27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: A co my?

Před pár dny německá kancléřka Angela Merkelová pronesla na setkání Nadace Konrada Adenauera, která je blízká CDU, důležitou prognózu, která u nás proběhla bez širší odezvy, ač jejich dosah se nás bude v blízké budoucnosti týkat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 7.12.2018 15:12

Re: Nebezpečné

Pokud se týká chytrosti Fialy, pozeptejte se prosím v Brně na MU.

I. Schlägel 7.12.2018 8:25

Celoevropské problémy si žádají

revizi Lisabonské smlouvy.Jedním z mnoha takových problémů je Řecko, následuje Itálie a další laskominy. Tyto nemocné země se stávají celoevropským problémem díky urputné snaze europlánovačú silou sjednotit to, co přirozenou cestou sjednotit nejde. A tak se ryze národní problém stává problémem celoevropským. EU se značným úsilím a finančními náklady hasí požáry, které sama založila. Což u socialistů a kolektivistů všeho druhu nepřekvapuje. Jejich provařená firma "Pácháme dobro, s.r.o." má stále podporu spousty lidí co naivně věří, že někdo nahoře za ně vyřeší jejich problémy. Leda houno. Čest.

P. Zinga 7.12.2018 15:03

Re: Celoevropské problémy si žádají

Ranaři, vidíš, že to jde.

K. Novák 7.12.2018 6:31

Merkelová se to asi naučila od Brežněva.

A není to pravda. Globální problémy se nedají řešit tím, že se státům něco nadiktuje a oni potom budou dělat všechno pro to, aby se tomu vyhnuli. Konec konců to známe z RVHP a víme také, kam nás to dovedlo. Merkelová také může těžko dosáhnout toho, aby se třeba USA, Mexiko, Indie, Rusko nebo Čína vzdaly suverenity. Německo také do řady zemí vyváží své problémy globálního charakteru. A od ní je to vůbec nesmysl, protože ona nevládne. Ona je jenom politický panák, který dělá to, co je jí z pozadí nadiktováno. I kdyby se národní státy vzdali suverenity, nepředali by ji jí. Asi jí trochu chybí soudnost. Ale asi dostala za úkol to říct, tak to řekla.

V. Kotas 7.12.2018 5:44

A co my ?

Doufám, že většina společnosti bude proti tomu, abychom tancovali, jak Němec, Francouz/EU, píská ! Kam to vede, vidíme. No v ČT moc ne, člověk musí koukat i jinam.

V. Klepetko 7.12.2018 2:03

Diskuze? Tak to se mi ulevilo...

Už jsem měl obavy, že se budeme muset vzdát své suverenity v drobných a nevratných kromě krocích tak nějak skoro bez diskuze! Takto by to mohlo být poctivé - ať politické strany, které chtějí předat naši národní suverenitu jiným, vyhlásí toto jako svůj politický program před volbami do europarlamentu v květnu 2019. Ať napíší něco jako evropské "Listy fedetalistů" - a veřejně obhájí své vize!

Zadiskutujeme si. A uvidíme, kdo ty volby v květnu 2019 vyhraje!

V. Klepetko 7.12.2018 2:07

Re: Diskuze? Tak to se mi ulevilo...

"federalistů", a v "nevratných krocích". Už na to nevidím :-)

K. Nový 7.12.2018 1:37

Jak řešit problémy

Politické problémy dnešní globalizované společnosti lze řešit POUZE v rámci národní politiky.

Pokud se je pokusíte řešit v rámci EU, jediné co se stane, je, že se vybere řešení, které se hodí Německu a Francii (a na nás kašle).

Viz povinné kvóty rozdělování migráčků.