22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo to platí

Otázka, kdo platí demonstranty, kteří se sešli minulou neděli na Letné a již dříve na Václavském náměstí, se vynořuje v komentářích stále znovu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Podracký 28.6.2019 20:39

Kdo to platí

je otázka, která svoje opodstatnění má, je ovšem potřebné to správně vyhodnotit. Je jedno, kdo platí charitativní akci. Ale politickou? Proč musí politické strany vykazovat, kdo jim platí kampaň? Proč v Americe platí zákon o zahraničních organizacích, kterému podléhá dokonce i naše krajanské sdružení v NY, které přijímá peníze od naší vlády? A to nebudu uvádět Rusko a další. Jde o to, aby nás někdo ze zahraničí neovlivňoval. Peníze přecejen nesmrdí a mnozí za ně udělají celkem cokoliv. Třeba i pozmění politický program v něčím zájmu. Ale stejně moc mají sdělovací prostředky a ty si může platit, kdo chce. A většina akcí nakonec je ovlivněna médii a jejich stokrát opakovanou lží, která se stává pravdou.

J. Kanioková 28.6.2019 17:25

Finance - 

22.6.2019 - Milionu chvilek poslali lidé darem už miliony korun - https://www.novinky.cz/domaci/508429-milionu-chvilek-poslali-lide-darem-uz-miliony-korun.html

I. Vermis 28.6.2019 20:16

Re: Finance - 

To neměli dělat, to neměli ... peníze kazí charakter!

L. Novák 28.6.2019 16:22

Pěkně napsáno. Babišovi fandové mají zatmění mozku

a každá teorie spiknutí vypuštěná do éteru slouží jejich vůdci. Klaus potvrdil svým hloupým prohlášením a ještě hloupější omluvou v Zemanově stylu (řekli mi to lidé v mém okolí), že už jej nemá smysl poslouchat a brát vážně. Což ovšem není žádná novinka posledních dnů...

M. Mikulec 28.6.2019 15:15

Pane Drápale:

Každá otázka je relevantní. Žijeme přece v pluralitní demokracii, nebo snad ne? Nebo tu chcete mít politickou korektnost, která zamlčí, že vůbec nějaký problém existuje, natož aby ho od toho perfektně placení politici vyřešili?

P. Urban 28.6.2019 17:13

Re: Pane Drápale:

Jak to souvisí s článkem?

I. Vermis 28.6.2019 20:11

Re: Pane Drápale:

O věcech těch se nesmí hloubat tak, sic přijdem o rozum! © panímáma Macbethová. Tak to raději neřešte...

P. Grigar 28.6.2019 14:58

Kdo to platí?

.. no přece někdo, komu je právo a svoboda v naší zemi nad všechny poklady světa dražší. Entusiasté nevymřeli a jsou stále movitější, přirozeně skromní a držící se v ústraní. A to nedělají dobře, s těma sirkama. Až zase bude někdo sbírat víčka na nějakou operaci, pro obyčejného člověka nedostupnou, bylo by dobré vědět, za kým ho poslat..

V. Petr 28.6.2019 10:48

Jinak, kdyby to někdo nezaplatil, tak by to nebylo! Ozvučení Václaváku po 20 listopadu 1989 zajišťovaly hudební aparatury několika kapel a dokonce musely být napájeny z BATERIÍ, které se každých deset minut vyměňovaly, protože jim nebylo umožněno připojení na síť.

J. Pavelka 28.6.2019 11:50

Re:

Pokud vím, tak otázka kterou se článek zabývá, je pomluva, že demonstranty za účast na demonstracích někdo platí, nikoli financování obecně...Jinak financování demonstrací je možné dohledat..

I. Vermis 28.6.2019 20:15

Re:

No, když není k dispozici rozumný argument, poslouží i blbý...a dokazujte, že za to ti demonstranti nic nedostali! Dokazovat se má, že dostali, ne naopak!

M. Mikulec 28.6.2019 10:36

Dnes, kdy

politické neziskovky ovlivňují podobu zákonů v neprospěch platící většiny, je otázka, kterou pan Drápal považuje za neférovou, zcela na místě. Daňový poplatník už neví, co má platit dřív a je toho na něj navaleno moc. Navíc ho nikdo neposlouchá, on je přece hloupá neelita. Zato našeptávači z neziskovek mají páky. Viz žluté vesty, když už dojde trpělivost daňových poplatníků s tím dřením z kůže od vlády.

E. Pawlica 28.6.2019 12:55

Re: Dnes, kdy

A k tomu ještě kontrolní hlášení, a to EET ...

P. Grigar 28.6.2019 15:04

Re: Dnes, kdy

.. zvláštní, že vás nepohoršuje princip zdanění příjmů fyzických osob, stát se k nim dostane dřív než oprávnění příjemci. Proti tomu je EET a kontrolní hlášení komedie..

P. Urban 28.6.2019 17:19

Ono v tom článku jde spíš

o neférové odpovědi (typu "já jsem slyšela...")

Tady ale jde spíš o to, že kdyby lidi nechtěli na tu Letnou přijít, tak ty zaplacené autobusy budou prázdné a zaplacené aparatury budou mluvit do prázdna.

Chápu pana Mikulce, že se mu nelíbí, když ho elity neposlouchají. Ale pokud jeho samotného zajímá jen to, kdo to zaplatil (nevím, zda tomu tak je, ale teď to vypadá, že se k takovému postoji hlásí), pak se na ty lidi na Letné dívá podobně, jako ty elity na něj.

Ś. Svobodová 28.6.2019 10:17

Kdo to platí?

To je myslím kolem politiky vždy regulerní otázka. Nevidím v tom žádný problém. Vždyť i poslanci musí vykazovat své příjmy a majetky, aby bylo jasné, že nejsou placeni nějakou lobby. Pokud se tedy někdo zeptá, není na tom nic podvratného.

E. Pawlica 28.6.2019 12:57

Re: Kdo to platí?

Paní Svobodová, je velký rozdíl mezi tím, když se někdo na něco takového zeptá (což je regulérní) a mezi tím, když někdo něco takového tvrdí jako fakt (což je podpásovka).

P. Hlosta 28.6.2019 9:56

Kde se berou ty pomluvy?

K tomu vašemu pomáhání na Blízkém Východě, bych měl otázku, která vrtá hlavou běžně lidem. Jak si může někdo dovolit odejít pomáhat lidem v cizině, aniž by přerušil své zaměstnání a tedy pravidelný příjem peněz nutných pro svou obživu a své rodiny? To má dotyčný(á) sumu na kontě, která jistí jeho bydlení a jídlo i výdaje? Neodpovědí na takovou otázku pak vzniká ona mylná odpověď, že to musí být kýmsi financované, kdo má tak velké prostředky. Chápu, že se nikdo nemusí zpovídat ze svých příjmů a výdajů, ale taky chápu, že většina lidí nemá prostě na takovou finanční zátěž příjmy a proto si neumí představit jinou verzi odpovědi na svou otázku kde na to pomáhající v Iráku bere, než že to financuje nějaká zájmová skupina, či jedinec.

Má otázka nemusí být zodpovězena. Já jen, aby se kdo nedivil, kde se berou ty tzv. pomluvy.

J. Ganaur 28.6.2019 10:00

Re: Kde se berou ty pomluvy?

Typický bolševický blábol.Zaspal jsete dobu, soudruhu.Probuďte se, je rok 2019.

R. Tesařík 28.6.2019 13:01

Re: Kde se berou ty pomluvy?

Nicméně, kdo to platí?

M. Mikulec 28.6.2019 10:31

Re: Kde se berou ty pomluvy?

Přesně tak to je, pane Hlosto. Lidé, kteří mají práci, jsou využíváni na 200 % a neumějí si představit sbalit se najednou a odejít na týdny pryč. Jenomže jak víme, Praha je jinej svět...tam už se hlavně manažeruje a vlastní, a přerozděluje.

E. Pawlica 28.6.2019 13:00

Re: Kde se berou ty pomluvy?

Pane Hlosto, odpověď je v textu:

"Letenky a pobyt zde jsme platili financovali z dobrovolných sbírek; částečně nám pomohla jedna britská organizace pomáhající pronásledovaným křesťanům, ale ta je rovněž financována z dobrovolných příspěvků a nikoli státem."

J. Zaorálek 28.6.2019 9:48

Souhlas. A díky za pěknou výzvu ke slušné diskuzi.

Přiznám se rovnou bez mučení, že neznám nebo nechápu důvody, proč tolik lidí volí Andreje. Osobně znám 3 jeho voliče. Kámoši. Jednoho jsem se ptal, proč ho volil. Řekl, že to bylo proto, že Andrej toho nemůže za 4 roky moc pokazit. Vida, kterými spletitymi uličkami ubírají se mnohdy myšlenky nás těžce zkousenych voličů.

R. Langer 28.6.2019 10:34

Re:

No, tak nám tedy teď řekněte vy, koho jste volil a proč? Aby ostatní mohli pochopit tu "správnou cestu", mimo spletité uličky.

J. Zaorálek 28.6.2019 13:46

Volil jsem KDU, když Vás to tolik zajímá. Důvody jsou: podobný náhled na společnost a jeji fungování, žebříček hodnot, a hlavně si myslim, že jsou tam nyní lidé, které je možno volit. Tedy lidé čestní, přímí a snad těžko korumpovatelni. Za minulé volební období KDU neměla žádný skandál a udělala kus práce. Nebylo tomu tak v minulých letech. To se KDU volit nedala.

Správnou cestu Vam tak lehce nenabidnu, sam dost často bloudim.

F. Navrátil 28.6.2019 20:01

Re:

Tedy stranu s generálním sponzorem Luďkem Sekyrou, majitelem kyperských firem a bývalým členem KSČ?

V. Petr 28.6.2019 10:43

A já mám jiný argument - lepší jeden oligarcha než desetisíce! lobbystů, zlodějů, kmotrů a zkorumpovaných politiků, tvořících "Demokratický blok."

Každý z těch desetitisíců si chce něco usápnout z veřejných prostředků a kvůli tomu třeba nechá ukrást násobně větší částku či ji rovnou prošustruje na nějaký nesmysl!

Kam se hrabe Čapí hnízdo na "podporu OZE." Babiš se site též připojil (biosložky) ale to je jen menší část této ZLODĚJNY a hlavně, Babiš to celé nestvořil, jen toho využil!

E. Pawlica 28.6.2019 13:05

Re:

Dovolím si nabídnout jiný argument: lepší žádný oligarcha ani desetitisíce lobbystů, kmotrů a zkorumpovaných politiků či úředníků.

Není kouře bez ohně a tenhle smrad se tu vytváří od dob privatizace bez právního rámce; opoziční smlouva na to doutnání už jen přiložila vydatnou dávku paliva.

J. Kanioková 28.6.2019 18:01

??? ¨nesouhlasím..

Opoziční smlouva: vznik, trvání a její vliv na politický systém a občanskou společnost v České republice - http://www.e-polis.cz/clanek/opozicni-smlouva-vznik-trvani-a-jeji-vliv-na-politicky-system-a-obcanskou-spolecnost-v-ceske-republice.html ... opoziční smlouva umožnila existenci menšinové vlády ČSSD Miloše Zemana

A "privatizace bez právního rámce" - to se měly krachující firmy nechat definitivně padnout ? Co s nezaměstnaností ? Jak nahradit příjmy do státního rozpočtu, na němž závisí výdaje z rozpočtu ? - školství, zdravotnictví, atd. atd !

A "právní rámec" - myslíte, že ho bylo možno vytvořit za pár týdnů ? Když většina lidí neměla potuchy, co vše je pro to důležité ? Kolik lidí tady měla nějaké povědomí a zkušenosti se soukr. vlastnictvím ?

J. Kulheim 28.6.2019 18:43

Re:

V NDR přebrali zákony z NSR. Z NSR šlo do NDR každý rok roční rozpočet ČR. Kradlo se víc jako u nás. V ČSR byla nejlépe zvládnuta transformace ze všech zemí bývalého RVHP.

Na tvoření zákonů se zeptejte pana Rychetského, který byl ministrem spravedlmosti.