18.8.2022 | Svátek má Helena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
oldrocker 30.12.2009 11:29

Re: Problém

...nechce se mi verit ze by lidi ve vedeni firmy uprostred Evropy meli takovy STRACH z toho co nejakej pripitomelej muslim muze zpusobit. Ziju uz dlouho v Irsku a tady se s nikym zamestnavatel nemazli-dodrzuj co je nakazano a budes se mit ok, postarame se o tebe. V opacnem pripade goodbye... par muslimu u nas pracovalo (soferi, skladnici)  a nikdo si nedovolil nedodrzovat pracovni narizeni...tj. cas prestavek, pracovni obleceni atp. Takze nebudte predpo.s.r.a.n.i  a jednejte podle zdravyho rozumu!

Hobo 30.12.2009 12:09

Re: Problém

Tady ovšem máme silné pozůstatky socialismu, který nám nyní EU všemi silami upevňuje.

kamil 30.12.2009 13:19

Re: Problém

Irsko a ČR je asi rozdíl. Bohužel jednat podle zdravého rozumu je u nás trošku problém. Předpisy, zákony a různá nařízení nemají totiž u nás se zdravým rozumem společného naprosto nic. Měli jsme ve firmě zaměstnance, byl líný, nechodil do práce, jeho pracovní činností bylo po většinu pracovní doby svačit a kouřit. Samozřejmě toto všechno začal dělat až po zkušební době. Na dohodu odmítl přistoupit, proto vyfičel dle paragrafu 55. Dodnes s ním máme problémy. Žádného muslima samozřejě zaměstnat nehodláme i k vůli po této otřesné zkušenosti. Nejsem nadšen představou, že kromě úřednické šikany se ještě přidají multikuluralisté, humanisté, enviromentalisté, ekologové a nevím jak se všechny tyto netáhla nazývají. Protože co může být horšího než nutit chudáky zaměstnance pracovat, když už je platíme. Tolik k předpos.r.a.n.i..

Marat 30.12.2009 13:30

Re: Problém

Oldrocker, díte pravdu, jenže v posra-ných Čechách se nikdo takový jak vy píšete nenajde. Před jekotem toho praštěného Úhla, či nyní Kocába každý předem preventivně zaleze. Kdyby nezalezl, tak končí. Češi vědí, jak se dá vlézt i do myší díry.

silvatax 30.12.2009 11:51

Re: Problém

propána co je to za firmu, která bere takové ohledy na své zaměstnance? Prostě - pokud u nás chcete pracovat, tak se budete chovat tak a tak, chodit v takovém a makovém oblečení atd. - přijímáte? prosím; nepřijímáte? tak si běžte hledat práci jinam.  Managementu firmy bych doporučil jednu velmi vhodnou literaturu - Paměti Tomáše Bati. Ta kniha je velmi poučná i pro různé "rádobyekonomy" současnosti. Je z ní vidět jak stál Baťa nohama na zemi aniž mu to bránilo dotáhnot svoji firmu hodně vysoko.

BM 30.12.2009 11:58

Re: Problém

Vážený, Zákoník práce a ostatní nařízení platí i pro mohamedány. Trochu problém může být  z vousy a vlasy kvůli "reprezentaci" (nikoliv kvůli bezpečnosti, či hygieně).

R. Škrabal 30.12.2009 12:10

Re: Problém

 Zákoník práce platí i pro mohamedány - zatím ano.

Sven Australan 30.12.2009 12:44

Re: Problém

 A milý Kamile, v tom je jádro pudla !  Totiž to, co jste v podniku řešili theoreticjy, v Austrálii už to za nás dořešili multikulturalisti a dogooders (dobrodějové).  Libertariáni a bojovníci za "tak zvaná" lidská práva, ačkoliv to nejsou oficielní organisace, tak ty tu mají tolik praktické síly, že dokáží s pomocí vychytralé advokacie změnit i naše zákony a legislace.     Dnes už , kdybyste odmítl přijmout muslima do zaměstnání (pod jakoukoliv logickou záminkou) a on Vás vezme k soudu, prohrajete a budete platit, platit a platit . Ačkoliv tu platí klasické Westminsterské (britské) zákony a na příklad není tu povoleno mnohoženství, muslimům to klidně prochází, Socka platí nezaměstnaneckou podporu jim i jejich ženám a oni (ony) nepracují, pijí kafe, sem tam vyloupí (plynem) ATM na peníze a jejich ženy rodí a rodí. Oni říkají, že nás časem přerodí a pak uvidíme !   Ti, kteří jsou zaměstnaní, mají placený čas a decentní místo na (5x) denně modlení, neumožníš.li to, jsi netolerantní rasista a opět, marš s tebou k soudu !  A naši, "křestanští" soudci Tě odsoudí. Zatím jste tedy v Evropě v blbosti za námi, ale jak mám zprávy od přátel z Holandska, Francie, Německa, Dánska, zdatně nás doháníte, brzy to nebude theorie, ale praxe i u Vás, nevymetete-li je železným smetákem včas !

kamil 30.12.2009 12:58

Re: Problém

Zatím jsme se bavili pouze teoreticky. Naštěstí. Ale mám obavu, aby to za pár let nebylo i u nás. Z vlastní zkušenosti totiž vím, jak to vypadá jinde v EU. Místo toho, aby vás rychle naložily, čekáte než se pomodlí a nemůžete dělat nic. A to není jen ojedinělá zkušenost. Kolegové mají takových historek spoustu. Obavy jsou oprávněné!!!

bezocasý obojživelník 30.12.2009 14:50

Re: Problém

To je dobrý, že uvidíme, až nás přerodí! Ale kdo je pak bude živit? Na to mameluci nemysleli?

possum 30.12.2009 12:44

Re: Problém

jo, problem to je. V CR jeste ne tak velky. Tady si muslim (ka) chodi obleceni podle sveho, Indi s turbanama. Muslim ma povoleno se modlit atd. Jo jo, svet jde k zarnejsim a stastnym zitrkum. Nebojte, taky to do CR dojde. ;-)

michal 30.12.2009 10:39

peníze

Poněvadž o prachy jde až v první řadě, tak se podívejme tím směrem. Islámské země disponují surovinami, které "Západ" potřebuje. Zatím. Tedy především naftu. A vůbec kšefty všeho druhu. Pokud by tedy islámské země nebyly ekonomicky zajímavé, tak by ani mocensky se s nima Západ moc nepáral. Smírné řešení, bohužel neznám.

Kolumbo 30.12.2009 11:06

Re: peníze

Pokud by byl "západ" západem, pak by se s nima opravdu mocensky nepáral ale území se surovinami by prostě dobyl jak tomu bylo vždycky. Ani muslimové se svým Mohammedem na tom nebyli jinak, narozdíl od evropanů jsou na Mohameda a jeho vojenské úspěchy hrdí a kdyby byli i dost silní, s radostí by na jeho "úspěchy" navázali. Evropani se poprali mezi sebou / "demokrati", komunisti, nacisti/ a při rovnováze sil  museli hledat spojence kde se dalo. Nepchybuju, že být orangutani a gorily trochu inteligentnější, taky by se jako "spojenci" hodili, minimálně pro hlasování v OSN.

Dolly 30.12.2009 11:55

Re: peníze

Pokud by se skutečně stalo, že by tyto státy zablokovaly svůj obchod s komoditami, pak věřím, že za velmi krátkou dobu by byl problém technologicky vyřešen. Pak by ale nastal fičák těch, kdo by přišli o obchod - kdo by to asi byl?

Kolumbo 30.12.2009 10:25

Dávám k posouzení

dva případy. Nedávno zemřela herečka Dvorská, jejíž zeť, stejně jako svého času jistý Mohammed, slyšel Boží hlas, začal si říkat Parsifal Emmanuel a shromáždil kolem sebe partu "věřících". Honila ho policie, médii byl označován za podvodníka a zloducha - a to ten pán ani jeho přívrženci prakticky nikomu nic neudělali ani neměli vůči zbytku populace žádné požadavky. Neměli by ale mít, multikulturalisticky nahlíženo, stejná "práva" jako muslimové? Co kdyby začali z "rozhořčení" pálit auta na ulicích, vládní úřady a zabíjet redaktory příslušných tiskovin? Islám a uctívání Mohameda je stejně racionální jako uctívání Parsifala Emmanuela - a to je ten Parsifal a jeho zásady z dnešního pohledu evidentně přijatelnější než Mohamed. Z rozdílného přístupu k muslimům a jiným sektářům s méně stoupenci mi vychází jediné - přes všechny humanistické žvásty vládne síla, muslimům se ustupuje, protože je jich moc a mohli by "Lidu" znechutit pohodlíčko. Ten, kdo tuto moc nemá, nemá u "humanistů" žádné zastání, neboť všichni ti korektníci a multikulturalisté jsou jen oportunisty a zbabělci, kteří se přiklánějí na stranu, u které cítí větší vůli k moci - jak by řekl Nietzsche. Howgh.

JH 30.12.2009 10:24

Sebevražený pan -xtl- je tolik omámen pojmen demokracie

že jí dává přednost před pudem sebezáchovy. Zajímalo by mne, jak by se svým pojetím demokracie přežil v epoše 2. sv. války. A když už se mu líbí to slovo, tak proč ho nemodifikovat? Taková antická athénská demokracie by lépe odolávala současnému trendu v EU, než bezbřehá demokracie pana  -xlt- .

Lišák FOX 30.12.2009 10:18

Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

Zejména z té humanistické ženské. A těžce byla otřesena moje dosavadní přízeň ke straně Věci veřejné. Jediný monarchista částečně naznačil některé podstatné aspekty problému. Klaus měl před rokem pravdu, když říkal, že se máme dobře. Asi už bude jen hůř a bude nás to hodně bolet.

zeolit 30.12.2009 10:25

Re: Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

Snad jediný politik, který se nebojí vyjadřovat "nekorektní" názory, je senátor a primátor Teplic, KUBERA! Je to sice člen ODS, ale dokáže říkat věci, s kterými souhlasí i nevoliči této strany!

M. 30.12.2009 10:34

Re: Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

... a senátor Oberfalzer, ten, který pozval do senátu Wilderse. Jinak to je zbabělá PC MC svoloč.

zeolit 30.12.2009 11:56

Re: Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

"... a senátor Oberfalzer..." R^

stepankova 30.12.2009 12:39

Re: Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

No, já nevím, ale zrovna pan Kubera má v Teplicích velkou muslimskou komunitu. Když jsem byla v lázních, tek tam zrovna probíhalo referendum  o muslimské modlitebně a pan Kubera se jí v místních novinách velice zastával. Zdůvodňoval svůj kladný postoj přílivem      peněz, které tam muslimové v místních lázních zanechávají.

Yetti 30.12.2009 14:46

Re: Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

Kubera má jednu z vlastností(je dobrá i špatná) je totiž až chorobně lakomej a zároveň spořivej,peníze to je jeho modla.

Fimafarum 30.12.2009 10:08

Je to především naše země

Pane Vilde souhlas se vším. Strach je zakladní princip pudu sebezáchovy. Media prosazuji názory extremistů, také jsem ten pořad viděl. Jak jinak lze posuzovat názor těch dvou mladých, než názor extrémní, vždyť je to infatilní blábolení. Je to moderní, vezměme se za ruce a spáchejme kolektvní sebevraždu, VŽDYŤ NEJSME JAKO ONI. Proč media nerezspektuji většinový občanský názor?? Je to především NAŠE země, a máme za ní zodpovědnost před svými předky. Pustili jsme je k nám domů, brzy nás ONI  budou vyhánět.

zeolit 30.12.2009 10:20

Re: Je to především naše země

"Proč media nerespektuji většinový občanský názor??" Jedna z odpovědí: Není dostatečně "politicky korektní"... Bohužel, snad všechny politické strany jsou touto nemocí napadeny, některé více, jiné méně...

RomanL 30.12.2009 11:20

Re: Je to především naše země

Tak prostě volte jiné strany! ;-€

Petr 30.12.2009 10:38

Re: Je to především naše země

Svatá pravda.R^R^R^

Elvíra 30.12.2009 10:05

Něco ke "vzdělání"

http://e-islam.cz/

lynx 30.12.2009 11:11

Re: Něco ke "vzdělání"

Jak se na ten materiál dívám ,tak vidím neslučitelnost myšlení a netorelance s bezvěrci a myslím že u nás islám neprojde.

oldrocker 30.12.2009 11:39

Re: Něco ke "vzdělání"

Elviro-ze tys ta zahalena, neukojena zenska s monoklem pod okem, podobana a nelibe zavanejici, co jsem nedavno potkal ve Wembley? Kracelas dva a pul kroku za chlapem po evropsku oblecenym se samolibym vyrazem v ksichte a kracelas ponekud zesiroka jako kdybys zrovna prodelala odoperovani klitorisu  strepem z pivni lahve...???...jak muze bejt nekdo takhle omezenej?

Uhlíková forma života 30.12.2009 12:01

Re: Něco ke "vzdělání"

To "vzdělání" v uvozovkách je velmi přiléhavé;-)

"Všichni muslimové nejsou teroristi... ale všichni teroristi jsou muslimové" není to snad pravda ?

s pozdravem Neznaboh