19.10.2019 | Svátek má Michaela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
15.5.2007 14:10

finrod je sam korektcnikem

dnes je tak modni a politicky korektni nadavat na hnusnou politickou korektnost, no a spravny politicky korektni clovek dneska vidi v muslimech lidozrouty jako treba finrod :-D

15.5.2007 15:32

Re: finrod je sam korektcnikem

Muslimové nevadí, pokud ovšem nejsou v Evropě.

15.5.2007 14:09

Fasistoidni Vaculik

nadhernym prikladem skvele demonstrujicim posledni odstavec clanku je fasistoidni xenofobni dedek Ludvik Vaculik. Jeho nazory klidne tisknou Lidove noviny, prestoze kdokoli jiny by uz byl davno po zasluze nejen exkomunikovan ze vsech slusnych medii, ale nejspis by se i dostal do krizku se zakonem. Vaculik napriklad v roce 1993 v jednom fejetonu navrhoval zridit rezervaci pro "cikany".

15.5.2007 14:15

Re: Fasistoidni Vaculik

proč cikáni do uvozovek? Jsou to cikáni, vždy to byli cikáni a budou to cikáni. A ostatně s těmi reservacemi, pokud by byly jako jsou ty indiánské v USA, tedy žádné daně, ale žádné dávky, byl bych jednoznačně pro. Nakonec by to vypadalo možná časem jako indiánské reservace, tedy jedno kasino na druhém. Ale proč ne, ostatně? Jenže to by museli být cikáni podnikaví, čímž si nejsem tak úplně jist, že ve velké většině jsou.

15.5.2007 14:26

Idián dostane rezervaci, protože byl vytlačen z původní oblasti bílým obyvatelstvem a

cikán proto, že natalitou vytlačuje původní bílé obyvatelstvo ;-D

15.5.2007 15:26

Re: Re: Fasistoidni Vaculik

Vy jste mimo, ale jako ze uplne. Vy chcete at se romske osady zmeni po vzoru indianskych rezervaci v USA. Vite co je to tribal tax? Chcete v Usti kupovat palivo o 10 - 15% draz vlevem tribal (rom) tax? No a taky asi nevite tu novinu, ale ti indiani nemaj davky, ale maj tam kuprikladu spitaly jejichz provoz plne hradi vlada (o necem jako zdravotni pojisteni indian nikdy neslysel). A to nemluvim o tom, ze do nekterych oblasti je specialni vstupne..... To americke reseni je v souctu horsi nez to nase. Vite co vam reknu, studujte, studujte k tomu taky cestujte a pak teprve neco hlasejte.

15.5.2007 16:39

Re: Re: Fasistoidni Vaculik

Když Cikáni tak snad s velkým začátečním písmenem. Vy o sobě také neprohlásíte, že jste čech. Pokud vím, tak indiánští obyvatelé rezervací nějaké dávky dostávají, zejména na Aljašce jsou to docela slušné peníze (tam je to snad pro všechny obyvatele Aljašky , bez ohledu na původ, něco jako odměna za život ve ztížených podmínkách). Ovšem ,když se z rezervace odstěhují o tyto peníze přicházejí

15.5.2007 17:34

Re: Re: Re: Fasistoidni Vaculik

Cikán není obdobou slova "Čech", v jejich řeči to znamená "muž". Obdobou slova Čech je Rom, tedy cikánské etnikum (vedle Sintů a dalších). Rom, Sinta a další jsou dohromady cikáni asi tak, jako jsou Maďaři, Finové, Estonci či Livonci ugrofinové. S malým u, stejně jako cikáni s malým c.

15.5.2007 18:11

Re: Re: Re: Re: Fasistoidni Vaculik

Ale blbost, Felagunde. Matláte to úplně blbě.

Cikán je exoetnonymum a pochází z řeckého/byzantského atsinganoi, což byla snad jakási sekta. Cikáni byli považováni za její příslušníky. Možná se za ně vydávali. Stejně jako v mnoha jazycích jsou označování slovem odvozeným od Egypt (gypsies, třeba), neb buď přes Egypt přišli nebo to předstírali. V jiných se jim zase říká boemi, protože přitáhli přes české království a když se jich ptali odkud pocházejí, nabonzovali nás.

Rom je muž, člověk.

Že by měli vůbec nějaké vlastní etnonymum dost pochybuji. tyhle národy je velmi často nepotřebují - stačí, že "my, našinci, jsme lidi", ti ostatní nejsou.

Ugrofinština je jazyková rodina a s označením národa nemá nic společného.

15.5.2007 14:05

Jácobe, místo bezduchého spamování raději čti

na netu na téma : Haavara, Transfer Agreement

15.5.2007 14:29

Re: Jácobe, místo bezduchého spamování raději čti

Koukám, že odpolední vyučování se děje v učebně s připojením k internetu, že hochu? Tak jen pozor, abyste v žákovské knížce neměl poznámku. To byste pak doma dostal sekec.

15.5.2007 14:04

Oceňuji, Finrode,

že jste se, po těch nekonečných hádkách s levičáky na zdejších diskuzí, pustil i do psaní vlastních úvah. Vždy jsem Vaše příspěvky rád četl, držím palce, hodně zdaru v dalším psaním!!

15.5.2007 14:15

Re: Oceňuji, Finrode,

Děkuji :-)

15.5.2007 13:40

Historiku, k masivnímu obsazování

Palestinských území docházelo především už před válkou díky společným nacisticko-sionistickým dohodám, na jejichž základě se židovští kolonizátoři v Palestině mohli usadit i s říšskými markami, deponovanými ve smluvních sionistických bankách v Německu.

15.5.2007 13:48

Re: Historiku, k masivnímu obsazování

Už jste si, chlapče nebohý, vyčistil ty zuby, aby vám nepáchlo z huby?

15.5.2007 19:22

Re: Historiku, k masivnímu obsazování

Židovské osídlení Svaté země je mnohem staršího data, než-li muslimské. Nacisté sionismus nenáviděli, Himmler slíbil Husejnímu, že všechny Židy ve Svaté zemi zničí. Takže opět opět nám lžete. Jako obvykle. Lež je pro Vás Andy O/X charakteristická vlastnost.

15.5.2007 13:24

2 pbla4024

na těch 150 000 nazižidů sloužících v hitlerovskách armádách včetně Waffen SS jste nezapomněl?Vy směšujete dva pojmy: Žid a sionistický Žid.Mezi nimi je tentýž rozdíl jako mezi Židem a bolševickým Židem.(židobolševikem)Sionisté se řídí idejemi jistého Žabotinského, který dávno před vznikem Izraele psal, že pro Palestince v Palestině nebude místo, když to jen půjde, tak pryč s nimi.(Nepřipomíná Vám to něco?)K tomu účelu se pak spolčili s nacisty.Jestli nevěříte, tak si zjistěte něco o židovském SSmannovi von Mildensteinovi.

15.5.2007 13:32

A jakpak si ti Židé obstarali árijský původ, ten se totiž musel PROKAZOVAT

dokonce i v Protektorátu např. pro povolení k sňatku i mezi Čechem a Češkou. A SS museli např. prokazovat i původ svých snoubenek před svatbou, na tu svatbu museli mít povolení.

Pokud se to ovšem nějakému polovičnímu Židovi povedlo (třeba s oficiálním požehnáním, viz generál Luftwaffe Milch) pak samozřejmě musel narukovat jako každý jiný Němec. A koncem války už ani u SS neplatila zásada dobrovolnosti.

15.5.2007 19:10

Re: 2 pbla4024

Ale jděte. Židů ve Wehramchtu bylo minimum, navíc jim slušní Němci museli opatřit "árijský list". Zatímco většina Židů bojovala na straně spojenců, z Židů ve Svaté zemi vznikla Židovská brigáda, která bojovala proti pro-nacistickým Syřanům, další tisíce Židů bojovalo v americké armádě, v kanadské armádě, v Rudé armádě a v partizánských jednotkách v Jugoslávii.

Zatímco někteří muslimové kolaborovali s nacisty. Mufti Husejní, palestinský Arab navázal přátelství s SS-Reischfuehrem Himmlerem, správcem likvidačních táborů. Husejní žádal vyhlazení všech Židů na BV, Evropě, denodenně vyzývá Berlín k likvidaci Židů. Byl proto Brity vyhoštěn. Husejní pomáhá také vytvořit muslimské legie SS, jenž pomáhaly vraždit Židy a Srby v Maďarsku a Chorvatsku. Takže to byli někteří muslimové, kdo se provinili.

Vaše tese je opsaná z Haló novin. Naopak sionisté jako David Ben Gurion a další nabízeli Arabům mír, T.Herzel v 19. století snil o jednotném židovsko-arabském státě. Ale veškeré naděje o dohodu zničili radikální Arabové vedeni Husejním. Ti nejenže vraždili Židy v masových pogromech 1921, 1922-1923, 1929, 1935-1938, ale vraždili i slušné mírumilovné Araby chtějící žit s Židy v míru. Sionismus zachránil židovský národ.

15.5.2007 13:07

Nevím, koho autor nazývá "korekTčníkem"

(mimochodem - blbý novotvar, Jungmann by zaslzel), ale pokud si vzpomínám, tak nikdo nikdy v jugoslávské válce nepodporoval Srby. Od počátku dělení Jugoslávie to byli Slovinci, Chorvati, Muslimové, kteří byli pro noviny a televize ti "hodní", zatímco Srbům vládl "postkomunistický nacionalistický diktátor Miloševič". Vyhnání Srbů odkudkoli bylo košer, vyhnání kohokoli Srby jen dalším důkazem, že Miloševič je čert. Co - čert. Přímo Satan!

Vzpomínám na záběry vychrtlého Muslima za ostnatým drátem co důkazu srbských koncentráků. A časopis (mimochodem levicový, ba až ultra- Living Marxisms), který propíchl, že si páni novináři v zájmu story vybrali mnohaletého zasloužilého tuberáka, kterého vyfotili přes ostnáč kolem transformátoru, kam si museli zalézt - byl nakonec soudně zlikvidován. Neb nazapadal do obecného vytí. Vytí Neviditelného Psa, v něm pak najmě Šamana nevyjímaje.

Protože byli Srbové špatní, špatní, špatní, museli být špatní i v Kosovu. Opět krásně vyli psí šamani - pravděpodobně političtí korekTčníci pana autora... Račak - vzpomínáte? Jediní novináři, kteří byli na místě "masakru civilistů" krátce poté, co k němu mělo dojít, žádné mrtvoly neviděli. Jenže to byli Francouzi - správní novináři, přivezení na místo po preparaci, už mrtvoly v civilu viděli. Neviděli ovšem, že neseděly průstřely na tělech a na oblečení - teroristy z UCK bylo třeba převléct do civilního oblečení, jinak by to nebylo tak působivé.

Kdo pak protestoval proti americké agresi vůči Jugoslávii, to nebyli žádní liberálové - protestovali zejména opovědní nepřátelé demokratů a Clintona osobně, zalykající se tenkrát spravedlivým rozhořčením na Monikou.

Tak nevím, pane Felagunde - byl jste tenkrát tak mlád, že jste nečetl noviny, jste tak stár, že máte nárok na takovou sklerózu nebo prostě jen vytváříte realitu? Abych neřekl rovnou, že lžete... Já nejsem tak stár ani mlád - a ještě si pamatuju.

15.5.2007 13:15

Re: Nevím, koho autor nazývá "korekTčníkem"

Víťo, máte z velké části pravdu a jistě si také pamatujete, že snad jediný český politik, který tento postoj kritizoval byl Václav Klaus.

Jinak, Srbové byli na začátku konfliktu prostě silnější, nikoliv horší.

A konflikt nakonec stejně skončí nejspíše tak, že nynější hranice, bohužel včetně hranice Srbska s Kosovem, se stanou trvalými.

15.5.2007 14:05

Re: Re: Nevím, koho autor nazývá "korekTčníkem"

Václavu Klausovi to rozhodně nemíním upírat - v době, kdy tehdejší president hlásal své absurdnosti o humanitárním bombardování to byla odvaha. Ale nebyl jediný - komunisté proti bombardování protestovali, i když asi hlavně proto, že to byla akce NATO, a Jan Kavan se vyjadřoval až nediplomaticky - na své tehdejší postavení. Rovněž Jiří Dienstbier, pravda tenkrát už ne jako český politik, ale pozorovatel OSN, byl velmi ostrý.

Souhlasím s tím, že nikdo nebyl na začátku války lepší nebo horší. Byla to občanská válka, ta nejhnusnější z možných válek, a nacionalisticky se zachovali všichni vůdcové. Izetbegovič a Tudžman o nic méně než Miloševič nebo Karadžič. Jenže pro "nezávislé" novináře bylo všecko jasné - Miloševiř´č byl komunista a Izetbegovič i Tudžman byli za Tita zavření. Že za nacionalismus? Koho by to zajímalo?

Ten Tito věděl, proč nacionalisty - včetně chorvatských, on, Chorvat - zavíral na Goly otok. Jen v tom Kosovu udělal chybu. Místo autonomie měl poslat Albánce zpátky soudruhu Hogxhovi - stejně je tam srdce táhlo.

Ale to je jiná věc. Článek byl o jakémsi postoji k válce v Jugoslávii - a troufám si tvrdit, že si ho autor vycucal z prstu.

15.5.2007 15:33

Re: Re: Re: Nevím, koho autor nazývá "korekTčníkem"

Ještě si to přečtěte znovu.  Jugoslávií se zabýval jen velmi okrajově.

15.5.2007 13:17

Re: Nevím, koho autor nazývá "korekTčníkem"

Slovinci, Chorvati, Bosensti muslimove, Kosovsti Albanci, vsichni byli spatni, jen chudacci Srbove byli ti hodni.

15.5.2007 13:53

Re: Nevím, koho autor nazývá "korekTčníkem"

Hmmm... a já si zase z té doby pamatuji výzvy levičáků všeho druhu, že půjdou dělat do Srbska živé štíty... psal se rok 1999.. asi si pamatujeme každý na něco jiného.

15.5.2007 14:15

Re: Re: Nevím, koho autor nazývá "korekTčníkem"

Psal jste o válce v Jugoslávii a politických korekTčnících. Odpovídám vám, že téměř veškeré světové sdělovací prostředky fandily celou tu dobu kdekomu - hlavně ne Srbům.

Že se našlo pár slušných politiků, kteří americkou agresi odsoudili (byť opatrně), je fakt, ale bylo to až PO začátku agrese a byli ve značné menšině. Václav Klaus, Jiří Dienstbier, Jan Kavan, pár komunistů. Před napadením Jugoslávie se u nás prosrbsky vyjadřoval snad jedině Rajko Doleček - ale to není politik, to je/byl dietolog. Nevím o nikom jiném, kdo by upozorňoval na léta letoucí tiché etnické čistky v Kosvu, jejímž výsledkem bylo 90% albánského obyvatelstva... Nebo na nacistický ustašovský revanšismus v Chorvatsku.

Tak kde máte to stranění "jinému Srbsku"? Pro jedny bylo nepřijatelné, protože pravoslavné, pro jiné, protože mu vládl Miloševič - a dokonce zvítězil v několika volbách, které si ani pozorovatelé OBSE nedovolili označit za nesvobodné. Obzvláště u Kosova se právě ti, které aspoň já považuji za korekčníky, zachovali jak henleinovský (a britský) tisk kolem Runcimannovy mise.

15.5.2007 14:34

vito, nemám moc času tak jen

R^

15.5.2007 16:30

Re: vito, nemám moc času tak jen

Že by septik také vydělával, nebo jenom sliní někde jinde?

15.5.2007 13:01

To je nějaká sranda?

Po přečtení jsem měl dojem, že autor buď sídlí na nějaké jiné planetě nebo někde hluboko v jeskyni, anebo že to je pokus o srandu.

15.5.2007 13:10

Re: To je nějaká sranda?

Nevšiml jsem si, že by FF oplýval nějakým mimořádným smyslem pro humor.

Spíše schopností tvůrčí úpravy reality.