27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

PRÁVO: Vládo, vrať majetek Mašínům!

Těmito slovy vyzvala vládu České republiky ve svém prohlášení Konzervativní strana, která patří mezi bohužel téměř osamocené nekompromisní zastánce atributů svobody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 23.2.2015 14:36

Re: poznámka

Pane Švejnoch, já si velmi dobře pamatuji jak se žilo v protektorátě a následně ve druhé republice, zvláště po roce 1948. Většina našeho národa Němce nenáviděla a proto více milovala naše osvoboditele Rudou armádu. Ale, prvním rozčarováním člověka se základními aspekty morálky, bylo chování našich "hrdinů" k t.zv. Národním hostům, tak byli nazýváni Němci,kteří utíkali před vítěznými armádami. Jednalo se většinou o staré lidi s dětmi. To co jsem viděl na vlastní oči, bylo mně 1O let, bylo strašné a dodnes se za tyto excesy stydím. Bohužel většina tehdejších našich představitelů v čele presidentem Benešem tyto věci nejenom tolerovala, ale i chránila jedním z mnoha Benešových dekretů. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl srovnávat i chování našich osvoboditelů t.j. amerických a ruských vojáků. Rozdíl mezi "osvoboditeli" v letech 48 a 68 byl pouze v sofistikovanější výzbroji. Chování bratří Mašínů si troufám, po svých trpkých zkušenostech, hodnotit nikoliv jako vraždu pro peníze, ale axiomem, že vražda tyrana není zločinem. Každý člen tehdejší KSČ, která byla a je pouze zločineckou organizací byl ve své podstatě vlstizrádcem. Chápu, že většina bývalých členů KSČ s tímto názorem nemůže souhlasit, protože zbabělost, závist a podobné vlastnosti, které jejich členství předcházely, se snaží ospravedlnit a tolerovat. Kdyby se většina chovala tak jako bratři Mašínové, tak jsme nemuseli žít od roku 48 do roku89 jako vazalové Sovětů.

P. Švejnoch 23.2.2015 15:14

Re: poznámka

Vážený pane Navrátile, zřejmě jsem úplně nepochopil smysl toho, proč je Vaše tiráda tak rozsáhlá, proč jste do ní zatáhl (v tomto případě doslova) "živý/mrtvý" málem od bitvy na Moravském poli...

Nicméně - dříve, než začnete o vraždě pokladníka Kovolisu zasvěceně vykládat, zkuste si o tomto tématu něco zjistit.

F. Navrátil 25.2.2015 15:49

Re: poznámka

Vážený pane, mně není třeba si zjišťovat jak k té události došlo, já si to ještě pamatuji. Nejsem přítelem radikálních řešení, ale v době komunistické totality buď jste držel hubu a krok, nebo nastoupila převýchova, kterou ne všichni se zdravím přežili. Díky tomu, že nejsme jako oni, tak už komouši sedí ve vysokých funkcích, judikatuře, polanecké sněmovně atd. Není nadto být pokorný a ohleduplný, ale když se podíváte na mentalitu většiny našeho národa, tak rekonvalenscence bude asi ještě velmi dlouhá a následky horší než ztráty na životech. Zajímalo by mě, zda naše hrdinné pohraničníky posuzujete podle stejného metru, jako bratry Mašíny.

I. Hil 23.2.2015 15:26

Re: poznámka

Jenže oni vraždili i nekomunisty, viz výše. Peníze použili pro svoji potřebu, nikoliv pro žádný odboj.

I. Hil 23.2.2015 15:28

Re: poznámka

"Kdyby se většina chovala tak jako bratři Mašínové, tak jsme nemuseli žít od roku 48 do roku89 jako vazalové Sovětů."

To skutečně ne. Byly bychom svazová republika s přímou správou sovětských komisařů.

V. Karda 24.2.2015 1:03

Re: poznámka

Soudruhu Hile vy musíte být hodně zastydlý komouš.

I. Hil 24.2.2015 7:49

Re: poznámka

To že nesouhlasím s vraždami nevinných ze mě dělá komunistu?