20.1.2022 | Svátek má Ilona


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Historik 4.12.2008 16:20

Jsou tady dva případy, kdy dva naprosto odlišní voještí velitelé žehrali na to, že byli

do boje vysláni nevycvičení vojáci, které nebyl čas vycvičit. Prvním byl Adolf Hitler, který se jako dobrovolník účastnil hned počátkem WW1 útoku, který bývá nazýván samotnými Němci "vraždění neviňátek." Mladí nevicvičení vojáci, včetně A.H., který byl starší než jeho spolubojovníci, byli posláni do útoku, ve kterém měli obrovské ztráty.

Druhým byl jeho protivník americký generál a později president Dwight David Eisenhower. Ten říká, že Američané (kterým velel) mohli mít v bojích v severní Africe výrazně menší ztráty, kdyby měli náležitý výcvik.

Ludva 4.12.2008 12:19

Re: No nazdar

Přesně toto jsem měl na mysli. A ještě ty občany vybírat - aby byli spolehliví. Jinak to udělají samozvané organizace typu Národní garda.

Mistr Jan Hus 4.12.2008 12:07

Už aby zde nějaký KKK byl, jinak se zde nedá žít.

;-D

Jura Jurax 3.12.2008 22:59

Re: Marate je pravda toto, resp. platí to ještě

No, vzdělaní by Vám neškodilo - Lenin nebyl Žid ani rodem, Marx byl Žid původem (jeho otec ovšem konvertoval k protestantismu, když mu bylo šest let), leč v dospělosti psal antisemistické pamflety; Engels Žid nebyl. Trockij ano.

Martin Luther King byl americký baptistický kazatel a ke komunismu měl daleko. Akorát Angela Davisová byla svého času komunistka.

Jura Jurax 3.12.2008 22:38

Re: Z bílých chrání kriminálníky málokdo, u ryze kriminálních zločinů

No, nevím, jste možná zbytečně skeptický - koneckonců jste taky jednotlivec, že ano, a pevně věřím, že Vy, Ypsilone, se nesnažíte urvat co jde a očůrat co je možné kvůli výhodám ;-) a o sobě bych si to taky troufal tvrdit ...

Jura Jurax 3.12.2008 22:34

Re: No nazdar

Obnovení vojenského výcviku mladých lidí - byl bych kupodivu pro, ač jsem ZVS v letech 1972 až 1973 měl za ztrátu času. Naštěstí jako absík jen na rok. Naučil jsem se tam akorát řvát - tedy říkali tomu velet ... i když něco to do sebe mělo - přišel jsem do styku s jinými lidmi než než byl můj okruh běžných známých; jinak po pěti letech kolejního života jsem už zásadu voják se stará, voják má měl v krvi; ne jako někteří vykulení devatenáctiletí kloučci, co přišli na vojnu od maminky ...

Tak dva tři měsíce na ovládnutí základů sebeobrany, ovládání jednoduchých pěchotních zbraní (pistole, samopal), zásad přežití, bezpečného chování, zdravotnické první pomoci, orientace  v nebezpečných situacích, zásad ochrany proti chemickým látkám, taky trochu disciplíny pod vedením profesionálních instruktorů a taky fyzička - proč ne; buď dobrovolně (s tím, že to bude například podmínkou práce ve státních službách nebo že za to bude nějaký bonus) nebo nakonec i povinně pro chlapce - pardon muže - i dívky. Takový rozumný přijímač bez samoúčelné buzerace ... ale muselo by to být promyšlené, aby to k něčemu bylo

Ono čertvíco nás čeká v horizontu dvaceti třiceti let, armáda nemá zálohy, respektive vycvičení vojáci stárnou a za pár měsíců je nikdo nevydupe - za tu dobu vycvičí nanejvýš tak kanonenfutr do počtu; a profesionálních vojáků je jako šafránu. A těm mladým by to jenom prospělo - i když si myslím, že za tyhle názory mi bude velice hojně klnuto ;-)

K té Bombaji - kdyby tam bylo pár vycvičených, neřkuli ozbrojených občanů, možná by to těm teroristům tak nešlo ...

Emil XX 3.12.2008 21:40

Dal Vám někdo zadarmo byt??? Mě teda nedal!!!

A proč bychom měli doplácet na sebranku, která byt dostane a během několika let ho totálně zdevastuje? Mám se cítit provinilý, že nedostanou zdarma hned nový byt. To teda ani náhodou. To "sestěhování" je dáno jenom tím, že je nelze přes jejich chování z bytu vyhodit, jak by se to v analogickém případě stalo Vám nebo mě.

Emil XX 3.12.2008 21:24

Re: No nazdar

Někde se Civilní obrana stále vyučuje, jako řešení přírodních katastrof apod.

hmm 3.12.2008 20:30

xc

kdys maji svou vlajku aj hymnu proc nejsou nekde v pr.... cesky stat ma jen jedno hymnu a vlajku tak ad si ji strci nekam gl

Emil XX 3.12.2008 20:08

Urvat a očurávat, souhlasím ALE kolik neromů běžně

páchá kapesní krádeže, které u některých jejich skupin (Olaši) patří k "základnímu vzdělání." Kolik bílých "vybydluje byty." Kolik jich krade měděné kabely?

V jednom případě jsem skutečně litoval, že naši železnici neřídí soudruh Kaganovič (pověstný Stalinův hrdlořez, jednu dobu šéfoval železnicím). To bylo tehdy, když na Slovensku (tehdy v Československu) byly ukradeny měděné zabezpečovací spojky, v důsledku čehož došlo ke srážce, při níž zahynulo 6 osob. Kaganovič by pachatele, který by jakkoliv zařízení železnice úmyslně poškodil, nechal okamžitě zastřelit.

hlína 3.12.2008 19:23

Re: moc by mě zajímalo, jestli

Heleď Ypse,není to jedno,o co jde?V první řadě má být KLID.Pak se to rozlosuje.Nehledej za tím hned NKVD.Já vidím jen cikány.

jiří Heincl 3.12.2008 19:12

Nevěřte tomu

Nevěřte tomu, že Cikáni udělají to, co předpovídáte: ...že si Romové svou politickou sílu uvědomí a budou nikoli objektem politiky jako dosud, ale stanou se jeho právoplatným subjektem. Naštěstí pro nás jsou, až na slušnou, ale opravdu minimální menšinu a několik málo profesionálních cikánů, neschopní zorganizovat cokoli, co přesahuje rámec několika hodin či dnů. Cikánů jsem zaměstnával minimálně několik desítek. Dost často zaměstnání skončilo tím, že vůbec nezačalo, protože nepřišli ve sjednanou dobu do práce. Další kteří přišli, zase brzy skončili. Těch, kteří opravdu chtěli a uměli pracovat, nebylo víc než dest, ale spíše pět. To je moje zkušenost od roku 1990. Proto také zaměstnávám i cizince, přestože je to administrativně a organizačně daleko náročnější.

Jinak vidím, že autor je opravdu na úrovni, když nazývá tupci ty, kteří mají jiný názor.

da.ddy 3.12.2008 18:37

Neurážejte ho osobo

Tupý jste především vy pokud se uchylujete k takové odpovědi

Ypsilon 3.12.2008 18:12

Re: Z bílých chrání kriminálníky málokdo, u ryze kriminálních zločinů

"lid" je přísnýjen na druhé. Jakmile se "lid" rozloží na jednotlivce, tak se každý snaží Urvat co jde a "očů/rat" co je jen možné, aby získal nějakou výhodu.

Ypsilon 3.12.2008 18:02

Re: moc by mě zajímalo, jestli

Jenom díky provázanosti cikánských širokých rodin nejsou jejich staříci v domovech důchodců a prakticky neexistují cikánští bezdomovci. 

Dokud byla pracovní .Dost podstatně  se na tom podepisuje i to, že když nějakou rodinu vyhodí z bytu, tak se prostě nakvartýrují k příbuzným. A ta "navštívená " rodina je zase v o něco horší situaci, protože je v narvaném bytě ještě musí živit....

Situaci v Janově neznám, ale narazil jsem nedávno na stránkách nějaké realitky na nabídku veelmi levného 4+1 v severních Čechách. U inzerátu byla poznámka: byt je vhodný pro více rodin. Pokud bude v každém pokoji rodina s více dětmi , budou žít na chodbách a kolem baráku i kdyby šlo o rodiny superslušné , prostě se tam nevejdou :-/ Pokud půjde o rodiny problémové, je na maléry zaděláno i tímto

ludva 3.12.2008 17:59

Re: Slevy na dani nic neřeší

podlehnul jsem argumentu,že živí hodně dětí a změstnal romy,za týden rozkradli vše čeho se chytal magnet

Ustecak 3.12.2008 17:39

Re: moc by mě zajímalo, jestli

... před pár lety jsem dělal sčítání lidí, otravoval jsem lidi a psal, kolik jich v tom bytě bydlí, navštívil jsem hodně bytů, kde bydleli cikáni a co říct, bylo jich tam 8, ale bydleli tam tři. Prostě to byla jenom návštěva. Tak asi tak to fungovalo i v Janově, nějaká cikánská rodina dostala byt, za tejden tam měla na návštěvě x příbuznejch, kterým se tak nějak ještě nechce domu.

Takže jestli si myslíte, že když je rozestěhujete mezi slušný lidi, že to  pomůže, tak je to kravina. Si myslíte, že ty jejich provázaný rodiny budou bydlet dál než o patro výš? Zase se nakvartýrujou k sobě až to tam zničí, tak vyrazí za dalšíma příbuznejma. Dyť kočujou, no ne?

franta tyčka 3.12.2008 17:32

Re: No nazdar

Tak to jste  si vzpomněl brzo.Dříve a je to dávno se civilní obrana vyučovala na školách a v podnicích.Dneska o civilní obraně neví nikdo nic.Státy, které mají svou identitu ať už je to Izrael nebo Švýcarsko si ji chrání tÍm,že prostě mají občany vycvičené k tomu si jí chránit.U nás je to tak, že největší hrdinové (jak si oni myslí)jsou ti kteří mají modrou.Jak to může dopadnout ať se každý zamyslí.

VL 3.12.2008 17:22

Re: Marate je pravda toto, resp. platí to ještě

Proč? Zakladatelé teorie komunismu byli Židé - Marx a Engels, zakladatelé praktického komunismu byli Židé Lenin a Trockij (Bronštajn), propagátory komunismu v USA byli černoši M. L. King, A. Devisový atd. Tak co je divného na této kombinaci?

Ustecak 3.12.2008 17:21

Re: autor nechtěně

Jojo, otec léta dělal na pracáku, stačilo mi jeho vyprávění, jak to chodí.

Ypsilon 3.12.2008 17:18

Re: to snáď autor nemyslí vážne

To máte marný, marný, marný

Ypsilon 3.12.2008 17:15

Re: moc by mě zajímalo, jestli

K sakru já neřeším jestli Cikáni vybydlují domy ( určitá část ano a hájit je nemám důvod). Mně se jen nepozdává, že na téhle situaci docela slušně někdo rejžuje. Ať jsou to realitky ve spojení s jistě neúplatnými radnicemi nebo si na tom přihřeje polívčičku ještě i těžební společnost..Sestěhováváním problémových rodin na jedno místo trpí  zbytek sídliště. Policie nečiní a tak se vytváří ještě výbušnější situace než byla dřív. Šmejdi z DS, NO a pod. na tom profitují a to mne silně se/re a shledávám to nebezpečným.

Já vedle Cikánů víceméně žiju  od dětství, vyrůstal jsem na malém městě, kde byla celkem početná cikánská menšina. Rvali jsme se s nimi jako kluci jako koně, ale většinou to nebylo o tom, že jsou Cikáni, ale že jsou z jiné ulice. Někteří se celkem rychle zcivilizovali a nebyly s nimi problémy. Jiní ne. Za bolševika byla pracovní povinnost a tak končili za mřížemi. Dneska je většinou nikdo nezaměstná i kdyby náhodou práci hledali. Ve vsi, kde máme chalupu a kde žijí asi 3 cikánské rodiny nastěhované do barabizny za vsí také nějakou realitkou, je pila a zemědělská farma. Na sezonu si shánějí cizince. V hospodě mi mistr z pily i spolumajitel farmy řekli, že je odmítli zaměstnat. Tkže ono je to pak trochu dokolečka, dokola, že.

autor 3.12.2008 17:01

Re: to snáď autor nemyslí vážne

"vsechny zustastnene": neprizpusobivi lide, stat neresici problem a realitky, ok?

autor 3.12.2008 16:59

Re: Nepochopil jsem co

Bydlim blizko Janova, cili vim dobre jak to tam vypada. V zadnem pripade jsem nikomu z "nas" nepodsunul, ze za problemy s Cikany muze - psal jsem o spolecne vine neprizpusobivych - statu - realitek, nic o "obycejnych obcanech", ale kdyz jste tupy, tak jste tupy.

Ypsilon 3.12.2008 16:49

Re: nic nového pod sluncem

Jo, to možná slyším, ale možná je to jen další důvod proč je stěhovat zrovna tam a výhodné je to pro více stran.

Už nějakou dobu platí, že nájemníka, který řádně neplatí nebo dělá bugr je možné vystěhovat bez náhrady. Jenže on se může odvolat k soudu, čímž se celá akce může protáhnout. Takže to realitky zřejmě berou šmahem a prostě všechny  přinutí k přestěhování, když mají možnost na baráku vydělat na  lukrativnějších nájemnících.

Terminator 3.12.2008 16:42

Nepochopil jsem co

chtěl autor tímto článkem říci. Nenabízí žádné řešení, stejně jako politici, kteří sedí v Litvínově na radnici. Navíc nám autor podsouvá, že za problém s Cikány můžeme i my ostatní. Doporučil bych proto autorovi, aby se igned vydal do Janova a zkusil se tam v noci procházet. Ovšem pochybuji, že by se se svou hubenou postavičkou Cikánům ubránil.

Ludva 3.12.2008 16:39

Re: No nazdar

Špatný pocit mám rovněž. Oblasti bez zákona vznikají po celé Evropě. Po dlouhém blahobytu jsme ztratili pud sebezáchovy, časem můžeme ztratit všechno. Viděli jsme nyní v Bombaji, co dokáže hrstka ozbrojenců proti bezbrannému davu. Jsem pro obnovení vojenského výcviku mladých lidí, aspoň v základní formě.

Historik 3.12.2008 16:12

Máte naprosto pravdu, jenže pak by také na ty městské strážníky

byly vyšší požadavky. Mnozí z těch stávajících by se k Policii ČR nedostali.

franta tyčka 3.12.2008 15:55

Tak ještě jednou

Já to tady píšu pořád. Cikán je tvor,který se pokud není v přesile(já tomu říkám ve smečce) bojí.Dávky,nedávky,sociální pracovníci,podmínky k převýchově nic nevyřeší.Bojí se jenom hrubé síly.Znám to z vojny.Když jsem Dostal na chvíli četu stavebníků ve VN CB kde byla asi třetina cikánů, tak jsem měl jako zastupující ze začátku problém. Prozřetelně jsem si ovšem s sebou vymohl velitele družstva ze své průzkumné čety. Když začaly problémy tento dvoumetrový četař to všechno ztřískal na jednu hromadu a bylo po problémech.Takže si myslím, že kdyby do problémových míst nastoupila policie a trochu to tam ztřískala ,myslím že by stačilo tak 3x,tedy ne že by bylo po problémech ale velice by jich ubylo.Precedens je Slovensko. Tam když začali cikáni rabovat nastoupili i vojáci a dneska tam od nich mají poměrně pokoj.

Jura Jurax 3.12.2008 15:43

Re: Slevy na dani nic neřeší

No a samoživitelé - a to se nechá zařídit jedna báseň - mají dokonce na konto děcek daň zápornou, když vydělají málo ... nicméně kdyby se tohle odbouralo, mohla by to být cesta. Odpovědný člověk má tolik dětí, kolik dokáže sám uživit. Kdežto parazit ... :-/