3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Standa 26.1.2009 15:41

Re: Názor

Slabý vtip.;-(

Jakub S. 26.1.2009 16:57

T v ů j pokus o zesměšnění není vtipný, Staníčku...

Hrobař Jan 26.1.2009 17:40

Re: T v ů j pokus o zesměšnění není vtipný, Staníčku...

Standa je známý bolševický blb!;-€;-(

Jakub S. 26.1.2009 17:41

Re: T v ů j pokus o zesměšnění není vtipný, Staníčku...

Dyť já vím...

toogood 26.1.2009 11:13

co neni zakazano...

aneb co neni nelegalni, je legalni. Pravne je to nepochybne velmi komplikovane soudit nekoho podle soucasnych zakonu za neco, co v jine dobe podle jinych zakonu legalni byt mohlo. Moralka s tim zdanlive nema co delat, protoze zakony jsou cerne na bilem a jsou zavazne. Ale zakony jednak mohou mit vagnejsi povahu (a dat tak prostor soudci posuzovat moralku a pod.) a nebo je cin tak ocividne a v takove mire amoralni, ze mozna lze obzalovaneho odsoudit, prestoze se neprovinil proti tehdejsim zakonum. Nekdo tu nize zminuje Norimbersky proces. To je celkem trefne, ale na nase komunisticke prisluhovace to pujde tezko aplikovat, protoze jejich zlociny jsou jakoby prilis male. Bylo by ale obrovskou chybou rezignovat a zapomenout ci udelat tustou caru a pod. Tim totiz jejich ciny legalisujeme a predevsim v podstate moralne ocistujeme v dnesni dobe.

JJ 26.1.2009 11:46

Re: co neni zakazano...

Ono tam slo spise o to, ze to zakazano bylo, nicmene se to nepostihovalo, v nekterych pripadech i podporovalo.

bm2 26.1.2009 12:24

Re: co neni zakazano...

Suhlas. Pre obhajcov zakonnosti >

Ak v nejakej dzamahiri ziska v riadnych volbach nejaka strana vacsinu a jednym zo zakonov riadneho parlamentu bude trest smrti pre ludi s vahou nad povedzme 200kg a za 4 roky bude RIADNE PODLA ZAKONA POPRAVENYCH napr. len 100 ludi, je parlament, sudy, dozorcovia a popravcia cata bez viny ?

Lapil 26.1.2009 12:54

Re: co neni zakazano...

No, toť otázka... Je to zákon, tudíž je to ok. A zároveň je to lumpárna a já s takovými nechci mít nic společného. Ale zase - mohli jinak? Za jakou cenu? Hodíte kamenem? Vždyť "někdo přece musí zůstat, aby pomáhal, kde se dá a zachraňoval, co se dá" (Škvorecký; a nemyslel to jako doporučení). Psal jsem to někde výš - člověk musí být jako ostříž, aby se sviní nestal sám.

A opravdu čistí zůstanou jen svatí a i ti se často přečasto svatými stali přes uvědomění si hříchu a pokání a ne pro svatost od samého počátku.

Jura Jurax 26.1.2009 13:31

Re: co neni zakazano...

A opravdu čistí zůstanou jen svatí a i ti se často přečasto svatými stali přes uvědomění si hříchu a pokání a ne pro svatost od samého počátku.

Ovšem ani uvědomění si hříchu a pokání nezbavuje svatého trestní zodpovědnosti ;-)

Pája 45 26.1.2009 15:21

Re: Jura Jurax

Velmi vtipné a přitom trefné do předchozí diskuse, "juraxi".

Lapil 26.1.2009 17:12

Re: co neni zakazano...

Naprostý souhlas. Oni dokonce mnozí svatí skončili někdy dost strašně skrzevá to, že dali přednost svatosti před právem. (ale to jsem už na dost tenkém ledě, nechtějte na mně konkrétnosti).

Jakub S. 26.1.2009 17:20

Re: co neni zakazano...

...but that´s another story, jak říkal Kipling. Oni vědomě toužili často po ukamenování atd. Tady už jsme mimo právo.

Jarek 26.1.2009 15:41

Re: co neni zakazano...

Když byl vězeň Vlasov v sovětském koncentráku veden na popravu, řekl dozorci: "Ty jsi vinen. Neseš odpovědnost za mou smrt. Kdyby nebylo popravčích, nebylo by ani mrtvých." (dle Solženicyna, Souostroví Gulag).

Každý popravčí mohl jít dělat jinou práci, že. Ale kde jinde by ten polovzdělaný pablb dostal takový plat? A tak radši dozoroval. Pak to omlouvá tím, že "musel" - ale prachy bral...

Jakub S. 26.1.2009 17:33

Re: co neni zakazano...

Popravčí přece jen koná svou práci, k níž byl vyškolen a zpracován. To je další problém - popravčí nejsou na téže rovině jako příslušné rozsudky vynášející soudci, prokurátoři, žalobci atd.

Magor Milda 26.1.2009 15:21

Re: co neni zakazano...

V  Německu byl v jedné spolkové zemi ministrpresident jakýsi Filbinger. Našlo se na něj, že byl vojenským soudcem a ještě po kapitulaci Německa vynášel rozsudky smrti. Tenhle pán se hájíl tím, že co bylo tehdy právem, nemůže být dnes bezprávím. Můj komentář k tomu:Takže třeba i Norimberské rasové zákony byly německým právem, nemohou být dnes považovány za bezprávné. Smrt miliónů Židů v plynových komorách by podle Fielbingera byla právním aktem.

Je to zcela extrémní příklad, naši soudci odsoudili bezprávně pouhých několik set lidí, snad málo přes tisíc. Několik tisíc lidí zahynulo pak rukama takových ochotných pochopů, jako Vondruška.  Mlátit vězně však v žádném paragrafu nestálo, nechat je stát v mrazu nebo za jiných zdraví škodlivých podmínek v zákoně nebylo, Vondruškové plnili jako snaživci své normy na 200%. Za to se jim dostalo titulů RSDr. a podobně, kariéry byly pouze pro snaživce. Pokud někde sloužil ČLOVĚK, pak se musel obávat i svých kolegů.

Jakub S. 26.1.2009 17:02

V našem paneláku ve větším moravském městě jeden Rodné Strany Doktor byl,

jakkoliv žádnou VŠ neměl. Hrdě to měl na zvonku, schránce, všude.. Snaživě donášel a udával svým chlebodárcům (DPV OV KSČ), i na mne.... 23. listopadu 89 to jakoby kouzlem zmizelo a je tam jenom prosté jméno - !

Gregory 26.1.2009 18:46

Re: co neni zakazano...

Malý doplněk . Těch bezprávně odsouzených bylo více než 200 000 . Když připočítáte i vězněné bez soudu a dlouhodobé vyšetřovací vazby ( několikaleté ) dostanete číslo 260 000 . To není něco málo přes tisíc .

Magor Milda 26.1.2009 22:53

Re: co neni zakazano...

ano, těch pronásledovaných byly statisíce, zmiňuji se však o zavražděných.

Dodo 26.1.2009 10:15

zákony

Plně souhlasím s autorem článku. Ještě dnes můžeme děkovat JUDr. Rychetskému za to, že nám zajistil posloupnost komunistických zákonů, které vycházely z třídního boje a se spravedlností neměly nic společného.

dulcibelka 26.1.2009 10:06

Myslím,

že otázka stávající zákony vs. morálka byla už jednou provždy vyřešena v Norimberku. Čili slinty komoušskýho zločince můžeme v klidu odložit tam, kam patří...

Kolemjdoucí (J.Š.) 26.1.2009 10:39

Re: Myslím,

Mohla byste nám, prosím, to řešení stručně připomenout? Podrobnější odkaz by také přišel vhod.

toogood 26.1.2009 10:48

Re: Myslím,

No, tak zrejme ma namysli to, ze ackoli se vsichni pohlavari, co jich tam na lavici obzlovanych sedelo, hajili stejnym zpusobem: "pouze jsem plnil rozkazy nadrizenych ajednal v souladu s tehdy platnymi zakony" popripade vhodne doplnili o "o zadnem bezpravi ani nasili jsem nemel tuseni", tak jim to neylo nic platne a padaly samozrejme tezke, vetsinou hrdelni tresty. 

dulcibelka 26.1.2009 12:01

Re: Myslím,

Jestli vám činí potíže čtení, potažmo vyhledávání na internetu (i když je s podivem, že ke zmíněnému vůbec nějaké informace dosud postrádáte), můžete zkusit i film, třeba "Norimberský proces". Čest.

Lapil 26.1.2009 12:44

Re: Myslím,

Dulcibelko - to chce chladnou hlavu. Mně třeba jako první napadly norimberské zákony, a teprv když mi to k vám nesedělo... Takže nejen číst, ale vyjadřovat se přesně taky nemusí být k zahození ;-P.

Kolemjdoucí (J.Š.) 26.1.2009 13:18

Re: Myslím,

Já bych rád věděl, jaké konkrétní vyřešení oněch problémů máte na mysli. Tam mi aspoň řekněte, co Vy jste si z těch informací vzala. A nebo jen tak mluvíte a nevíte přesně o čem?

R.J. 26.1.2009 15:56

Re: Myslím,

Co třeba zločiny  proti lidskosti ? Snad je to vyčerpávající. Jinak kdo zná plán bolševiků útoku na "západ", tak je to zločin přípravy agrese. Našlo by se toho povícero, detailněji, ale jako základ s tím "Norimberkem" to bude stačit.

R.J. 26.1.2009 16:24

Re: Myslím,

Jenom dovětek, jsou nepromlčitelné.

JJ 26.1.2009 10:46

Re: Myslím,

Ja si myslim, ze pokud dozorce zmlatil vezne, tak to bylo mimo zakon jak dneska, tak tehda.

Gregory 26.1.2009 12:08

Re: Myslím,

To určitě ano , ale ono to bylo trochu složitější . Takový vězeň si mohl stěžovat komu ? Veliteli tábora . Neznám případ kdy by taková stížnost byla úspěšná . A navíc , za stížnost se většinou tvrdě platilo . V rámci předpisů nebylo bití , ale nechat celý tábor nastoupený v mrazu , nebo slejváku několik hodin , to bylo v pořádku . Nepovolit návštěvy třeba rok , zadržovat poštu , provádět " filcunk " každý den , zarazit kouření  atd. To vše bylo v pořádu . Nebylo to proti zákonu , bylo to ale morální ?

bm2 26.1.2009 12:15

Re: Myslím,

Zakon nemoze obsiahnut vsetky mozne varianty. Urcite v dnesnej, ako aj vtedajsej legislative bolo pravo na pouzitie donucovacich prostriedkov napr. pri utoku vazna na dozorcu. Ak sa vsetci zmlateni pokusili "napadnut" sudruha dozorcu bez svedkov, bude tvrdit, ze postupoval podla zakona. Niekto by povedal, ze je to sadisticka svina, na svoje miesto dobre vybrana.

Dobre to opisal Viktor Suvorov o vycviku SPECNAZ na trestancoch odsudenych na smrt. Niektorych prislusnikov tento trening aj bavil. Nepochybujem, ze aj sudruh Vondruska sa dobre bavil pri "dodrziavani" zakonov.