4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Chceme k normálu, ale bez očkování?

Již od jarního začátku epidemie je zřejmá jedna věc, zpočátku vykládaná dokonce jako volba. Chceme-li se zbavit hrozby nákazy, života škrceného uzávěrami, rouškami a stálou nejistotou, jsou jen dvě cesty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 24.10.2020 9:33

Zatím není očkovat co, a jak to vypadá, ještě pěkně dlouho nebude.

M. Boháček 24.10.2020 9:21

Iracionálneho uvažovania sa dopúšťa autor článku, keď ignoruje (nedohľadá si) fakty o nebezpečnosti nedostatočne testovaných vakcín. --- Fakt je, že sa AstraZeneca zbavuje zodpovednosti za prípadné negatívne dlhodobé účinky vakcíny proti covidu, čím priznáva, že neručí za bezpečnosť vlastnej vakcíny. Tak vakcínu, za ktorú výrobca formálne neručí, si môže chcieť nechať pichnúť buď hlupák, alebo zúfalý človek (pravdepodobne z vysoko rizikovej skupiny). http://www.prehladsprav.sk/spolocnost-astrazeneca-sa-zbavuje-zodpovednosti-za-vedlajsie-ucinky-vakciny-proti-koronavirusu/5544

Pokiaľ viem, tak vakcíny sa na možné vedľajšie dlhodobé účinky testujú roky, preto to zbavovanie sa zodpovednosti.

Tých "rýchlokvasených" vakcín sa skôr treba báť. Pár ďaľších odkazov na nebezpečnosť nedostatočne testovaných vakcín: https://slo.dailydosehealth.com/27354-evidence-mounting-for-link-between-narcolepsy-swine-flu-vaccine

https://www.pluska.sk/zdravie/prasacia-chripka-sposobuje-vakcina-narkolepsiu.html

https://www.biosferaklub.info/svedsko-zakazuje-povinne-ockovanie-aj-z-dovodu-vaznych-zdravotnych-problemov-deti-po-ockovani/

K. Salajka 24.10.2020 13:29

Naprostý souhlas. Pokud vakcínu nepovažuje za spolehlivou výrobce, není co řešit.

P. Rada 25.10.2020 4:02

Bohužel je co řešit. "Spolehlivost" s jakou jde celá společnost tak jako tak do vážných problémů má totiž také svůj nezanedbatelný rozměr. Porovnávat/"řešit"/ je tedy třeba více už dnes zjevných rizik.

Snad se ale sprvu a ještě zavčas podaří provakcinovat alespon zdravotnický personál a další podobně exponované skupiny obyvatelstva.

R. Langer 25.10.2020 5:08

Ty prolhaný Zelený bolševiku, ty se svými soudruhy si stejně přejete, aby 9/10 lidstva na Zemi pochcípalo, tak tady nedělej rádoby starostlivého. :-P

K. Salajka 25.10.2020 5:32

V případě vakcíny, která by za normální situace neprošla z časových důvodů ke schválení, bych zvažoval očkování "rizikových skupin", rozhodně ne plošně. Právě u zdravotníků by Vás měla zajímat otázka, jak se sami k očkování staví, pokud jde o ně. (U Prymuly jsme v přímém přenosu viděli, co si myslí o nošení roušek.) Případy vážných vedlejších následků předčasného užití vakcíny jsou doložené, nejsou to spekulace.

M. Kanda 24.10.2020 7:01

Zodpovědný vývoj vakcíny včetně všech možných vedlejších účinků nelze stihnout v době kratší než 4 roky. Většinou to bývá 6 až 8 let. Před dosažením této hranice se nejedná o plnohodnotnou vakcínu, ale o polotovar ve stádiu pokusů. Kdo se chce stát pokusným králíkem, budiž mu to přáno. Já však tuto hru hrát určitě nebudu.

Dlouhodobé vedlejší účinky prostě nevyzkoumáte během jednoho roku.

V. Šedivý 24.10.2020 8:13

Takže vážíte mezi riziky nepříliš probádané choroby proti rizikům horkou jehlou spíchnuté vakcíny.

Asi jsou skupiny, kde to má smysl. Mít CHOPN, beru nadšeně jakoukoli slibně vyhlížející vakcínu, protože čínská chřipka by pro mne znamenala konečnou.

P. Vychodil 24.10.2020 11:07

a uděláte obrovskou chybu, o které se bohužel dozvíte pozdě, bez možné nápravy...

V. Šedivý 24.10.2020 11:24

Naštěstí v takové situaci nejsem.

Vážně chronicky nemocní budou mít bohužel na výběr jen mezi špatnou a dost nejistou možností.

Na druhou stranu - než bude nějaká vakcína běžně k dispozici, aby nás to muselo trápit, to bude ještě trvat :-P

V. Mokrý 24.10.2020 6:49

Odpor,proti jak které !

K. Wágner 24.10.2020 5:59

Farmaceutická společnost Pfizer vyvinula ve spolupráci s německou firmou BioNtech jednu ze čtyř amerických vakcín, které byly schváleny ke třetí a poslední fázi testování. Společnost Pfizer již podala vakcínu na bázi mRNA (mediátorové ribonukleové kyseliny) okolo 38 000 dobrovolníkům a nyní jako první ve Spojených státech dostala od FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) povolení k testování vakcíny na dětech. Právě děti jsou podle odborníků zásadní pro kontrolu šíření nemoci, neboť na přenosu se nejčastěji podílí takzvaní superpřenašeči, což jsou hlavně děti a mladí dospělí, kteří nákazu šíří uvnitř domácností.

Často pak nakazí jejich rodiče, prarodiče, mohou šířit infekci i mezi zdravotníky. „Myslíme si, že vakcína pro adolescenty a děti bude zásadní proto, abychom dostali covid pod kontrolu,“ v rozhovoru pro CNN říká Dr. Robert Frenck, ředitel výzkumu. Doktor Frenck je rovněž toho názoru, že dětí bylo infikováno novým koronavirem více než uvádějí oficiální data. „Pokud máte doma dítě, má často rýmu a vždycky ho neberete k doktorovi,“ říká výzkumník. „Většinou to, co dětem covid způsobuje, je něco jako rýma,“ dodává. Frenck také zdůraznil, že i když děti zpravidla mívají mírnější průběh, objevují se případy, kdy tomu je naopak. Existují i případy dětí, které s covidem zemřely, či si nesou dodnes následky. A vakcína by je měla před těmito komplikacemi chránit.

F. De Winter 24.10.2020 6:41

To je zase farmaceutická bouda. Nechť se očkují ti, co jsou v rizikové skupině a dětem dejte pokoj. To, že na to umře jedno z milionu není argument.

M. Boháček 24.10.2020 9:16

Pokiaľ bude toto nelogické očkovanie nerizikových skupín (t.j. detí a adolescentov, a áno, stále sú nerizikovou skupinou) dobrovoľné, prosím. Ale je to zbytočný hazard so zdravím detí.

Ale čo ten nezmyselný argument?: Zaočkujme nerizikovú skupinu, aby nešírila infekciu medzi rizikovú skupinu. Som jediný, komu toto uvažovanie príde absurdné? Nemá sa očkovať riziková skupina? Riaditeľ výzkumu, Dr. Robert Frenck, to buď v hlave nemá v poriadku, alebo chce predať čo najviac vakcín, bez ohľadu na riziká. Koniec koncov, v USA vakcinačné spoločnosti ani nemôžete žalovať o náhradu škody v dôsledku poškodenia vedľajšími účinkami vakcíny (alebo je odškodné max. vymáhateľné do výšky 20 000 dolárov - smiešne malá suma v porovnaní s tým, čo museli platiť tabakové spoločnosti za cigaretami spôsobené rakoviny ).

Pán Wágner, vy si myslíte, že firmy Pfizer +BioNtech (na rozdiel od AstryZeneca) dokáže za necelý rok otestovať nový typ vakcíny, aký na ľuďoch ešte nebol použitý, na možné dlhodobé veľajšie účinky?

Čiže, aj táto vakcína hrozí neznámymi vedľajšími účinkami, rovnako ako tá od AstryZeneca, z toho istého dôvodu (nedostatok času na testovanie) + je to úplne nový typ vakcíny. Nemal by sa takýto typ vakcíny testovať minimálne štandardným spôsobom, ak nie ešte prísnejšie?

AstraZeneca zbavuje zodpovednosti za prípadné negatívne dlhodobé účinky, čím priznáva, že neručí za bezpečnosť vlastnej vakcíny. http://www.prehladsprav.sk/spolocnost-astrazeneca-sa-zbavuje-zodpovednosti-za-vedlajsie-ucinky-vakciny-proti-koronavirusu/5544

Ale najmä, vôbec by sa nemali očkovať nerizikové skupiny, v najbližších rokoch.

P. Vychodil 24.10.2020 11:11

nechte je, když se chtějí očkovat, já panu W. svoji dávku, na kterou budu mít jako rizikový ohrožený občan nárok, velice rád přenechám...ono stačí se podívat, jaký je to business s neůčinnými, ba škodlivými chřipkovými vakcínami...

M. Boháček 24.10.2020 11:25

Vám sa to povie, pán Vychodil. U vás ústavný súd rozhodol, že povinné očkovanie je v rozpore s vašou ústavou. U nás ústavný súd rozhodol, že povinné očkovanie je v súlade s našou ústavou. Preto ma vytáčajú a vzbudzujú vo mne veľké obavy kecy o plošnom, alebo povinnom očkovaní, prípadne "dobrovoľnom" - "iba" nebudete môcť chodiť do práce. Na Slovensku nás ústavný súd nechráni pred farmabiznisom. ;-€ A to nie som odporcom očkovania ako takého.

P. Vychodil 24.10.2020 14:10

no, nepovie, jen u vás vidím, a sleduji to, že v nastolování nové, tentokrát absolutní totality a diktatury, jste o kousek před námi...no teď tu máme u nás jakousi akci "Blesk", která zastavila (ale bohužel nevěřím, že nadlouho) pokračování...otázka zní, jak probudit ovce ? Je to vůbec možné ? Kdo si může dovolit brouzdat se mořem, nemyslím jen tím slaným a teplým, ale hromadou špíny, dezinformací, popravd, pololží...ti, kteří to umí a mohou dělat, není mnoho, ti kteří to dokáží publikovat, je ještě méně, těm, kterým dopřáno sluchu...no, jsem egoistický optimista, jsem už dost starý, abych se nedožil NWO...

A. Nový 24.10.2020 12:19

Á, odborník na chřipky a očkování proti nim. Vás je to opravdu škoda, vy byste mal dělat AB poradce.

;-D

R. Langer 25.10.2020 5:05

Na to nemusíte být žádný odborník, abyste si zjistil relevantní data o tom, jak je očkování proti chřipce účinné. Ale klidně ze sebe dělejte blbce, že vás to nezajímá... :-P

J. Lukavsky 24.10.2020 17:00

"jaký je to business s neůčinnými, ba škodlivými chřipkovými vakcínami..." mnoho let si dávám bodnout očkování proti chřipce a nepozoruji žádné vedlejší účinky. Chřipku jsem neměl ani nepamatuji. A co se týče covidu, jakmile bude očkování tak je na každém jestli se dá nebo nedá očkovat. Nedáš - dostaneš to - tvůj problém. A nedáš, dostaneš = zaplatíš svoji léčbu. To by byl šrumec, jeden den na JIP je myslím 10k. J.L. end

P. Vychodil 24.10.2020 18:35

já to tedy beru, šéfe, ještě prosím variantu: vakcinován, přesto nemocný...

zde něco pro sektu vakcínovou:

https://www.lewrockwell.com/2020/10/gary-g-kohls/18-reasons-to-forgo-flu-vaccinations-this-year/

J. Lukavsky 24.10.2020 19:17

"vakcinován, přesto nemocný..." jistěže Vás očkování nechrání 100% proti, ale pokud jí dostanete tak obvykle bývá mnohem mírnější. A samozřejmě občas skoro nezabere a občas to naopak dostanete. Každý lék Vás taky nevytáhne rychle a hladce z postele či nesundá hrobníkovi z lopaty a každá operace se nemusí podařit. Je to věc volby a štěstí. J.L. end

F. De Winter 24.10.2020 5:24

Nechť se nechá očkovat ten, kdo se cítí ohrožen. Proti chřipce jsem se také nikdy očkovat nenechal a měl jsem ji naposledy v roce 1995. Letos jsem ještě neměl ani rýmu. Takže nevidím žádný důvod.

Kolegyně z práce strávila dva týdny doma s nakaženou dcerou v jedné domácnosti a nenakazila se. Takže to není tak, že potkáte nakaženého a určitě se nakazíte.

Domluvil jsem! :-)

P. Vychodil 24.10.2020 11:13

a uděláte dobře, imunita, či odolnost proti "klasické" chřipce je znakem, že i covid vás mine...

K. Salajka 24.10.2020 13:39

Také jsem trávil 3 týdny v prosinci s přítelkyní s příznaky, které příští rok byly nazvány jako covidové (výrazná byla ztráta čichu a oslabení sluchu na dobu 1 měsíce). Na rozdíl od přítelkyně jsem prakticky žádné příznaky neměl, jen jsem se krátce cítil oslabený.

Možná hraje roli krevní skupina, opakované očkování na TBC , nebo podobný nenápadný faktor. Případů, které se vyskytly v Čechách a na Slovensku už v roce 2019 je víc, a tak si kladu otázku, jestli ohnisko nákazy skutečně bylo v Číně, i když to je nejpravděpodobnější závěr z dostupných informací.

P. Boublíková 24.10.2020 5:15

Na Slovensku začalo plošné testování covidu v situaci hodně podobné naší, tedy skoro nikam se nesmí. Ti, kdo mají negativní test, však dostali řadu výjimek. Testování je dobrovolné a zájemci se hrnou.

Patrně nezbyde než to s očkováním provést podobně. Jsi naočkován - můžeš do práce, za zábavou, kam chceš. Nejsi naočkován - sedíš doma na zadku, pracuješ z domu pokud tě to uživí a jídlo ti vozí rozvážková služba. Jiná cesta v tomto pomateném národě, který ztratil jak racionalitu, tak ohledy k ostatním, asi není.

F. De Winter 24.10.2020 5:29

Mám jiný návrh. Nás odmítačů očkování je víc, takže vyhrajeme. A vy se o sebe postarejte sama. ;-)

P. Boublíková 24.10.2020 6:02

No to vidím, jak bez očkování vyhráváme:-/

Nicméně je fakt, že o chřipku se taky starám sama.

J. Berger 24.10.2020 6:41

Je nutno pana De Wintera ocenit: je z principu odmítač očkování (tedy blbej, myšlenkově někde v 18.stol.) a ještě se k tomu hrdě hlásí...

F. De Winter 24.10.2020 7:19

To jste mě zjevně nepochopil. Bavíme se o očkování proti covidu. To má smysl, stejně jako očkování proti chřipce, pouze u osob, které patří do rizikových skupin. Nemá smysl očkovat lidi, u kterých se covid projeví jako rýmička s dočasnou ztrátou chuti a čichu. Je jasné, že snem každé farmaceutické společnosti je plošné očkování. A farmaceutické společnosti mají peníze, takže veřejný prostor teď bude plný strašení a zastánců plošného očkování. :-/