3.7.2022 | Svátek má Radomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Charlie 6.4.2007 23:01

Re: Re: Re: Typicka xenofobie

Z tvé huby je to pochvala !

Y 6.4.2007 23:00

Re: Re: Re: víte vůbec co je to xenofobie ? a rasismus ?

Je nutno jíst příborem?

kája 6.4.2007 22:59

Re: Hanba !

to si piš, že páchla. Já si ji taky dobře pamatuji a moje děti se jí bály. Byla na Andělu pečená vařená, každý den.

Nemudruj o něčem, o čem nic nevíš!

Charlie 6.4.2007 22:57

Re: Zbytečná xenofobie

Tak zabít pana Čunka se ti zachtělo ?  Takhle jako ty myslí všichni cikání ?  Pokud ano, pak ti Němci asi věděli co dělají. Co takhle tebe, pro výstrahu ? Co ty na to ?

Bude blbý konec 6.4.2007 22:55

Jestli Čunek odejde

Vrátí se staré pořádky. Budou mír navrch pseudohumanisté a romští aktivisté. Lidi budou čím dál nasranější. Bude křehké příměří do té doby než dojdou peníze na podpory a cikáni budou stále rozmazlenější, nebudou ochotni se uskrovnit. Začnou řádit, krást a loupit ve větší míře než dosud. Lidem dojde trpělivost. Budou zakládat domobrany, které se bude vláda snažit prostřednictvím policie potlačovat, jenže policajti budou sympatizovat s domobranou. Začne mazec. Cikáni budou dostávat po zádech. Který cikán neuteče šeredně to odskáče. Jenže cikány nebudu nikde chtít, odevšad je budou vracet. Dál nechci domýšlet. .. Kdo je trochu inteligentní, domyslí sám. Všechno už tu jednou bylo

Není lepší cikány v klidu začít resocializovat? Čunek je pro cikány možná poslední šance lidského řešení cikánské otázky. Je fakt, že se cikáni budou muset uskrovnit. Podpory nutno snížit. Krást a loupit musí být přísněji trestné. Pseudohumanisty a aktivisty odkázat do patřičných mezí. Přísnost,  cukr a bič. Bič pro flákače, cukr pro přizpůsobivé se snahou pracovat.

Yann 6.4.2007 22:55

Re: Re: víte vůbec co je to xenofobie ? a rasismus ?

Ale samozřejmě, že mohou žít po svém, tak jak jim velí jejich kultura! Ale za svoje! Pochopte tu zvrácenost, kterou tady obhajujete. Na jednu stranu je tedy máme tolerovat v jejich zahálčivém a parazitním způsobu života a ještě jim to máme platit. Jste chlape normální?

A s tou romštinou na základkách. Víte, to je takové oblíbené téma některých romských aktivistů. Takový jejich záchytný bod. Stejně jako ve vašem případě. Skutečnost je taková, že cikánština je dnes jazyk, který dnes nepoužívá většina Cikánů ani doma, někteří ho ani neumí. Problém cikánských dětí, není v tom, že by neuměli česky, ale v tom, že přichází do 1 třídy velmi sociálně nevyvinuté, neumí žádné říkanky, neumí jíst příborem, neznají barvy, neumí základní počítání. Za to můžeme taky, že se dětem nikdo v předškolním věku nevěnuje, že ano? Ve Francii ani v Británii, kde žije mnoho imigrantů z Arabských zemí, neexistují žádné základní školy v arabštině. Já žiju v Belgii a můj syn chodí do belgické školy, myslíte, že to bylo na začátku jednoduché posílat ho do školy kde se mluví francouzsky? A přesto jsme to zvládli. Pokud má někdo pocit, že cikánština je jazyk, který odchází na úbytě, tak si za svoje založte nadace, které budou financovat časopisy v cikánštině, knihy a podobné věci. Věřím, že od státu, či od EU na to dostanete dotaci a je to tak správné, takhle to funguje s velštinou, nebo s gaelštinou. Víte co je ale problém? Že cikánské etnikum to nezajímá, žádné knížky, žádné vysílání v cikánštině. Takže to stejně pouze poslouží ke zviditelnění cikánských intelektuálů a k ukojení českých pseudohumanistů a potvrzení jejich dobroty a humanity.

student 6.4.2007 22:52

Re: Re: Re: Zbabělci

teď máte možnost nebýt jako ti mávači a vyvěšovači cedulí

zastaňte se lidí, kteří chtějí, aby v masmédiích zněla pravda, a ne nějaké Orwellovsky překroucené "korektní" plky 

student 6.4.2007 22:48

Re: Re: Clanek je skvely

možná je to mnohem věrohodnější než mít doktorát na FF UK z nějaké ie nebo iky a napsat na toto téma disertaci

a možná by váš příspěvek byl hodnotnější, kdyby obsahoval nějakou faktickou připomínku, a ne pouze trapnou ironii

Charlie 6.4.2007 22:45

Re: Re: víte vůbec co je to xenofobie ? a rasismus ?

Pokud cikáni chtějí žít podle svých „norem“ nic proti tomu, pokud to budou dělat ve své zemi. Česko ovšem není Cikánsko. Naše zem patří pouze nám Čechům a ne nějakým přivandrovalcům.  To by mohli za chvilku tvrdit i vietnamci nebo zulukafři, že jim naše země patří. Když se jim to nelíbí, my je nedržíme. Mohou táhnout dál světem tak jako dřív.

Když se jim to nelíbí, my je nedržíme. Mohou táhnout dál světem tak jako dřív.

student 6.4.2007 22:42

Re: Re: víte vůbec co je to xenofobie ? a rasismus ?

 Existuje v CR moznost nemit trvale bydliste? Asi ne. Ale narozdíl od totalitních států tu trvalé bydliště není tak důležité - můžete léta žít v Chebu s trvalým bydlištěm u pratety v Jablunkově.

Promiňte, ale zdá se mi, že jste jeden z multikulti snílků, kteří viděli cikána leda v televizi nebo jednou za rok cestou na nádraží a máte ohromně příjemný pocit, když se můžete zastat utiskovaných chudáčků před odpornými rasisty. Nejspíš budete státní zaměstnanec, případně naivnější zaměstnanec soukromé firmy. No zeptejte se někdy majitele, jak je nadšen z toho, komu jsou daně. Živíme si tu mnohočlenné rodiny neznající práci, a na výzkum rakoviny se vybírají peníze někde v podchodu metra ....

student 6.4.2007 22:35

Re: Re: víte vůbec co je to xenofobie ? a rasismus ?

Černochy sem pletu proto, že jde o naprostou minoritu, a přesto neslyším o tom, že by tady kvůli tomu trpěli. Rumunsko sem pletu proto, protože jste vyjádřil názor, že cikáni jsou diskriminováni, protože je jich málo. Nejsou. V Rumunsku jich není málo a nejsou na tom stejně jako Rumuni. Proto příklad Rumunska. Stejné to ale bude v Srbsku, Maďarsku, Bulharsku, Slovensku ... Anglii, Kanadě ... hlavně že my jsme rasisti :))

Treba chteji zit uplne jinak, podle pravidel, ktera proste nejdou do nasi spolecnosti napasovat. Ať neporušují zákony a žijí si jak chtějí - ale za své

Kolik je treba zakladnich skol ucicich v romstine? Nevím kolik. Opravdu myslíte, že v tom je problém ?  A proč tu bez problémů ČESKY studují vietnamské, ruské, slovenské děti ? Takže kecáte, v tom to není.

Rumunsko je uplne jina zeme  Děkuji, úplně jiná země, problém s cikány velmi podobný. Tak čí to asi bude chyba ?

"dekuji" za pouceni 6.4.2007 22:32

Re: Re: Zbabělci

A ja se vzdycky divila, co to tu tenkrat zili za lidi, ze kdyz cikany odvazeli do koncentraku, tak jim jeste mavali. Jak to vlastne bylo mozne - i se zidy, kteri byli naprosto asimilovani a nikdo se jich nezastal, a za doprovodu ceskych cetniku...  a na kancelarich  ceskych pravniku,ordinacich ceskych  lekaru vysely ty cedule ,( i reznik na Vaclavaku si takovou vyvesil) - a to vse drive nez jsme byli obsazeni - ted uz je mi vse jasny.

Antiblb 6.4.2007 22:30

Re: Xenofobni clanek

Ano jsem xenofobní. A co má být. Podle mne je to lepší než parazitizmus na parazitech. Zveřejni svou identitu a já ti do kvartýru pošlu nějaké cigány a uvidíme jak ti tvoje láska k těmto lidem dlouho vydrží. Vyloženě žeru mravokárce, kteří nám z luxusí vily na Hauspalce stelou radama jak vycházet se sociálně nepřizpůsobivými cigány. Při tom ani nevědí jak vypadají.

indian.lada 6.4.2007 22:26

Re: Kam se nám ztratili Cikáni?

už aby tam byli

Eduard Frantis 6.4.2007 22:20

Re: víte vůbec co je to xenofobie ? a rasismus ?

Chci tim rici, ze rozdeluje cikany podle toho, do jake miry prijali nas (vetsinovy) system hodnot a zpusob zivota, podle toho jsou to tedy dobri (cikani) nebo zkazeni (romove), a zabira se hlavne tim, jak je pravidla vetsinove spolecnosti vuci nim bud kazi nebo ne. Treba chteji zit uplne jinak, podle pravidel, ktera proste nejdou do nasi spolecnosti napasovat. Kolik je treba zakladnich skol ucicich v romstine? Existuje v CR moznost nemit trvale bydliste?

Nevim proc sem pletete Rumunsko a cernochy, nic to k tematu neprinasi, Rumunsko je uplne jina zeme a cernosi v CR prakticky neziji.

To by mne zajímalo 6.4.2007 22:20

Re: Re: Re: Re: Re: i.

koho by jste nám doporučil volit.

to jste me dojal 6.4.2007 22:13

Re: Clanek je skvely

prominte, ale uz pro slzy nevidim na klavesnici, takze je to tak proste: staci se spolecne ozrat a pak si to odhlasovat, ze jsou rasove rozdily

student 6.4.2007 22:07

Re: Libenští Cikáni

Do kamene tesat. Přesné. Grázlové (jakékoli barvy pleti) si to vyloží jako slabost, protože slušnost jim vůbec nic neříká - to ale mutlikulti hujeři nikdy nepochopí, dokud se sami pořádně nespálí

Šárka 6.4.2007 22:05

Re: Re: Typicka xenofobie

K trestnímu oznámení se připojuji.

MArty 6.4.2007 22:04

Naprostá pravda

Díky za pravdivý článek. Musím ale řící že jsem před několika lety (už ale v tomto století setkal i s cikány, kteří se k cikánům hrdě hlásili a navíc skvěle hráli, dlouho jsem se tak dobře nepobavil a myslím že můžu mluvit za všechny, kteří tan byli. Tak těm cikánům fandím a romy - ty nesnáším. Bohužel se u nás rodí v poslední době rodí víc těch romů.

student 6.4.2007 22:02

Re: Typicka xenofobie

Clanek je napsany v typickem v rasistickem duchu. Xenofobie jako vysita. Myslim, ze na autora podam trestni oznameni.

doufám že to myslíte jako vtip - a pokud ne, tak sem stejně jako autor napište své celé jméno, a rozveďte, v čem konkrétně je článek rasistický a kde je tam jaká xenofobie. (Y)

Šárka 6.4.2007 22:02

Re: Zbabělci

Nejdřív se nauč se pravopis a pak piš příspěvky.

Šárka 6.4.2007 22:00

Re: Xenofobni clanek

Cikani svuj hlas zvedaji denodenne. Nepracovat, na to jsou gadzove a mit se dobre. At Cikani prokazou svou svepravnost jako Zide, Vetnamci, Cinane atd. At se nespolehaji na socialni davky, ale sami na sebe. To je nejvetsi dukaz svepravnosti. My nejsme xenofobni. Kdybychom byli, nikdy by Vlasta Horvath (Cikan) nebyl superstar.

student 6.4.2007 21:58

Re: Zbytečná xenofobie

Ukrajinci bych se neoháněl, protože ti sem přišli za prací ---- kterou KUPODIVU cikáni nemohou a nemohou sehnat. A rozhodně si nemyslíte, že by Ukrajincům někdo tu práci dával z protekce, z náklonnosti, že by je tu podporovaly stovky organizací, které dostávají státní příspěvky, granty atd... stejně tak Viíetnamci, Číňané, Slováci, Poláci tu makaj a nikdo nemusí řešit, jestli někde vybydlkeli barák a platěj nájem nebo ne.

nosál 6.4.2007 21:57

Re: Typicka xenofobie

Milý  pisatali, pokud vím,tak autor byl za bolševiků  několik rát zatčen coby antisocialistický živel.Holt tehdy prostě také říkal pravdu. Takže, žalovat klidně můžete, mohlo by to být zajímavé.

Šárka 6.4.2007 21:53

Díky autorovi za odvahu

Děkuji, že nám, normální většině, mluvíte z duše. Dobrý příspěvek a jsem ochotná jet demonstrovat za podporu p.Čunka. Přečtěte si Týdeník Kroměřížska, kde je celá stránka věnovaná Cikánce, která ocenila práci p.Čunka. Já sama jsem měla kamarádku Cikánku na základní škole ve Zlíně. Otcové těchto dětí chodily do fabriky a pracovali, maminky byly doma a staraly se o rodinu, protože v rodinách bylo kolem 7 dětí. Až v Kroměříži jsem zažila to, s čím jsem se nikdy ve Zlíně nesetkala. Kolem 10.hodiny dopoledne se vyrojili obézní Cikáni do města do bufetu na jídlo. Je fakt, že my pracující ženy, které jsme měly děti ve školkách a v jeslích, jsme si s rodinou nemohly denně vyšlápnout do restaurace na jídlo, jelikož by to neunesl náš rodinný rozpočet. A takhle si žijí kroměřížští Cikáni dodnes, jen s tím, že opravdu terorizují své okolí. Čím více politici blbnou a myslí si, že získají pro sebe body, tím více jsme my občané naštvaní. Ať si z toho dělají zlatý důl, ale ani jeden by s nimi nebydlel nebo by si je domů nenastěhoval. A´t si vezmou do pěstounské péče několik cikánských dětí a vychovají je.Tím mě přesvědčí, že jim nejde jen o prospěch a o peníze, ale že opravdu mají k této rase vztah. Kanada k vůli Cikánům z Česka zavedla vízum. Anglie umístila na Ruzyni své inspektory. A novináři mě už taky pěkně lezou na nervy. Jsou to neschopné gumy, které píšou jen za peníze a nebo jsou blbí a nebo oboje a to je nejhorší varianta. Sice jsem na český Kocourkov zvyklí, ale někdy je toho také na nás moc.

Ještě jednou díky za normální příspěvky.

Š

student 6.4.2007 21:53

víte vůbec co je to xenofobie ? a rasismus ?

stejně dobře je tenhle článek arachnofobní ...

napište v čem konkrétně upírá hlas cikánům ? v čem ho upírá cikánovi víc než čechovi, vietnamci nebo číňanovi ?

článek naopak vyjadřuje nesouhlas s tím, že mnoho nejrůznějších příživnických organizací si udělalo z "romské problematiky" vynikající kšeft, a že se k tomuto etniku přistupuje téměř jako k nesvéprávným - zatímco správné by bylo začít mít na toto etnikum stejná měřítka jako na všechny ostatní

tedy žádná tolerance porušování zákonů a zavírání očí nad tím samým jen proto, že se jedná o určité etnikum

v Rumunsku žije cikánů 2miliony, zdá se vám to drtivě málo ? a myslíte, že jejich postavení je tam tak skvělé ? ne, v počtu to opravdu není .... černochů tu žije mnohem méně, a zřejmě s nimi problémy nejsou, když si ale prohlédnete statistiku kriminality podle etnika, kdo bude v čele ? a nijak, nijak to nekoreluje s počtem příslušníků jakékoli minority

Eduard Frantis 6.4.2007 21:43

Xenofobni clanek

I pres drtivou podporu vsech prispevovatelu jsem nazoru ze clanek je xenofobni az rasisticky. Je treba mu priznat jistou neobvyklou uprimnost a trefnost, ale jeho rasismus spociva v tom, ze ve sve podstate upira Romum ci Cikanum, to je jedno, jakykoli hlas v tom jak by mely byt veci usporadany, jako by byli zcela nesvepravnou skupinou. Snadno se to pise vzhledem k jejich drtive mensinovosti, a snadno tu na Psu najde podpora.

cc 6.4.2007 21:32

Doporučuji film Potomci lidí

Velice hodnověrně ukazuje budoucnost těchto vztahů....