12.4.2021 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Chceme k normálu, ale bez očkování?

Již od jarního začátku epidemie je zřejmá jedna věc, zpočátku vykládaná dokonce jako volba. Chceme-li se zbavit hrozby nákazy, života škrceného uzávěrami, rouškami a stálou nejistotou, jsou jen dvě cesty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 24.10.2020 15:14

Stačilo by pár fotek s dětmi nakaženými pravými neštovicemi, spalničkami, dětskou obrnou a viděli byste jak by bylo očkování oblíbeno. Pamatuji si z dětství, jak dvě spolužačky prodělaly obrnu a měly ruce jako z hadrů.

Š. Hašek 24.10.2020 17:25

Nechci Vám do toho mluvit, ale právě jste přímo vzorově zpatlal vše dohromady.

Vámi vyjmenované viry se od sebe (a viru současného) podstatně liší. Od toho současného velice zásadně. Jak stavbou, činností stran člověka a způsoby ochrany.

Pro začátek si položte otázku, proč už dávno není vyšlechtěna vakcína proti virům "skupiny chřipka". To jim uteklo, to jsem nevymyslel já. Zpátky to už vzít nelze.

Měl jsem kolegu, který byl po obrně. Zde, po poukazu na odlišnost obrny, jsem byl označen za "popírače". Znám minimálně 4 pány lékaře, kteří jsou též popírači! Mají na to diplom. A každý z nich třicet let praxe.

Takže asi tak, pane Chaloupko.

Zatím se mnou a mým okolím nic nehlo natolik, aby do nás mohli prát vakcíny proti chřipce, již cca padesát let, rok co rok. Ta vostatní svinstva, Vámi vyjmenovaná, to jsme se nebránili.

R. Langer 25.10.2020 4:58

Tak to jste moc netrefil. Ještě vytáhněte AIDS. :-P

P. Dvořák 25.10.2020 6:31

Proti AIDS existuje vakcína?

Š. Hašek 25.10.2020 9:10

No právě!

Už by Vám mohlo docvaknout, že když Vám politik, chemická firma a banka řeknou, že vyrobí vakcínu na všechno, co se urodí a vypasujou to (za tři měsíce) jak pánské sako ...... tak kecají. Přímo zločinecky a gaunersky kecají.

A dále (a furt dokola) : pět lékařů z mého okolí, učebnice virologie (stačí pro střední školy). V televizi to nehledejte.

P. Zinga 24.10.2020 13:00

Proč nešly západní farmaceutické firmy rychlejší a osvědčenou cestou, jako v Rusku? Proč musí vyvíjet očkování, které bude zásahem do genů člověka? Nic proti tomu, ale po ŘÁDNÉM testování! Přitom vůbec není jisté, jestli to bude dlouhodobě fungovat -ale ta změna ve vašem organismu bude trvalá...

P. Vychodil 24.10.2020 14:33

Oni Rusové, to jsou pěkné s.vině, že :-):-)...hned na začátku poslali SPECNAZ (sorry, tým lékařských expertů na pomoc) na průzkum do Itálie, pod rouškou humanitární pomoci...a pak, Haleluja, první měli hotovou akcínu, založenou na (zdůrazňuji pro svět) zcela novém principu...Rusové mají výhodu, jejich vědci se nemusí držet pravidla"publish or perish), takže svět nemá jasnou představu, co vlastně umí...takže, západní, tedy ten vyspělý svět, asi jen tuší, jak jej ten ďábelský Putin předběhnul...

pro představu, umí modifikovat Novičok na takové substance, aby se daly vmíchat do čaje, namazat na kliku, jako naposto smrtící se vyhnout okolí, nakazit, v míře nezbytně nutné pro mediální kampaň postihnout určité individium, ale ne moc, neb je zapotřebí vyzdvihnout chrabré zachránce...

Š. Hašek 24.10.2020 17:34

1. Zásah do genů člověka tímto způsobem je dost obtížný, neříkám, že neproveditelný.

2. Nejsme kukuřice.

3. To, že koncerny, gaunery a politiky už napadlo vyvíjet "očkování", po kterém budou potřeba následná, neustálá, nejlépe naprosto nutná a drahá - to se jeví jasným jak facka. Nejsem dnešní.

4. Fakt, že najednou se najdou desítky miliard (aby to bylo "zadarmo"), je rovněž varující. Napovídající.

5. Předpokládám, že eventuální povinné státní očkování bude zajištěno armádou/policií/změnou nebo ignorancí Ústavy ČR. Jinak by se nechytli. Těch "popíračů" bude hodně.

P. Milan 25.10.2020 7:47

To ruské očkování je taky genový zásah, jen neověřený, ŘÁDNĚ NETESTOVANÝ.

Š. Hašek 25.10.2020 9:17

Mein lieber Gott!

Nikdo nic neviděl, nikdo ještě nikoho neočkoval ..... a všici už znají přesný recept na ty chemikálie. Podle výrobců! Bacha na destilku (vodu) a úpravu hustoty!

No, vedeme si dobře! To jako se nechám očkovat, že se nechají Moravec, Nora a Fiala?????? A doporučují to v nějakém Receptáři na neděli????????

Dal bych zaváděcí slevu. Taky každé druhé zdarma!

P. Moravčík 25.10.2020 10:54

Vám stačí slovo gén a začnete trojčiť. Prosím Vás, keď v tom máte taký hokej, tak to aspoň neprezentujte verejne. Potom sa tu objavujú totálne nezmysly typu "Proč musí vyvíjet očkování, které bude zásahem do genů člověka?"! To už je fakt des! Úroveň kvality príspevkov na NP povážlivo klesá:-(.

Š. Hašek 25.10.2020 18:54

Máte naprostou pravdu.

Jak s těmi geny i s těmi místními nadávači na ověřené lékaře, kteří léčí a nemají čas na kecání u Nory.

J. Svoboda 24.10.2020 11:55

Odpor k očkování šíří Sputnik. Jó, ale pokud koupíme Sputnik V, tak odpor k očkování zmizí ;-D

Pěkný den.

M. Boháček 24.10.2020 11:59

Sprostosť.

Sputnik V ma nezaujíma, ten mi nikto vnucovať nebude.

A. Nový 24.10.2020 12:25

No, hlupák chodí na rozumy na Sputnik a nevšiml si, že tu máme dost hlasitou skupinu, která je proti jakémukoliv očkování už řadu let..

M. Boháček 24.10.2020 12:43

No, ja som Sputnik nečítal ani raz. A proti očkovaniu, ako takému, tiež nie som. Proti nedostatočne testovanej covid vakcíne áno - hlavne ju nedávať nerizikovým skupinám - pre ne môže byť väčším zdravotným rizikom než samotný covid.

Tož, do akej skupiny patrím? :-)

K. Salajka 24.10.2020 13:45

Měl byste to zkusit. Zjistíte, že se tam dočtete o událostech, kterých si "Necenzurované " noviny ani nevšimly. Samozřejmě je třeba informace hodnotit opatrně.

Š. Hašek 24.10.2020 17:44

Nepatlejte dohromady několik očkování se stále se zvyšovaným počtem novoočkování (v deseti měsících nyní hexa, a potom dál!!!) s novotou, kterou vymyslejí za půl roku a vystrašencům budou píchat. Protože je 1600 novozemřelých za rok. Ani se pořádně neví zemřelých na co.

Za celých cca 50 let jsem se proti náhlým epidemiím nenechala očkovat, ani to po mně nikdo nechtěl. Nevím, proč bych toto měl měnit.

Znám občany, kteří se nechávají očkovat i proti chorobám, které se vyskytují v tisícinách promile a jejich "účinnost" hodnotí podle toho, kolik bude sleva, nebo kolik "stát" zaplatí.

Tito občané občané mají též maglajs v rozdílu mezi imunitou, získanou chorobou prodělanou a "něčím na imunitu", co jim vpraví do krve. Kdyby to nebyla hrůza, tak by to byla solidní groteska!

Š. Hašek 24.10.2020 20:07

Hlupáci a chytrolíni Vašeho typu čtou jenom z jednoho regálu knihoven.

Ti chytřejší z více. A nevadí jim, že je debílkové přistihnou u regálu s tlačenkou, kliďánko jim ponechají mudroprdskou domněnku, že parmskou šunku a Martini tlačenkáři neznají.

Jevíte se mi plně neschopným používat široké zdroje informací. Vhodný na poslech televize. Stačí Vám, co Vám nadiktovali na nějakém "kritickém" semináři. Podobně u pana Svobody. Zdravím tímto antidružicového Pěkného dne. Sputnik je družice, Němci říkají Trabant.

P. Vychodil 24.10.2020 11:25

chceme k normálu, a očkování na to nepotřebujeme!

ti, kteří zde operují spásou zvanou očkování, jsou již naočkováni strachem, vyvolaným mediální masáží, desinformacemi, cinknutými statistikami, polopravdami i vyslovenými lži...(neb stokrát opakovaná lež se stává pravdou, že), a jsou naočkováni tak, aby se třásli na jakýkoliv shit, který Big Pharma, za šílených zisků, bude distribuovat nedočkavým ovčanům, kteří si možná i rádi připlatí, aby byli první

Š. Hašek 24.10.2020 19:15

Přesné!!!

Pokud někomu vleze občas myš do chalupy, bude vyhlášen celostátní povinný příděl pastiček, i do paneláků, týdenní školení a vložení nohou postelí do kýblů s vodou????

Zejtra se mi zas po obědě už nebude chtít do ničeho dloubnout, mám dojem, že by hodně manželek chtělo (nikoliv pro sebe) nějakou vakcinu patentní.

Fronty budou, budou se virovat, budou se rozčilovat a prskat na sebe, udělá se výjimka! To jsem si jist, pane Vychodile.

K. Wágner 24.10.2020 10:05

Tak to postupuje.Polský prezident Andrzej Duda se nakazil koronavirem. Na Twitteru to oznámil jeho mluvčí.

M. Boháček 24.10.2020 10:31

To je logické. Je to kvapôčková infekcia.

Sezónne respiračné infekcie patria medzi najčastejšie príčiny chorobnosti v populácii. Sezóna respiračných ochorení začína približne v októbri a trvá až do konca apríla. Podľa údajov Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky bolo minulú sezónu 2016/2017 hlásených viac ako jeden a pol milióna akútnych respiračných chorôb s celkovou chorobnosťou viac ako 57 000 ochorení na 100 000 osôb. Asi 11% z toho tvorili prípady chrípky a chrípke podobných chorôb.

M. Boháček 24.10.2020 10:01

Možná tretia cesta:

V Bielorusku majú celý čas nulové anticovid opatrenia. Pred vyše mesiacom sme vídali v tv masové, desaťtisícové demonštrácie v mnohých bieloruských mestách. Konali sa opakovane. Preč dnes nevidíme (alebo sme nevideli na jar) kolabujúce bieloruské nemocnice ako v Bergame? Masové hroby obetí covidu ako v Brazílii? Isto by nás o tom média informovali (ako Bielorusi podcenili covid a teraz trpia v hrôze) podobne, ako nás informovali o masových demonštráciách.

Možno toto je tá tretia cesta - prestať testovať PCR testami pozitívnych, ktorí ani nemusia byť nakazení...

Alebo štvrtá cesta je tiež možná, tá argentínska. To si už tú vakcínu budeme pýtať od famrmspoločností :-/:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zazivaji-200-dni-trvajici-lockdown-nejvice-trpi-psychika-125642#dop_ab_variant=0&dop_req_id=jkLy3HQZMAN-202010230622&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nefungujú rúška, ani lockdown. Bielorusi to, podľa všetkého, zvládajú aj bez týchto zbytočných opatrení...

M. Rozbořil 25.10.2020 0:23

"Bielorusi to, podľa všetkého, zvládajú aj bez týchto zbytočných opatrení...". Jsou dvě možnosti: buď jsou ze Stalinových dob otužilí a dostatečně "prepití", nebo Vám nedodávají správné informace. Ono se svého času o hladomoru na obilnici Evropy také moc neinformovalo.

M. Boháček 26.10.2020 8:02

Čítajte poriadne čo píšem, nech nemusím opakovať.

"Isto by nás o tom média informovali (ako Bielorusi podcenili covid a teraz trpia v hrôze) podobne, ako nás informovali o masových demonštráciách."

Masové demonštrácie sme videli pomaly online, masový kolaps zdravotníctva by Lukašenko ututlal? Nedajte sa vysmiať.

M. Pivoda 24.10.2020 9:36

Petráček tvrdí: "... jsou jen dvě cesty. Buď společnost promořit koronavirem tak, aby získala kolektivní (stádní) imunitu, anebo získat široce dostupnou vakcínu a očkovat. ..."

Kýžená třetí cesta?

Tu už ale objevili obchodníci. Dnes je možno v obchodech zakoupit léčivý čaj, který má na krabičce výrazný nápis IMUNITA.

A. Nový 24.10.2020 12:01

Už jste se milá UI probudila?

Ten čaj je na trhu minimálně 20 let (slovy dvacet).

J. Jurax 24.10.2020 17:09

Před dvaceti lety byla UI ještě v plenkách ... :-)

R. Langer 25.10.2020 5:01

Ale hlavně, ona je celých těch 20 let blbá úplně stejně, nic nového se za tu dobu nenaučila. ;-)