3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sofiv 8.1.2010 11:14

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

pohádky ovčí babičky...

už to nehul

vrissky 8.1.2010 11:25

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

ale , vadilo, když mne kontrolovali na jenom proto, že měli dopravně bezpečnostního krišota, tak jsem dostal pokutu 100 Kč za to, že jsem měl v lékárničce sice zabalený, ale prošlý obvaz. to je přece typická buzerace, protože, když jsem boural, tak jsem byl stejně špinavý jako prase a jestli je obvaz prošlý mi bylo úplně jedno.

Lada_sf 8.1.2010 11:51

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

Vážený.

Představte si situaci, že vás na chodníku zastaví příslušník a prošacuje vás zda u sebe nemáte  nůž, protože v r.200. bylo nožem zavřažděno čí pobodáno tisíce lidí. Dost podobná situace, že? A vy snad věříte, že podobné opatření situaci s alkoholem vyřeší? Je to prostě nesmysl!!

emil 8.1.2010 12:36

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

Tobě opravdu nevadilo, když ti policajt vytáhl z lékárničky v autě dva dna prošlý obvaz a dal ti za to pokutu 500,- Kč? Jestli ti to nevadilo, tak jsi byl buď fízl, PS VB nebo pohlavár okresního výboru komančů.

Honza z podhůří 8.1.2010 10:23

buzerace

S činností Policie ČR jsem se v posledních ani ne 12 měsících setkal třikrát a pokaždé to byla jen prachsprostá buzerace.

Cricket 8.1.2010 10:18

Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

Činnost dopravní policie je pravým případem presumpce viny. Vzpomínám v této spojitosti např. a nejenom na řeckou policii, kterou ani nenapadne kontrolovat alkohol v krvi, což jí ovšem nebrání to potom případnému poživšímu řidiči pěkně mastně spočítat, pokud pod vlivem něco provede.

Také jsem si vzpomněl na film Ekvilibrium - tak nějak nám to začíná být podobné.

Jura Jurax 8.1.2010 10:32

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

Až něco pod vlivem provede, může být pozdě ... mohou být ranění a mrtví ...

honzak 8.1.2010 10:34

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

"Že jste ji neznásilnil? ALe nástroj máte, že?"

Jura Jurax 8.1.2010 10:40

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

No, ftipné ... ale poněkud od věci a nepřípadné ... ondyno jsem v hospůdce vyslechl příběh jeřábníka, jehož lidská práva byla hrubě krácena, jelikož lezl na jeřáb přiožralý (ne poprvé) a jeho zaměstnavatel ho vyhodil na hodinu, považte ... co Vy na to, taky má nástroj?

honzak 8.1.2010 10:46

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

Juro, Bohatvojhoitvojumáriu! Já i  ty  jsme vůči Policii ČR  V ZAMĚSTNANECKÉM POMĚRU?????

kamarád řídí autobus pražské MHD. Dýchají každé ráno automaticky, mají to v pracovní smlouvě.  Já taky nesmím v pracovní době  chlastat. Ale nikdo mi nedává dýchnout, když nesu výkresy do vzorkovny. Už to chápeš???

Jura Jurax 8.1.2010 14:58

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

Nechápu. Pěšky můžete hodit jakkoiv ožralý, řídit tak ale nesmíte. Ergo nikdo Vám nedává dýchnout, když nesete výkresy do vzorkovny, ale sednete-li za volant, nesmí Vám dejchnutí vadit.

Nemá to co činit s kategorií zaměstnaneckých poměrů (nevím, proč to sem pletete), nýbrž s kategorií dodržování řádu a kontroly onoho dodržování, případně trestu za prohřešek. Nutnost kontroly nepopřete - lidi nejsou andělé ... a celá diskuse je o tom. nakolik důrazně kontrolovat a koho a kdy a zda ona kontrola není flagrantním a bezprecendentním porušováním lidských práv a ještě buzerací, jak tu piští nezralí anarchisté.

emil 8.1.2010 12:39

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

Pochopíš ten rozdíl, že on lezl na jeřáb ožralý ? Řidiči jsou buzerováni, i když nejedou ožralí. Proč nebuzerují toho, na kom je to vidět, jako na tom jeřábníkovi? A o tom je ta buzerace. Ty jsi vždy označen policií za ožralu, a dechem dokazuj, že to není pravda. Už to chápeš ?

Jura Jurax 8.1.2010 14:42

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

Ale kuš - a jak se zjistilo, že je ožralý? Inu, foukal ... a jak zjistíte na řidičovi, že je ožralý - dáte mu fouknout, ne? Je bezmezná a donebevolající buzerace dát fouknout řidiči a jeřábníkovi ne?

A lidem, jimž jsme nebyli představeni, vykáme i v případě, že je máme za voly - to Vás měli naučit doma, když jste byl malý ... :-)

kopec 8.1.2010 10:57

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

no a od toho mame zase justici aby viniky z toho vysekala

mirda 8.1.2010 11:27

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

Víte,  že daleko větší procento těch, co něco provedou je střízlivých? Ale mezi nimi je daleko větší procento agresorů, neurvalců a  vymaštěnců. Ty by měla policie honit a tvrdě trestat. Jenomže to je daleko těžší, než stát na kraji silnice a buzerovat. Pan Vlk v tom má pravdu, i když některá jeho přírovnání kulhají.

xy 8.1.2010 10:41

Re: Musím na rozdíl od mnohých diskutérů souhlasit

Souhlasím, že postup policie je porušením presumpce neviny a že psychotické pátrání po stopovém alkoholu v krvi náhodně zastavených řidičů je debilní šikanou slušných lidí. Je vidět, že v čele dopravky stojí skutečně muž na svém místě.

Malý Aston 8.1.2010 10:15

S nekulturním národem to po dobrém nepůjde!

Tak si to přiznejme.ještě jsme se nestali normálními občany, kteří respektují druhé,jsou tolerantní a váží si nejen svého zdraví ale i zdraví a majetku druhých. I po dvaceti letech od totalitního režimu jsme jako urvaní ze řetězu. Jízda například ve Francii se nedá k našim podmínkám přirovnat. Neznám jediného francouze který nepije víno při obědě nebo večeři. Být tam naši policajti tak jsou bez řidičáků do týdne všichni a chodí pěšky.Jenže rychlost na dálnici se dodržuje a v obcích také. I když jsou všichni podroušení nezávodí neboť dobře vědí, že v případě havarie budou platit jako mourovatí.A jejich policie se při zjištění překročení rychlosti s nikým nesere a třeba i auto zabaví a pěkně vyzve řidiče ať chodí pěšky. Náš problém není jen v policii ale v hlavách chudáků, kteří mají možnost si vozit zadky v pěkných autech, když ještě nedávno měli kulové.

Cricket 8.1.2010 10:23

Re: S nekulturním národem to po dobrém nepůjde!

Tak ať doháje zelenýho chytá policie jen a jen ty, kdo ty "přestupky" dělají a nevozí se po slušných řidičích.

Já se osobně považuji za veleslušného šoféra a vždy, když mi něco "ujelo" a byl jsem odchycen, tak jsem pokutu zapravil bez nejmenších keců (je to u mne však řídký jev, i když jezdím tak 50 tisíc km ročně). Uráží mne tedy, když policie jedná v duchu Vašeho vidění světa. Nejste náhodou "od nich"??  

Malý Aston 8.1.2010 10:26

Re: S nekulturním národem to po dobrém nepůjde!

Ne ani náhodou.

ZaZu 8.1.2010 10:31

Re: S nekulturním národem to po dobrém nepůjde!

No ano, ale já nepiju a předpisy pokud možno dodržuji, tak neví proč by mě měl nějaký šmudla v uniformě buzerovat nebo nedej bože, mně strčit do batohu bez mého vědomí drogy nebo výbušninu (Československá tradice žije)

Mám pocit, že jsem v Absurdistánu a docela toho mám plné zuby.

... 8.1.2010 12:27

Re: S nekulturním národem to po dobrém nepůjde!

Člověče, kolik máte naježděno po té vaší slavné Francii? Tamější silnice jsou totální peklo na zemi, dokud jezdí jen místní, tak to funguje, ale jakmile se tam objeví někdo kdo nezná pravidla moštárny, tak to skončí masivním clusterfuckem na prvním kruháči. Oni jezdí jako naprostá prasata, předpisy nikoho nezajímají, mají vlastní systém. A že se tam dodržuje rychlost, no to jste mě pobavil...

JPF 8.1.2010 10:13

Vedle jak ta jedle.

Nejsem policista jako pan Vlk  není právník. Rád si přečtu jeho články  ,ale tentokráte jsem překvapen tím, že je úplně vedle jak ta jedle.Nechápu jak mohl napsat takto nesmyslný článek a modlím se aby ho někdo nevzal vážně.

tralala 8.1.2010 10:25

Re: Vedle jak ta jedle.

Chtěl jsem napsat něco podobného, ale byl jste rychlejší. Vlku, Vlku, tohle se Vám nepovedlo...

ZaZu 8.1.2010 10:33

Re: Vedle jak ta jedle.

Musíte ovšem říci v čem se to panu Vlkovi nepovedlo!

emil 8.1.2010 12:42

Re: Vedle jak ta jedle.

Tak tralala a ZaZu jsou páni buzeranti, když jim buzerace vyhovuje. To  je ovšem do jiného článku, bože bože při pátečku.

ono 8.1.2010 10:11

Málo jste se rozhlédl pane Vlku

Stát se nám ocitá ve stavu, kdy bude chtít okrást každého, kdo něco má, a to pod heslem krize. Pro ukonejšení plebsu bude řinčeno milionářskou daní, aby si plebs tolik nevšiml, že ho okradou taky. Naši policisté, tj. oficiálně pomahači a chrániči, jsou tu přeci ne proto, aby občanům pomáhali a chránili je, ale aby občané měli strach. Kdo má strach, ten moc nevyskakuje. Arogantní buzerace občanů dopraváky je pak jen střípkem v tomto systému budování strachu.

Jura Jurax 8.1.2010 10:45

Re: Málo jste se rozhlédl pane Vlku

No, bude-li nějaký blbec střízlivý za volantem jen ze strachu, je to jeho problém. Ale střízlivý má přece jenom menší riziko havárie ... a vzbudí-li někdo v onom blbci zmíněný strach, pak pomohl a chránil ...

NOSÁL 8.1.2010 18:18

Re: Málo jste se rozhlédl pane Vlku

Čoveče, dokážete pochopit  rozdíl mezi jedním vypitým  pivem  a opilstvím? pokud ne, máte sníženou hladinu intelifence a nediskutujte.

princ 8.1.2010 10:52

Řekl bych, že

strach je přirozená, sebezáchovná lidská emoce, jejíž absence může mít destruktivní následky pro jednotlivce a jeho okolí. Dále si myslím, že respekt před autoritou patří také do rodiny "strachů". Vysvětluji : uznám-li nad sebou jakožto jedinou autoritu stát, jeho instituce a zákony, pak vím (mám strach), že překročení zákona je následováno sankcí. Je-li zákon špatný, mohu se slepě podřídit (jako Sokrates), nebo protestovat - v cvilizované společnosti formou veřejné diskuse (jako je např. tato), s cílem špatný zákon či nařízení změnit.

Lesoň pestrý 8.1.2010 10:09

Správně pane Vlku!

Zrušte buzeraci nás myslivců a šoférů.

Správný myslivec (a šofér taky)  má být vždy tak trochu "veselý".   ;-)