20.9.2020 | Svátek má Oleg


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Štrobl 6.8.2010 9:35

Re: Reinhard Heydrich byl nejvyšším představitelem

V civilizované společnosti by to vražda byla, ale je nacismus nebo komunismus civilizovanou společností?

P. Janoušek 6.8.2010 9:31

Re: Nejsem ghándiovský pacifista

Cit.:"Ani dobré úmysly z loupežné vraždy neudělají hrdinský čin.."

No, a to je právě to s čím já se peru. Ale faktem je, že jsem k této události málo načetl podkladů.

J. Štrobl 6.8.2010 9:31

Re: Nejsem ghándiovský pacifista

Byli vojáci v týlu nepřítele a v podstatě neudělali nic jiného, než se učilo tisíce výsadkářů naší "Lidové armády". Jejich hrdinství spočívá v tom, že nesklonili hlavu jako Vy.

V. Novák 6.8.2010 9:30

Reinhard Heydrich byl nejvyšším představitelem

okupačního režimu, a vysokým vojenským představitelem nepřátelského státu. Tedy legitmním cílem pro vojenskou operaci. Že ji provedli atentátníci a ne bombardéry jako v případě amerického cíleného zabití Isoroku Jamamota, je drobný technický rozdíl.

Dovolím si pochybovat, že je legitimním cílem policajt nebo účetní při ozbrojené loupeži. Taková zabití se v civilizované společnosti označovávají za loupečné vraždy.

Klidně si myslete co chcete, já si ponechám svůj názor - a také názor na lidi, kteří loupežné vraždy schvalují...

P. Janoušek 6.8.2010 9:29

Re: Vcelku bych souhlasil pokud jde o Mašíny

A nemůže autor jenom říci svůj názor? Na podkladě jím zjištěných informací?

P. Janoušek 6.8.2010 9:27

Re: Jak to vidím já.....

Já teda nečetl, že by se tu někdo s pány Mašíny a Paumerem srovnával. Jste malinko vedle ve svém spravedlivém hněvu.

P. Janoušek 6.8.2010 9:25

Re: kdo nechce, rozdíl nevidí

Ale o tom o čem píšete Vy pan Hudzieczek nepsal.

D. Streit 6.8.2010 9:22

Nejsem ghándiovský pacifista

ale vy jste potřeboval příliš mnoho slov, abyste sám před sebou obhájil neobhajitelné. Ještě bych podotkl, že je irelevantní, co si o své úloze mysleli Mašínové a spol., ale jak ta realita skutečně byla. Ani dobré úmysly z loupežné vraždy neudělají hrdinský čin. Mé názory:

http://streit.blog.idnes.cz/c/149718/Masinove-a-Paumer-jako-odpustky.html

http://streit.blog.idnes.cz/c/149630/Zase-jen-Klaus-si-nesel-natrasat-politicke-peri-na-Paumeruv-pohreb.html

P. Boublíková 6.8.2010 9:00

Re: Důvod oslavování bří. Mašínů a spol.

Spánembohem si oslavujte koho chcete, je mně to fuk, protože mě naštěstí už nikdo nenutí, abych kohokoliv oslavovala.

Jen jsem vyjádřila podiv nad tím, že jsou tolik oslavováni jen oni a ne ostatní, kteří se vzpřeli beze zbraní v ruce.

J. Kanioková 6.8.2010 8:54

S článkem (až na drobné výhrady)

a s touto citací - "Jsou oslavováni proto, že jako jedni ze vzácných výjimek v našem národě povstali proti komunistům se zbraní v ruce"

naprosto souhlasím

K. Janyška 6.8.2010 8:51

Kajan

Mluvit o krvavých 50 letech jako o normálním světě a zločincích, kteří tuto krvavou lázeň připravili a provozovali jako o normálních lidech může jen hovado ! Dzp.

K. Janyška 6.8.2010 8:49

Kajan

Dokud budou Češi mluvit o hnusné okupaci Československa SSSR v roce 1968 jako o vstupu vojsk, nebude prostor pro pochopení hrdinství v boji se socialisty všeho druhu ! Dzp.

V. Pavel 6.8.2010 8:38

Důvod oslavování bří. Mašínů a spol.

Pí. Boublíková! Nejsou oslavování pro nezbytná zabití, která při své cestě na svobodný Západ byli nuceni uskutečnit! Jsou oslavováni proto, že jako jedni ze vzácných vyjímek v našem národě povstali proti komunistům se zbraní v ruce a přes skutečnost, že na jejich dopadení bylo v ČR a NDR nasazeno cca 20 000 ozbrojených příslušníků policie a vojska, se tři ze skupiny prostříleli na Západ! To oslavování opravdu zasluhuje!

V. Pavel 6.8.2010 8:32

Re: Vcelku bych souhlasil pokud jde o Mašíny

Pane Štroble! Vyjádřil jste to přesně! Autor neinterpretuje příliš věrně historická fakta, ani objektivní poučení z nich vyplývající. Tendence k propagování komunismu, je u něj zřejmá. Kromě toho, co jsem již uvedl ve svém zdejším prvém příspěvku, např. dále z toho, jak fabuluje o hypotetickém přežití Gabčíka a Kubiše a jejich adorování komunisty. Přitom známá historická skutečnost je taková, že komunisté celý západní protinacistický odboj hanobili, jeho účastníky dokonce věznili, týrali k smrti a popravovali a atentát na říšského protektora označovali za "zradu zájmů komunistického - tedy dle jejich interpretace, jediného správného, odboje!

A. Novák 6.8.2010 8:27

...

v národě

kde je hrdinou ten co se nechal upálit

nebo se upálil sám

jen těžko může být hrdinou ten

kdo se upálení bránil...

P. Boublíková 6.8.2010 8:23

Re: Gabčík a Kubiš

Píšete něco podobného jako pan Vavruška (naštěstí bez napadání mé osoby), tohle já vím, a snad bych tedy měla dodat, že ani tihle lidé nejsou (bohužel) nijak oslavováni.

I. Hil 6.8.2010 8:21

Re: Jak to vidím já.....

Všichni pachatelé Rudého teroru měli být potrestáni. Bohužel se tak nestalo.

To ale neospravedlní vraždy nevinných lidí.

J. Štrobl 6.8.2010 8:18

Vcelku bych souhlasil pokud jde o Mašíny

Vcelku bych souhlasil pokud jde o Mašíny, ale srovnání komunismu a nacismu pokulhává. Oba tyto režimy vycházejí ze stejné ideologie - socialismu. Jedna pouze likviduje a to slovo je třeba zdůraznit, své nepřátele na principu rasovém a druhá třídním. Nedá se vůbec říci, že lůza v NSDP v Německu byla horší než lůza v komunistické straně u nás nebo kdekoliv na světě. Grebeníček starší a spol. se plně vyrovnali nejhorším gestapákům. Z historie víme, že se obě ideologie, nacistická i komunistická vzácně doplňovaly a dokázaly spolu skvěle kooperovat. Obě jsou stejně zvrácené, protože protože jejich cílem je vlastně principiální genocida protivníků. Jinak je na tom ostatně fašismus, který principiálně vlastně protivníky nemá. Proto také fašistické diktatury se v podstatě žádné genocidy nedopustily.Je třeba říci, že lůza je na celém světě stejná bez ohledu na ideologie, kterou se zaštiťuje. Autor také neví kdo je to antikomunista. Neuvědomuje si, že je to člověk od věřícího občana přes ochránce lidských práv po nacistu.

Vcelku bych řekl, že autor je mírně levicového zaměření a o historii toho moc neví.

I. Hil 6.8.2010 8:15

Re: Gabčík a Kubiš

hezká demagogie.

J. Slanina 6.8.2010 8:15

Re: Gabčík a Kubiš

Milá paní Boublíková. Píšete: "Totiž uprchnout před komunistickým terorem dokázalo hodně dalších lidí bez toho, že by někoho zabili, a ti nijak oslavováni nejsou."

Jenže tihle: http://www.totalita.cz/seznamy/prechody.php a tihle http://www.totalita.cz/seznamy/zatarasy.php  to nedokázali.

I. Hil 6.8.2010 8:13

Pes chce asi dlouhé diskuse

jak dlouho toto téma ještě budete omílat dokola?

P. Chládek 6.8.2010 8:07

Jak to vidím já.....

Mašínové jsou pro mě hrdinové a kdo tvrdí opak nezbavil se doposud zbytků bolševismu ve své makovici.... Stejně jako oni nesou na svých bedrech tíhu svých činů, měl by zbytek národa-každý jednotlivý občan-zvážit tíhu své spoluzodpovědnosti za svou pasivitu a připosraženost s jakou poklonkoval bolševikům a byl spolupachatelem jejich hrůzných činů. Ať si každý prohlédne fotografie obětí rudého teroru, ať si spočítá odsezené roky v lágrech a kriminálech a pak ať se zamyslí nad tím, kolik z té porce zločinů padá na jeho hlavu. Pak se může srovnávat s bratry Mašíny a panem Paumerem. Čest jeho památce!!!

J. vavruška 6.8.2010 8:00

Re: Gabčík a Kubiš

>> Totiž uprchnout před komunistickým terorem dokázalo hodně dalších lidí

bez toho, že by někoho zabili, a ti nijak oslavováni nejsou.<<

Boží prostoto! A co ty stovky zatčených a uvězněných, kterým se to nepodařilo, a co ty desítky zastřelených na hranicích? A co ty desítky agentů StB a KGB, kteří tvořili velkou část těch, kteří "to" dokázali? Chcete jako naznačit, že bychim měli oslavovat agenta Minaříka? Ten se taky dostal na západ a nikoho při tom nezastřelil... akorát že byl vlastně jeden z nich. Nebo snad jeden z vás?

J. vavruška 6.8.2010 7:52

Re: kdo nechce, rozdíl nevidí

Jo jo, chtěli se "dostat na západ", aby si tam mohli "žít v blahobytu" a "pomlouvat lidově demokratické zřízení". Vy jste asi přiletěl z Marsu, vážený pane.

1) V komunisitickém režimu si nemohli svobodně zvolit kde chtějí žít (na rozdíl třeba od pozdější agentské rodiny Švejnarů, která se celá odstěhovala z Československa v sedmdesátých letech)

2) Ten, kdo si chtěl přesto svobodně zvolit, byl chycen a popraven nebo zavřen na dlouhé roky do koncentráku nebo do basy

3) Komunisti sami jasně a opakovaně deklarovali "vy jste naši nepřátelé, my vás zlikvidujeme železnou pěstí dělnické třídy" (pěstí byly míněny ozbrojené složky včetně LM, tedy včetně onoho "nevinného pokladníka", který byl členem lidových milicí a byl ozbrojen.

Já teda nevim pane Hudzieczku co byste dělal vy, kdyby se v novinách začalo otevřeně psát, například, "zlikvidujeme všechny Poláky, protože Česko patří Čechům". Jak tak čtu vaši diskusi, asi byste v klidu čekal doma až tam vtrhne česká soldateska a pěkně vás podřízne. Já kdybych se ocitl v podobné situaci, tak bych prostě nečekal. A v situaci, kdy komouši otevřeně vyhlásili "ozbrojený třídní boj" bych stejně jako Mašínové předpokládal, že v takovém boji musím být ozbrojen a zbraň taky použít. A taky zapomínáte na ty desítky lidí, kteří se zařídili tak, jak to podle vás asi bylo správné: šli pryč beze zbraně. A na tyto neozbrojené lidi se střílelo a mnoho jich zahynulo, jiní skončili na roky v lágrech. Takže Mašíni podle vás byli "vrazi", kdežto "ozbrojená pěst dělnické třídy" vraždící neozbrojené civilisty na hranicích a v koncentračních lágrech - ti byli jako co? Konzultanti vysvětlující svým občanům výhody socialistického zřízení? Kdyby tady byla ikona zobrazující blití, přesně by vyjadřovala jak se cítím po přečtení vašeho blábolu...

J. Veselý 6.8.2010 7:43

HM

Zase stará obehraná písnička. Něco jiného je boj proti nepříteli a vražda bezmocného člověka. Proč nespočítáte kolik lidí uteklo na západ za své peníze a živořili z podpor než se uchytili? nepotřebovali krást aby si nakoupili věci osobní potřeby. Všichni by měli brát tuhle událost jako celek a nevytrhovat jen kusy které se hodí.

V. Pavel 6.8.2010 7:42

Autor tvrdí nepravdu!

Autor uvádí některé demagogické nepravdy. Nacisté nebyli výlučně "lůza", jak tvrdí! Pozdější občan USA a vůdčí duch úspěšného programu NASA o cestě člověka na Měsíc s úspěšným návratem na Zemi, "Doktor Vesmír" - Wernher von Braun, myslím nebyl "lůza"! Rovněž nebyl lůza Hitlerův "dvorní architekt" Albert Speer, samozřejmě přední nacista. Podobných argumentů k vyvrácení pochybného autorova tvrzení lze nalézt více. Závěr: Komunismus nebyl ani v tomto ohledu lepší, než nacismus, jak nesprávně autor tvrdí!

J. vavruška 6.8.2010 7:41

Prameny?

Trochu se obávám, že redukovat nacistickou ideologii na pouhý rasimus je velmi nepřesné a člověk při tom musí ignorovat všechny sebrané projevy Hitlera, Goebbelse a dalších. Nacismus byl *především* socialistickou ideologií - "bojujeme za práva německých dělníků", "celý národ jako jeden muž" a tak dále. Proto taky Hitler ze začátku upekl pakt se Stalinem a Stalin mu na to pravděpodobně skočil. Třídní rétorika obou byla ze začátku v lecčems podobná. O důvodu proč se později v německém nacionálním socialismu rozehrála protižidovská vlna můžeme spekulovat, ale tvrdit, že nacismus byl zejména a primárně rasismem je, jak říkával sir Humphrey, "velmi odvážné".

Hezký den,

JV

P. Boublíková 6.8.2010 7:20

Re: Gabčík a Kubiš

Musím uznat, že pan Hudzieczek o patro výš vyjádřil můj názor mnohem lépe a srozumitelněji.

B. Hudzieczek 6.8.2010 7:15

kdo nechce, rozdíl nevidí

Gabčík a Kubiš byli příslušníci řádné armádě, která bojovala ve válce, dostali rozkaz a zlikvidovali jednu z největších nacistických zrůd uprostřed jeho vazalského území. Rozkaz splnili, odmítli se vzdát přesile a hrdinně padli.

Mašínové se do role bojovníků pasovali sami,  zabili anonymního příslušníka SNB a pokladníka, aby se dostali na západ. Svým dalším postojem potvrdili, že to s bojem proti komunismu mysleli vážně.

Zabít esenbácké ucho a vyděšeného pokladníka je něco jiného, než přispět k likvidaci nacistického pohlavára 1. kategorie, který ve chvíli, kdy byl ohrožen, sám se parašutistům postavil se zbraní v ruce.

Přestože těm hochům nechyběla odvaha a morálně byli jistě na výši, srovnávat jejich čin s atentátem na Heydricha je opravdu hodně velké přehánění. 

T. Kočí 6.8.2010 7:09

Re: Gabčík a Kubiš

Ne ,nic o tom nevíte a plácáte!