Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Destrukce rodiny Ústavním soudem pokračuje

Z římského práva jsme zdědili zásadu „mater semper certa est, pater incertus“. Zatímco otcové byli a jsou i z právního hlediska nejistí, matky byly vždy jisté.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
TU

T. Urbanec

31. 7. 2017 23:04
Naprostý souhlas

Rodina, tak jak již po tisíciletí existuje a jako jediný společenský element v lidských dějinách je stále funkční. Dle mého je důvod tohoto právě v podstatě rodiny. Tato podstata totiž není společenská, ale biologická a tudíž zde fungují mnohem hlubší vazby, které nejsou vázány na vyšší neurální aktivitu. Model rodiny je prostý. Existuje Matka = žena a Otec = muž. A jakékoliv snahy o degradaci tohoto základního principu mohou vést pouze ke katastrofě.

Nemám nic proti homosexuálům, neboť je to jejich fyziologická přirozenost. Nicméně tato přirozenost je v rozporu s výše uvedeným, protože jednoduše nemůže dojít k početí při styku samec - samec, nebo samice - samice. Takto to v přírodě prostě je a jakékoliv hnutí ideologie apod. to změnit nemohou. A pokud se někdo snaží o popření tohoto základního principu, potom říká, že člověk není přirozenou součástí přírody, potažmo vesmíru a hraje si na boha. A takovéto směry, ideologie je potřeba nikoliv propagovat, ale popřít a bojovat proti nim.

Je mi líto, že homosexuálové nemohou mít přirozenou rodinu, ale tak to prostě je a nic na tom nezmění žádný soud apod. A pokud soud rozhoduje tak jak rozhoduje s odůvodněním, že je to v nejlepším zájmu dítěte, potom vážení soudci asi nepřemýšleli nad budoucím životem tohoto dítěte. Jak asi odpoví ve škole, když se ho zeptají, jak se jmenuje maminka a ono odpoví - "Karel".

Možná je to špatné přirovnání, ale jiné mě nenapadá - Astmatik také nemůže běhat maraton a slepec nebude malířem.

0 0
možnosti
TU

T. Urbanec

31. 7. 2017 23:15
Re: Naprostý souhlas

A jen dovětek. Naprosto souhlasím s tím, že se čím dál více setkáváme s popíráním role rodiny (myšleno tradiční) a jejím nahrazením rolí státu, nebo nějaké jiné kolektivní jednotky. A děsí mě ta podobnost s Orwelovským světem. A to včetně onoho newspeaku, který propagátoři těchto myšlenek používají.

Všechny tyto nátlakové skupiny mají čím dál tím větší podporu ze strany vládnoucí byrokracie a je to pochopitelné, protože vykořeněnými jedinci se daleko lépe manipuluje.

Pro mě je závěr jednoduchý. Člověk je individualita a nikoliv element v nějakém kolektivním vědomí a toto bychom měli podporovat a ne popírat.

0 0
možnosti
ČB

Č. Berka

31. 7. 2017 18:59
no no, tradiční rodina

ona historie je plná příkladů tradiční rodiny- kdy muži odcházeli na léta do světa za prací, na vojnu, ...kdy děvečky porodily dítě hospodáři, služky svému pánu. Matka, že je jistá? Je to ta, co dítě nosila a porodila, nebo ta, která poskytla jednu buňku?

0 0
možnosti
JK

31. 7. 2017 18:24
A už zase, jako obvykle, tady čtu obhajobu

homosexuálního rodičovství ! Do pihele !!!

Uvědomte si laskavě, vy obhájci, že hájíte dospělé ! Že absolutně neberete v úvahu tuto problematiku z hlediska PRÁVA a potřeb DĚTÍ !!

Neexistuje posvátnější hodnota než ta, kterou má svět v dětech.

Výbor pro práva dítěte konstatuje, že současná společnost čelí problémovým oblastem v respektu práv dětí. Jsou to zejména nedostatečná úcta vůči dětem a nedostatečný respekt vůči jejich právům.

Princip NEJLEPŠÍHO ZÁJMU dítěte nelze zcela přesně určit. Zároveň je však nutné princip chápat jako limitaci moci dospělých nad dítětem. Specifické socializační a výchovné prostředí pro děti, předávání jim kulturního vzorce pro roli rodiče – budoucí role dítěte. Vzory - ženský, mužský, s jejich rozdílnou funkčností rodičovské lásky, rozmanitostí. Jsou tu situace, které ohrožují příznivý vývoj dítěte

0 0
možnosti
RN

R. Neveselý

31. 7. 2017 18:07
LGBT a Urbane

táhněte už k čertu. Ty vaše další a další výmysly skončí jednou tak, že bude třetí a čtvrté pohlaví a pářit se budou se židlemi a šicími stroji. Fujtajxl !!

0 0
možnosti
PZ

31. 7. 2017 17:59
S dětmi to nesouvisí,

ale se "soudcokracií" ano: soud ve Francii usoudil, že migranti v Callais jsou " vystaveni nelidskému jednání" a nařídil státu to změnit. Prozatím výstavbou latrín a umyváren.

0 0
možnosti
JR

31. 7. 2017 15:30
Jen by mě zajímalo,

jak v případě, že se tito dva mámotátové rozhodnou rozejít, budou řešit výchovu toho dítěte. Jak k tomu to dítě přijde, že nebude vědět, kdo je jeho otec(možno zjistit DNA), a matka. Není to již naprosto šílený zásah do práv dítěte, znát svoje rodiče. To se svět už nadobro zbláznil? Jsem rád, že jsem už starej chlap, žít ve světě, kde se děti budou přidělovat jako dotace na kotel bych žít nechtěl. To, že se to děje v USA, mě moc nepřekvapuje, ale že to přijde i sem, to jsem upřímně zděšený.

0 0
možnosti
PD

P. Dvořák

31. 7. 2017 15:55
Re: Jen by mě zajímalo,

Kdepak přidělovat děti jako dotace na cokoliv. To by bylo příliš složité. Ještě by se stalo, že by kdejaký blb nebo úchyl neměl na požádání dítě.

0 0
možnosti
PZ

31. 7. 2017 14:39
Všimli jste si toho,

že Debil 066 nezveřejní žádný názor k věci? Pouze nadává autorúm a diskutujícím? Chudák...

0 0
možnosti
PU

31. 7. 2017 13:35
Homosexuální rodina destruuje rodinu tradiční

teď by to ještě chtělo popsat, jak.

Možná to někoho překvapí, ale uznání homosexuálního páru jako rodiny ještě neznamená, že bude zakázána rodina tradiční.

0 0
možnosti
JR

31. 7. 2017 14:16
Re: Homosexuální rodina destruuje rodinu tradiční

Meritem věci není úvaha o možném budoucím zákazu tradiční rodiny, i když bych se tomu v prostředí všeobecné relativizace funkce rodiny, ani nedivil.. Meritem věci je popření biologické podstaty rodiny, tedy vztahu samce, samice a mláďat, která je základem mezi vztahy nejenom mezi lidmi. Už toto destruhuje vnímání normální, zdůrazňuji to NORMÁLNÍ rodiny fungující v souladu se zákony přírody, u nastupujících generací. Každá lidská společnost, jestli chce přežít při soupeření s jinou společností, musí v zájmu zachování druhu podporovat rodinu, tedy svazek muže, ženy a dětí v něm žijící a nesmí u svých potomků vytvářet zcela chybné vzorce chování. A že zcela chybné vzorce vztahů muže a ženy a tedy rodinného chování získá dítě vychovávané v partnerství dvou mužů, doufám nikdo popírat nemůže.

0 0
možnosti
ŠH

31. 7. 2017 13:34
Já bláhovec myslel,

že Ústavní soud ČR řeší event. spory mezi vládou, parlamentem, senátem, ....... .

A on komunista Rychetský kecá do zákonů "okresního" soudu! Že jako dva budou ihned rodina, na-rat!!! To jako budou drůbežárny pro "pride" láskaspolečnost a miminka se budou kupovat přes e-shopy?! Na-rat!

Ti dva kámoši ať si založí "smluvní souručenství" stran společné ledničky a pivča v ní. A nemontují se do řádných rodin na území ČR. Mohou se odstěhovat do "právistických" oblastí, zaplatí Šabatová/Veškrnová/Dienstbier ze svého. Zkráceno.

0 0
možnosti
PZ

31. 7. 2017 10:55
Je pitomos tvrdit,

že nelze zjistit, který z těch teploušů je biologický otec: co takhle genetický test?

ÚS dehonestuje sám sebe.

0 0
možnosti

J. Šimek 066

31. 7. 2017 11:11
Re: Je pitomos tvrdit,

Na základě čeho jim nařídí genetický test?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz