8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
karel 23.10.2007 17:30

minule stoleti

Idealni pro zaměstnavatele by bylo tak jako za minuleho stoleti měl par stabilnich zaměstnancu a zbytek by si každy den najimal. Nemusel by jim davat dovolenu platit socialku a pod. Lide by se za praci stěhovali mohli by žit v plechovych domcich ti bohatši v karavanech. Ale a pravě to ale. Pokud lide nebudou mit jistotu zaměstnani, těžko si vezmou pujčku na bydleni zplodi ditě a pod. Těžko pojedou na dovolenu kterou nebudou mit. Ja vim že to tak nebude ale vadi mi že se to pravice snaži k tomu přibližit. 

tomfuk 22.10.2007 14:12

Pane Vlku....

Pane Vlku ,ta parlamentní kůzlátka,by nejen potřebovala prohnat,ale sem tam některé pořádně zakousnout.Všech těch 200 bohů co vystoupali na Olymp parlamentu se opájejí svojí dokonalostí,neomylností a mocí.Zájmy voličů,co to je?Ti co tam přišli s roztrhaným zadkem si chtějí koupit "nové kalhoty",ti co,tam přišli se zálátaným zadkem si chtějí ušetřit na nové manželky.Dokonce to veřejně prezentují jak jim to dobře finančně vychází.Je mně záhadou jaký ďábel v tom parlamentě je tam svádí?Přece když byli voleni ,byli tito poslanci jedni                      z nás ,občanů.Proč se najednou z nich stanou špatní naši furianti.Stranické sekretariáty ,tam vládnou lidé nevoleni ,zato s velkým vlivem.Poslanci se stávají menšími ještě menšími až se stanou trpalíky.Kdo sleduje jednání v parlamentu,má to místo politického kabaretu.Sládkovi projevy byly jen slabé odvary těch co se pronáší nyní. "Zpěň vitriol a vápno nehašené,kus ledku,síry,z arzeniku smrad,svař na ni rtuť a ..............TenVilon byl ,ale genius.:-)

Míra 22.10.2007 22:26

Re: Pane Vlku....

Moc pěkně, dobřě a správně napsáno.

Míra

Jura Jurax 22.10.2007 12:51

No,

tenhle příspěvek opět potvrzuje dvě věci:

1) zákonodárcům vůbec nejde o blaho vlasti, národa, státu, ale výhradně o jejich prospěch a prospěch rodné strany a hlavně o udržení koryt - proto třeba zákony sice blbé jak troky, ale populistické.

2) na naše zákonodárce je to jako c.a k. generály blahé paměti - bylo o nich řečeno, že s jejich blbostí je třeba počítat jako s faktem (dodal bych pokud nejde o jejich vlastní prospěch - to osvědčují IQ géniů).

www racek 22.10.2007 11:48

no, od advokáta bych čekal poněkud

racionální argumenty . tohle je bohužel jen politický pamflet ...

Pavel 22.10.2007 22:03

Re: no, od advokáta bych čekal poněkud

Politický pamflet to je především proto, že nejméně polovinu chyb tvoří  poslanecké změny které původní znění předkladatele devalvovaly. To ovšem ví jen malá skupina zasvěcených.

hroch 22.10.2007 11:17

Nejen zákoník práce je zbabrán

Právě studuji novelizovaný zákon o daních z příjmů. Kdo se v legislativní problematice orientuje, ví moc dobře, jakej "bordel" naši zákonodárci vnáší do relativně průhledných zákonů.

čtenář zdrojů 22.10.2007 12:19

hrochu

to jste se asi spletl, nebo to politicky a ideologicky špatně chápete. ;-)

Přece je každému jasné, že tato pravicová vláda udělala vše pro to, aby ten zákon o dani z příjmu byl co nejjednodušší.;-D;-D

strejda 22.10.2007 16:10

Re: hrochu

Smutné je, že opravdu udělala vše, co umí. Bohužel skoro nic neumí a výsledek je tu. Nic nového pod sluncem.

Glock 22.10.2007 16:49

Re: hrochu

Co je na tom ideologického, Hroch má problém se ZDP. To, co říká, má hlavu a patu, daňové zákony se mění (novelizují) cca každých 6 měsíců. Zeptejte se účetní nebo daňového poradce.

Necpěte sem ideologii, daňové zákony prasí všichni poslanci všech politických stran, viz první zákon o DPH z roku 1992 (dns již zrušený). To byl díky pozměňovacím návrhům takový paskvil, že ho musel 3 roky po sobě novelizovat, než byl jakžtakž funkční. PRostě řečeno: páni poslanci se snaží ohnout realitu namísto toho, aby se sami před realitou sehnuli.

třitečky 22.10.2007 10:15

Politické odbory nejsou součástí demokratické společnosti, ale reliktem minulého režimu.

Politické odbory nejsou součástí demokratické společnosti, ale reliktem minulého režimu. Dokud budou nejvyšší odboráští bossové dostávat platy za politickou angažovanost (poslancování, senátorování v dresu politické strany), pokud budou sedět ve výkonných radách a politických grémiích stran, lze hovořit o posttotalitní společnosti, nikoliv o demokracii.

janoryna 22.10.2007 10:54

Re: Politické odbory nejsou součástí demokratické společnosti, ale reliktem minulého režimu.

to samé ale platí o zaměstnavatelských svzech. když se mohou spolčovat podnikatelé, oSVČ do různých komor a svazů, tak proč né námezdně pracující ?

třitečky 22.10.2007 15:43

Jabka a hrušky

Pokud budou odboráři standardně lobovat, jako ostatní...ale oni se vrátili zpět do područí strany. Nejsou apolitické, nejsou ani samostatné. Jsou vazaly.

strejda 22.10.2007 16:12

Re: Jabka a hrušky

Nechal bych to na těch odborářích. Znáte to, trh to vyřeší. Špatné odbory zaniknou a dobré se prosadí. To je normální a ani deset teček to nezmění. Jen tak na okraj, co je to standardní lobování?

jirka.s. 22.10.2007 18:23

Re: Re: Jabka a hrušky

Už se těším, až se soudruh Štěch zachová tržně! ;-D;-D;-D

Eva D. 22.10.2007 19:05

Re: Re: Re: Jabka a hrušky

On se ze svého pohledu chová, velmi tržně. Souzi vždycky věděli, kde a jak co nejvíc trhnout. proto byli souzi, proto se mnozí z nich stali "odboráři". Ten jeho plat žádná nuzárna nebude, nemyslíte?Neříkejte, že jste si nevšiml?

čtenář zdrojů 22.10.2007 10:09

pane Vlku,

mě se zákoník práce netýká, protože jsem OSVČ, ale jaksi jsem pořád ještě nepochopil, v čem je ten Zákoník práce vadný. Pokud se nepletu, tak platí a jedou podlě něj všechny firmy. Zaměstnavatelé i zaměstnanci se s tím vyrovnali celkem v pohodě. Takže by možná bylo prospěšné, abyste nám tu sdělil, které paragrafy jsou tak závadné, že je zákoník celý "zbabraný".

R 22.10.2007 11:15

Re: pane Vlku,

Je ztíženo propuštění zaměstnance natolik, že si nikdo nedovolí přijmout natrvalo někoho, kdo jen trošku vypadá, že by pracoval špatně. Což je velký problém pro některé nezaměstnané, kteří mají třeba špatnou praxi, nějaký pochybný vzhled nebo patří k pochybné menšině nebo jen prostě jsou dlouho nezaměstnaní.  Přirozeně se to řeší smlouvami na dobu určitou, ale i to je zákoníkem omezeno a stejně je problém nějakého lempla vyhodit dříve, než mu skončí smlouva. Nebo zaměstnavatel použije nějakou šikanu, aby nežádoucího pracovníka přiměl k podání výpovědi, což obvykle odnášejí oba a vůbec by to nemuselo být.  V současné době je to trochu překryto nedostatkem pracovních sil, ale i tak to není optimální.

čtenář zdrojů 22.10.2007 11:58

milý R

jestli se nepletu, tak při podpisu pracovní smlouvy se automaticky také podepisuje 3-měsíční zkušební lhůta a první dvě smlouvy mohou být na dobu určitou. To by mělo zaměstnavateli dostatečně stačit k tomu, aby poznal kvality zaměstnance a mohl s ním bez odstupného skončit.

R 22.10.2007 14:10

Re: milý R

To není pro zaměstnance vůbec problém. Během zkušební doby a případně během doby smlouvy na dobu určitou si dá pozor. Jak dostane trvalou smlouvu, teprve potom se někdo občas projeví. Ono to časově pasuje i na některé lidi odvyklé pravidelné práci. Měsíc, dva měsíce, 5 měsíců nebo třeba rok  jsou ochotni chodit do práce pravidelně a spolehlivě. Jak nastane jaro nebo něco takového, velice často jsou ochotni s práci praštit a udělat si veget.

strejda 22.10.2007 16:16

Re: Re: milý R

Kolik asi takových je, kteří dokáží dva roky předstírat, že dobře pracují a pak již nechtějí? Extrémních příkladů se vždy najde hodně. Zákoník práce má řešit většinu vztahů a dávat normu korektního jednání.  

jirka.s. 22.10.2007 11:46

Re: pane Vlku,

Které to jsou paragrafy konkrétně nevím, ale jsi čtenář zdrojů, tak se mrkni třeba do Anny proletářky, ale nový zákoník práce je velice obdivován například ve zdravotnictví ! Už se těším, až ti ty zdroje tak vlezou do palice a tvá rodinka bude čekat půl dne na záchranku, aby tě umístili tam, kam patříš!

čtenář zdrojů 22.10.2007 12:17

ha, ha, ha

to mě fakt dojalo. Důchodce jirka s., neboli přestárlá socka, tady školí živnostníka v Zákoníku práce. Ty by ses měl klepat strachy, abych platil správné platby do sociálního systému, abys ty měl co do huby.;-D;-D;-D

jirka.s. 22.10.2007 17:01

Re: ha, ha, ha

No, tvé dojetí mne přímo rozplakalo. Ale tvé vyhrožování, že bych měl být závislý svým důchodem ausgerechnet jenom na tobě mně zase rozesmálo! Ty, kdybys mi měl náhodou platit ze svých daní celý můj důchod, tak bys musel ještě chodit žebrotou! Čest, soudruhu!

Vstanou noví živnostníci, že? ;-D;-D;-D

karlos-kral 22.10.2007 17:27

Re: ha, ha, ha

Je vidět,že jsi debil .Jsi čtenář vůl.

čtenář zdrojů 22.10.2007 17:47

karlosi

vy dva jste se s jirkou s. hledali. ;-D;-D;-D

jirka.s. 22.10.2007 18:20

Re: karlosi

No, sice karlose neznám, ale konec konců stručně a výstižně vyjádřil i můj názor, který jsem v tvém případě zbytečně balil do zbytečné spousty slov. Omlouvám se! ;-D;-D;-D

čtenář zdrojů 22.10.2007 19:12

jiříku s.taříku

ale to já vím, že vzteklí staříci v důchodu a socky s IQ < 75 jsou schopni vypotit jen pár nadávek a urážek. Já ti to nezazlívám, ani karlosovi. A neboj, platím do soc.pojištění tolik, že to stačí nejen tvůj důchod. A protože jsem narozdíl od tebe sociálně cítící, tak ti to platím rád. ;-)

MF 22.10.2007 12:26

Re: pane Vlku,

Možná by stačilo, abyste nabral pár dlěníků. Nejlépe čechů.

tatina 22.10.2007 9:08

Ne 120 na holou,

ale jen 20,a to holí po kebuli by zasloužili vedoucí odboráři,komunisté,socialisté a hlavně s.Škromach.Není totiž třeba býti študovaným,aby člověk poznal,že tento ZP je to nejhorší,co mohlo potkat zaměstnanecké prostředí.