27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo to platí

Otázka, kdo platí demonstranty, kteří se sešli minulou neděli na Letné a již dříve na Václavském náměstí, se vynořuje v komentářích stále znovu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lukavsky 28.6.2019 7:26

Re: a autobusy

Autobus z venkova není vůbec žádný problém. Prostě si ho zamluvíte u místního dopravce, uveřejníte kde se mohou zájemci přihlásit a č.účtu na kterém mohou složit např. 300 Kč. Pak všem rozešlete po em informaci kdy a kde bude bus přistaven... a jede se. Elementary drahý Watsone. Probatum est. J.L.

J. Pavelka 28.6.2019 7:36

Re: a autobusy

pak si to platí ale účastníci sami a ne ře by měli účast na demonstraci zaplacenou.

J. Kočí 28.6.2019 9:38

Re: a autobusy

Kdyby to tak bylo, nejel by ani jeden autobus. Někdo musel složit zálohu, pak to musel "uveřejnit", zorganizovat pomahače, a když to vyšlo, tak doplatil jen menší obnos ze svého (cha cha cha - myslím tím ze své odměny za dovezení určitého počtu lidí). Tak se dělá revoluce, bez peněz to prostě nejde.

J. Kulheim 28.6.2019 7:48

Někdo to zaplatit musí

Zajímalo by mne koho volili účastníci demonstrace. Pokud bych byl volič AB, tak bych demonstrovat možná šel. Všichni o trestním stíhání, Čapím Hnízdě, střtu zájmů , dávno ví a přesto hnutí ANO získalo cca 30% hlasů od lidí, kteří přišli k volbám. Pokud byli naivní a předpokládali, že to bude brzy vyřešeno, tak mohli demonstrovat. Proč demostrovat právě teď proti tomu co ví už x let?

Trestně stíhaný může být v tomto státě každý a přitom nemusí nic špatného udělat. Petr Nečas neudělal nic. Zlato ani peníze nesebral. Celá "akce probíhala v noci a přítomnost těžkooděnců, soudní tahanice trvaly několik let, Nagyová vodili před televizním kamerami policajti v "medvědivi", atd. Padla vláda, prezident "upekl" vládu svou, pomohlo to k tomu, že AB se dostal do vlády. Zdá se, že to nikomu nevadilo ani nevadí. Kdo byli ti "spravedliví"? Kde byla "nezávislá justice" s policsjti, kteří nám pomáhají a k tomu ještě chrání.

Odhaduji, že za 1 km jízdy autobusem sto cca 35 Kč. Před nedávnem jsem zjišťoval cenu malého atobnusu pro 20 lidí. Cena jednoho km 23 Kč + jedna hodina čakání 200 Kč. Z jižní Moravy je to do Prahy cca 200 km x 35 Kč = 7000 Kč. Cesta zpět také tak. Děláto dohromady 14 000 Kč. Při plném obsazení 60 lidí, by to na každého vyšlo cca 230 Kč. To není taková suma kterou by si nemohla věšina lidí dovolit zaplatit.

Přes to si myslím, že by někdo měl na otázku finacování odpovědět. Pokud to byli sponzoři z ČR, tak se nic neděje, ale je potřeba dávat pozor, protože zadarmo ani kuře nehrabe. Prověřeno a zakázano by mělo být sponzorování ze zahaničí.

J. Svoboda 28.6.2019 8:24

Re: Někdo to zaplatit musí

Koukněte na transparentní účet Mchvilek, tam se o financování dovíte docela dost.

Pěkný den.

P. Götze 28.6.2019 0:38

tak se zamyslete, na zaklade kolika lzi ta samotna demonstrace stoji. obe strany si nemaji vubec co vycitat v tomhletom. vzdy mne udivuje, kdyz se nekdo snazi tvorit argumenty, ktere ovsem plati i proti jemu samotnemu. tomu se rika socialni slepota.

J. Lukavsky 28.6.2019 7:28

Re:

"na zaklade kolika lzi ta samotna demonstrace stoji" no nějak jsem to nepochopil, můžete to trochu rozvést? Děkuji, J.L. end

J. Svoboda 28.6.2019 8:25

Re:

Přece účelovka, kampaň a Kalousek :o)

Pěkný den.

J. Lukavsky 28.6.2019 15:33

Re:

"a Kalousek" ještě jste zapoměl na Svobodné zednáře, Ilumináty a holiče! Kalousek samozřejmě také! J.L. end

M. Klas 28.6.2019 9:17

Re:

Můžete nám ozřejmit, na základě kolika lží ta samotná demonstrace stojí?