16.10.2019 | Svátek má Havel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
15.5.2007 10:09

Re: Jsem asi ten, koho autor nazývá korektčník

shrnuto R^

15.5.2007 9:38

Politická korektnost,

jakkoliv mlhavá je její definice, mi přijde z principu jako pyramidální kravinium, znemožňující pojmenovat věci pravými jmény a zpravidla účelově zamlžující pravý stav věcí.

Ovšem článek mi taky přijde trošku jako slátanina. Zejména ve vztahu k Izraeli bych to neviděl jako důsledek politické korektnosti, ale přímo zcela nekorektní a navýsost konkrétní  blbosti. V blahobytné až rozežrané společnosti, jako je naše euroatlantická (vztaženo ke zbytku světa) se hodně lidí může zabývat neproduktivními činnostmi, plytce kecat (politicky korektně se to nazývá filosofováním) a vymýšlet hovadiny. Čím větší a čím víc šokující hovadina, najmě pokud se zaštiťuje něčím ušlechtilým (věčný mír a odpor k válce, hladovějící děti a utlačované menšiny, práva velryb, ovcí, pakonů, ťuhýků a vůbec zvířat, jakož i zločinců, životní prostředí etc. etc.), tím líp se dá prodat.

15.5.2007 9:36

Proč se netěší oblibě pravicově uvědomělý západní heterosexuální muž, bohatý, který se o sebe umí postarat, který ctí tradice...?

Je špatným poddaným.

15.5.2007 9:48

Re: Proč se netěší oblibě pravicově uvědomělý západní heterosexuální muž, bohatý, který se o sebe umí postarat, který ctí tradice...?

Ale těší. Jenže je politicky nekorektní a společensky deklasující to přiznat.

Protože všichni ti pitomí korekčníci, rebelové, bojovníci za lepší příští a verozvesti v koutku duše touží být pravicově uvědomělým západním heterosexuálním mužem, bohatým, který se o sebe umí postarat, který ctí tradice, případně pravicově uvědomělou západní heterosexuální ženou, bohatou, která se o sebe umí postarat, která ctí tradice ... ale jednak se to stydí přiznat, druhak nejsou bohatí a doufají, že hlásáním volovin zbohatnou. A je nutno konstatovat, že v naší blahobytné společnosti se tím dá zbohatnout snadněji než prací - akorát je nutno hlásat buď volovinu zcela neotřelou a originelní, nebo se naopak přidat k volovině již zavedené a obecně uznávané.

No a ti, kdož vskutku netouží být pravicově uvědomělým at. mužem i ženou, jsou holt cvoci. V každé společnosti je cvoků určité procento, s tím se nedá nic dělat, to je biologie.

15.5.2007 10:04

Re: Re: Proč se netěší oblibě pravicově uvědomělý západní heterosexuální muž, bohatý, který se o sebe umí postarat, který ctí tradice...?

:-D R^R^R^

15.5.2007 13:22

Re: Proč se netěší oblibě pravicově uvědomělý západní heterosexuální muž, bohatý, který se o sebe umí postarat, který ctí tradice...?

Ale bohatí jsou přee velkými zastánci systému! Změna je může jedině ohrozit.

IMHO výraz "poddaný" je neadekvátní a signalizuje další velký problém současného Západu a zvláště jeho intelektuálů: odpor k jakémukoli řádu, systému.Právě tradiční model občana (občana, ne poddaného) je totiž základem státu, stabilizuje systém. Chaoti, kteří mají k systému zákonů a pravidel odpor a nazývají jej poddanstvím, dovedou jen bourat.

15.5.2007 9:35

Konečně.

Rozkouskované, seškrtané a pod jiným jménem, se mi podařilo sem příspěvek propašovat. Kus příspěvku stejně chybí. Kdo má tuto cenzuru zapotřebí?

15.5.2007 9:50

Re: Konečně.

jestli by nebylo lepší neukončovat řádek enterem, co myslíte?

15.5.2007 10:40

Re: Re: Konečně.

Nejsem si toho vědom, ale každopádně to zkusím. Děkuju.

15.5.2007 9:31

Výborné - část 2

Když napíšu, že v případě soudního sporu o televizi Nova,

mezi Lauderem a Železným, se soudili dva Židé a chudáci čeští gojim to museli

zaplatit, mám bezesporu pravdu. Přesto budu označen za politicky nekorektního

antisemitu, i když mi jak Palestinci, tak Židé mohou být ukradení.

15.5.2007 19:35

Re: Výborné - část 2

Železný není Žid, má pouze židovského dědečka, což na židovský původ nestačí. To je nacistická definice Norimberských rasových zákonů!!

Žid je ten, kdo má židovskou matku, kdo nemá židovskou matku (jen otce) musí konvertivat na judaismus. Tak to definuje halachický zákoník.

15.5.2007 9:27

Výborné - část 1

Autor lehce klame když předstírá, že chce bojovat proti

politické korektnosti.Ve stuteč- nosti právě tuto korektnost využívá.

Především jedno zjištění ve věci Izraele: V roce 1947 křesťané v OSN rozhodli o

něčem, co jim ani v nejmenším nepatřilo. Učinili tak, protože měli špatné

svědomí a chtěli Židům nějak nahradit jejich utrpení.

15.5.2007 19:33

Re: Výborné - část 1

Země Izrael nebyla muslimská země, ale židovská pospolitost je zde mnohem staršího data a konstantní!!Většina dnešních Palestinců jsou potomky Arabů, kteří přišli až v 1.polovině 19. století z Maroka, Libye, Sýrie. Takže o nějaké muslimské zemi nemůže být ani řeč. Zemi spravovali Židé, byzantinci, Mameluci, Osmané, Britové a pak se Země Izrael navrátila jejím původním vlastníkům.

15.5.2007 9:21

Opět cenzura.

Právě jsem zde chtěl vložit poznámku kratší, než některé předešlé příspěvky. Byla ale kritická vůči politické korektnosti ve věci Izraele.

Tvrdošíjně se mi objevuje: Zkraťte článek o 13 odstavců. Cenzura jako bič.

Zřejmě zapracoval nějaký profesionální Žid.

15.5.2007 9:29

Re: Opět cenzura.

To není cenzura, to je počitadlo odstavců.

15.5.2007 10:42

Re: Re: Opět cenzura.

A když žádné nedělám a dokonce píšu jinde, bez dělání řádků a pak jen kopíruji?

15.5.2007 12:50

Re: Re: Re: Opět cenzura.

Tak se tam ty konce řádků prostě dostanou. Už jsem na to taky přišel - v některých editorech se konec řádky vytvoří/sejme tam, kde je na obrazovce.

15.5.2007 9:51

Re: Opět cenzura.

To není cenzura, nýbrž Vaše nevědomost - nesmíte za každým řádkem dávat znak nového řádku.

15.5.2007 8:54

V USA diskutovany odpurce vlivu Israele

na zahranicni politiku MAERSHEIMER pise o terorismu a USA:

More important, saying that Israel and the US are united by a shared terrorist threat has the causal relationship backwards: the US has a terrorism problem in good part because it is so closely allied with Israel, not the other way around. Support for Israel is not the only source of anti-American terrorism, but it is an important one, and it makes winning the war on terror more difficult. There is no question that many al-Qaida leaders, including Osama bin Laden, are motivated by Israel’s presence in Jerusalem and the plight of the Palestinians. Unconditional support for Israel makes it easier for extremists to rally popular support and to attract recruits.

As for so-called rogue states in the Middle East, they are not a dire threat to vital US interests, except inasmuch as they are a threat to Israel. Even if these states acquire nuclear weapons – which is obviously undesirable – neither America nor Israel could be blackmailed, because the blackmailer could not carry out the threat without suffering overwhelming retaliation. The danger of a nuclear handover to terrorists is equally remote, because a rogue state could not be sure the transfer would go undetected or that it would not be blamed and punished afterwards. The relationship with Israel actually makes it harder for the US to deal with these states. Israel’s nuclear arsenal is one reason some of its neighbours want nuclear weapons, and threatening them with regime change merely increases that desire.

15.5.2007 8:55

Re: V USA diskutovany odpurce vlivu Israele

A final reason to question Israel’s strategic value is that it does not behave like a loyal ally. Israeli officials frequently ignore US requests and renege on promises (including pledges to stop building settlements and to refrain from ‘targeted assassinations’ of Palestinian leaders). Israel has provided sensitive military technology to potential rivals like China, in what the State Department inspector-general called ‘a systematic and growing pattern of unauthorised transfers’. According to the General Accounting Office, Israel also ‘conducts the most aggressive espionage operations against the US of any ally’. In addition to the case of Jonathan Pollard, who gave Israel large quantities of classified material in the early 1980s (which it reportedly passed on to the Soviet Union in return for more exit visas for Soviet Jews), a new controversy erupted in 2004 when it was revealed that a key Pentagon official called Larry Franklin had passed classified information to an Israeli diplomat. Israel is hardly the only country that spies on the US, but its willingness to spy on its principal patron casts further doubt on its strategic value.

Israel’s strategic value isn’t the only issue. Its backers also argue that it deserves unqualified support because it is weak and surrounded by enemies; it is a democracy; the Jewish people have suffered from past crimes and therefore deserve special treatment; and Israel’s conduct has been morally superior to that of its adversaries. On close inspection, none of these arguments is persuasive. There is a strong moral case for supporting Israel’s existence, but that is not in jeopardy. Viewed objectively, its past and present conduct offers no moral basis for privileging it over the Palestinians.

Israel is often portrayed as David confronted by Goliath, but the converse is closer to the truth.

15.5.2007 8:57

PREKLAD: V USA diskutovany odpurce vlivu Israele

...USA maji z velke casti problem terorismu protoze jsou tak uzkym spojencem Israele, ne naopak. Podpora Israele je nejenom zdrojem anti-americkeho terorismu a to z podstatne casti ale take dela vitezstvi v boji proti teroru tezsim. Je bez otazky ze mnoho vudcu al-Qaidy vcetne Osama bin Ladena je motivovano israelskou pritomnosti v Jerusalemu a tezkym osudem Palestincu. Bezpodminecna podpora Israele to dela extremistum lehci ziskat verejnou podporu a ziskavat rekruty.  A tak zvane darebacke staty na Strednim vychodu nejsou zadnym strasnym ohrozenim podstatnych zajmu USA vyjimaje to ze jsou ohrozenim pro Israel. I kdyby tyto staty mely nuclearni zbran - coz je zrejme nezadouci - ani USA ani Israel nemohou byt vydirany protoze vyderac by nemohl uskutecnit svoje vydirani bez toho ze by utrpel straslivou odplatu. Nebezpeci predani nuklearni zbrane do rukou teroristu je prave tak vzdalene protoze zadny darebacky stat by nemohl byt jist ze predani by zustalo neodkryto anebo ze by byl obvinen a odplata by nasledovala. Vztah k Israeli ztezuje momentalne vyjednavani s temito staty. Nuklearni arsenal Israele je jeden z duvodu proc jeho sousedi chteji nuklearni zbrane a hrozit jim zmenou rezimu zvysuje jejich touhu mit je.  A posledni otazka ptat se po strategicke hodnote Israele je to ze se nechova jako loayalni spojenec. Israelska vlada casto ignoruji pozadavky USA nesplnuji sliby ( zahrnuje to sliby o zastaveni stavby novych sidlist a zastaveni "cilenych poprav" vudcu Palestincu. Israel poskytl sensitivni vojenskou technologii potencielnim rivalum jako je Cina coz State Department inspector-general nazval "systematicky a rostouci model nedovoleneho transferu". Podle General Accounting Office Israel take "provedl nejagresivnejsi spionazni operace proti USA ze vsech spojencu USA".

15.5.2007 8:58

Re: PREKLAD: V USA diskutovany odpurce vlivu Israele

Pridavne k pripadu Jonathan Pollarda  ktery dodal Israeli mnozstvi tajneho materialu na zactku osmdesatych let (vymenou za vice vystehovaleckych viz pro Zidy z SSSR) nova kontraverse vypukla 2004 kdyz bylo odhaleno ze klicovy urednik z Pentagonu Larry Franklin predal tajny material israelskemu diplomatovi. Israel neni jedina zeme ktera provadi spionaz v USA ale snaha spionovat u sveho zakladniho spojence vrha dalsi pochybnosti na jeho strategickou hodnotu.

Strategicka hodnota neni ta jedina hodnota. Jeji zastanci take argumentuji ze Israel je slaby a je obklopen neprateli; je to demokracie; Zide trpeli a proto zasluhuji zvlastni pristup; a vedeni israele je moralnejsi nez jeho odpurcu. Pri blizsim pohledu nic z toho neni presvedcujici. Je silny moralni duvod podporovat existenci Israele ale ten neni ohrozen. Videno objektivne jeho minule a soucasne vedeni nenabizi zadnou moralni basi proc by melo byt privilegovano oproti Palestincum.

Israel je casto portretovan jako David v konfrontaci s Goliasem, ale opak je blize skutecnosti.        

15.5.2007 9:09

To celé mi připomíná rok 1938, kdy hlavní nebezpečím pro mír bylo Československo

To sice už roku 1939 neexistovalo, ale válka přesto vypukla. Izrael je ohrožen dnes a denně, nevidět to může je ten, kdo to vidět NECHCE.

Mimochodem, Chomejní nenáviděl Izrael, ale ještě více nenáviděl západní civilizaci. Izrael se muslimům hodí jako vhodný prapor, pod kterým se mohou sjednotit.

P.S. Co říkáte na zatím opatrné územní nároku muslimů vůči ŠPANĚLSKU ???

15.5.2007 9:55

Re: To celé mi připomíná rok 1938, kdy hlavní nebezpečím pro mír bylo Československo

A co říkáte na to, že Palestinci ponechaní sami sobě se celkem úspěšně začínají vybíjet mezi sebou - Al Fattáh a Hammás se bijí o koryta na tom kousíčku palestinské země, který je zcela nesoběstačný a bez dotací od opovrhovaných nevěřících by tam chcípali hlady a mlátili se akorát klacky ...

15.5.2007 10:09

Velice jim fandím

a přeji  mnoho úspěchů v této bohulibé a celému světu prospěšné činnosti !  Jen houšť a větší kapky !

15.5.2007 17:57

Re: Re: To celé mi připomíná rok 1938, kdy hlavní nebezpečím pro mír bylo Československo

V tomto případě bych dokonce odpustil EU, že tam nasype sem tam trochu peněz. O to usilovněji se budou oni hrdinové socialistické práce vybíjet!

15.5.2007 8:44

bezvadné...díky

15.5.2007 9:23

Re: bezvadné...díky

Za co děkuje, tento doktor?

15.5.2007 9:24

Re: Re: bezvadné...díky

hezký článek...za co jiného :-)

15.5.2007 8:42

Proti politické korektnosti se musí vzepřít každý

Ne jenom Bill Gates, Václav Klaus nebo Lucie Bílá. Jinak tady do deseti let budeme mít tyranii jako řemen a na Husákovu dobu budeme vzpomínat jako na selanku svobody a tolerance. Každý jednotlivý ostrakizovaný uičtel či novinář jsou jenom předzvěstí, že to, co přijde, bude mnohem horší.