23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: A co my?

Před pár dny německá kancléřka Angela Merkelová pronesla na setkání Nadace Konrada Adenauera, která je blízká CDU, důležitou prognózu, která u nás proběhla bez širší odezvy, ač jejich dosah se nás bude v blízké budoucnosti týkat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 7.12.2018 20:28

Připomínám projev berlínského gauleitera a ministra

propagandy Třetí říše soudruha Goebbelse k české inteligenci z roku 1940! Merkelová nemusela chodit moc daleko...

M. Pivoda 7.12.2018 19:18

Sdělení pro příliš suverénní české diskutéry

Již dnes se v USA rozhoduje o tom, zda ve vybraných lokalitách od roku 2019 předat řízení automobilů digitálním systémům řízení automobilů, tzn. zda je prospěšné se tam vzdát lidské řidičské suverenity.

Lidské rozhodování příliš suverénních českých řidičů vede k cca 600 úmrtím na českých silnicích za rok. Jste pro předání řidičské suverenity tzv. umělé inteligenci, pokud se počet úmrtí na českých silnicích při zavedení nové technologie podstatně sníží? Jaké procento technologického úmrtí je již přijatelné pro vzdání se řidičské suverenity? Preferuje smrt na silnici raději od lidských alkoholiků, feťáků a psychopatů za volantem?

Odhaduji, že do cca 20 let se ve světě již začne diskutovat o vzdání se celkové lidské suverenity veprospěch toho, čemu se dnes říká umělá inteligence. To bude mohem závažnější rozhodování našich potomků, než je suverenita státní. --- A možná, že to budoucí lidské rozhodování ani nebude demokratické. A možná, že to tak bude lépe, vzhledem k tomu, co všechno zde musím číst na Neviditelném psovi.

Š. Hašek 7.12.2018 19:49

Re: Sdělení pro příliš suverénní české diskutéry

Až budu chtít být superdiktátor, udělám to tak, jak jste naznačil v posledním odstavci. Ostatně už dnes jsou pohřbívači demokracie v houfečku. Říkají si elita.

Váš příspěvek je velice trefný, zajímavý. Auta nejsou důležitá.

V. Petr 7.12.2018 20:29

Prosím Vás, to čemu se dnes říká "umělá inteligence"

je směšné. Je to jen o něco lepší varianta automatů, zhotovovaných pro potěšení panovnických dvorů v 18 století...

M. Pivoda 7.12.2018 21:33

Pro Petra Vaňuru

Váš komentář je silným argumentem pro budoucí velmi pravděpodobně nedemokratické rozhodování (ohledně lidstva a umělé inteligence), protože naprostá většina lidí dnes vůbec neví, o co jde.

Osobní komentář

Já má dokumentovánu první aplikační práci českého systému umělé inteligence (ve směru symbolické logiky, která dnes sice není dominantním směrem, ale vůbec nevypadla ze hry) již v září 1988. A byl jsem kvůli tomu vyhozen z Vysokého učení technického v Brně v září 1991.

Jeho Magnificence Jiří Zlatuška napsal v roce 1990 posudek, kterým označil ty výzkumné práce za šarlatánské. Nedávno se politik Jiří Zlatuška odpoutal od politika Babiše, asi aby mohl uvádět v omyl studenty Masarykovy univerzity v Brně. Právě proto jsem skeptický ohledně budoucího vývoje v této zemi.

J. Kratochvíl 7.12.2018 19:09

Pan Hvížďala má pravdu, že

v dnešním globalizovaném světě nelze globální problémy řešit na národní úrovni. Buď to včas pochopíme, přizpůsobíme se a začneme se podle toho chovat abychom nezaostávali, hraním si na nějakou suverenitu nebo jako národ zanikneme. Jsem zvědav odpůrci EU by izolováním našeho státu od okolního světa zajistili občanům stejnou životní úroveň jakou mají sousedé. Nezajistíte a občany zde tím pádem neudržíte jako je neudrželi ani komunisté. EU nejde o potlačování národů, kultury a pod., ale aby se v celém evropském prostoru probíhal rovnoměrný vývoj technický a neustále nevznikaly národnostní a sociální třenice, které patří do minulých století.

K. Nový 7.12.2018 22:53

Re: Pan Hvížďala má pravdu, že

Nesmysl.

Rozhodování na úrovni EU znamená rozhodování ve prospěch Německa a Francie (a nikoliv ČR).

J. Kanioková 8.12.2018 12:29

Ano

J. Chaloupka 7.12.2018 17:17

Evropa není severní Amerika.

A kdy půjde ten Hvížďala do důchodu?

V. Kotas 7.12.2018 20:03

Re: Evropa není severní Amerika.

Von je, ale asi má ten důchod z ciziny malej.

P. Papež 8.12.2018 23:01

Vám to vadi? Nevadí vám ale prestarlý Jemelik a starý Vlk. Těm by slušelo důchodové ticho.

J. Chaloupka 7.12.2018 17:12

Dnes se v ČT radovali, že se ve Švédsku sešli ti jemenští

rebelové s vládnoucími a možná umožní lifrovat do Jemenu tzv. humanitární pomoc. To jako že místo peněz za kvéry nakoupí pro své děti chleba? Nebo to zase budeme financovat my?

J. Urban 7.12.2018 16:49

Autore, jistě, ve zglajchšaltované

celoevropské "společnosti" (rozuměj beztvaré mase bez jakékoliv nejen suverenity, ale hlavně identity) půjde to dobro prosadit mnohem snadněji - nikoho se nebude třeba na nic ptát, nikým nevolení eurokomisaři prosadí kdykoliv cokoliv, po emisích sekaček přijdou na řadu třeba i naše vlastní bzdinky - a běda tomu, kdo bude p.r.dět nad povolený limit! Jak že to psali ti bolševici na svých osvětových plakátech? Železnou pěstí dovedem lidstvo ke štěstí!

L. Písařík 7.12.2018 15:09

Obávám se, pane Hvížďalo

že problémy globalizované společnosti vysoko převyšují možnosti řešení na celosvětovém fóru. Chcete příklad: Včerejší hlasování v UNO o Hizboláhu - všichni vědí, že je to teroristická organizace, ale rozvojové země si za peníze rozvinutých zemí prohlasují, že tomu tak není. Smutné je, že jim EU posílá peníze za které místo písanek pro děti raději nakoupí miny a granáty.

J. Kanioková 7.12.2018 14:58

PROBOHA, autore, běžte i s tím Přibáněm

i dalšími eurohujerskými pravdoláskovníky do.... háje !

Vy fakt nejste normální !!!

J. Kanioková 7.12.2018 15:42

Ohlupování osou Brusel–Paříž–Berlín,

že je nutné pro vyšší blaho „všeholidu“ zrušit národy Evropy, připomíná fanatická náboženství pochybných sekt. Nebýt eurokracie, nemusel být brexit, nemusel tu být problém migrace, nemusel být pomýlený multikultiralismus jako hlavní téma, nemusel být stále rostoucí odpor k EU.

Naše země JE náš domov - přístaviště, útočiště, jistota. Každý národ je dědicem historie své země, kultivovaly ji naše předcházející generace PRO NÁS ! Máme zde své kořeny, naše tradice, nemáme právo toto naše dědictví zašantročit ! Naší povinností je naši zemi v solidním stavu zachovat, chránit ji a tím i naši svrchovanost, a předat dalším generacím.

„Abyste zničili národ, musíte nejprve zpřetrhat jeho kořeny“.

J. Vlček 7.12.2018 16:12

Re: Ohlupování osou Brusel–Paříž–Berlín,

Vidím to stejně jako vy, paní Kanioková.

Vzdát se suverenity své země a předat ji do rukou poblázněných experimentátorů, tak to může udělat jen ještě větší blázen, než jsou ti samotní experimentátoři.

S. Netzer 7.12.2018 16:25

Re: Ohlupování osou Brusel–Paříž–Berlín,

EU chce "zrušit národy Evropy", potrhlá fanatičko?

Vaše protiunijní fóbie "připomíná fanatická náboženství pochybných sekt".

V. Petr 7.12.2018 16:29

Národy Evropy chce zničit Merkelová a celá rudozelená

banda v Bruselu. K tomuto účelu slouží především navážení migrantů do Evropy!

J. Vlček 7.12.2018 16:51

Re: Ohlupování osou Brusel–Paříž–Berlín,

Nad přiblblým chováním a činy vedení EU může jásat jedině ještě přiblblejší bába Netzerová.

J. Kratochvíl 7.12.2018 19:11

Re: Ohlupování osou Brusel–Paříž–Berlín,

Jestli je zde něco břiblblého tak to jsou názory všech brexitářů a další proti unijních "myslitelů"

B. Hančl 7.12.2018 19:59

Re: Ohlupování osou Brusel–Paříž–Berlín,

Vás vystihuje jediné slovo" čukot".

J. Kanioková 8.12.2018 12:25

Sekta Netzer

K. Nový 7.12.2018 22:55

Re: Ohlupování osou Brusel–Paříž–Berlín,

Stačí říci jediné - povinné kvóty rozdělování migráčků.

Sybille Netzer, melete nesmysly.

J. Schwarz 7.12.2018 14:31

Německo se

klidně může "vzdát suverenity" třeba ve prospěch Spojených států, jeho věc. Ostatním ať do životů nežvaní, pokud se nechce chovat jako Hitler neblahé paměti...

P. Harabaska 7.12.2018 14:38

Re: Německo se

Zajímavé je, že ta národní suverenita je trnem v oku pořád tomu jednomu národu, který si svoji národní suverenitu jistě bude chtít bránit všemi prostředky.

J. Vlček 7.12.2018 16:13

Re: Německo se

Přesně tak.

B. Lukáš 7.12.2018 14:28

Národní suvenerita

Patřím do generace "na odchodu", žiji na území ČR, kde se promíchávaly kultury a tradice Moravské, Německé a Polské. Řeč a životní návyky zdejších obyvatel jsou poněkud odlišné než např. v Praze. Nikdo se jich nikdy neptal, ke kterému státnímu útvaru chtějí být zařazeni, rozhodovaly o tom vždy velmoci, samozřejmě ty vítězné.Nacionální střety byly, mimo výjimky ale vždy v mezích lidských. Po 2.sv. válce poměrně v krátké době národnostní rozpory zmizely, většina obyvatel žije v pohodě pospolu a má již v podvědomí zakotveno, že patří do státností české s jeho vládou, zákony a úředním jazykem. Mnoho dospělých potomků rodin v minulosti až militantně prosazujících státnost českou žije a pracuje v Německu a nikomu to nevadí.Jsem již v pokročilém věku, zažil jsem a pamatuji v dobách těžkých mnoho křivd páchaných darebáky, více však dobrých činů a pomocí od lidí normálních-slušných. Jsem toho názoru, že tak malý stát jako je náš, bude vždy existovat pod vlivem nějaké velmoci a plnou suverenitu mít nebude. Rovněž si myslím, že v současném nestabilním a rozhádaném světě je lépe žít v soustátí nedokonalé EU, než pod deštníkem Ruska, Číny či bohatých Arabů s kulturou Islámu.

J. Schwarz 7.12.2018 14:33

Re: Národní suvenerita

Jenže celá ta "nedokonalá EU" má našlápnuto pod deštník bohatých Arabů s kulturou islámu...

J. Kanioková 7.12.2018 15:46

NE, NE, NE ! Žádné soustátí !