3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Schumacher 9.4.2009 13:06

Re: A co taková soudkyně Horvátová...

Ano. Je třeba zkoumat, jestli Hovorková rozhodovala na základě jakých důkazů. Odsouzení Wonky je jedna věc, praktické nakládání s ním, dbání jeho lidské důstojnosti a poskytnutí potřebné lékařské péče je věc druhá. S leckterými blázny a reformátory toho ražení je to složité i dnes.

Bimbrdle 9.4.2009 13:44

Re: A co taková soudkyně Horvátová...

Soudkyně-zločinec Horvátová nemá v justici co pohledávat. Moc a moc se stydím za náš staronový režim, který ji (a jí podobným!!) umožňuje bez problému setrvávat ve funkci soudkyně. Jinak i v justici se najdou (a vždy byli) slušní lidé. Kolik jich je? //// Mezi bandou darebáků a nezodpovědných lidí máme v čele našeho státu JEN PÁR SLUŠNÝCH LIDÍ. Kteří to jsou? To ať si doplní každý sám.

Kiri 9.4.2009 8:08

Ještě nevíte koho volit?

Nemůžete se rozhodnout, koho volit?  Račte si vážení přečíst nezávislé pojednání na  http://volby.kategorie.cz a potom se rozhodněte, chcete-li, aby vám vládl pan Lenivý nebo pan Snaživý.  A obzvláště si vryjte do paměti tam uvedený graf, jehož podklady dodalo Ministerstvo financí za vlády pana Sobotky z ČSSD !

Sago 9.4.2009 8:02

obětní beránek

 prokurátor  pouze navrhuje ,ale soudce soudí, - opravdu by mě zajímalo právnické a né na politickou objednávku zdůvodnění rozsudku kdy navrhovatel je zodpovědný stejně, jako soudce -

Fafa 10.4.2009 5:06

Re: obětní beránek

Pokud ten prokurator vedome predklada soudci zfalsovane dukazy, tak je odpovedny spis prokurator nez soudce, nemyslite?

Karel. 9.4.2009 7:46

Politicky proces.

Proces s Polednovou byl proces politicky ktery si nezavdal s procesy z padesatych let. Nechapu na zakladě jakych dukazu mohla byt odsouzena. To že statni zastupce, tehdy prokurator žada obvykle trest vyšši je obvykle. Rozsudek vynaši soudce. Jestli to cele bylo spiknuti, tak pochybuji že by byly zachovany nějake listinne dukazy a všichni akteři jsou už mrtvi. Co prosaklo na veřejnost tak to byla jenom nějaka nahravka čs. rozhlasu.Myslim si že by veřejnost měla byt seznamena z dukazy proti Polednove. Přiznačne je, že se soudce ktery nad Polednovou vynesl rozsudek omlouval tim že tento rozsudek nemusi byt konečny.

ladik53 9.4.2009 7:55

Re: Politicky proces.

Já tedy nejsem právník ani se nechci Polednové zastávat, ale mám dojem, že se Horáková ke všemu přiznala. Pokud to tak je, tak ten rozsudek nechápu.

Karel 9.4.2009 8:27

Re: Politicky proces.

Pane jste úplně, ale úplně mimo mísu.

Jana 9.4.2009 9:10

Re: Politicky proces.

 Vyborny clanek.  Bohuzel je to jenom utrzek katastrofy na ktere se podilela rada dalsich lidi.  Jak nynejsim generacim priblizit udalosti minulosti, ktere se mohou opakovat.  Ve skolach vyucovat, a diskutovat a priblizovat informace o zrudnem systemu, ktery nam dopomohl se dostat do situace ve ktere se nachazime dnes.  Doufejme, ze "bude to trvat pouhe dve generace"  a ne vice, abychom zacali vsichni dychat cisty vzduch. 

Akorat myslim, ze pani Brozova si takto luxusni "domov duchodcu" opravdu nezaslouzi.

MLOK 9.4.2009 9:05

Re: Politicky proces.

ladiku53. Neviděl jste vynikající film "Kladivo na čarodějnice"? Tam máte odpověď !

       Zaručuji Vám, že pokud budete podroben (ne)patřičnému mučení, přiznáte se KE VŠEMU!!!, třeba i k tomu, že jste byl osobně s Marťany na Marsu, hovořil se samotným Pánem Bohem a ............

ladik53 9.4.2009 10:28

Re: Politicky proces.

A bylo u soudu s polednovou dokazováno, že se Horáková přiznala po mučení?

MLOK 9.4.2009 10:54

Re: Politicky proces.

Teď jste mě ladiku53 zaskočil. Sice silný nátlak na paní Miladu Horákovou a různé sliby za výpověď podle předem dodaného scénáře předpokládám, ale fyzické mučení - to skutečně nemohu tvrdit.

Posleda 9.4.2009 11:25

Re: Politicky proces.

No bóže- jen na pár minut ji pověsili za nohy hlavou dolů; jinak prý na ni byli slušní.

fg 9.4.2009 10:58

Re: Politicky proces.

přiznal se Slánský a spol. Horáková se nikdy nepřiznala k něčemu co nespáchala. A to právě ty za sr a   ný bolševiky sr  a lo.  At Brožová shnije ve vězení, baba jedna krvelačná. A tvrdit, že byla taková doba není pravda. Všichni normální lidi věděli, že je to hnus. Všichni normální lidi věděli o koncentrácích. Pokud tvrdí, že ne, tak lžou. Je to něco podobnýho, když fašouni tvrdí, že koncentráky taky nebyly.

Lank 9.4.2009 9:07

Re: Politicky proces.

Jsem právník. Právnické zdůvodnění rozsudku neexistuje.

historik 9.4.2009 9:23

Re: Politicky proces.

A právnické zdůvodnění rozsudku nad M.Horákovou existuje? A když ano, bylo to opravdu právnické?

historik 9.4.2009 9:21

Re: Politicky proces.

Po mučení komunistickými sadisty byste se i vy přiznal. Třeba k zavraždění vlastní babičky, která zemřela dřív, než jste se narodil.

mu1 9.4.2009 10:16

Re: Politicky proces.

Ládíku ty bys nemohl být vzhdem k intelektu nikdy právníkem. Ale za dob Brožové to šlo.           Jeden rychlokurs u Urválka.A byl bys mezi svými. Politickými vrahy. Apropo, přečti si knihu Proces od bývalého komunisty.

ladik53 9.4.2009 10:33

Re: Politicky proces.

Podívejte se, co jste ze mne udělali. Jenom jsem položil dotaz a už mne lůza lynčuje. Mne by jenom zajímalo, co na ten rozsudek říkají právníci. Jestli se jedná o Polednovou je naprosto vedlejší.

MILADA 9.4.2009 12:04

Re: Politicky proces.

Jsem právník a historik - porovnejte si každý sám, že historie před 60 lety a dnes se opakuje - Polednová plnila politické příkazy jako dnes Vesecká, dr.Doležal shodně s míněním Topolánka veřejně přiznali, že názory vlády mají přednost před právem! Bude škoda, pokud justiční mafie zlikviduje vynikajícího právníka dr. Pospíšila.

Schumacher 9.4.2009 13:18

Re: Politicky proces.

To jo. Tak nějak, však si to politicky vypili a ještě vypijou. Tohle byla jedna zpříčin pádu vlády. Jsou nepoučitelní. Unie svobody skončila i kvůli Němcovi, to byl jeden z hřebíčků do rakve. Koaliční "pravicová" vláda kvůli zasahování do případu Čunka. Jenže dnes nejde o provaz ani dlouholeté kriminály a lágry. Vaše přirovnání není na místě, protože to by muselo být tak, že Horáková by byla členkou vládnoucí strany, nebo koalice, byla stíhána za nějaký mírnější delikt, třeba pobuřování a Horáková by odmítla ji žalovat.

Bimbrdle 9.4.2009 13:50

Re: Politicky proces.

Neměli ba PRÁVĚ právníci a historici + další lidé (jací, odkud ???) se nějak snažit pomoci, aby justiční mafie neměla tak bezproblémový a volný rozlet jako dosud? Co máme dělat proti tý mafii? Zřejmě to velký problém a nejen u nás. Soudcovská (a já nevím ještě jaká jiná) unie je zde žřejmě jen jako KULISA. Opravdu tak bezmocná? Jen zcela formální? NĚCO BY SE S TÍM MĚLO DĚLAT!

Schumacher 9.4.2009 13:10

Horáková ke všemu přiznala.

Při tak vedeném vyšetřování byste doznal nejen vraždu Kennedyho, ale i Lincolna a Gaia Julia Caesara.