19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Historik 3.12.2008 15:42

Z bílých chrání kriminálníky málokdo, u ryze kriminálních zločinů

totiž platí, že "lid je přísný." Většinou by např. poslal vrahy na šibenici, vícenásobné vrahy nebo dokonce ty, kteří po propuštění spáchali další vraždu by pak pověsil skoro každý.

Ypsilon 3.12.2008 18:12

Re: Z bílých chrání kriminálníky málokdo, u ryze kriminálních zločinů

"lid" je přísnýjen na druhé. Jakmile se "lid" rozloží na jednotlivce, tak se každý snaží Urvat co jde a "očů/rat" co je jen možné, aby získal nějakou výhodu.

Emil XX 3.12.2008 20:08

Urvat a očurávat, souhlasím ALE kolik neromů běžně

páchá kapesní krádeže, které u některých jejich skupin (Olaši) patří k "základnímu vzdělání." Kolik bílých "vybydluje byty." Kolik jich krade měděné kabely?

V jednom případě jsem skutečně litoval, že naši železnici neřídí soudruh Kaganovič (pověstný Stalinův hrdlořez, jednu dobu šéfoval železnicím). To bylo tehdy, když na Slovensku (tehdy v Československu) byly ukradeny měděné zabezpečovací spojky, v důsledku čehož došlo ke srážce, při níž zahynulo 6 osob. Kaganovič by pachatele, který by jakkoliv zařízení železnice úmyslně poškodil, nechal okamžitě zastřelit.

Jura Jurax 3.12.2008 22:38

Re: Z bílých chrání kriminálníky málokdo, u ryze kriminálních zločinů

No, nevím, jste možná zbytečně skeptický - koneckonců jste taky jednotlivec, že ano, a pevně věřím, že Vy, Ypsilone, se nesnažíte urvat co jde a očůrat co je možné kvůli výhodám ;-) a o sobě bych si to taky troufal tvrdit ...

Ypsilon 3.12.2008 17:15

Re: moc by mě zajímalo, jestli

K sakru já neřeším jestli Cikáni vybydlují domy ( určitá část ano a hájit je nemám důvod). Mně se jen nepozdává, že na téhle situaci docela slušně někdo rejžuje. Ať jsou to realitky ve spojení s jistě neúplatnými radnicemi nebo si na tom přihřeje polívčičku ještě i těžební společnost..Sestěhováváním problémových rodin na jedno místo trpí  zbytek sídliště. Policie nečiní a tak se vytváří ještě výbušnější situace než byla dřív. Šmejdi z DS, NO a pod. na tom profitují a to mne silně se/re a shledávám to nebezpečným.

Já vedle Cikánů víceméně žiju  od dětství, vyrůstal jsem na malém městě, kde byla celkem početná cikánská menšina. Rvali jsme se s nimi jako kluci jako koně, ale většinou to nebylo o tom, že jsou Cikáni, ale že jsou z jiné ulice. Někteří se celkem rychle zcivilizovali a nebyly s nimi problémy. Jiní ne. Za bolševika byla pracovní povinnost a tak končili za mřížemi. Dneska je většinou nikdo nezaměstná i kdyby náhodou práci hledali. Ve vsi, kde máme chalupu a kde žijí asi 3 cikánské rodiny nastěhované do barabizny za vsí také nějakou realitkou, je pila a zemědělská farma. Na sezonu si shánějí cizince. V hospodě mi mistr z pily i spolumajitel farmy řekli, že je odmítli zaměstnat. Tkže ono je to pak trochu dokolečka, dokola, že.

Ustecak 3.12.2008 17:39

Re: moc by mě zajímalo, jestli

... před pár lety jsem dělal sčítání lidí, otravoval jsem lidi a psal, kolik jich v tom bytě bydlí, navštívil jsem hodně bytů, kde bydleli cikáni a co říct, bylo jich tam 8, ale bydleli tam tři. Prostě to byla jenom návštěva. Tak asi tak to fungovalo i v Janově, nějaká cikánská rodina dostala byt, za tejden tam měla na návštěvě x příbuznejch, kterým se tak nějak ještě nechce domu.

Takže jestli si myslíte, že když je rozestěhujete mezi slušný lidi, že to  pomůže, tak je to kravina. Si myslíte, že ty jejich provázaný rodiny budou bydlet dál než o patro výš? Zase se nakvartýrujou k sobě až to tam zničí, tak vyrazí za dalšíma příbuznejma. Dyť kočujou, no ne?

Ypsilon 3.12.2008 18:02

Re: moc by mě zajímalo, jestli

Jenom díky provázanosti cikánských širokých rodin nejsou jejich staříci v domovech důchodců a prakticky neexistují cikánští bezdomovci. 

Dokud byla pracovní .Dost podstatně  se na tom podepisuje i to, že když nějakou rodinu vyhodí z bytu, tak se prostě nakvartýrují k příbuzným. A ta "navštívená " rodina je zase v o něco horší situaci, protože je v narvaném bytě ještě musí živit....

Situaci v Janově neznám, ale narazil jsem nedávno na stránkách nějaké realitky na nabídku veelmi levného 4+1 v severních Čechách. U inzerátu byla poznámka: byt je vhodný pro více rodin. Pokud bude v každém pokoji rodina s více dětmi , budou žít na chodbách a kolem baráku i kdyby šlo o rodiny superslušné , prostě se tam nevejdou :-/ Pokud půjde o rodiny problémové, je na maléry zaděláno i tímto

Emil XX 3.12.2008 21:40

Dal Vám někdo zadarmo byt??? Mě teda nedal!!!

A proč bychom měli doplácet na sebranku, která byt dostane a během několika let ho totálně zdevastuje? Mám se cítit provinilý, že nedostanou zdarma hned nový byt. To teda ani náhodou. To "sestěhování" je dáno jenom tím, že je nelze přes jejich chování z bytu vyhodit, jak by se to v analogickém případě stalo Vám nebo mě.

hlína 3.12.2008 19:23

Re: moc by mě zajímalo, jestli

Heleď Ypse,není to jedno,o co jde?V první řadě má být KLID.Pak se to rozlosuje.Nehledej za tím hned NKVD.Já vidím jen cikány.

Marat 3.12.2008 12:02

Řešeni je jen jediné.

Myslíte,že by normální občané už netrpěli,kdyby nebylo svozu těch cikánu do ghet? Stačí jediná taková cikánská familie v ulici,nebo v městýsí,nebo vesnici.Těch cikánu už je tolik,že by trpělo všechno obyvatelstvo Čech a Moravy.Jediná taková rodina se postará o řev,rámus a všemožné zlodějiny v širokém okolí.Zatím si zoufají občané několika měst.Rozdělit svoloč po všech městech, všech ulicích,všech vesnicích by znamenalo, že budou trpět všichni občané celého státu.Nejrozumějším řešením by bylo,takové jejích osady jaké jsem viděl kdys na Východním Slovensku.Ale ty osady ohrazené plotem z ostnatého drátu a ven by směli jen na propustky.Jakékoliv řešení jiné,je nesmyslné.Když by měli ti cikání ve světě velké zastání,nic snadnějšího,jak jím je tam poslat,ať se starají ti co o ně mají tak převelikou starost a péči.

Ypsilon 3.12.2008 12:09

Re: Řešeni je jen jediné.

On je problém v tom, že po akcích jako jsou "pochody" DS a podobných šmejdů se vystěhují ti, kteří se o sebe dokáží i tady postarat sami a cítí se celkem právem ohroženi. Ze socdávek na letenku do Kanady nemáte, že?

Historik 3.12.2008 12:19

Marate je pravda toto, resp. platí to ještě

Jedna kolegyně pracovala v 60 letech v USA a říkala, že blízko čtvrti, kde žila, bylo mnoho "nepřizpůsobivých." Ale v jedné ulici na baráku vlajka s hákovým křížem a cedule "Spolek bílých mužů proti černochům, Židům a komunismu." Divná kombinace, ale v té ulici bylo prý tehdy bezpečno.

VL 3.12.2008 17:22

Re: Marate je pravda toto, resp. platí to ještě

Proč? Zakladatelé teorie komunismu byli Židé - Marx a Engels, zakladatelé praktického komunismu byli Židé Lenin a Trockij (Bronštajn), propagátory komunismu v USA byli černoši M. L. King, A. Devisový atd. Tak co je divného na této kombinaci?

Jura Jurax 3.12.2008 22:59

Re: Marate je pravda toto, resp. platí to ještě

No, vzdělaní by Vám neškodilo - Lenin nebyl Žid ani rodem, Marx byl Žid původem (jeho otec ovšem konvertoval k protestantismu, když mu bylo šest let), leč v dospělosti psal antisemistické pamflety; Engels Žid nebyl. Trockij ano.

Martin Luther King byl americký baptistický kazatel a ke komunismu měl daleko. Akorát Angela Davisová byla svého času komunistka.

P.P. 3.12.2008 11:50

nic nového pod sluncem

Nic nového pod sluncem. Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Ghetta jsou normální a není rozumného důvodu proti nim bojovat. Ghetta si dělali židé v Evropě již od středověku, imigranti různých národů a ras v USA v celém 19tém a na počátku dvacátého století. Co je malá Itálie v New Yorku anebo Little China v San Franciscu? Nikoho to nepohoršovalo a nepohoršuje. Italové i čínani se nejlépe cítili mezi svými. Totéž Harlem na Manhattanu s jeho černošským obyvatelstvem, bílí tam prostě nelezli. Jsou dneska nějaké problémy s Chánovem (kromě zvýšených nákladů na novéradiátory, když ty staré na jaře někdo "ukradl?" No nejsou. Takže u Janova je to totéž v bleděmodrém a nejedná se o nic jiného než o porodní bolesti tvorby nového ghetta. Prostě starousedlíci na místě ještě nepochopili, že jejich byty měli před několika lety cenu půl milionu a dneska nemají cenu ani korunu ale stejně se prostě budou muset sebrat a odstěhovat. Až Janov bude 100% cikánským, problémy pominou. No a ti dnešní starousedlíci kteří přijdou o celoživotní úspory a ze kterých se stanou bezdomovci nebo přežívači v bytech s tržním nájemným? No ti prostě mají smůlu. To se někdy tak v historii stává. Ale pokusit se rozpustit ty cikány ve většinové populaci, to by byl průser. Ti by zneschopnili normální bydlení pro milion lidí. Stačí jedna cikánská rodina na panelák a ceny bytů v paneláku klesnou na polovinu. Jinými slovy nastěhovat jedinou cikánskou rodinu do většího domu znamena pokles tržní hodnoty toho domu třeba o 50 milionů Kč.

Ypsilon 3.12.2008 12:18

Re: nic nového pod sluncem

Není docela zajímavé, že právě do Janova, který je ohrožen těžbou v případě prolomení těžebních limitů, začaly realitky svážet "dárečky" z celé republiky? Ono je pro těžební společnost trochu rozdíl vyplácet obyvatelům sídliště tržní cenu za panelákový byt v příjemné lokalitě a v lokalitě z níž se stalo, ne jejich přičiněním, ghetto....Tady někdo zatraceně "vrtí" nejen původními obyvateli sídliště....

Jura Jurax 3.12.2008 14:28

Re: nic nového pod sluncem

No, možná slyšíte trávu růst - ono jsou i ghetta stejně postižená a stejně vzniknuvší, aniž by široko daleko byla uhelná sloj ... je potřeba prostě levných bytů, které jsou zpravidla v lokalitách, kde není práce - cikánům tam sestěhovávaným je to fuk, stejně nedělají - aby se vydělalo na rozdílu cen renovovaných původních cikánských bytů v lukrativních lokalitách.

Nebýt u nás tak nesmyslný zákon, že chce-li jeden vystěhovat nájemníka, musí mu sehnat přiměřený byt, s nímž tento bude souhlasit, prostě by majitelé nájemníky, které nechtějí, vystěhovali; ať si seženou bydlení podle chuti a kapsy.

Ypsilon 3.12.2008 16:49

Re: nic nového pod sluncem

Jo, to možná slyším, ale možná je to jen další důvod proč je stěhovat zrovna tam a výhodné je to pro více stran.

Už nějakou dobu platí, že nájemníka, který řádně neplatí nebo dělá bugr je možné vystěhovat bez náhrady. Jenže on se může odvolat k soudu, čímž se celá akce může protáhnout. Takže to realitky zřejmě berou šmahem a prostě všechny  přinutí k přestěhování, když mají možnost na baráku vydělat na  lukrativnějších nájemnících.

amos 3.12.2008 14:33

Re: nic nového pod sluncem

To je nesmysl. Podobných lokalit  je v Čechách více a uhlí se tam nebude těžit. To je jenom odváídění o problému, kterým je chování cikánů. Už to je divné že když se někam nastěhují Češi tak je to sídliště a když cikáni tak je to ghetto.

Co je to za lidi, kteří žijí  stovky let v civilizované společnosti ale chovají se jako tlupa paviánů? Když se někam nastěhují tak je to okamžitě válečná zona jejiž výsledkem je dobzÿé území s odpovídajícím stupněm zničení.  Bohužel bez poválečné obnovy.

Chápal bych tak 10 % lidí v každém národě  je problémových, se kterými se moc nesvede a je lepší je nechat žít vlastním životem a případně jim i přispět nějakou dávkou, aby nekradli. Ale u cikánů je  90% problémových, kteří přibývají geometrickou řadou a my to všechno platíme z daní. Co budeme dělat až jich tu budou 2 miliony (což nebude dlouho trvat), to fakt nevím.  

MF 3.12.2008 14:38

Re: nic nového pod sluncem

Dobré. Ale židé si sami ghetta nedělali. Byli k tomu donuceni ale ne proto že by dělali bordel ale z důvodů náboženských.

Historik 3.12.2008 15:38

Máte a nemáte pravdu

Právě z těch náboženských důvodu bydleli v ghetech a dokonce to občas měli jako výsadu od panovníka (v případě, že se z pochopitelných důvodů rozhodli to gheto opevnit a panovník jim to milostivě povolil).

xy 3.12.2008 11:25

Výstižný článek

Souhlasím, problém eskaloval v okamžiku, kdy byla do vlády jmenována Jamila Stehlíková. její jedinou snahou je provokovat majoritní většinu ve státě a hlavně neřešit problémy s kriminálními živly z řad národnostních menšin. Ty jsou pak snadno hozeny do jednoho pytle a je dáváno rovnítko mezi cikán=kriminálník. Jestliže stát, kraj nebo obec připustí vznik cikánských gheet, nastane zvrat do kriminálního chaosu. Nástroje státu přestávají fungovat a jejich místo zaujme domobrana. Stát zvysoka kašle na občany, kteří normálně pracují, žijí slušně, nekradou, nefetují a v noci nedělají hluk, a to jak z řad bílých, tak i cikánů. Slušní jen slyší, že jsou netolerantní rasisté, ale nikdo nezajistí jejich práva. Nemají snad právo na ochranu vlastního majetku, zdraví a života před kriminálníky? Vždyť to jim zajišťuje ústava.To, že v gheetech je většina kriminálníků cikánů nemůže znamenat, že by měli být beztrestní! Tím se stát staví do role rasisty vůči své většině. Pak se nesmí divit, že řádní občané vyjsou do ulic spolu s příslušníky nacionalistické strany, která jako jediná se za ně bere. Tím, že stát tuto stranu administrativně zruší, přilévá jen do ohně benzín.  

Ludva 3.12.2008 11:52

Re: Výstižný článek

To jste popsal přesně, problém se zcela obrací. Český rasizmus není příčinou, je hlavně následkem. Že problém je neřešitelný není pravda, byly tady doby, kdy museli pracovat všichni. Dnes by stačilo, kdyby pracovali ti, kdo si zvykli na dávky. I kdyby měli stavět hladovou zeď, pořád by to bylo lepší než nechat je válet doma a dělat binec.

Ludva 3.12.2008 9:25

Jednoduché řešení existuje

Ti "nepřizpůsobiví" se dokonale přizpůsobili sociálnímu systému, který jim dovoluje ležet na místě a vyžít. Přestat vyplácet přídavky na děti, sociální dávky a umožnit veřejné práce, kde by museli 8 hodin hárovat. Roupy by je přešly nebo by odešli. Jinak nechápu, proč se hned začnou vyplácet dávky přistěhovalcům třeba ze Slovenska, když by úřady mohly několik let zjišťovat, zda tam neměli majetek. To by taky nevydrželi. Sociální dávky jsou nesmyslné, protože přelívají peníze těch pracovitých, těm co nikdy pracovat nebudou. Rodiny by se i bez dávek o své lidi dokázali postarat.

Stanny 3.12.2008 10:45

Re: Jednoduché řešení existuje

Souhlasím.škodná se dá zredukovat jen jedním způsobem - nekrmit.

Milda 3.12.2008 9:15

Kéž by si tohle přečetl nějaký politik

Na zvyšující se nevhodné chování cikánů má přímo zásluhu nečinnost orgánů státní správy.

Honza z podhůří 3.12.2008 10:26

Re: Kéž by si tohle přečetl nějaký politik

přesně! Na co jsou roky placeny různé státní orgány, organizace, asistenti, praktikována diskriminace většiny (tzv. "pozitivní diskriminace") - kde jsou výslekdy?!! Kdo je zodpovědný?!!! Není divu, že lidem, kteří to svými daněmi financují začíná docházet trpělivost.

xy 3.12.2008 11:34

Re: Kéž by si tohle přečetl nějaký politik

To je pravda, stát si pod sebou neuvěřitelným způsobem řeže větev. Existuje reálná hrozba, že za pár let tady vznikne politická strana, zastupující přistěhovalce, významně podporovaná finančně i organizačně ze zahraničí, jejímž jediným tmelem bude právě "cizost" a jediným programem přerod tohoto státu v druhé Kosovo. Tedy v stát, přímo postavený na zločinu, loupeži, vraždách a distribuci drog. Ceský národ, jeho tisíciletá tradice, miliony lidí, kteří položili své životy prot, abychom mohli žít my a naše děti, to vše by zaniklo jako zanikla římská říše pod náporem Vandalů. Druhou hrozbou je posun k autoritativnímu režimu nacistického typu, , který nejprve vyvraždí cikány a všechny své odpůrce a poté podlehne vnějšímu útoku "civilizované Evropy nebo USA". Obě varianty jsou špatné.

Jenda 3.12.2008 9:03

Spokojenost je troji

Jeste jste zapomel na spokojenost byvalych sousedu. Kterym se diky te odporne realitce zvysila kvalita zivota a v pripade, ze ten byt vlastni, i cena nemovitosti.

Ypsilon 3.12.2008 8:44

Dobrý článek

Souvislost janovských probůémů s činností realitek a privatizací obecních bytů je zřejmá. Nedávno jsem narazil na stránkách jedné realitky na nabídku  velmi levného bytu 4+1 někde v severních Čechách. Zaujala mne poznámka u inzerátu: Byt je vhodný pro více rodin. Pokud se do každého pokoje nastěhuje jedna rodina s více dětmi, je na jistý binec v baráku i vokolí zaděláno, i kdyby ty rodiny byly superslušné. Pokud takto realitka nasáčkuje na jedno sídliště stovky problémových rodin, je zaděláno doslova na prů/ser, který pak vylizuje Policie ČR i MP (jejich činnost či nečinnost  v konkrétním případě nemůžu hodnotit).