20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
rolandszewczyk 31.3.2008 1:06

.

žasnu,že někdo R-U vojáky české národnosti nazval hrdiny,že by konečně obrat k faktům?

Malá poznámečka:Na Bílé Hoře jsme zvítězili,a zůstali v evropě,bohudík tehdá pokus o balkanizaci českých zemí neprošel 

Abonent 31.3.2008 1:52

Vítězství u Lipan, porážka u Sudoměře

Ať v tom nejste sám, vážený :

Kdybychom neprohráli bitku u Sudoměře, Království české by se pod osvíceným panovníkem stalo opět centrem Říše římské.

Místo rozvratu rozkvět.

Pišta 31.3.2008 8:15

Re: Vítězství u Lipan, porážka u Sudoměře

Vítězství u Sudoměře je také záhada. "Hrstka husitů porazila tísíce železných pánů" Záhada je, kdo byli ti "železní páni" a kde se jich tam vzalo tolik. Jan Lucemburský -český král , měl armádu asi  dvou set  jezdců, když  dobýval Loket , aby  odvezl budoucího Karla IV. Asi tři sta jezců mu stačilo na dobytí a obsazení Prahy. Vojenské družiny i nejbohatších šlechticů té doby, tvořilo několik desítek jezdců. A u Sudoměře operuje dva tisíce železných pánů? To všechno kvůli "hrstce husitů", se ženami a dětmi?

Honza42 31.3.2008 0:57

Jenom se divím,

že dovolili rodině toho vojáka pohřbít. V rámci utajení měl být přece neznámo kde zahrabán jako neznámý vojín.

NobodyWasHere 31.3.2008 0:50

Výborně pane Vlk

už jsem tady v průběhu let párkrát psal, že poměr hazlů a slušňáků v evropské populaci je (i podle mých vlastních zkušeností) v podstatě konstantní a to v prostoru i čase. Jsem rád, že si toho rovněž povšiml i někdo jiný.

valec 31.3.2008 0:42

pana Vlka

asi šikanoval na vojně nějaký kavárenský intoš, jiné vysvětlení nemám

Frank 31.3.2008 0:44

Re: pana Vlka

Vlk má modrou, protože jinak by byl taky hrdina.

NevericiTomas 31.3.2008 4:11

Re: pana Vlka

U lampasaku mate v nejhorsim nadeji ze vam za par let skonci sluzba nebo vas zastreli. Kavarensti intosi nas budou sikanovat cely zbytek zivota :-/

Jinak ma Vlk naprostou pravdu.

Johan 31.3.2008 0:40

díky

Souhlasím a děkuji!J

Karel 31.3.2008 0:31

člověče Vlku

to by stálo za lubší rozbor ba publikaci. Já jsem jeden z těch vymytejch mozků, který si myslel to samé co intoši a spol. Dík za návod k prozření.