22.5.2024 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kacir 15.10.2007 11:42

Re: Re: Ranní poznámka Ivana HOFFMANA

ted tedy o kazdym jiz vyhranym projektu budou jeste rozhodovat politici ?

kacir 15.10.2007 9:57

Ladislave N.

než zase vyneseš nějaké perly ze své klávesnice , tak se radši koukni na výsledek hlasování.

Existuje tu i druhá možnost, že jsi méně chápavý a nedojde ti, když hlasování bylo jednomyslné, že to znamená všichni ty joudo. ;-D

Ladislav N. 15.10.2007 10:37

Re: kacir IP: 88.102.134.xxx

A co má být, mění to snad něco na nevzhlednosti takové stavby a zbytečně vysoké finanční náročnosti na výstavbu i na údržbu?

Psí vrah Čumil 15.10.2007 9:34

Nojo, političtí Kondelíci, báby a baby obojího pohlaví, včetně hradního

a primátorského diletanta hájí zuby nehty svou zelnou připrclost. Nemají ovšem v ruce nic, kromě zlomyslného nelíbí. Nelíbí se mi prezident této země, protože svým autoritativním diletantstvím dělá této zemi ostudu, nelíbí se mi pražští radní a pražský primátor, kteří hodlají pokud možno zničit to, co by je mohlo přesáhnout, nelíbí se mi ani stejně smýšlející komentující diletanti zdejších článků. Pane Kaplický, myslím, že nejlepší bude, když ponecháte Prahu jejím přituplým zástupcům na magistrátě.

Buvol 15.10.2007 9:40

Re: Nojo, političtí Kondelíci, báby a baby obojího pohlaví, včetně hradního

Být panem Kaplickým, nabídl bych svůj velmi zajímavý a originální projekt nějakému jinému velkoměstu! Co třeba Paříž, New York, Tokyo ?! Možná i v Číně by měli pochopení ..... Jako pražstí radní se na umění vždycky dívali maloměšťáci .... aby po letech vzdychali úžasem nad aukčními cenami impresionistů, kubistů, expresionistů, abstrakcionistů a dalších ....

Buvol 15.10.2007 9:42

Re: Re: Nojo, političtí Kondelíci, báby a baby obojího pohlaví, včetně hradního

... a nad Eiffelovkou v Paříži, případně nad Pompidou centr tamtéž nebo Gugenheimovým museem v New Yorku atd. atd. atd.....

Kurt 15.10.2007 10:46

Re: Re: Nojo, političtí Kondelíci, báby a baby obojího pohlaví, včetně hradního

Příteli, že Kondelíci a připrdlí občané neobdivují avantgardní malby mi trochu připomíná

císařovy nové šaty. Nechápu, jak někdo může vydražit obraz s několika rovnými čárami

za miliony. Co je na tom obdivujícího, to opravdu nechápu. Jestliže umění má být pro člověka povzbuzením, potěšením a rozptýlením, pak samoúčelné umění, plácaniny barev,

opice, které malují, pokud lidé nemalují svými orgány se mi zdá absurdním uměním, které pro mě nemá smysl. Stejně jako ostatní nesmysly umění, které jsou jen pro znalce, nebo pro lidi, kteří se za znalce vydávají.

Buvol 15.10.2007 11:29

Re: Re: Re: Nojo, političtí Kondelíci, báby a baby obojího pohlaví, včetně hradního

Ten Kupka to bylo nejspíš něco na způsob praní špinavých peněz ... kromě jiného byl dost mizerný a za ty prachy by se mohla pořídit prvotřídní sbírka českého výtvarného umění šedesátých let, kde jsou taková jména jako Mikuláš Medek, Josef Istler a další ...

Psí vrah Čumil 15.10.2007 11:44

Re: Re: Re: Nojo, političtí Kondelíci, báby a baby obojího pohlaví, včetně hradního

Inu, Kurte, když nechápete a nerozumíte, proč se vměšujete?;-D

Eva D. 15.10.2007 20:48

Re: Re: Re: Re: Nojo, političtí Kondelíci, báby a baby obojího pohlaví, včetně hradního

Typický čumilovský "argument ", že?

Psí vrah Čumil 15.10.2007 21:08

Re: Re: Re: Re: Re: Nojo, političtí Kondelíci, báby a baby obojího pohlaví, včetně hradního

Máte snad lepší? Pan Kurt napsal, že nechápe a nerozumí, ale jak patrno, má názor.  Jakou cenu takový názor asi má?  ;-D

M. Zima 15.10.2007 9:42

O "přituplých"

byste v dané souvislosti mluvit neměl, protože tím znevažujete mnohého mentálně středně znevýhodněného spoluobčana. U Vámi zmíněné komunity se totiž jedná prokazatelně o blby, a to, jak se říká, jednoho většího, nežli druhého.

Saul 15.10.2007 9:29

Myslím, že se mýlíte

Vážený autore, odborná komise (arbiter, jak píšete) má zajisté hlas pouze poradní. Rozhodnutí musí být přece na těch, kdo poskytují pozemek a platí stavbu, což jsou občané a jejich jménem rozhodující zastupitelé. Panu Kaplickému a jeho podporovatelům se to asi nelíbí, ale doufám, že to je "tak všechno, co s tím mohou dělat".

Míra 15.10.2007 9:57

Re: Myslím, že se mýlíte

On je trochu rozdíl mezi rozhodnutím jménem občanů a v zájmu občanů. V tomto případě se obávám, že máte úplnou pravdu a dotiční zastupitelé rozhodují jménem občanů.Rv

Míra 15.10.2007 9:58

Re: Re: Myslím, že se mýlíte

Nebo aspoň se tím jménem ohánějí.

kacir 15.10.2007 10:00

Re: Myslím, že se mýlíte

kde to máš napsaný, že to je jen poradní hlas ? Jak bys to chtěl řešit, když by u jakékoli soutěže vítěz vlastně nebyl vítězem. Kdo o tom dále rozhodne ? Referendum , nebo zastupitelstvo ? To jistě nebylo v podmínkách soutěže a je divná představa, že se o každé pražské novostavbě bude rozhodovat takto ? Nebo kdo určí kritéria o které ano, a o které ne ?

autor 15.10.2007 11:30

Re: Myslím, že se mýlíte

Vážený Saule, nemůžu a proto nehodlám odpovídat všem. Ale Vaše potnámka je natolik korektní, že na ni chvi reagovat.

Těm, kdož volají po zákazu stavby nové Národní knihovny podle provokativního projektu architekta Kaplického, doporučuji nejprve si přečíst v podmínkách „mezinárodní projektové architektonické soutěže na zpracování návrhu a vyhledání zhotovitele projektové dokumentace stavby nové budovy Národní knihovny České Republiky v Praze na adrese Třída Milady Horákové, Praha 7 – Letná“ b. 2.3:

„Veřejná zakázka na služby (na zpracování všech výkonových fází projektové dokumentace tj. vypracování návrhu stavby, dokumentace k územnímu a stavebnímu řízení, dokumentace pro provádění stavby včetně zásad organizace výstavby a průběhu financování a rozpočtu stavby, zadávací dokumentace stavby pro výběrové řízení na zhotovitele stavby a na autorský dohled nad prováděním a uvedením stavby do užívání) bude zadána v souladu s § 23 odst. 6 zákona č. 137/2006 Sb., O veřejných zakázkách (v platném znění), v jednacím řízení bez uveřejnění, a to s vítězem (vítězi) architektonické soutěže.“

Tento dokument neobsahuje žádné ustanovení o tom, že zadání veřejné zakázky vítězi soutěže bude ještě schvalováno nějakým dalším orgánem nebo je podmíněno jeho souhlasem a ergo může být vetováno. Copak už neplatí litera scripta manet? Copak už neplatí principy právní jistoty? Copak už byla hozena přes palubu stará dobrá zásada quieta non movere?

Toulavej 15.10.2007 9:26

Knihovna

Jde o to, že Klaus řekl, že se mu nelíbí - a tím pádem jeho nohshledi se budou bít do krve za tuto neochvějnou myšlenku tohoto nadutce....

Eva D. 15.10.2007 20:45

Re: Knihovna

Takže - nelíbí = jasný klausovec, líbí = jasný antiklausovec. Jak jednoduché a přehledné v tom Vašem světě!8-o

Saša 15.10.2007 9:04

Rozhodování o výstavbě a lokalisaci této velmi netradiční a přitom monstrosní budovy

je klasickým případem rozhodování za extrémní nejistoty stran vstupních podmínek a naprosté nepředvídatelnosti celkových finálních dopadů.  Odborně to rozhodnout nelze, objektivisovat rozhodovací proces také není možné. Jde o typický případ rozhodování vhodný pro rozhodnutí referendem.

Nemohu doporučit zastupitelům hl. m. Prahy nic jiného než vyhlášení místního referenda pro všechny občany Prahy.

martina 15.10.2007 8:39

souhlasim

ja knihovnu chci. Navrh pana kaplickeho je skvely... ma to tezke je visionar. stejne tak joko ve ssvy dobe byl Plecnik. Kdyby nebylo Masaryka tak by na hrade zdaleka nebylo tolik hezkych veci jako je tam tad. To ze my mame Klause (ktery zil a chce zit v husakovym 3+1) je smula.

Doufam, ze do voleb bude strana, kterou budu chtit volit, protoze ODS po vsech rocich co jsem ji volila uz volit nechci a nehodlam.

Ruda 15.10.2007 9:06

Re: souhlasim

Vážená, je vidět, že pořádně nesledujete zprávy, kupodivu i ČT, která většinou nevyniká objektivitou, uvedla vystoupení zastupitele za ČSSD, který prohlásil, že i někteří jejich zastupitelé jsou proti tomuto blobu. Nevím jak si to kdo vysvětluje, ale zastupitel byl zvolen proto, aby podle svého vědomí a svědomí rozhodoval o záležitostech týkajících se daného města, takže nevím co se mnoha lidem nelíbí na tom, že někteří zastupitelé mají jiný názor než pan Kaplický, který mimochodem je tak samolibý, že to je až hrůza.

Muf 15.10.2007 10:03

Re: Re: souhlasim

Takže podle vás je normální vypsat architektonickou soutěž, do které se přihlásí renomovaní archjitekti z celého světa, arbitr (nevím přesně, jak rozhodování probíhá, nicméně nejspíš to bude posuzovat nějaká komise odborníků, kteří problematice rozumí a jsou schopni myslet více než 2 týdny dopředu) vybere nejlepší projekt.. ale protože já jsem ten pán z radnice a mě se zrovna to, co vybrali nelíbí, tak celou věc utnu a zametu pod koberec? Autor se ptá správně - KDE K TOMU BEROU MANDÁT?? Bém u mě klesnul a už ho nebudu volit.

Eva D. 15.10.2007 20:43

Re: Re: Re: souhlasim

Mufíku, platíme to my voliči, ne ta komise.  A mandát z voleb mají také zastupitelé. Volte si koho chcete, ale tohle je informace pro občana začátečníka. Chtělo by to trošku ekonomie, třeba že s nejmenším rozmyslem se utrácejí peníze druhých pro druhé - to je člověk zatra velkorysý, v takové komisi. Hlídat je třeba všechny, ne jen Bémy.  Miliardička sem či tam...

Honza42 15.10.2007 8:07

Hm, to zní hezky

" posvátnosti principu svobodné soutěže svobodných občanů "

To je zajímavé, že v "mezinárodní porotě odborníků" seděli Kaplického kamarádi. Už to, že se osobně dobře zná autor díla s některými členy poroty pro mne znamená dostatečný důvod ke zrušení takové soutěže.

Už nejsem totiž ani mladý, ani  naivní. Podobných řízení se účastním a velmi vím, jak to chodí. A to i při utrácení soukromých peněz, natož potom státních.

crecyf 15.10.2007 12:41

Re: Hm, to zní hezky

Vazeny pane, ono je to jeste horsi, vlivnou clenkou poroty byla architektka Jiricna, ktera byla, kdyz byla ponekud mladsi, deset let zivotni partnerkou ci jak se dnes rika pritelkyni pana Kaplickeho. A taky by bylo dobre znat zadani, jestli tam neni dolozka, ze zadavatel si vyhrazuje pravo nevybrat viteze nebo vitezny navrh nerealizovat.

Lerak 15.10.2007 8:06

Splnil

projekt zadání soutěže? Nesplnil. Divím se, že o tom není řeč.

Petr Kohout 15.10.2007 8:00

jsem-li skutečně konzervativní, pak se mi dělá špatně nejen z knihovny, ale teď už i z pana Kaplického

Nesmíte tedy argumentovat tím, že ODS je konzervativní. A ten dlouhý nos na voliče také není zrovna správně - většina voliců tu knihovnu také nechce.

lapiduch 15.10.2007 19:28

Re: jsem-li skutečně konzervativní, pak se mi dělá špatně nejen z knihovny, ale teď už i z pana Kaplického

a mimo Prahy ODS taky nikdo nechce

Eva D. 15.10.2007 20:37

Re: Re: jsem-li skutečně konzervativní, pak se mi dělá špatně nejen z knihovny, ale teď už i z pana Kaplického

Chyba ve faktech!