stavět minaret není základní právo

xtl jaksi automaticky předpokládá, že stavba minaretů patří mezi základní práva. To se ale mýlí a jeho argumentace stojí na vodě.

xtl 30.12.2009 10:39

Re: stavět minaret není základní právo

To je překroucení mého příspěvku, stavba minaretů sotva může být součástí základních práv, avšak mezi ně patří právo vyznávat svobodně zvolené náboženství, a tedy i právo žádat o povolení stavby nábožensky orientovaných budov. Je zřejmé, že v tomto případě se jedná o projev ideologie, ke kterým náboženství patří, což opět souvisí se svobodou názorů. Není možné z hlediska stejných práv všech lidí požadovat, abych já mohl mít názor a druhý jej mít nesměl, i když vím, že názor druhého odporuje například současnému poznání získanému vědeckou metodou. Pokud by žádná ideologie, a tedy i náboženství, nemátlo mysl lidí, nemohly by se diskutované problémy vyskytnout.