3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dušan Streit 8.1.2010 10:07

Absolutní souhlas

Jako téměř vždy u tohoto autora.

Tato buzerace má širší kontext: http://streit.blog.idnes.cz/c/117874/Drezura-lidi.html

Mám už toho dost: http://streit.blog.idnes.cz/c/116792/Rok-2009-dovrsen-Era-ustrasenych-ovci-a-vlku-ochrancu.html

Nula 8.1.2010 10:06

Mravní potenciál Policie České republiky

Zcela nejvýstižnější je první věta příspěvku.

Karel. 8.1.2010 10:02

Novinaři a publiciste.

Novinaři a publiciste ve sve touze po svobodě zapominaji že svoboda konči tam kde je omezovana svoboda druheho. Podle pisatele je už povinost miti řidicky prukaz omezeni. Podle mne je svobody přiliš a je využivana hlavně lumpy a jde proti slušnym občanum. Četl jsem v članku pana Žaka jak ve jmenu svobody kritizoval občany kteři prosazuji možnost kontroly lokalnich topenišť. Bydlim v obci kde je zakazano vyhlaškou topeni i hnědym uhlim ale nemožnost kontroly zpusobuje že se v zimě neda dychat. Marasem topi dokonce i soused radni. Zakony ktere nejsou vymahatelne jsou k smichu.

ZaZu 8.1.2010 10:40

Re: Novinaři a publiciste.

To je sice pravda, jenže musí lidi chtít respektovat všechna pravidla a zákony. Pokud bychom přistoupili na absurdní kontroly všeho, pak opravdu bude jeden kontrolór na jednoho občana. Stačí, že je u nás 100000 policistů a strážníků a pořád je to málo. Tak nevím.

? 8.1.2010 10:00

No ano, Vlk se krásně rozčiluje, radost pohledět.

Je tu jen jeden drobný háček - každým rokem se zvyšuje o víc než 100% počet těch, kdo se na silnicích stali obětmi ožralců za volantem. Ňák si s tou svobodou páni řidiči nevědí rady...

třetí 8.1.2010 10:08

Re: No ano, Vlk se krásně rozčiluje, radost pohledět.

Ale, ale . Jedná se jen o jednu sedminu obětí. Zbylých šest sedmin mají na svědomí úplně střízliví řidiči. Proto je třeba je ze silnic vyhnat :):):)

Jakub 8.1.2010 10:11

Re: No ano, Vlk se krásně rozčiluje, radost pohledět.

a to v tom máte i ty případy kdy střízlivý zavinil nehodu a naboural do "opilého" ...čímž nijak neobhajuju jízdu POD VLIVEM alkoholu

? 8.1.2010 11:00

Každá ušetřená sedmina dobrá.

Bohatě stačí, co napáchají střízlíví magoři. Ožralci jsou zbytečnou položkou navíc.

A půjde-li to takhle dál, za chvíli budou mít na účtě klidně polovinu polovinu všech smrťáků. Pokud se pozabíjejí sami, žádná škoda. Ale jak k tomu přijde kdokoli jiný, aby ho sestřelil nacamraný trotl za volantem?

Jan 8.1.2010 9:51

Obrana

Pokud s tou šikanou  policajti nepřestanou,pak doporučuji občanůmn takto postiženým odmítnout dýchat a trvat na odběru krve.Policie si to brzy rozmyslí,neboť jednak je to bude zdržovat,jednak za to budou muset platit !

Jura Jurax 8.1.2010 9:51

Nesouhlas

Asi žiju v jiné zemi nebo málo bourám nebo holt nepřestupuju zákon nebo co, ale pokud jsem měl kontakt s policií - vesměs dopravní - nemůžu si stěžovat. Naopak - v problémech mi pomohli.

A buzerace řidičů - ono je to těžké, ale je-li někde padesát a já jedu šedesát - byť ta značka tam po mém dobře uváženém soudu nemá co dělat - a lapnou mne, je to můj problém. Mimochodem ten policista tam tu značku nedával. A v právním státě se má dbát na dodržování zákonů - že jsou občas pitomé a do hlavy praštěné není věc policistů, co je musí vymáhat, ale volených zastupičů, co je tvoří; a pokud sledujete přenosy ze sněmovny, říkáte si, že je s podivem, že ty zákony nejsou mnohem horší.

A k dýchání - pokud dají nějaký rozumný limit, abych nenadejchal po kompotu či ústním spreji, tak si klidně dejchnu. Drahně let tomu nazad jsem viděl starší paní sraženou mladíkem natolik ožralým, že ani nedokázal pořádně stát, když ho lidi vytáhli s auta ...

A mimochodem - jezdím autem denně a kontrolován jsem s frekvencí tak jednou za pět let ... takže mi řvaní o policejním státě přijde jako pištění nezralých anarchistů.

A je fakt, že když mne před vrcholem stoupání myškou přes plnou předjede blbec a já jedu 90+, tak se nemohu ubránit dojmu, že trocha té policejní buzerace by onomu blbci prospěla ...

honzak 8.1.2010 10:29

Re: Nesouhlas

"A je fakt, že když mne před vrcholem stoupání myškou přes plnou předjede blbec a já jedu 90+, tak se nemohu ubránit dojmu, že trocha té policejní buzerace by onomu blbci prospěla ... "

A o tom to je!!!! Policajti mají sledovat styl porušování předpisů v nebezpečných místech a OKAMŽITĚ  trestat přistižené (vyfocené) hříšníky. A ne buzerovat s překročením 50 o 3 km/h a dýcháním do krabičky.

Moje zkušenosti s dopravákama jsou také vesměs pozitivní a důvodně se domnívám, že ti nasazení na kontroly si o svých vedoucích myslí, že za ty prachy by ze sebe voly dělat nemuseli.

Bereniké 8.1.2010 11:53

Re: Nesouhlas

Je pravda, že manželovi se jednou policajt omloval za to, že ho zastavil - že prý ještě ten den nesplnil limit. (smajlík) Jenže problém je v tom, že mají kašlat na plnění plánu kontrol, ale mají hlídat piráty silnic a ty stíhat.

PHOX 8.1.2010 11:29

Re: Nesouhlas

"A je fakt, že když mne před vrcholem stoupání..." a právě tyhle policie nejenže nechytne, ale ani se o to nesnaží, protože je to pracné. Daleko lepší a jistější je hlídat nějakou nesmyslnou padesátku s nulovým bezpečnostním rizikem, zato zaručeným vývarem. A tahle

PHOX 8.1.2010 11:31

Re: Nesouhlas

...novinka je z přesně stejného soudku.

vltava 8.1.2010 12:43

Nesouhlas s nesouhlasem

Pokud na 50 jedete 60, tak to nemusí ještě ničemu vadit (sucho, malý provoz). Pokud na 50 jedete 40, tak to vadit může (náledí).

Ona tolerance (rozumný limit) při dechové zkoušce nyní neexistuje. Zákon chce nulu. Hloupě, není to možné ani fyziologicky, ani metrologicky.

Pokud budou policisté ztrácet čas plošnými kontrolami řidičů, kteří se ničeho nedopustili, tak zcela zákonitě nebudou mít čas na kontrolu toho Vašeho blbce, co dělá myšku proti kopci.

Ike 8.1.2010 9:51

KONTROLA žárovek a j.

uměle prefabrikované šikanování je další kapitola.

Ohrmann Andreass 8.1.2010 9:44

Za celou rodinu

Souhlasím s Vámi naprosto, ale co s tím? Zvonit znovu klíčem mi připadá marné ...

vladimír ondys 8.1.2010 9:43

Ať žije Jyrka!!!!

vy kluci kapitalistický, až zvítězí ve volbách, sličné policistky vám hrábnou do poklopce při kontrole, a když se vám postaví, seberou vás za pokus o znásilnění, půjdete makat do basy a zase budou zdroje na nejspravedlivější přerozdělování! :)))))))))

Kaja 8.1.2010 9:38

standard

zase jedna standardni demagogicka vlkovina. Chybi mi prepojeni na zajem sudetskych nemcu na sikanovani cechu.

ctenarvk 8.1.2010 9:53

Re: standard

Pri cteni clanku se mi vybavilo, ze jsem loni nekde cetl o rozhodnuti Ustavniho soudu ve veci kontrol financnich uradu. Viz. napr. (http://www.hkcr.cz/hk-cr/zpravodajstvi/art_28235/....)

Rozhodnutím Ústavního soudu ČR byla v listopadu loňského roku zrušena možnost

„přepadových“ – namátkových finančních kontrol. Podle vyjádření Ústavního soudu

má být podmínkou provedení daňové kontroly konkrétními skutečnostmi podložené

podezření, že daňový subjekt svou daňovou povinnost nesplnil

Jura Jurax 8.1.2010 10:31

Re: standard

No a pak se u nás mají vybrat nějaké daně ... :-(

Najděte mi u nás daňový subjekt - kromě zaměstnanců, těm prachy ani nedají do ruky a hned seberou - u něhož by nebylo podezření, že se nepokouší aspoň trošku krátit daň? Takový daňový subjekt by se měl chovat v ZOO za sklem jako rarita - druh prakticky vyhubený ...

novaz 8.1.2010 9:18

dopravní lajprcajti nepomáhají ani nechrání, nýbrž buzerují

Bravo pane Vlku, skvělý článek. Ještě že existují lidé jako Vy. Lidé, kteří dokáží pojmenovat věci pravými jmény, lidé kteří českým ovčanům dokáží říci, co je to svoboda jednotlivce, co je to šikana, buzerace a zvůle státu, prostřednictvím zkorumpovaných policajtů. Paradoxně toto nesmyslné policajtské nařízení vešlo v platnost v době, kdy na našich silnicích byla zaznamenaná nejnižší roční úmrtnost. Vrchní dopravní policajt tvrdí, že v zemích na západ od našich hranic je úmrtnost na silnicích ještě nižší a jako příklad uvádí Německo a Rakousko, tedy ty země, kde je tolerováno mizivé (tuším že do 0,5 promile) množství alkoholu. Z toho jasně vyplývá, že pohnutky českých policajtů jsou úplně a zcela jiné, než zlepšení dopravní situace u nás, přesně takové, o kterých pane Vlku píšete.

glider 8.1.2010 9:13

JE TO JEN NÁHODA ?

Opravdu je to jen náhoda že taková jednání se začíná uplatňovat po nástupu nového ministra vnitra "EX ČSSD". Myslím že to je jen příprava na to jak budeme reagovat na návrat "starých časů" a co všechno si "regulovčíci hloupých občanů" mohou dovolit v budoucnu.

fox 8.1.2010 9:06

Chování dopravní policie má znaky trestného činu

Není to pravda.Setkal-li jsem se s policí v posledních letech,byli ke mne vždy féroví.Namísto románu p.Vlka stačí jediné-návod,jak zamezit zabíjení neviných opilciza volanty.TEDY.JAK:

džambo 8.1.2010 9:43

Re: Chování dopravní policie má znaky trestného činu

Jednoduše, způsobíš nehodu pod vlivem a řidičák do smrti neuvidíš, pokud při ní někdo zemře, použije se sazba za vraždu. A bude po problému z 90%.

třetí 8.1.2010 10:06

Re: Chování dopravní policie má znaky trestného činu

Pane, opilí způsobili za loňský rok jen jednu sedminu mrtvých. Proto je třeba ty střízlivé vyhnat ze silnic. :):):)

Pepa 8.1.2010 9:03

ta představa je fakt hrozná

jezdím autem každý den, služebně, přesto si nepamatuju, kdy mě policajti naposledy zastavili a kontrolovali. Takže nevím z čeho pramení váš dojem o šikaně řidičů. Zato znám ale pár lidí, kterým bych dával fouknout pro jistotu každý den, až vás takové nějaké hovado přivede na invalidní vozík nebo zabije vás, nebo někoho blízkého, možná budete taky volat po prevenci.

Tak a teď už mě někdo jenom nazvěte komunistou, protože napíšu, že to většině normálních lidí nevadí. Mě to teda určitě nevadía ani nikomu v mém okolí. Možná by stačilo, kdyby lidičky tolik nechlastali :o))

dulcibelka 8.1.2010 9:33

Re: ta představa je fakt hrozná

Mně to tedy VADÍ!! Už se mi stalo několikrát, že mě stavěla hlídka, aniž bych se dopustila nějakého přestupku! Kontrola vybavení...dechová zkouška...Pokládám to za nebetyčnou buzeraci a zdržování slušných občanů. Prej "pomáhat a chránit"...pche.

Ike 8.1.2010 9:49

Re: ta představa je fakt hrozná

Mně to VADÍ taky. Kdo tohle vymyslel by měl být okamžitě vyloučen z policej.sboru.S takovým stylem myšlení k policii nepatří.

Lucius 8.1.2010 9:34

Re: ta představa je fakt hrozná

Až vám při kontrole Dräger naměří 0.08°/°° a budete až do správního řízení bez řidičáku, názor změníte...