19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Patron Divný 25.7.2007 23:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

Závěry dělám naprosto stejné jako výše ya man, tedy že Chytilová režim, nastolený po roce 1989 nenávidí. Z toho, co jsem napsal, a z logiky celé debaty to plyne naprosto jasně. Když vás baví dělat blbého, poslužte si.

Jar 25.7.2007 23:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

...nerozčilujte se. Z toho co jste skutečně napsal tedy "není co řešit" si opravdu nemohu udělat podrobnější představu, co vám vlastně na práci paní Chytilové vadí... Třeba máte pravdu, ale podsouvat paní Chytilové, že "nenávidí současný režim" to mi připadá (nezlobte se) jako docela hloupé... a ujišťuji vás, že dělat ze sebe blbého by mne nebavilo... Chápu ovšem vaše napětí, dělat ze sebe chytrého je jistě ještě větší šichta...

Patron Divný 25.7.2007 23:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

Já se nerozčiluji, já se bavím. Tam, kde jsem napsal "není co řešit", jsem reagoval na váš příspěvek z času 25.07.2007 22:11 a vy jste jím zase reagoval na příspěvek ya mana z času 25.07.2007 22:06. Myslím, že kdo tuto návaznost dokázal sledovat, ten nemůže mít problém s pochopením, jak jsem to myslel.

Tak se mi zdá, že ze sebe blbého opravdu neděláte, omlouvám se za toto podezření.

Jar 25.7.2007 23:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

Máte smysl pro humor, to oceňuji. Budu raději dělat, že vám rozumím...

mira 25.7.2007 22:07

Re: Poznámka

No, ona debata se mi zdála vypjatá hlavně díky paní režisérce ... A pokud země, ve které bude "více Smoljaků" bude podle vás velice smutná zem, jaká by byla zem, ve které by bylo "více Chytilových" ?

Jar 25.7.2007 22:13

Re: Re: Poznámka

já jsem způsob uvažování Chytilové verzus Smoljakové odmítl, takže na to vám nedokážu odpovědět...

mira 25.7.2007 22:20

Re: Re: Re: Poznámka

Sám jste s tím začal

Jar 25.7.2007 22:30

Re: Re: Re: Re: Poznámka

Jak jistě neušlo bdělé vaší pozornosti karikoval jsem pouze způsob vidění autora článku...

Jinak si myslím, že tato zem je zemí Chytilových i Smoljaků ať si každý z nich myslí cokoliv, neměly by se ale vytvářet schůdečky k tomu, aby byla čím dál více zemí američanů (či kohokoliv jiného) i když uznávám, že američané jsou špička (která jiná výzvědná služby na světě by dokázala najít zbraně hromadného ničení i tam kde nejsou!?)

mira 25.7.2007 22:44

Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

Hmm, tak Vy karikujete ... A je Vám bližší svět, ve které je více Smoljaků nebo Chytilových ? A pod větou "  neměly by se ale vytvářet schůdečky k tomu, aby byla čím dál více zemí američanů (či kohokoliv jiného " si mám představit co ?

Jar 25.7.2007 22:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

Je mi bližší svět, ve kterém je mnoho lidí s různými názory a pohledy na svět, v němž by smoljakové nenapadali chytilové a chytilové smoljaky, ale aby hledali společné řešení a když se nebudou moci dohodnout, aby to nechali na demokratické proceduře jakou je např. referendum. Pod závěrečným odstavečkem mé poznámky si máte představit to, že budeme dbát na takovou obranu, která není více ohrožením než skutečnou obranou a že se budeme chovat partnersky i k velkým zemím ať jsou kterýmkoliv směrem. Na stát, který, když v kolektivním sdružení (např.NATO) neprosadí svoje řešení (např. vpád do Iráku) si onu "akci" "provede sám" - a tím do ní zatáhne stejně i ty "ostatní" - bych si prostě dával pozor...

mira 25.7.2007 23:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

Pokud ti lidé s různými názory mají pro svoje názory i argumenty tak proč ne, ale zrovna v tomto konkrétním případě jsem je u paní Chytilové postrádal (nehledě na to, že mi v té diskuzi nepřipadala jako někdo, kdo chce najít řešení ale naopak jako někdo, kdo to řešení už má a prostě o odlišných názorech nehodlá moc debatovat ). Ad referendum - opravdu se domníváte, že  by to referendum skutečně bylo o tom, jestli je ten radar potřeba a pokud ano tak aby byl na našem území ? Spíš bych řekl, že by to bylo referendum o tom, zda nám jsou USA sympatické či nikoliv ( pokud by  to referendum skutečně bylo, jak moc by jste v otázce potřebnosti radaru byl ovlivněn tím, že USA vpadli do Iráku ?) 

Jar 25.7.2007 23:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

Ovlivněn bych byl velmi. Vyjádřím to - mohu-li - pomocí epigramu George Bernarda Shawa. Zdá se mi totiž, že USA jsou něco jako onen manžel v jeho epigramu, který zní: "Manžel je muž, který pomáhá ženě z problémů, které by neměla, kdyby si ho nevzala..."

mira 25.7.2007 23:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

"Ovlivněn bych byl velmi "- takže další hlas pro to, že referendum není všelék. Ohledně toho citátu - nezdá se mi, že by to na USA tak přesně pasovalo;-) Už vidím ty zástupy nejrůznějších anti USA  (podle některých nepřítele demokracie a mírového života č.1) jak po fiktivním zániku USA  (nebo stáhnutí veškerých vojsk USA z celého světa, změně politiky - dosaďte si co chcete) odhazují kalašnikovy a s vědomím, že konečně není proti komu bojovat se radostně začnou věnovat např. zemědělství.

Jar 25.7.2007 23:42

Re: Re: Poznámka

To není ani legrační ani přiměřené...

kacir 25.7.2007 22:10

Re: Poznámka

Jare, hlavne aby tady byla jednou vubec naka zem , jestli pujdeme tvym smerem tak sem rovnou muzeme pozvat islamisty, aby jsme se nezdrzovali nakymi prestrelkami a mrtvymi

Jar 25.7.2007 22:14

Re: Re: Poznámka

Obdivuji jak hned poznáte můj "směr" - jste lepší - uznávám...

bohuš 25.7.2007 22:15

Re: Poznámka

Vybrat kteréhokoliv signatáře oné petice, tak by zřejmě blábolil stejně jako V.Chytilová. Četl jsem na to téma článek od T.Fišerové, byl učesanější, neboť písemný projev se dá vždy upravit ,na rozdíl od přímého přenosu, ale bláboly to byly taky.

Jar 25.7.2007 22:18

Re: Re: Poznámka

Možná ano, možná ne - to opravdu nevím... abych řekl pravdu, já si dávám větší pozor na ty co "neblábolí" - často se ukáže, že jejich jedinou předností je, že umí hezky mluvit...

Patron Divný 25.7.2007 22:40

Re: Re: Re: Poznámka

Ale tohle už je hodně křečovité, to určitě s odstupem času uznáte i vy.

Jar 25.7.2007 22:44

Re: Re: Re: Re: Poznámka

...myslíe? Ale souhlasím s vámi, že nejlepším arbitrem naši diskuse bude, k čemu "to povede", ať už se prosadí jedni, či druzí - jen se bojím toho, že ti, co dnes chtějí "odpovědně rozhodnout" (tedy bez ohledu na mínění většiny občanů)se jednou k té odpovědnosti nebudou chtít hlásit...

bohuš 25.7.2007 23:02

Re: Re: Re: Poznámka

U někoho poznáte, že blábolí hned a u někoho až ex post. Takovému A. N. Chamberlainovi věřila většina, když prohlásil, že přinesl mír… vrátivši se z Mnichova . Za pár měsíců bylo každému jasné, že to byl přímo neskutečný blábol. Podobných příkladů je v historii bezpočet.

Ono totiž záleží na okolnostech a čemu chceme věřit. Když k tomu přidáme dav tak podlehne i mnoho těch co si myslí, že mají svůj rozum a nikdo je neovlivní.

Jar 25.7.2007 23:09

Re: Re: Re: Re: Poznámka

Souhlas.

Jen si myslím, že nezáleží na tom, čemu chceme věřit, ale jak moc se nám daří rozpoznat, co je skutečně ve hře, o co skutečně jde...

bohuš 25.7.2007 23:35

Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

Dohlédnout za horizont je problém pro lidi, politiky, kteří mají informace. Kam můžeme dohlédnout my? Pro nás je to jen takové slabé tušení stínu, do kterého se nám míchají naše různé neblahé zkušenosti z minulého století. Navíc, pro mnohé jsou tyto zkušenosti už jen historie, kterou slyšeli z různých zdrojů a pokaždé jinak.

Co je ve hře nemusíme nikdo poznat, tak jak to nepoznaly vlády Francie a Anglie před druhou válkou, přestože je na nebezpečí hrozící z Německa upozorňovali i někteří vlastní politici a nebo armáda.

Jar 25.7.2007 23:48

Re: Re: Poznámka

Obávám se (myslím si), že vlády Anglie a Francie to poznaly, pouze reagovaly tak, aby se udržely při moci. Jinak s vámi naprosto souhlasím. Proto je v podtextu všech podobných diskusí vždy především důvěra v politickou reprezentaci a myslím, že hlavní důvod, proč se vláda vyhýbá referendu je to, že se již nyní stalo zároveň jakýmsi projevem nedůvěry současné politické reprezentaci

Cruton 25.7.2007 22:15

Re: Poznámka

Mám podobný názor jako Vy.

Jar 25.7.2007 22:46

Re: Re: Poznámka

...díky... uvidíme jednou - jestli jsme "měli pravdu"...

kacir 25.7.2007 21:44

...

Tak jak to tak pročítám zdá se že nick

Irena = Vera Chytilova ;-D;-D:-D!!

Mistr Jan Hus 25.7.2007 21:39

Proč vadí "demokracii" referendum ?

Nebo zde nemáme demokracii? :-D Proč v Kanadě USáky nechtěli? Proč si někdy vymýšlí zcela absurdní záminky k vybudování radaru a straší nás nebezpečím, které neexistuje. Proč menšina diktuje většině? ;-D

Patron Divný 25.7.2007 21:53

Re: Proč vadí "demokracii" referendum ?

Máme zde zastupitelskou demokracii a já bych byl velmi rád, kdyby nebyla nahrazena tzv. přímou, protože ta podle mého názoru nemůže fungovat. Vaše příspěvky mě v tomto názoru jen utvrzují.

Zastupitelská demokracie funguje tak nějak magicky, protože dokáže způsobit, že k vládě se dostanou lidé, kteří jsou v průměru podstatně chytřejší než zbytek populace - i když mnozí z nich jsou darebáci, ale to kupodivu není tak velké zlo, jako kdyby to byli pitomci. Tudíž se ze všech sil přimlouvám za to, aby tento systém zůstal zachován.

Cruton 25.7.2007 22:12

Re: Re: Proč vadí "demokracii" referendum ?

Pokrok nezastavíte. Z webu Občanská společnost:

Prostředky přímé demokracie (PD) se v Evropě poprvé objevují na počátku 19. století ve Švýcarsku. Nejvíce různých prostředků přímé demokracie dnes mohou využít občané v Maďarsku, Lotyšsku, Švýcarsku a Slovinsku. Ve všech těchto zemích existuje nejméně 5 různých druhů referend, iniciativ a alternativních návrhů, které mohou občané využít k prosazování svých politických cílů. Nejméně 3 druhy prostředků PD existují v Rakousku, Španělsku, Lichtenštejnsku, Slovensku, Itálii, Dánsku, Islandu, Litvě, Portugalsku a Rumunsku. Dříve téměř neznámý nástroj demokracie se nyní stává významným prostředkem a tématem např. ve Francii, Německu, Velké Británii a pobaltských státech.