8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
suši 6.4.2007 13:59

Re: pochvala

No, starý Most znám, určitě jsme se tam do jistých uliček okolo 3. náměstí neodvážili, stejně jako bych se neprocházel po Chánovu.

jerry 6.4.2007 11:32

Vy si zahráváte

ještě si to přečte Kačka JauJau nebo skřítek-senátor Píťa a podá na Vás trestní oznámení.:-)

PetrK 6.4.2007 11:59

Re: Vy si zahráváte

Ještě jste zapomněl na trockistu Uhla.

Old 6.4.2007 11:26

Přeposílejte to, přátelé!

Mám obavy, že to brzy bude NP muset stáhnout!

Brkles 6.4.2007 12:53

Re: Přeposílejte to, přátelé!

Dlouho mi vrtá hlavou: Z diskuse o táboře v Letech vyplynulo, že po válce v Česku bylo 1687 Cikánů. Kde se tedy vzalo těch cca 300-400000 Romů? Nebo víme, kolik jich u nás bylo k 1.1.2003 po rozdělení se Slovenskem? Kdo za to může? Jeden z tipů: Po zavedení ekonomických reforem na Slovensku a po nástupu Paroubka k moci na jaře vedla jeho jedna z prvních cest na Frýdeckomístecko. Místní radní chtěli pomoc státu v zabránění přistěhovávání Romů ze Slovenska po reformě, když jim tam přestala kvést pšenka. Odpověď Paroubka? "Já bych to neviděl tak dramaticky"!!!! Co vidí tento člověk krom sebe? Odkud vane vítr? 100%ní souhlas s článkem a dát ho jako povinnou četbu poslancům před hlasováním o ekonomické reformě, která by měla být ještě razantnější!!! Nebo co můžeme my obyčejní dělat, vždyť si vzpomeňme na 90. léta a problém v Ústí nad Labem s vystěhováním rodiny Červeňáků. Prodali bydlení, odjeli na Slovensko, za chvíli byli zpátky s celou rozšířenou rodinou s tím: tady nás máte, dejte nám bydlení, máme na ně nárok. Jestli se s diskutovaným problémem nezačne s podporou shora, tak tu máme rasismus na ruby, jak ve Státech. Jak se mám vyjadřovat o černochovi, kterého bych potkal na ulici a chtěl by po mně informaci na cestu? Mluvil bych s Afroameričanem, Afroevropanem nebo s Afroafričanem? A kámoši, co žijí za Velkou louží jsou Evropoameričani? Proč se bílí Amíci  taky o sobě nevyjadřují jako o Evropoameričanech? Je to holt velmi citlivý problém. Potřebujeme více osvícených Čunků na vysokých místech, aby se s problémem CikánoRomů konečně začalo něco dělat. 

kdokoli 6.4.2007 13:58

Re: Re: Přeposílejte to, přátelé!

Nikoli, v USA jsou "white people of caucasian origin" :-/

6.4.2007 14:35

Re: Re: Re: Přeposílejte to, přátelé!

halt v USA jsou o mnoho dál ! ;-);-)

VL 6.4.2007 20:07

Re: Re: Přeposílejte to, přátelé!

Vzali se tady jednoduše. V tehdejší Slovenské socialistické republice byly vykupovány domy v cikánských osadách za nehoráznou sumu, poté co cikán dostal zaplaceno, přijely buldozery, zlikvidovaly barák a cikán se stěhoval do Čech.

Brkles 7.4.2007 23:00

Re: Re: Re: Přeposílejte to, přátelé!

Mě je jasné, zhruba kdy a z jakých důvodů sem přišli, těch etap bylo víc, a s jejich natalitou máme počty takové, jaké jsou. A jestli to půjde tak dál, tak za X let, nechce se mi to počítat, při tom, že původní obyvatelstvo odkládá první (a většinou poslední dítě) až po třicítce, a oni jedou od patnácti a mají jich mnohokrát víc, tak za pár desítek let tu budou mít většinu. Tím by se mohli lehce dostat k parlamentní moci - a co pak budou dělat? Budou mít koho ždímat? Asi ne, protože my vezmem nohy na ramena a hybaj pryč. A možná za několik generací se naši potomci budou vracet a zkulturňovat Paroubkovu "spálenou" nikoliv zemi, ale pustinu. Říká vám něco Planeta opic? 

poiu 8.4.2007 22:06

Re: Re: Re: Re: Přeposílejte to, přátelé!

No ono to bude malinko jinak. Až budou mít tak 35% voličské populace a to bude za pár let, tak se dostanou do všech možných orgánů jako většina a ten jejich král bude prezident. My totiž jakoby nevidíme, že mají svoji šlechtu a ta to všechno kočíruje. Pak přijmou zákony zakazující gádžům opustit republiku EU neEU a přikazující jim povinnou 12 hodinovou pracovní dobu 7/365, aby je měl kdo živit. Nakonec to dopadne s námi tak, jak to chtěl udělat Hitler, až na to stěhování na Sibiř. Společnost je organizmus, který když se nebrání nákaze, nákaza zahubí. Tím, že se ani dnes nic proti nákaze nic nedělá, je jasné, že imunitní systém je nákazou překonán a sám není schopen organizmus uchránit před záhubou. Jestli je to vlivem EU, je nezbytné z ní vystoupit. Stejně se za pár let rozpadne. Takový moloch s tak pomalými reakcemi a informačním zmatkem, nemá šanci na přežití. Je to jako brontosaurus. Než mu dojde, že ho něco kouslo do ocasu, je do půlky sežraný.

Jarda 11.4.2007 0:56

Re: Re: Re: Re: Re: Přeposílejte to, přátelé!

Pro tento případ upozorňuju, že vládní budovy jsou patrové s velkými okny.

Mtgne 6.4.2007 11:22

Ale to není žádné novum, že omamná media buď něco zkreslují nebo přímo lžou

viz např. lživá kampaň o situaci v Kosovu před humanitárním bombardováním Jugo;-O;-€

VelkaHuba 6.4.2007 11:20

Povzdech nad volbou slov

Zpocatku se mi clanek libil. Az do os(t)udne formulace: "Cikáni, kteří měli nakročeno na to, aby se stali plnoprávným a plnohodnotným etnikem..." Oni nejsou?

Pevne verim, ze za tim nestoji zamer, nybrz lehkovaznost pri volbe slov. A ze za dlouhou radou souhlasnych reakci ctenaru stoji nepozornost. Protoze jestli ne, je mi Ceska lito.

Mtgne 6.4.2007 11:24

Re: Povzdech nad volbou slov

lituji pane, opět jste nepochopil, takovým plnohodnotným etnikem se stanou, až bude naplňovat své povinnosti stejným dílem , jakým volají po svých právech;-O

VelkaHuba 6.4.2007 11:35

Re: Re: Povzdech nad volbou slov

Inu, pokud se skutecne domnivate, ze nektera etnika jsou vice hodnotna nebo mene hodnotna nez jina, nemame si spolu o cem povidat. Howg.

Mtgne 6.4.2007 11:52

Re: Re: Re: Povzdech nad volbou slov

opět jste nepochopil, všechny rasy i etnika jsou stejně hodnotná, pokud naplňují svá práva stejně jako své povinnosti. A to cizí slovo na konci používejte pouze v případě, znáte-li dobře jeho pravopis.!:-)

Honza42 6.4.2007 12:35

Re: Povzdech nad volbou slov

Cikáni nejsou v Čechách plnohodnotným etnikem, protože žijí jiným způsobem života, než se od nich očekává. Na tom není nic rasistického. Češi z pohledu Eskymáků taky nejsou za polárním kruhem plnohodnotným etnikem. Dovedu si představit to hodnocení: "Sedí to na kře, rybu to neuloví a furt to brečí, že je zima."

Saša 6.4.2007 12:51

Dobrý...

;-D

Mtgne 6.4.2007 13:15

Re: Re: Povzdech nad volbou slov

;-D;-D;-DR^

Mirek 6.4.2007 17:42

Re: Re: Povzdech nad volbou slov

To neni proto, ze ziji jinym zpusobem zivota. Kazdy zijeme nejak jinak. Je to proto, ze parazituji a ze jeste vyzaduji privilegia. Vubec nejhorsi je, ze dovolujeme, aby jejich kradeze zustaly nepotrestany. Ti, kdo nekradou a neobtezuji, nam nevadi.

Charlie 6.4.2007 12:43

Re: Povzdech nad volbou slov

„..aby se stali plnoprávným a plnohodnotným etnikem... Oni nejsou?..“ 

Ne nejsou. Nejsou rovnoprávní, ale víceprávní, projdou jim svinstva, za které by Čech šel do lochu.

Nejsou ani plnohodnotní. Má snad průměrný cikán stejnou hodnotu pro společnost jako průměrný Čech ?

Vaše naivní a idealistická Gleichmacherei pochází z dob, kdy o genetice se vědělo jen tolik, že je to cizí slovo.  

EAN 6.4.2007 14:30

Re: Povzdech nad volbou slov

Ale já myslím, že to není uřeknutí. Ostatně, někteří sociologové velmi opatrně připouštějí, že rozdíly mezi rasami a etniky existují. To se prostě nedá nic dělat - podle průzkumu např. Asiaté mají nejvyšší IQ, Cikáni zase nejsou schopni si naplánovat svoji budoucí spotřebu apod. Pouze tzv. politická korektnost se tohle všechno snaží zamlčovat a mlžit. Ale podle mě je to jen na úkor pochopení souvislostí a možností řešení.

Stanley 6.4.2007 11:19

Napřed povinnosti a potom práva.

Stalo se 2.4.07, romská matka s dětmi vychází z litvínovského Lidlu a vedle prázdného odpadkového koše odhazuje obal od zmrzliny, kterou koupila ze sociální podpory,předpokládám, neboť směřovala do osady neplatičů. Byla slušně upozorněna paní jdoucí do Lidlu.Co ta odporná ženština spustila za nadávky, nelze publikovat. Toto trvalo do doby, než zmizela z dohledu.Odporná, a nijak řídká scéna.Řešením romského problému zde na severu by byla povinnost Romů pracovat a romských dětí se vzdělávat. Na severu Čech je mnoho povrchových dolů, zde by mohli muži v osmihodinových pracovních dobách lopatami přehazovat hlušinu a potom by dostali muži, zloději,pasáci sociální podporu. Tím by se jim zúžil prostor pro konání lumpáren. Týká se samozřejmě i neromů. Netýká se slušných Romů a zdravotně hendikepovaných. Tlustí, dobře živení, se zlatými řetězy by zmizeli. V žádném případě nejsem rasista. Barva pleti mě nezajímá. Vnímám naopak rasizmus naruby. Příkladů, slušně řečeno nevhodného chování romské minority je mnoho. Mám zato, že by se mělo přistupovat k takovýmto lidem jako k příslušníkům majority. Pokud věci nebudou rozumně řešeny, přerostou do velkých problémů. Jo a ta paní co romskou ženu upozornila, litovala, že vůbec něco řekla. Jinak vážený pane Slupecký, klobouk dolů. Váš článek perfektně vystihuje situaci. Naše Společnost se musí po 40ti letech totalitního slovníku, opět naučit mluvit normálním jazykem. V poslední době už špatně snáším řeči valící se z médií. Připadá mi, že už lžou teměř všichni. Znáte ten vtip z reálného socializmu, jak přišel pán k doktorovi, že špatně vidí?V

kakuro 6.4.2007 11:30

Re: Napřed povinnosti a potom práva.

Takže 100% zaměstnanost jako za totáče ? no proč ne alepoň ubude nákladů za úředníky vyřizující dávky ale chtělo by to trochu promyslet aby opatření ve výsledku nevyšla dráž než ty dávky a zároveň zde nevzniklo něco co by se dalo směle nazvat jako otrocká práce bez odpovídající mzdy. Jedno řešení vidím v ve formě "default" zaměstnání pro lidi bez HPP na zkrácený úvazek (4h/den?) ale co a kde by měli tyto lidi dělat ? (PD beru jako vtip)

Charlie 6.4.2007 12:46

Re: Napřed povinnosti a potom práva.

Vázat socku na sterilizaci.

kakuro 6.4.2007 12:50

Re: Re: Napřed povinnosti a potom práva.

Vrátit se na zem.

Hawk 6.4.2007 13:00

Re: Napřed povinnosti a potom práva.

Veřejně prospěšné práce jsou dobrý nápad. Jenže, pokud nepůjde o 5 nezaměstnaných někde na vsi, musí tu práci někdo organizovat, kontrolovat, pravděpodobně dělat  nějaké výkazy pro sociálku, aby vyplatila dávky....Kdo to bude ? Přece ÚŘEDNÍK (a jistě dobře placený). Takže se budou platit dávky + úředník. To ale  ještě nemusí být špatně

Co míníte tím: "zde by mohli muži v osmihodinových pracovních dobách lopatami přehazovat hlušinu "? a)práci na rekultivacích, b) přehazování hlušiny z jedné hromady na druhou? Pokud půjde o práce na rekultivacích - jak to ovlivní firmu, jejíž pracovníci dělají totéž za mzdu? Nebude propouštět a nevzniknou jiní nezaměstnaní? Pokud by to měl být přehazování kamení z jedné hromady na druhou ,pak je to naprosto nesmyslné. Užitek = 0 a jen by se zbytečně platil člověk, který by se o ty lidi organizačně staral. A podstatné je, že ti lidé NEJSOU trestanci. Něco takového není přípustné ani v kriminále.

Ještě poznámka k názvu Vašeho příspěvku . Ne -Napřed povinnosti a potom práva, ale - Práva i povinnosti současně.

kakuro 6.4.2007 13:20

Re: Re: Napřed povinnosti a potom práva.

Veřejně prospěšné práce jsou nanic, sociální úřad vyplácející nezaměstnané je taky nanic, zbytečně akorát dubluje "Úřad Práce", dal bych smysl názvu "Úřad Práce" a peníze určené na soc dávky plně převedl na "default" zaměstnání které by vykonával každý nezaměstnaný, zaměstavatelé by měli povinnost tyto lidi zaměstnat (4h/den) a ÚP je platit, bylo by to stokrát lepší než je to dnes, spoustu lidí irituje platit "povaleče" a spoustu lidí zase štve být doma a nechat se vydržovat, zaměstnavatel by měl levnou pracovní sílu na lehké pomocné práce (zde by bylo potřeba omezení aby zaměstavatelé toto nezneužívali a o práci nepřicházeli pracovníci pracující na HPP).

Hawk 6.4.2007 14:15

Re: Re: Re: Napřed povinnosti a potom práva.

To vyhlíží celkem rozumně. Odkud to máte? Někde v cizině to praktikují? Jen bych měl lehkou výhradu k těm 4h/ den. Pokud tu práci nebudou mít v místě bydliště, tak víc peněz utratí za dojíždění než vydělají.

Mirek 6.4.2007 17:47

Re: Re: Re: Re: Napřed povinnosti a potom práva.

To bude jejich vec, kolik zaplati za dojizdeni. Muzou chodit pesky, cas na to maji.