24.1.2022 | Svátek má Milena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Honza z podhůří 3.12.2008 8:56

Re: Dobrý článek

Tak nevím - jako by se tu mluvilo o nesvéprávných - jak můžou realitky někoho "sáčkovat", "sestěhovávat"? Realitky jen prodávají/zprostředkovávají prodeje, to je jejich činnost a za tu jsou placeny, nevidím na tom nic pro co by jim měl teď někdo "nasazovat psí hlavy". Pokud pojmenovávat věci pravými jmény, tak přestaňte osočovat majoritu, že může za to, jak toto jedno konkrétní etnikum bydlí - může si za to jen a jen samo!

Ypsilon 3.12.2008 9:13

Re: Dobrý článek

Já nikoho neosočuju, já jen konstatuju. Realitky s těmi lidmi skutečně takto manipulují.

Račte si uvědomit, že pokud nemáte možnost sehnat jiné bydlení, tak jejich diktát přijmete. Na nemožnosti sehnat normálně pronájem bytu si mastí kapsy i provozovatelé ubytoven, kteří Cikánům pronajímají 1 místnost za sumy, za které by  Čech sehnal pronájem slušného bytu. To, že majitelé těch ubytoven jsou často cikánští lichváři na situaci nic nemění.

honzak 3.12.2008 9:18

Re: Dobrý článek

proboha, to je JKEJICH PROBLÉM!!!! Tedy těch Cikánů.

Brání jim někdo, aby se chovali slušně? Aby hákovali poctivě na stavbách jako "úkáčka", Slováci, Rumuni? Nebrání. Problémem je jejich genové vybavení, které je nutí krást, parazitovat a pást vlastní dcery.

Ypsilon 3.12.2008 9:56

Re: Dobrý článek

Není to tak zcela JEJICH problém  Přestěhovat se někam jinam, kde ho lidé neznají má i Cikán, který normálně pracuje a vychovává děti. Ukrajinci a spol. s tímhle nijak nesouvisí

Honza z podhůří 3.12.2008 10:09

Re: Dobrý článek

Souhlasím s Honzakem, že je to jen a jen jejich problém - znám nemálo "čechů cikánského původu", kteří se snaží sami a nikdo s nimi takto jak tvdíte nemanipuluje - pracují, vychovávají děti, koupili si vlastní domek a zrekonstruovali, splácí hypotéku jako každý druhý - normální slušní lidé. Zde se stále osobní neschopnost konkrétních lidí vydává za rasismus většiny ostatních a to mne fakt dost vytáčí!

Ypsilon 3.12.2008 12:00

Re: Dobrý článek

Není. Já ty bezproblémové  znám taky, ale o tom , že často nemají  problém najít normální nájemní byt mne nepřesvědčíte. Stejně tak je to s prací, alespoň v některých profesích. Tam.kde Vy ji  prostě získáte  jako pan XY, oni budou potřebovat referenci z minulého místa, pokud o nich nikdo nic neví.

Pavel 3.12.2008 13:19

Re: Dobrý článek

No, já jich taky pár znám. Ale, jak už tady bylo řečeno, dojíždějí na špatné zkušenosti se zbytkem romské komunity. Myslíte si, že by pomohla kartička "rom kategorie A1" ( kategorirace dle Čunka), viditelně nošená?

Historik 3.12.2008 12:26

Ale slušného Cikána ani ta realitka jen tak nevystěhuje do Janova, pokud

platí nájem a nedělá bordel zůstane snadno tam, kde je.

Ypsilon 3.12.2008 13:04

Re: Ale slušného Cikána ani ta realitka jen tak nevystěhuje do Janova, pokud

jenže se třeba taky potřebuje stěhovat za prací, nebo potřebuje větší či menší byt stejně jako kdokoli jiný a má s tím větší problémy než Čech. Nemluvím o těch, které realitka sáčkuje do Janova po několika rodinách do jednoho bytu.

Docela by mne zajímalo, proč si vybraly ty realitky zrovna Janov.. Co jakási souvislost s možným prolomením těžebních limitů a náhradami za nemovitosti, které musí ustoupit těžbě? Jistě je jiná cena za panelákový byt původních obyvatelů sídliště, pokud je sídliště příjemným místem k životu, nebo pokud se stává ghettem, že. Nenapadá Vás , že tady někdo původními obyvyteli sídliště i jeho dalšími nedobrovolně nasáčkovanými obyvyteli zatraceně "vrtíí"?

Milan 3.12.2008 8:36

Pane Šlechto, ztratil jste mé sympatie.

Podřízení obecní policie státu znamená omezení svobody obcí a za omezením svobody obcí vždy následuje zánik svobodného státu, protože svobodná obec je základem svobodného státu.

Vy o tom houby víte a posuzujete situaci jen podle vnějších problémů a pouličních fám v Praze. Ale Praha není Česká republika. Každý Pražák by měl dostat do držky už jenom proto, že je Pražák. Vy jste mne v tom utvrdil.

autor 3.12.2008 8:46

Re: Pane Šlechto, ztratil jste mé sympatie.

drobná vada..nejsem z Prahy, ale právě z takového města, kde nejlépe bezmoc MP vidím. Já nemám nic proti tomu, aby každé město mělo své velitelství MP, ale navrhuji, ale byla zřizována centrální vládou jako sub-složka policie státní.

Radovan 3.12.2008 9:11

Re: Pane Šlechto, ztratil jste mé sympatie.

Milánku ty jsi ale vepřová hlava co? Odkud si myslíš, že se většina lidí do Prahy stěhuje ty chytrolíne?

ok 3.12.2008 10:26

Re: Pane Šlechto, ztratil jste mé sympatie.

Ti nejhorší pražáci jsou původem z Moravy. Máme jich tu mraky.

Jura Jurax Moravan 3.12.2008 15:21

Re: Pane Šlechto, ztratil jste mé sympatie.

Já Vám dám z Moravy... ti nejhorší pražáci jsou původem z Prahy - taková ke moje zkušenost co Moravana !!;-D;-D;-D ... ale je fakt, že i Moravani se časem v Praze zkazí ;-D;-D;-D;-D

Lenka 3.12.2008 10:07

Re: Pane Šlechto, ztratil jste mé sympatie.

A každý Milan by zasloužil do držky jen proto, že je Milan. Zní vám to jako blbost ? No mě taky, stejně jako ten váš nenávistný slint o Pražácích.

Marat 3.12.2008 12:13

Re: Pane Šlechto, ztratil jste mé sympatie.

Opravdu není třeba městské poicie podřizovat státu.Naprosto by stačilo dát městským policiím také nějaké pravomoci.Nazývat některou organizaci policií,jen proto,že se jím dají unioformy,ale naprosto žádnou pravomoc,tedy jen chodit po ulici a nanejvýše strašit darebáky jen zamračeným výrazem a dělat na ně bububu.tak na to není potřeba žádné policie.

V USA jsou městské policie,které mají stejné pravomoci,jak policie státní,ale jen ve svém obvodě.Jsou také plně ozbrojeni a nikdo v tom nespatřuje hanebnost,nebo omezování občanských svobod..

Jura Jurax 3.12.2008 15:26

Re: Pane Šlechto, ztratil jste mé sympatie.

R^ asi tak R^

Historik 3.12.2008 16:12

Máte naprosto pravdu, jenže pak by také na ty městské strážníky

byly vyšší požadavky. Mnozí z těch stávajících by se k Policii ČR nedostali.

Jura Jurax 3.12.2008 15:25

Re: Pane Šlechto, ztratil jste mé sympatie.

Ale kuš, Milánku - slyšel jste někdy o logice? Teze Podřízení obecní policie státu znamená omezení svobody obcí a za omezením svobody obcí vždy následuje zánik svobodného státu je vpravdě pozoruhodná. Neračte být trošku anarchista?

A mimochodem obec s neschopnou obecní policií část své svobody ztrácí, poněvadž se v ní množí lumpové.

A druhý odstavec je s prominutím hnus.

Tis 3.12.2008 7:47

Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

Když Čunek problém vyřešil k oboustrané spokojenost a navrhovasl řešení, tak ho zlotřilí novináři a  televize  zostudili před celým národem. Když policie zasáhne proti lidem porušujícím zákony, jako při technopárty, tak ji sdělovací prostředky odsoudí.

j 3.12.2008 8:00

Re: Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

Porušování zákona - šlape po trávě

Jura Jurax 3.12.2008 15:29

Re: Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

No, nevím, jestli to nemyslíte ironicky - ale když jsem byl pachole, byli v parcích hlídači, co vyháněli dítka z trávníků, aby je neničila a nepošlapala kytičky. Normálního dospělého nenapadlo v parku na trávník vkročit - to se prostě nedělalo. Tehdy. Takže ano - porušil zákon, anžto šlape po trávě. Cizí trávě.

Didi 3.12.2008 8:15

Re: Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

Technopárty do toho netahejte. Úmyslně zbabraný zásah policie tam byl součástí kampaně s účelem poštvat veřejné mínění proti majitelům pozemků ("podívejte na ty bestie vlastníky, kvůli pošlapání trochy travičky nechali dětičky zmlátit policajtama") takže o pár měsíců pozdějí byl takřka bez protestů odhlasován zákon o vyvlastňování pozemků "ve veřejném zájmu".

Ypsilon 3.12.2008 8:19

Re: Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

Tu souvislost myslíte vážně???8-o

Jura Jurax 3.12.2008 15:31

Re: Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

No, mně to přijde stejné jako ta Vaše souvislost s prolomením těžebních limitů ... dokonce možná pravděpodobnější ... ;-)

Lenka 3.12.2008 10:04

Re: Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

To jako fakt ? Proti vlastníkům pozemků ? Těm vlastníkům se kterým měli organizátoři techno party uzavřenou řádnou smlouvu o pronájmu ??? Člověče co to kecáte ?

Ypsilon 3.12.2008 8:18

Re: Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

Část Čunkova řešení byla naprosto stejná jako "řešení" realitek, některé rodiny vystěhoval mimo Vsetín, dokonce za hranice kraje do levných nemovitostí v malých obcích.

tojuska 3.12.2008 8:39

Re: Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

Ypsilone, zapomínáte, že oni mohli být také vystěhováni přímo na ulici, když neplatili a a domy zdevastovali do podoby ruin. To, že byli nastěhováni do holobytů ve Vsetíně i jinde , je od radnice benevolence, které by se necikáni určitě nedočkali. Je pak drzost si ještě otvírat hubu, že nedostali byty tam, kde chtěli.

Ypsilon 3.12.2008 8:59

Re: Když Čunek problém vyřešil, tak ho novináři zostudili

Do toho pavlačáku je pan Čunek snaživě sestěhovával po dobu svého starostování, aby pak po 8(?) letech před volbami pavlačák slavně vystěhoval. Mimochodem, když je tam začal sestěhovávat, tak už ten barák nebyl v dobrém stavu....

Pan Čunek v podstatě reagoval pragmaticky. Ono vyhodit rodinu s  X  dětmi na ulici, znamená poslat do děcáku X dětí. Poněkud nákladná záležitost. pro daňové poplatníky.... Pokud kafrali ti vystěhovaní do buněk ve Vsetíně, kafrali zbytečně. Vystěhování mimo Vsetín už bylo daleko problematičtější.

honzak 3.12.2008 7:19

ještě připomínka

v případě, že sídliště obývané Cikánskými rodinami, v poklidu pracujícími v blízkém průmyslovém komplexu začne terorizovat banda bílých ožralých parazitických a násilnických zmetků, musí policie a státní správa rovněž konat neméně tvrdě.

Aneb padni komu padni.