20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

PRÁVO: Vládo, vrať majetek Mašínům!

Těmito slovy vyzvala vládu České republiky ve svém prohlášení Konzervativní strana, která patří mezi bohužel téměř osamocené nekompromisní zastánce atributů svobody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 25.2.2015 15:49

Re: poznámka

Vážený pane, mně není třeba si zjišťovat jak k té události došlo, já si to ještě pamatuji. Nejsem přítelem radikálních řešení, ale v době komunistické totality buď jste držel hubu a krok, nebo nastoupila převýchova, kterou ne všichni se zdravím přežili. Díky tomu, že nejsme jako oni, tak už komouši sedí ve vysokých funkcích, judikatuře, polanecké sněmovně atd. Není nadto být pokorný a ohleduplný, ale když se podíváte na mentalitu většiny našeho národa, tak rekonvalenscence bude asi ještě velmi dlouhá a následky horší než ztráty na životech. Zajímalo by mě, zda naše hrdinné pohraničníky posuzujete podle stejného metru, jako bratry Mašíny.

I. Hil 24.2.2015 7:49

Re: poznámka

To že nesouhlasím s vraždami nevinných ze mě dělá komunistu?

V. Karda 24.2.2015 1:03

Re: poznámka

Soudruhu Hile vy musíte být hodně zastydlý komouš.

S. Novotná 23.2.2015 23:44

Re: Mašínové

Z jaké nutnosti? On je nějak ohrožoval ten hasič, co likvidoval jimi založený požár stohu? On jim usiloval o život ten úředník, co dělal doprovod účetní? Jak je ohrožoval ten policajt, kterýho přepadli, svázali a podřezali jak podsvinče? Uvědomte si, kolik jim bylo let, to byli pitomí mladí kluci, které matinka držela v tom, že jsou synové hrdiny. Když se jim nedostalo náležitých poct a zbožštění, tak se začali mstít. Matka potom na jejich zločinnost doplatila, tu mají na svědomí jenom oni, žádný komunista. To, že zemřela ve vězení je smutné, ale stalo by se to i bez toho, zdravá už nebyla a vědomí, že má syny vrahy jí asi nepřidalo. Je zajímavé, že sestře se toho až tolik nestalo, když do dneška, i přes maželství s komunistou, v pohodě žije. A to, jak použili uloupené peníze taky o něčem svědčí. Jestliže si za to vybavili bydlení a koupili oblečení a motorku, to taky není zrovna odbojářské. Když už byli takoví mstitelé, tak proč nesejmuli aspoň jednoho okresního tajemníka, proč se nedostali do blízkosti Gotwalda, kohokoliv z věrchušky. Tehdy ochranka neexistovala, zabít vrcholného představitele nebylo tak složité. Byli, jsou a vždycky zůstanou jen vrahy obyčejných lidí, s protikomunistickým odbojem neměli nic společného, protože nezabili žádného komunistu, natož pak čelného komunistu. A je zrůdné srovnávat je s těmi, kteří zlikvidovali Heydricha, oni a tí, kteří jim následně pomáhali, to byli hrdinové. A těm dlužíme úctu a obdiv.

I. Hil 23.2.2015 22:11

Re: Mašínové

Ale ano, a to je právě to. Kdyby zastřelili Gottwalda, Vaše a pod. byli by vskutku hrdinové.

Š. Hašek 23.2.2015 21:55

Re: Dokonce i Heydrich pouze plnil své povinnosti!

Je to marné, Mašíni prostě byli vrazi (pro někoho)

a gauneři, kteří zničili statisíce rodin, gruntů, podniků, dětských osudů, republiku, vyhnali milion občanů do pryč, zapřeli kvůli stranické knížce a poukazu na nábytek vlastního dědka ...............

to jsou ovšem budovatelé. Dodnes. A budou poučovat o mírumilovnosti versus oprátka.

Je nutno aspoň připomínat. Když to nejde vrátit.

Š. Hašek 23.2.2015 21:49

Re: Mašínové

Vraždit začal Gottwald. To snad neokecáte.

Tuhle se jeden rozčiloval nad bombardováním Drážďan, také nějak zapomněl na posloupnost.

Ale vlastně škoda slov, proti přesvědčení se ........

P. Vaňura 23.2.2015 20:49

Dokonce i Heydrich pouze plnil své povinnosti!

Kdyby si ten účetní nehrál na hrdinu, nic by se mu nestalo. Takhle ho Josef Mašín nakonec zastřelil jeho vlastní pistolí, kterou na něj vytáhl.

A nemylte se, ve válce mají největší ztráty bezvýznamní řadoví pěšáci. To platí i pro WW2!

A připomínám Ernesto "Che" Guevaru, který napsal "partyzáni nemohou brát zajatce, proto je mohou buď propustit, nebo zabít." Mimochodem, Mašínové se přihlásili zprvu do Svazarmu, aby se naučili bojovat a tam byli instruhováni platnou komunistickou vojenskou doktrínou např. takto "Pokud při akci zahyne dítě, je to smůla, ale úkol musí být splněn za každou cenu."

I. Hil 23.2.2015 20:42

Re: Mašínové

Vraždy prostě neokecáte....

J. Krásenský 23.2.2015 20:20

Mašínové

zabíjeli z nutnosti, nikoli z nenávisti. To je velmi odlišuje od stoupenců marxistického režimu. Naši trockisti odmítají vrátit Mašínům majetek a stále je pomlouvají, protože se jich stále ještě bojí. Naši trockisti se jich bojí protože jsou příkladem. Pokud se režim stane zločinným a totalitním, ve kterém se projevení jiného názoru trestá vězení a smrtí, lze se, zločinnému režimu, bránit i se zbraní v ruce. A to je hrozba pro celou Evropskou unii.

I. Hil 23.2.2015 20:05

Re: Ty šmejde!

Paní, měla byste se léčit, nebo pokud už to probíhá tak si vzít prášek.

V. Heidlerová 23.2.2015 19:50

Re: Ty šmejde!

Panu -tedy soudruhu Tachovskému!!!

V. Heidlerová 23.2.2015 19:50

Re: Srovnávát zločiny nacismu a komunismu lze

Nacisté "fungovali" cca 12 let, převážně za válečného stavu. Komunisti válčili převážně v době míru proti nevinným lidem, vedli válku proti vlastním lidem a sbratřeným národům, a to způsoby, které předčily ty nacistické. Otravovali zem přes 70 let  a smradí tady dodnes. Komunismus je zrůdnější než nacismus. Mnohonásobně.

V. Heidlerová 23.2.2015 19:44

Ty šmejde!

Cos dělal ty proti komunistickému násilí? Nemáš právo vůbec brát jméno Mašínů do špinavé huby.

I. Hil 23.2.2015 19:43

Re: Jde o to, že je tady mnoho

Jo a ještě - skutečně existovali i slušní nacisté.

I. Hil 23.2.2015 19:42

Re: Jde o to, že je tady mnoho

A taky plno "užitečných idiotů" , kteří nedokážou rozpoznat rozdíly.

J. Švarda 23.2.2015 19:08

Re: Masini byli vrazi

Mašinové vraždili i lidi, kteří plnili své povinnosti.Účetní který doprovázel dopravu peněz na výplatu zaměstnanců, byl nekomunista, bývalý legionář a přesto byl zavražděn.Příslušník

SNB v Čelákovicích byl za účelem získání zbraní pro Mašíny spoután a pak podříznut. Nebyl to žádný estébák ale normální jak se dříve říkalo četník. To je nějaký odboj? Vražda je vražda.

P. Vaňura 23.2.2015 16:31

Pokud byste nebyl totální

ignorant zjistil byste si, že za celé období od r. 1945 bylo u nás nejvíce sebevražd na počátku normalizace a dnes je jich méně, než kdykoliv za komunistů.

Mimochodem, Váš argument, jak se dnes rodí málo dětí používají naši neonacisté pro obhajobu období Protektorátu!!! Mimochodem, závodní rekreace zavedl u nás jako první soudruh Heydrich a První máj vyhlásil státním svátkem samotný Hitler!

P. Vaňura 23.2.2015 16:24

Jistě, USA a GB se ve své pošetilé

snaze zlikvidovat totálně Třetí říši spojili dokonce se Stalinem, který byl ještě horší, než Hitler!

P. Vaňura 23.2.2015 16:22

Re: Masini byli vrazi

Napadá Vás otázka, z čeho žili partyzáni třeba v jižním Vietnamu? I bojovník musí z něčeho žít, nebo snad ne?

P. Vaňura 23.2.2015 16:19

Jde o to, že je tady mnoho

"užitečných idiotů," kteří budou neoprávněně tvrdit, že komunisté byli něco lepšího, než nacisté. Viz paralyzace Ústavu pro studium totalitních režimů.

Položte si otázku, zda existovali slušní nacisté a pak se můžeme bavit dál! Vždyť NSDAP měla několik milionů členů a dozorci v koncentrácích se počítali na desetitisíce.

I. Hil 23.2.2015 15:28

Re: poznámka

"Kdyby se většina chovala tak jako bratři Mašínové, tak jsme nemuseli žít od roku 48 do roku89 jako vazalové Sovětů."

To skutečně ne. Byly bychom svazová republika s přímou správou sovětských komisařů.

I. Hil 23.2.2015 15:26

Re: poznámka

Jenže oni vraždili i nekomunisty, viz výše. Peníze použili pro svoji potřebu, nikoliv pro žádný odboj.

I. Hil 23.2.2015 15:24

Re: poznámka

Další demagogická lež. Stejně jako ten policajt kterého podřízli - měl být zanedlouho vyhozen, protože nebyl ve straně!!

I. Hil 23.2.2015 15:22

Re: Srovnávát zločiny nacismu a komunismu lze

Oni jsou bohužel miliony mrtvých po celém světě i za demokratickými režimy.

P. Švejnoch 23.2.2015 15:14

Re: poznámka

Vážený pane Navrátile, zřejmě jsem úplně nepochopil smysl toho, proč je Vaše tiráda tak rozsáhlá, proč jste do ní zatáhl (v tomto případě doslova) "živý/mrtvý" málem od bitvy na Moravském poli...

Nicméně - dříve, než začnete o vraždě pokladníka Kovolisu zasvěceně vykládat, zkuste si o tomto tématu něco zjistit.

J. Tachovský 23.2.2015 14:47

Masini byli vrazi

Minimalne v jednom pripade vrazdili jenom kvuli penezum, ktere pouzili pro osobni spotrebu. Byly to penize na vyplaty i nekomunistu. Neslo o odboj, ale loupez. Takze jejich odsouzeni a trest, vcetne propadnuti majetku, je na miste.

F. Navrátil 23.2.2015 14:36

Re: poznámka

Pane Švejnoch, já si velmi dobře pamatuji jak se žilo v protektorátě a následně ve druhé republice, zvláště po roce 1948. Většina našeho národa Němce nenáviděla a proto více milovala naše osvoboditele Rudou armádu. Ale, prvním rozčarováním člověka se základními aspekty morálky, bylo chování našich "hrdinů" k t.zv. Národním hostům, tak byli nazýváni Němci,kteří utíkali před vítěznými armádami. Jednalo se většinou o staré lidi s dětmi. To co jsem viděl na vlastní oči, bylo mně 1O let, bylo strašné a dodnes se za tyto excesy stydím. Bohužel většina tehdejších našich představitelů v čele presidentem Benešem tyto věci nejenom tolerovala, ale i chránila jedním z mnoha Benešových dekretů. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl srovnávat i chování našich osvoboditelů t.j. amerických a ruských vojáků. Rozdíl mezi "osvoboditeli" v letech 48 a 68 byl pouze v sofistikovanější výzbroji. Chování bratří Mašínů si troufám, po svých trpkých zkušenostech, hodnotit nikoliv jako vraždu pro peníze, ale axiomem, že vražda tyrana není zločinem. Každý člen tehdejší KSČ, která byla a je pouze zločineckou organizací byl ve své podstatě vlstizrádcem. Chápu, že většina bývalých členů KSČ s tímto názorem nemůže souhlasit, protože zbabělost, závist a podobné vlastnosti, které jejich členství předcházely, se snaží ospravedlnit a tolerovat. Kdyby se většina chovala tak jako bratři Mašínové, tak jsme nemuseli žít od roku 48 do roku89 jako vazalové Sovětů.

P. Švejnoch 23.2.2015 13:16

Re: poznámka

To je logika takříkajíc železná... :-)

Nu, mějte si své přesvědčení o hrdinných protikomunistických odbojářích - já si zase ponechám to své o vrazích pro peníze.

V. Kain 23.2.2015 13:07

Re: poznámka

Pokladník byl ozbrojený a komu komunisti svěřili zbraň,tak ten byl z naprosto stejné líhně.