6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

PRÁVO: Vládo, vrať majetek Mašínům!

Těmito slovy vyzvala vládu České republiky ve svém prohlášení Konzervativní strana, která patří mezi bohužel téměř osamocené nekompromisní zastánce atributů svobody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 23.2.2015 20:20

Mašínové

zabíjeli z nutnosti, nikoli z nenávisti. To je velmi odlišuje od stoupenců marxistického režimu. Naši trockisti odmítají vrátit Mašínům majetek a stále je pomlouvají, protože se jich stále ještě bojí. Naši trockisti se jich bojí protože jsou příkladem. Pokud se režim stane zločinným a totalitním, ve kterém se projevení jiného názoru trestá vězení a smrtí, lze se, zločinnému režimu, bránit i se zbraní v ruce. A to je hrozba pro celou Evropskou unii.

I. Hil 23.2.2015 20:42

Re: Mašínové

Vraždy prostě neokecáte....

Š. Hašek 23.2.2015 21:49

Re: Mašínové

Vraždit začal Gottwald. To snad neokecáte.

Tuhle se jeden rozčiloval nad bombardováním Drážďan, také nějak zapomněl na posloupnost.

Ale vlastně škoda slov, proti přesvědčení se ........

I. Hil 23.2.2015 22:11

Re: Mašínové

Ale ano, a to je právě to. Kdyby zastřelili Gottwalda, Vaše a pod. byli by vskutku hrdinové.

S. Novotná 23.2.2015 23:44

Re: Mašínové

Z jaké nutnosti? On je nějak ohrožoval ten hasič, co likvidoval jimi založený požár stohu? On jim usiloval o život ten úředník, co dělal doprovod účetní? Jak je ohrožoval ten policajt, kterýho přepadli, svázali a podřezali jak podsvinče? Uvědomte si, kolik jim bylo let, to byli pitomí mladí kluci, které matinka držela v tom, že jsou synové hrdiny. Když se jim nedostalo náležitých poct a zbožštění, tak se začali mstít. Matka potom na jejich zločinnost doplatila, tu mají na svědomí jenom oni, žádný komunista. To, že zemřela ve vězení je smutné, ale stalo by se to i bez toho, zdravá už nebyla a vědomí, že má syny vrahy jí asi nepřidalo. Je zajímavé, že sestře se toho až tolik nestalo, když do dneška, i přes maželství s komunistou, v pohodě žije. A to, jak použili uloupené peníze taky o něčem svědčí. Jestliže si za to vybavili bydlení a koupili oblečení a motorku, to taky není zrovna odbojářské. Když už byli takoví mstitelé, tak proč nesejmuli aspoň jednoho okresního tajemníka, proč se nedostali do blízkosti Gotwalda, kohokoliv z věrchušky. Tehdy ochranka neexistovala, zabít vrcholného představitele nebylo tak složité. Byli, jsou a vždycky zůstanou jen vrahy obyčejných lidí, s protikomunistickým odbojem neměli nic společného, protože nezabili žádného komunistu, natož pak čelného komunistu. A je zrůdné srovnávat je s těmi, kteří zlikvidovali Heydricha, oni a tí, kteří jim následně pomáhali, to byli hrdinové. A těm dlužíme úctu a obdiv.