15.10.2019 | Svátek má Tereza


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
15.5.2007 8:42

Lžete.

Izrael dostal po válce na co si vzpomněl a dodnes nehnul prstem, aby se na Arabském poloostrově něco změnilo. Jak mají bojovat Palestinci, kteří stále čekají na svůj stát a Izrael bezostyšně zabíjí. Jak chcete dát do pořádku vztahy, které právě Izrael a USA desetiletí ničili. Pokud by měla Palestina svůj stát a svoji armádu nepotřebovala by teroristické akce. Proč se Izrael nestáhne z okupovaných území a nepodílí se na vybudování  státu Palestina. Jen tak je možné potřít v této oblasti terorismus a nejen tam. Chovat se jako slon v porcelánu prostě nevychází. Kolik ještě bude muset zemřít lidi než to USA a Izrael pochopí.

15.5.2007 8:47

Brmboši

Plácáte nesmysly.......zkuste si o tom něco něco nastudovat, nebo nedejbože jet se tam podívat....a uvidíte. Doporučuji mnou uvedené pořadí.

15.5.2007 8:50

Re: Lžete.

Prosím, zkuste číst i něco jiného, než jen Zvědavce. Stát Israel vznikl v roce 1948 na územích, která si Židé od Palestinců koupili - Palestinci holt neměli být tak hloupí a prodávat jim to. Jenže když oni radši takové ty drahocenné papírky dnes bez ohledu na to, co bude zítra - sakra odkud to jen znám...? No a pak přišel rok 1948 a Arabové brutálně napadli Israel s cílem ho zničit. Israel bojoval sám, velmoci tehdy ještě ani neměly jasno, na čí straně Israel bude (ze začátku ho dokonce chvíli podporovalo Československo a SSSR, USA začaly Israel podporovat až později) - a s vlastní technikou, s vlastním odhodláním a vlastními silami nejenže se nenechali vyhladit, ale dokonce si i rozšířili své území o území agresorů. Totéž se opakovalo při šestidenní válce a Jom Kipur. Říká se tomu "právo agresora dostat přes ústa pokud mu něco nevyjde". Představte si, že by ČR napadla Rakousko a obsadila by Horní Rakousy, načež by se Rakousko začalo bránit a po válce by vlastnilo Jižní Čechy. Bylo by to v pořádku? Bylo, protože ČR o ta území nemusela přijít, kdyby nebyla agresivní. Totéž platí o Palestincích. Mohli žít v míru ve své zemi. Ale oni nechtějí...

15.5.2007 9:11

Re: Re: Lžete.

Sprostě lže Felagund. Židé si v Palestině pozemky kupovali. V žádném případě ale ne tolik, že by to stačilo na  nějaký stát, byť sebemenší.

15.5.2007 9:22

Re: Re: Re: Lžete.

ale prosím Vás.....pokud je mi známo, tak od majitelů půdy se kupovala jenom poušť a neúrodná půda...a ta se pak  "skultůrnila"....no asi byste se tam měl podívat. Mimo to, když někdo dostane po několikáté na zadek. Co jiného než si udělat nárazníkové pásmo, aby se neválčilo doma :-)

15.5.2007 12:09

Re: Re: Re: Re: Lžete.

Vážený pane, je vám blbě známo. Od roku 74 jsem tam skoro každý rok a ne jenom vždytýden, co by turista. Nejste vy náhodou taky Žid z povolání?

15.5.2007 9:56

Re: Re: Re: Lžete.

Ale nelže - zkuste si něco nastudovat ...

15.5.2007 19:27

Re: Re: Re: Lžete.

Lžete vy. Židé odkoupili 10% veškeré půdy ve Svaté zemi, zatímco místním Arabům patřilo pouze 3% půdy. 17% tvořila opuštěná půda a 70% půda mandátní britské správy. Takže jste nám lhal Vy.

15.5.2007 17:10

Re: Re: Lžete.

15.5.2007 8:59

Re: Lžete.

Co je to za národ, který je schopen žít čtyřicet let v uprchlických táborech a místo, aby začal něco dělat, tak jen čeká na humanitární pomoc? Co dokázali za těch čtyřicet let Izraelci a co Palestinci na prakticky stejném území? Proč by se měl Izrael podílet na budování Palestiny? proč nemá Palestina svj stát, když už před několika lety stačilo jen málo - podepsat smlouvu? Protože by museli začít pracovat rukama, humanitární pomoc by skončila a toho oni se bojí. A kolik lidí bude muset zemřít? Možná všichni Palestinci.

15.5.2007 9:59

Re: Re: Lžete.

Přesné. A pro ty šéfy všelikých těch osvobozeneckých hnutí je mnohem přitažlivější být warlordem než demokratickým politikem, co musí skládat účty voličům i opozici ...

15.5.2007 9:20

Re: Lžete.

Takže pozor. Britské mandátní území Palestina se skládalo z Cisjordánie a Transjordánie a to se mělo původně dělit mezi Židy a ARABY, žádný palestinský národ totiž nikdy neexistoval. Pak se ale vytvořilo Jordánsko, které zabralo celou Transjordánii a Cisjordánie se měla dělit mezi Židy a Araby. Židé na to přesto přistoupili, Arabové nikoliv a pokusili se Izrael zničit vojensky.

Pokud by ale roku 1967 nezahájili Arabové své tažení proti Izraeli (připomínám, pomohla tomu OSN stažením svých vojsk z nárazníkového pásma na Sinajském poloostrově na jednostrannou žádost Egypta), dnešní problémy by tady nebyly a "Palestinci" by zůstali Araby.

Představte si, že Izrael se stáhne na nějaké vojensky nehájitelné hranice a Arabové ho přesto napadnou. Jste ochoten okamžitě vzít do ruky samopal a jít Izrael bránit. Pokud ne, tak uděláte nejlépe, nebudete li jim udělovat své knížecí rady.

15.5.2007 9:56

Re: Lžete.

Obávám se že jste se právě dopustil hrubé politické nekorektnosti, Brmbošu :o)

A to jsme ještě ani nezabrousili do ožehavých vod zžízení vojenského státu Israel, postaveného na rasově-náboženském dělení obyvatel ..

15.5.2007 19:30

Re: Lžete.

Nesmysly. 1) Země Izrael patří Izraeli. Před muslimy mnohem dříve zde byli Židé, kteří zde vytvořili státní formu, vytvořili zde národ, zde v Zemi Izraeli vznikla židovská kultura i židovský jazyk. 2) Židé odkoupili velkou část půdy, zúrodnili neúrodnou poušť i malárické bažiny. Pod muslimy byla půda ladem.

3) Stát Palestina nikdy neexistoval, jak se má Izrael stáhnout, když Palestinci nepřestávají s terorem.

15.5.2007 20:18

Brmbosi,

zajimave ovsem je, ze Palestinci nemeli svuj stat ani mezi lety 1948 a 1967, kdy na okupovanych uzemich zadni Izraelci nebyli.

15.5.2007 8:36

Pořád tady máme ty od života odtržené levicové intelektuály, pro

které kdejaký lidožrout byl "ušlechtilý divoch," soudruh Stalin bojovník za lepší příští, stejně tak Mao, Ho Či Min a krátce i Sarterův žák Pol Pot.

U nás naštěstí mají lidé do určité míry nedůvěru k oficiálním projevům, a tak to u nás ještě není nejhorší.

Autor má jinak pravdu, z těch sebemrskačských projevů našich "intelektuálů" je mi na blití. Takový měsíc převýchovy ve skutečné "venkovské komuně" by myslím s ními udělal pravé zázraky.

15.5.2007 14:36

Re: Pořád tady máme ty od života odtržené levicové intelektuály, pro

Jednak netuším kdo je Sarter a hlavně názornou ukázkou od života odtrženého i když nevím jestli levicového a jestli intelektuála je (nejen) tento článek autora který zřejmě až přílíš mnoho času věnuje četbě Tolkiena.

15.5.2007 8:35

Politická Korektnost v Nebi.

Fred se přizabil v automobilové bouračce. Cestou do nemocnice upadl do klinické smrti. V nemocnici se ho ale podařilo resuscitovat. Kamarádi přišli za Fredem na návštěvu. Hele, Frede, ty si byl vlastně mrvej, jo? No, hotovka, povídá Fred, já byl tak mrtvej až sem se divil jak sem mrtvej. Hele, Frede, a to si byl jako..to...jako..tam..na druhý straně? No, hotovka, že sem tam byl...sem byl mrtvej, vole. Hele, Frede a viděl si Boha? No, hotovka, že sem viděl Boha ..sem tam byl, ne? Hele , Frede, a jak vypadá Bůh??? No, jak by vypadal, vece Fred, je to černá lesbička na vozejčku...! 

15.5.2007 8:31

Dobré!

Té nenávisti ke katolíkům si skutečně nejde nevšimnout, jsou to vlastně stejné "fuj" jako ti Američani. Hodnotové žebříčky jsou podle mě přesné, asi si ten text schovám a budu ho vnucovat známým R^

15.5.2007 8:21

První polovina dobrá,

ale na zbytek jsem už neměl sílu. Je to poněkud rozvleklé.

15.5.2007 8:06

Se Srby se to autorovi moc nepodařilo

Politicky korektní bylo Srbsko bombardovat. Humanitárně. Nekorektní bylo připustit, že statisíců Srbů bylo vyhnáno v politicky korektních čistkách.

15.5.2007 8:38

Re: Se Srby se to autorovi moc nepodařilo

Ale ne od USA... jakmile bombardovaly Srbsko Spojené státy, hned byly kamarád a USA agresor... jinak samozřejmě máte pravdu, že vzhledem k Albáncům byla podpora Srbska hrubě politicky nekorektní.

15.5.2007 10:06

Re: Se Srby se to autorovi moc nepodařilo

No, ono politicky korektní bylo zabránit v podřezávání albánských krků srbskými hrdlořezy a naopak politicky nekorektní bylo zabraňovat albánským hrdlořezům podřezávat krky srbské.

Důsledkem toho jsou vojska OSN, která pomalu přečíslují těch pár Srbů, co se odvažují ve své zemi - Kosovu - zůstat a které mají ty modré přílby chránit. A když vyhodí albánští bohovníci za svobodu do luftu nějaký 1500 let starý křesťanský monastyr, je politicky korektní si toho nevšímat - jsou to přece frustrovaní moslemíni ... jsem zvědav, co se stane, až vyletí do luftu nějaká deset let stará mešita ...

15.5.2007 10:11

Re: Re: Se Srby se to autorovi moc nepodařilo

R^

15.5.2007 10:14

Re: Re: Se Srby se to autorovi moc nepodařilo

souhlas, Politická korektnost je vždy podlézavá k oficiální moci, k silnějším. kdo bude protěžován, o tom vždy rozhodnou nahoře. Poslušní papoušci, jako tento, také nesou svůj díl viny!

15.5.2007 7:52

Korektčník

skloňuj podle vzoru konečník !  ;-)  Prima článek, díky !

15.5.2007 16:40

Re: Korektčník

Presne tak. Clanek je prima. Jinak bych se primlouval za "korekcnik", zrovna jako je "korekce" a ne "korektce". I kdyz mozna opravdu autor ma jako slovni zaklad sveho slova "rektum", potom tedy by to byl ten ko-rekt-cnik podle vzoru konecnik.

15.5.2007 7:34

Souhlas s článkem

15.5.2007 7:26

Pěkná ukázka otřesného blábolu budoucího "politologa"?

Vydržel jsem zhruba do půlky, dál už jsem neměl sílu tu kupu hovadin jakkoli vnímat. :-/

15.5.2007 7:57

Re: Pěkná ukázka otřesného blábolu budoucího "politologa"?

Zdá se, že jste se poznal velmi rychle.