18.1.2021 | Svátek má Vladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
franta 30.11.2005 11:22

Jen nechápu

když je ta VZP tak špatná a v podstatě to ani není pojišťovna, proč nenavrhl Julinek ve svých modrých brněnských vizích její zrušení. A těm ,kteří rádi zapomínají, bych jen připomenul, že i sám velký Klaus před více než deseti lety, tehdy jako premiér, zastával názor, že zdravotní pojišťpvna by měla být jenom jedna. Ale kdo si to dnes pamatuje, že ? A hlavně kdo si to chce pamatovat ?   
Mirek Šejna 30.11.2005 11:31

Franto,

říká se tomu selektivní pamět. Já jsem se s ní setkal naposledy minulý týden, když jsem tvrdil, že povinné pojištění je vlastně daň, a protože to stát nařizuje, tak jeho povinností je za tyto peníze ručit. No a jistý pravicový soudruh mi napsal, že to není pravda, protože zdravotní pojištění je pojištění a nikoli daň. Do té doby ale vždy, když se psalo o daňovém zatížení práce v Česku, tak pravicoví soudruzi počítali povinné zdravotní a sociální pojištění mezi daně.
pavel 99 30.11.2005 11:55

Pane Šejno

povinné autorské poplatky z kopií, kopírek ... jsou dle Vaší definice rovněž daň "...protože to stát nařizuje,..." - můžete Vaši myšlenku rozvést i pro tuto oblast?
Andy 30.11.2005 18:43

Re: Jen nechápu

copak Julínek, ale proč to neuděli socani za těch takřka osm let, to je otázka:))) Proč to neudělali aspoň v létě, v době, kdy jste se tady mohli obhajobou VZP přetrhnout a hájili její hospodaření s tím, že za dluhy můžou neplatiči pojistného.
 
O selektivní paměti by mohl pan Šejna napsat vědeckou práci. Vzorek mu drží na krku.