Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Zákaz kouření přinesl další utrácení veřejných peněz

Před více než dvěma lety jsem psal o tom, že si podporovatelé zákazu kouření v restauracích neuvědomují, jaké přinese další problémy. Například to, že kuřáci budou chodit kouřit před hospody a asi si u toho šeptat nebudou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IP

I. Procházková

8. 6. 2017 2:57
Spirála zákazů

se poslední léta mohutně roztáčí. Začalo to balenými koblihami, pokračovalo přes správně zakřivené okurky a banány, pomazánkové máslo, tuzemský rum a některé vylomeniny sociálky v norském stylu podle Barnevernetu. Pak můžeme pokračovat třeba kontrolou kotlů a kamen (doprovázenou udáváním sousedů), dále je tu pamlsková vyhláška (největší pitomost poslední doby - dokonce chleba se šunkou je prý považovaný za škodlivou potravinu), úpravy restaurací a hospod pro nekuřáky (oddělené místnosti, klimatizace), nakonec úplný zákaz kouření v těchto zařízeních a leckde jinde (kouřit bez problémů můžeme snad už jen doma - zatím!). Pak je tu ještě věhlasná EET, doprovázená udavačským webem (naštěstí už byl zrušen). Taky zákaz prodeje v supermarketech (nad 200 m2 plochy) o svátcích (prý abychom mohli chodit do přírody a věřící do kostela:-)).

Prof. Pafko je sice dobrý chirurg, ale s tím tučným jídlem a jinými zákazy (kouření) to přehání a zbytečně si zadělává na problémy.

Fakt je to všechno totalita jako vyšitá! My Češi jsme prostě papežštější než papež, což se projevovalo už za Rakouska-Uherska, poté za nacistů a nakonec za komunistů a jak je vidět, funguje to i dnes. Až nám někdo řekne "skočte všichni z oken", tak to poslušně vykonáme...

P.S.: Jsem nekuřačka.:-)))

0 0
možnosti
AA

A. Alda

8. 6. 2017 8:31
Jako pamětník závazně prohlašuji,

že za komunistů nebylo tolik zákazů a příkazů, jako dnes.

0 0
možnosti
PS

8. 6. 2017 2:11
Proste navrat do totality,

0 0
možnosti
PS

8. 6. 2017 2:13
Re: Proste navrat do totality,

byt ne rude. Alespon ne hned, zrudne casem.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz