5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
EW 6.4.2007 15:57

Re: Re: proboha, lidi, prestante si uz konecne lhat do vlastni kapsy

Zkuste se ozvat kdekoli v Evrope proti problemove minorite. Neni nahodou, ze Cunkovi lame vaz prave toto - to je neco, co Evropa proste nesnese. Jo, Evropani si moho nanejvys jeden druhemu kriticky septat do ucha. Kdyz to udelaji nahlas, maji na krku zakony proti "hate crime", tedy navadeni k nenavisti k minoritam etnickym, nabozenskym a sexualnim.(Y)

Dědek 6.4.2007 9:35

souhlas

Naprostý souhlas. Jako obyvatel Ostravy vím o čem mluvím. Ale co dál?

Boris 6.4.2007 9:05

Kam se nám ztratili cikáni?

Vážený pane Slupecký,

děkuji Vám za tento velmi pravdivý a realistický článek. Napsal jste přesně to, co cítíme všichni my, v dnešní době  diskriminovaní  občané střední třídy, řádně platící daně, pracující, dodržující zákony  a řádně vychovávající své děti a vnuky.

Přeji hezké velikonoce a ještě jednou Vám děkuji.

Boris Jedlička

Podnikatel 6.4.2007 9:02

Souhlas

Pane Slupecký, mám podobné zkušenosti a mluvíte mi z duše.

Ale to bude "facek" od různých aktivistů a profesionálních "Rómů", kteří by mohli přijít o bezva kšeft. Nedá se ale nic dělat je třeba nazývat věci pravým jménem.

milburg 6.4.2007 8:54

Co píšete jsem také prožil a proto Vám díky

V letech 1967/68 jsem sloužil s 3 cikány - bez problémů, v letech 1984 jsembyl přeložen do Ostravy a poprvé se setkal s 30 letými přetloustlými invalidními důchodci Romy, kšeftujícími s digitálními hodinkami a bony. Pak následovalo to co přesně popisujete ve Vašem skvělém článku. Tak si představuji novinařinu, podloženou fakty a kvalitním popisem. Bohužel i další Váš popis poplatnosti bývalé vládní garnitury ( komunisti) je plně pravdivý a to v neztenčené míře pokračuje dosud. Z  cikánů máme nemakavé Romy, kterým plnění zákonů nic neříká.

Saul 6.4.2007 8:52

Naprostý souhlas

Souhlasím, nemám co dodat.

Sysa 6.4.2007 8:52

Díky za

pravdivý článek. Tisknu a rozdávám na potkání

míša mýval 6.4.2007 8:29

naprostý souhlas

Bohužel minulé socdem vlády se snažily tyto trendy - flákačství a nepoctivost podpořit i v majoritní skupině obyvatelstva.

Haui1 6.4.2007 8:41

Re: naprostý souhlas

Samozřejmě. Jen tak si mohou zajistit voliče.

Hawk 6.4.2007 9:31

Re: naprostý souhlas

Trochu to poopravím.  Tenhle stav nastal daleko dřív.  Do jisté míry už zrušením paragrafu o příživnictví (ten byl možná  zrušen dokonce těsně před koncem totáče) a v 90. letech velkorysým nastavením podpor v nezaměstnanosti a životního minima. Vždyť jednu dobu (kolem r. 1992?), bylo ŽM  VYŠŠÍ než minimální mzda, což je zrůdnost. Naopak socanské vlády jednak zvětšovaly rozdíl mezi  min. mzdou a ŽM,  znemožnily pobírání  podpory  v nezaměstanosti pokud byl zaměstnanec z práce vyhozen na § 53 ZP a později i pokud ze zaměstnání odešel sám. V současné době platný zákon 111/2006 se s dlouhodobě nezaměstnanými už nijak nemaže. Buďme poctiví a přiznejme si, že socdem vlády nemůžou za všechno.

LJG 6.4.2007 8:29

Výborný článek

tich@dohoda 6.4.2007 8:16

dalsi vagon vymlacene slamy do mlaticky

Cesi byli vzdy statecni, v hospode /internetove nebo skutecne/ proto take mame dnes tolik "statecnych antikomunistu" , jen za totality se jich nejak nedostavalo. Dovoluji si vas drazi diskutujici upozornit, ze je cca 18 let po sametu a stale se jan blbe keca. Nevim kolkatery volby uz za tu dobu probehly ale ani jeden z vami zvolenych politiku s Cikany nic neudelal, coz vam ovsem nebranilo jej opet zvolit. Oni ti politici totiz nejsou o nic lepsi nez vy, pokud se s nim budete bavit v hospode, tak se s vami v nazoru naprosto shodne, kdyz jej potom uslysite v televizi, budete mit dojem, ze jste mluvili s nekym jinym. S vami je to stejne, tady mate plnou hubu kecu proti Cikanum ale pokud byste na ulici/tramvaji/supermarketu  meli sami vystoupit proti Cikanskym kapsarum, tak se otocite na druhou stranu/proc si delat problemy, ze jo/ . A co vice, pkud se nahodou mezi vami nekdo skutecne statecny najde a zarve na te ulici na Cikanskeho grazla, tak vy toho stecneho pekne "podtrhnete" a nechte ho v tom pekne samotneho at mu Cigosi pekne rozbijou hubu, prece se s Cikany nebude prat, vy ne to prece ONI, ti by meli s nimi udelat poradek. Za tech komousu/nacistu  jste se chovali stejne. S Cikany neudela poradek nikdo jiny, nez vy sami a na to nemate odvahu, jen blbe kecy , kdyz pujde do tuheho, sklapnete, nechate si od cikanske kapsarky vynadat do rasistickych gadzovskych *vini a doma potom budete brecet, ze se vas nikdo nezastal, vy byste se ovsem zachovali uplne stejne. A tak tady budete stale precet, ze ONI s temi Cigany neumi udelat poradek, uvedomte si uz konecne, ze ONI jste VY sami. Cest :-(

A.S. Pergill 6.4.2007 8:21

Re: dalsi vagon vymlacene slamy do mlaticky

Problém je, že té cigánské kapsářce jde na ruku policie, a pokud byste se proti ní ohradil, tak sedět půjdete vy (naprosto idiotský zákon a ještě idiotštější "jednotný výklad" o "nutné obraně").

Pokud se tohle nezmění, je situace v podstatě neřešitelná (leda bychom měli každý za zadkem osobního policistu).

tich@dohoda 6.4.2007 9:08

nemate pravdu pane Pergill, jsou to jen vymluvy

ve skutecnosti je to jen o osobni statecnosti a to platilo i za tech komunistu. On totiz ten Cigan/kazdy cigan/ to zkousi , pokud narazi tak jeste to zkousi tim znamym vyhrozovanim, rasismem, rvanim ale pokud neustoupite/me tak si priste uz netroufne. Je to o tom, ze v tom supermarketu/tramvaji je vzdy vetsina bilych ale  nikdy ta bila vetsina nevstane a tvrde proti tem ciganum nevystoupi. Cigosu je cca 500 tisic, zbytek je 9.5milionu bilych, presto  tech pul mega spinavych cigosu terorizuje a parazituje na tech 9.5 milionech a ta vetsina drzi hubu. Ja jsem ze sveho podniku udelal "soukromy club" par slusnym Romum jsem dal clenske karty. Potom na me spinavi cigosi  podali trestni oznameni pro rasismus, predal jsem policii seznam clenu "soukromeho clubu" vcetne cca 10 Romu, nekolik Vietnamcu a spinavi cigosi ani necekli. Je to zkratka o obycejne lidske zbabelosti pane Pergille, ovsem vymluvit se na spatne zakony je daleko pohodlnenjsi. Zil jsem mezi Cechy prilis dlouho abych neznal sve "papenhiemske" :-( Cest :-)

olaf 6.4.2007 10:10

Re: nemate pravdu pane Pergill, jsou to jen vymluvy

Jen malý dotaz, vy nejste Čech? Alespoň tak to vyznívá z věty:"Zil jsem mezi Cechy prilis dlouho abych neznal sve "papenhiemske" :-( Cest :-)".

jirka.s. 6.4.2007 11:41

ve skutecnosti je to jen o osobni statecnosti

Tož se nám rozpovídej, uřvaný choleriku, kolik cikánů jsi již zpacifikoval ty a kolik jsi jich předal "spravedlnosti"!

Zdeva 6.4.2007 11:59

Re: nemate pravdu pane Pergill, jsou to jen vymluvy

Ale tich@dohodo, vždyť vy jste také zbabělec! Proč jste ze svého podniku udělal soukromý klub? Abyste do něj nemusel alibisticky  pouštět romské grázly? Proč jim ustupujete? Proč si netroufáte proti nim vystoupit a otevřeně jim říci, že takové do svého podniku prostě nepustíte? Protože by se s vámi soudili a musel byste jim vyplatit odškodné jako se to nedávno stalo. To v lepším případě. V horším byste ráno našel místo svého podniku hromádku popela.

Haui1 6.4.2007 8:41

Re: dalsi vagon vymlacene slamy do mlaticky

Jak píše A.S.Pergill, dáte přes hubu Cikáněti, které se vám hrabe v kapse, a v tu ránu je kolem vás deset Cikánů. A málokdo z nás nosí v kapse nůž nebo pistoli, nehledě na to, že kdybyste to vytáhli, tak vás soudy skrouhnou pro nepřiměřenou obranu.

PP 6.4.2007 8:49

Re: Re: dalsi vagon vymlacene slamy do mlaticky

Byl jsem svědkem případu, kdy prodavačka v obchodě bedlivě sledovala "co tentoktát ukradne" jistý zde vyhlášený lump, shodou okolností tmavší pleti. On si toho všiml a útočně spustil: "Co sledujete zrovna mně! Že sem Cikán? To je diskriminace!"

Prodavačka mu klidně odpověděla: "Proti Cikánům nemám nic, ale proti feťákům, co sem chodí krást ano."

On na to: "A to je taky diskriminace!!!"

Charlie 6.4.2007 11:03

Re: Re: dalsi vagon vymlacene slamy do mlaticky

To je právě ta chyba, že málokdo z nás nosí v kapse pistoli. A nepřiměřená obrana ? Mrtvý zloděj už nevypovídá, a svědci ? Já kdybych viděl někoho zastřelit na ulici kapsáře, určitě by s mým popisem policie nikoho nechytla.  ;-)

Arab. 6.4.2007 8:15

Svatá pravda.

Po prvé někdo řekl co si většina lidí myslí a má stoprocentní pravdu.Ale největší problém je že pravda se dneska nenosí.Sockomouši nechtějí platit dluhy,stále chtějí více zadlužovat stát a hlavně přerozdělovávat peníze,aby jim hodně zůstalo za drábkami atd.

Marat 6.4.2007 11:03

Re: Svatá pravda.

Ono se nikde tak neřve,že pravda vítězí,ale také nikde není chudák pravda tak kopaná do zadku,jako v Čechách.Vůbec né až dnes.Chudák pravda je kopaná a fackovaná v Čechách už od devatenáctého století.

ds 6.4.2007 8:14

Pravda, čistá pravda!

Na Slovensku sme im začali uťahovať opasky skôr. Preto sa začali hromadne presuvaťi do Česka. Potom to potvrdzuje vaše slová!!!!!!R^R^R^

aljav 6.4.2007 8:17

Re: Pravda, čistá pravda!

 když jem je utáhnou tady, tak kam půjdou ? Zpět ? To nemá smysl. Na zapád ? tam je, a rozumě, nepustí ! Takže nám tu zůstanou a takoví uhlové, z toho budou živi. Rv

Pišta 6.4.2007 8:45

Re: Re: Pravda, čistá pravda!

Přesto je nezbytné jim přitáhnout uzdu, zvednout žlab a neplatit za rozmnožování.

aljav 6.4.2007 8:08

musím se přidat k pochvalám

 jeden z nejlépe napsaných názorů, co jsem v posledních několika měsících četl, k tématu cikanské problematiky. K tomuto článku nelze již nic dodat. jen ho rozeslat odpovědným politikům a těm rádoby humanistům, kteří žijí z obhajování neobhajitelného !

pane Slupecký -    DĚKUJI R^ >-

Pavel Švarc 6.4.2007 8:03

Zaslat pánům poslancům

Vážený pane Slupecký, děkuji za Váš článek. Toto je konečně článek o pravdě a realitě. Je ovšem nutné tento názor prezentovat i v parlamentu. To ovšem ,z hlediska stranických sekretariátů,je krajně nepřijatelné.Vážení čtenáři,proč tento článek nezaslat každý svému poslanci s vyjýdřením podpory pana Slupeckého!!

orhor 6.4.2007 18:35

Re: Zaslat pánům poslancům

muze to byt cesta, souhlas

kdokoli 6.4.2007 7:56

vynikající článek

Jenom pravda a nic než pravda.

Poklop 6.4.2007 7:51

smekám klobouk

Milý pane,smekám klobouk a plně souhlasím.Přeji krásné svátky.