Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Destrukce rodiny Ústavním soudem pokračuje

Z římského práva jsme zdědili zásadu „mater semper certa est, pater incertus“. Zatímco otcové byli a jsou i z právního hlediska nejistí, matky byly vždy jisté.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

31. 7. 2017 8:15
zbytečná hysterie

rozhodnutí Ústavního soudu nijak nedestruovalo moji rodinu. A docela by mě zajímalo, kdo se cítí být tímto rozhodnutím destruován. Mám pocit, že část české veřejnosti hysterčí kvůli ptákovině.

0 0
možnosti
PR

31. 7. 2017 9:20

Je to podobné, jako kdybyste argumentoval, že zrnko písku přece nedělá hromadu. Nu, oba víme, že dělá i nedělá, a je to podobné, jak s tímto rozhodnutím US. Jde prostě o jedno zrníčko písku, které zdánlivě je ničím, ale ve skutečnosti je částečkou stále nerustajici hromady. Barnevernet naprikla už je docela zřetelnou hromadeckou. ..

0 0
možnosti
PM

P. Maleček

31. 7. 2017 8:14
Už i Ústavní soud v prackách neo-socialistů.

No nedivte se, zásadní slovo při obsazování Ústavního soudu měli socani, jasná to součást neo-socialistické úderky, dnes, až na pár výjimek vládnoucí západní civilizaci.

A pro socialisty, je klasická hetrosexuální rodina rodina jedním z hlavních nepřátel. Umožňuje totiž jedinci přežít i bez závislosti na jejich socialistickém státu.

Proto musí být rozvrácena. A odtud všechny ty homo, genders či feminismy. A i tohle rozhodnutí ČR Ústavního soudu.

Že tím neo-socialisté opět, stejně jako jejich fašisto, nacisto, komouští předchůdci min. Evropu zaženou do krvavého konfliktu, je nezajímá. Touha po absolutní socialistické moci (dnes ala Čína, kde ta otravná demokracie a sní spojené občanské svobody nebrání max. komulaci moci a zisku), jak známo zatemňuje mozek.

0 0
možnosti
TK

31. 7. 2017 8:13
rozpad

Rozpad společnosti pokračuje, to je jisté.

0 0
možnosti
DS

D. Stirský

31. 7. 2017 7:50
I mně už to připadá trochu přehnané,

leč musíme si uvědomit, že díky genetice se opravdu může stát (a asi také stane), že časem - třeba za mnoho desítek let - budou děti vznikat a rodit se velmi neobvyklými způsoby z pohledu dneška.

0 0
možnosti
MT

31. 7. 2017 9:34
Re: I mně už to připadá trochu přehnané,

A pak svět, jako takový, zanikne

0 0
možnosti
MK

M. Klas

31. 7. 2017 7:27
Proč?

V celé téhle kauze jsem nepochopil jednu věc - pokud už mají tento zrůdný rodný list vydaný v USA, proč potřebují ještě český? Aby dítě mohlo čerpat levnou zdravotní péči jako náš občan? A mají také dánský? Takže dítě má tři rodné listy? To může mít v každém i jiného "otce" a "matku"?

0 0
možnosti
PU

31. 7. 2017 7:24
Pokud něco ohrožuje dnešní rodinu

tak je to náš životní styl, hedonismus, nestabilita zcela "normálních" vztahů, zaměstnanost žen atd. To je ovšem příliš komplikované, zejména pokud jde důsledky a hledání cest. Daleko jednoduší je obvinit z destrukce rodiny ideologie. A precedenty, které se týkají několika málo procent populace. Mysleme si "homosexualistech" co chceme. Ale vidět v tomhle příčinu krize tradiční rodiny je blbost na druhou. Nebo se snad někdo z komentátorů hodlá ženit/vdávat a mít děti podle toho, jestli tuto možnost budou/nebudou mít homosexuálové? To by ovšem byla ideologie non plus ultra.

0 0
možnosti
JH

31. 7. 2017 7:18
Právo?

Má právo dítě oslovit ( koho ) " maminko " ?? Má právo miminko přisát se k mateřskému prsu ?? Má právo dívka na pomoc matky s dospíváním. Ústavní soud zřejmě nikdy poprvé nemenstruoval.

Platí ještě trestnost incestu? To si bude dospívající klon rozpočítávat na prstech, první táta, druhý táta, jedna máma, druhá máma, pátý jsem já, a měl bych mít taky nějaký babičky a dědečky,že. Co když jsou všichni pořádně zazobaný?? A co zdědím?? Po svém strýci?? A která z těhle hezkých holek je moje sestra?? Náhodou je mi to jedno.Čůůůs!

0 0
možnosti
PU

31. 7. 2017 7:27
Jste si jistý

že až do zmíněného rozsudku Ústavního soudu mělo každé dítě maminku?

0 0
možnosti
PS

31. 7. 2017 6:49
Odporne, je to svet na ruby !

Perverse je normalni, proste proto, ze to tak bylo pred asi 35 prohlaseno. A zrejme brzo budou nenormalni ti ostatni, co maji zato, ze zena se ma starat o rodinu s muz ma celou rodinu zivit. Kolik procent je dnes nemanzelskych deti? Manzelske dite bude zrejme v nedsleke budoucnosti ostrakisovano.Zrejme spravna rodina jsou dva panove, ci dve damy a detatko.

0 0
možnosti
PU

31. 7. 2017 7:25
Homosexuálů jsou v populaci zhruba 4%

Pokud to bude stačit k ostrakizování manželských dětí, pak problém bude asi někde jinde.

0 0
možnosti
VH

V. Hejdak

31. 7. 2017 6:48
Trochu jednodušší by bylo,

kdyby u toho soudu stáhli ob kalhoty a soud by rozhodoval: "máš pinďoura, tak nemůžeš být matkou", a dva otcové na jedno dítě je trochu moc. Co takhle kdyby byli tři ? Nešlo by ještě jednoho přibrat ?

0 0
možnosti
VS

V. Student

31. 7. 2017 4:42
Co je na tom složitého?

Všiml jsem si, že některé výrobky nebylo třeba zdražit, stačilo je zmenšit. Efekt zdražení byl tak vlastně sekundární. A bylo to. Podobně se prostě změnil tlak na rodinu - když jistí lidé nemohli uzavřít rodinu z důvodu, že "manželství je trvalý svazek muže a ženy, vzniklý předepsaným způsobem" (obč. zákoník, § 655 a násl.), no tak se toto znění prohlásí za diskriminační, a je to! Nová, už moderní verze, vpravdě koperníkovský obrat hodný současné západní Evropy, se připravuje. Stačí si počkat, a za chvíli bude další krok do Evropy na světě... Kámoš tuhle povídal, že si s manželkou strašně oddechnou, až budou děti plnoleté a nebudou se muset bát, že jim je někdo sebere. Mít (normální) rodinu, to se začíná stávat adrenalinovým sportem...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz