3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tymětaky 8.1.2010 11:59

Re: I Vy naivisto

auto "v pořádku"rozhodně neřeší autorizovaná STK.V době ,kdy STK pro osobní auta nebyla povinná,kontrolovali technický stav policisté na silnicích a takové vraky ,jaké můžete dnes potkat na silnicích se vyskytovaly jen do první kontroly.Povinné prohlídky na STK byly zavedeny v souvislosti s privatizací STk stanic a šlo o peníze.

Dave 8.1.2010 11:58

Re: Notorický alkoholik se ozval.

Zpitomělý ovčan zabečel. Já nestojím o lidi Vašeho typu, co by nejraději jen omezovali, zakazovali a usekávali vše, co přečnívá z dosahu jejich omezeného myšlení, protože jinak by museli - ó hrůzo - převzít odpovědnost za své činy a jednání. Policii není nic do toho, v jakém stavu mám auto, to je mou věcí - já se v autě nechci zabít jen proto, že se rozpadá, proto se o něj budu příslušným způsobem starat. Policie má řešit objektivní případy, ne podezření, že by někdo *mohl* něco vypít.

tymětaky 8.1.2010 12:24

Re: Notorický alkoholik se ozval.

váš názor podporuje i statistika.Špatným technickým stavem vozidla je způsobeno jen několik nehod ročně.Z několika stovek tisíc .

fanos 8.1.2010 11:19

Pan Vlk má v něčem pravdu, v něčem ne.

Ale, pokud nadýchám a nepil jsem, tak  to těm policistům pěkně znepříjemním . Málokterý policajt totiž ví, že přístroj musí mít půlroční kalibraci a podle metrologických zákonů měří s tolerancí, která je dostatečně velká, abych si mohl dát po obědě malé pivo, desítku a bez obav řídit..Takže vážení, co nelemtáte, klídek a lemtači, mějte se na pozoru.

hans w 8.1.2010 11:33

Re: Pan Vlk má v něčem pravdu, v něčem ne.

o kalibraci přístroje ví každej polda, tak si necintej pentli. a proč bys jim chtěl znepříjemňovat život? oni dělají jen svojí práci, která je v zájmu nás všech.

Ludva 8.1.2010 11:08

To podstatné uniká

Nejvíce nehod způsobuje vysoká rychlost a nesprávný způsob jízdy - třeba předjíždění a nedodržování bezpečné vzdálenosti. Tyto přestupky vidím z jedoucího auta neustále - předjíždění na plnou čáru, lepení se na "záda", o nedodržování rychlosti ani nemluvě. To ovšem statické kontroly neodhalí. Policisté by měli jezdit v civilních autech se svědky a dokumentovat za jízdy. Jakási buzerace všech by měla být jen okrajová - za 30 let jsem třeba nikdy nepoužil lékárničku (v době mobilů je pomoc za pár minut) nebo náhradní žárovky (stejně je všichni neumí vyměnit)..

Nelde 8.1.2010 11:21

Re: To podstatné uniká

Souhlas. Stačí nastoupit do taxíku a při výstupu udělat bodový součet a sebrat řidičák. Pro případné policisty, kteří by se tím chtěli insirovat dodávám, že to musí být bez uniformy.

Nicméně pro kontroly na alkohol jsem. Když už někoho staví, tak zkontrolovat při tom alkohol mi přijde normální (asi jako když chtějí doklady). Ale stavět jen kvůli alkoholu je jen zbytečná námaha a buzerace.

jirka.s. 8.1.2010 11:30

Re: To podstatné uniká

Ludvi promiň, použil jsem v odpovědi sv*ni ivanu sergejeviči tvé jméno. Ještě jednou se omlouvám!

kamil 8.1.2010 10:47

Povedený systém

Peníza na platy nejsou a po Langrově policejní reformě zbylo spousta nasraných policistů. Kamarád dělá u PČR už 15 let a chce taky odejít. Je to normální policajt co "šlape chodník". Po reformě přišel o hodnost a samozřejmě o peníze. Vím, že není zdaleka sám co takto dopadl. Tvrdil dokonce že u nich na stanici klesl plat 90% kolegů. A dostávám se k podstatě. Za ty prachy na to prostě policajti kašlou. Naštěstí moudrý muž v čele policie vydal toto nařízení o kontrole a zabil tím spousty much jednou ranou. Použijou nesmyslně nakoupených přístrojů, firma dodávající náustky bude mít stálý kšeft, bude to vypadat, že policajti konečně něco dělají a v neposlední řadě si policisté mouhou kompenzovat sníženou mzdu vedlejším příjmem, takže už nebudou tak řvát. No a od koho budou brát tyto peníze? Určitě ne od řidičů obrovských SUV, Audin či BMW, protože nejsou tak blbý aby tyto auta řítící se 100km/h přes vesnici zastavovali. Moc dobře ví, že pravděpodobnost že takový vůz řídí někdo s  dobrými styky je mnohem větší než u řidičů rezavých felicií. A vyhazov bez nároků na rentu za ten risk nestojí.

f.k. 8.1.2010 10:44

Ano

je to buzerace. Ale vy byste chtěli připravit naše policisty o to, jak si vylepšit prestiž před veřejností a jejich nadřízenými? Přece každý takto 'přistižený´ a následně uzavřený případ přispívá k vyššímu procentu objasněnosti přestupků a trestných činů ve státě. ČP má pak více argumentů že jsou všichni tolik potřební.

Pytel 8.1.2010 10:38

jo

Je pravda, že česká bolševická tradice bezdůvodného zastavování vozidel nemá v civilizovaných zemích obdoby.

Není pravda, že by se policie významně podílela na zvyšování bezpečnosti provozu.

To, že to nové dýchání nese všechny znaky korupce a tunelu do veřejného rozpočtu, je zcela zřejmé.

honzak 8.1.2010 10:36

bude dýchací povinnost platit

i při kontrole zimního vybavení před vjezdem na horské silnice?

Jura Jurax 8.1.2010 10:35

A když se tu to tak rozčiluje

nad lidská práva flagrantně porušujícími kontrolami, zda jeden neřídí přiožralý ... a jaký je názor pt. obránců svobod na testy na drogy - zhulenec za volantem je horší ožralce, ne?

:-)

? 8.1.2010 10:45

Re: A když se tu to tak rozčiluje

Řekl bych, že je to dobytek naprato stejné úrovně.

? 8.1.2010 10:46

Re: A když se tu to tak rozčiluje

naprosto

Nula 8.1.2010 10:32

Kde je Íčko?

A kam se podělo Íčko s jeho důvěrnými  telefonáty? MUDr. et Mgr. Chachá. Medicínu zapoměl a práva se nenaučil.

LOJZA 8.1.2010 10:31

pár poznámek

Obecně je kritizováno, že z dálnic a silnic zmizely policejní kontroly, že není vidět policajty, kteří by sejmuli řidiče darebáky a agresivní hazardery a důsledkem je růst nehodovosti se závažnými následky. Jest tudíž veřejností voláno po zpřísnění kontrol. Jestliže ročně v důsledku alkoholu zahyne na silnicích několik desítek lidí, je toto volání opodstatněné. Jezdím denně a frekvence policejní kontroly mého řidičského oprávnění a povrchně technického stavu mého vozidla je tak jednou za dva roky. Stejné to bude i u ostatních řidičů. Je to dostatečná kontrola? Myslím, že nikoliv. Já si klidně jednou za dva roky fouknu. Jak by chtěl jinak autor kontrolovat dodržování zákazu konzumace alkoholu před a v průběhu jízdy? Jen u řidičů, kteří jiným způsobem porušili dopravní předpisy? To je přece nesmysl. Ani namol ožralý řidič se nemusí dopustit dopravního přestupku, proto by podle autora neměl být kontrolán na požití alkoholu, aby náhodou neměl pocit, že je šikanován. Nebyl kontrolován a zabije, protože má zpomalené reakce. A nějaké výkřiky o podobnosti se šikanou bývalé VB? To už je úplně přitažené za vlasy. Autor by se měl podívat do USA, zkusit tam porušit předpisy a zkusit dohadovat se s policistou, zda má dýchnout, či ne. Tady v tomto příspěvku tedy autor dost ujel. V metru, když revizoři kontrolují, tak chtějí od každého kontrolovaného ukázat jízdenku, podle autora je to šikana. Ve vlaku kontroluje průvodčí jízdenky u všech cestujících, podle autora je to šikana. Jak chce autor vynutit dodržování povinností občanů, které byly demokratickou cestou stanoveny?  Atd. atd.

sokol 8.1.2010 11:15

Re: pár poznámek

v USA dávají automaticky dýchat při každé kontrole?

vltava 8.1.2010 12:27

Re: pár poznámek

Tak Vám nevadí, když Vás čas od času zastaví a dají Vám fouknout. No a zamyslel jste se, k čemu je to dobré? Pokud nepijete, tak úplně na nic.

V USA musíte opravdu porušit předpisy, aby Vás policista zastavil. Bezdůvodně si to nedovolí. Nevím jak v jiných státech USA, ale v Arizoně je sice nulová tolerance alkoholu jako u nás, ale do 0.8 promile to řeší policista na místě domluvou. Až teprve nad 0.8 promile máte problém. Opravdu nulová tolerance platí jen u řidičů do 21 let.

L 8.1.2010 13:10

V USA

V USA se take rika, ze trestem je uz to, ze musite hovorit s policajtem. To je poznamka k tomu, ze se drobne prestupky resi domluvou.

emil 8.1.2010 12:32

Re: pár poznámek

Tebe omlouvá jen to, že jsi LOJZA. V USA  tě nikdy, a to říkám ještě jednou nikdy, nezastaví žádný policista kvůli buzeraci. Zastavují  pouze, když něco provedeš, když jedeš rychleji, jedeš ve špatném pruhu,. šněruješ silnici, Ale pak ti nepomůže ani Bůh, když zjistí, že jsi ožralý, zfetovaný nebo neumíš řídit. Tvrdé tresty s basou, s pracemi a pokuty, odebírání řidičáku na určitou dobu vyléčí každého grázla na silnici. Bohužel u nás jde o buzeraci a grázlové jsou v pohodě, navíc když určitým policajtům grázlíci něco zaplatí. Byl jsem v USA dost dlouho, abych to na rozdíl od LOJZY poznal.

LOJZA 8.1.2010 12:50

Re: pár poznámek

Cha, cha, cha! A o kterých USA píšete?

Morax 8.1.2010 18:49

Re: pár poznámek

Napriklad o tech, v kterych ja prave ted jsem a jezdim.... Takze ma absolutne pravdu.

prochaj 8.1.2010 10:26

Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

Už léta dopravní policie dělá namátkové kontroly technického stavu, dokumentů, lékárniček a bůhví ještě čeho, ale nikomu to nevadilo. Nebo skoro nevadilo. Ale jakmile se k těmto kontrolám přidala kontrola na požití alkoholu, to je najednou povyk. Najednou je to otřesná šikana. Nevěděl jsem, že je tolik řidičů, kteří si budou muset odpustit ráno panáka a po obědě pár piv, jako pan Vlk. 

Musím říct, že pozdvižení, které tyto kontroly vyvolalo, mně přesvědčilo že jsou zcela na místě a doufám že budou co nejčastější.

Jakub 8.1.2010 10:32

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

vy hlavně netušíte že celá debata není o snaze legalizovat jízdu "pod vlivem", ale o nesmyslnosti povinnosti nadýchat NULU na přístroji který pracuje s chybou ±0,05 promile a je kalibrován až od 0,3 promile,  současné snaze policie nechat dýchnout každému koho zastaví a hodnotě možného přirozeného výskytu alkoholu v těle

Ivan 8.1.2010 11:27

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

Vy asi nemáte tušení o tom, že jakékoliv měření čehokoliv je vždy zatíženo určitou chybou. Že "přesné"  měření neexistuje a existovat nikdy nebude.  Takže vaše naivní představa, kdy o NULE mluvíte jako o přesné hodnotě a v jedné větě pak taky o chybě přístroje je spíše vaším problémem. I ta "nula" je totiž v určitém rozmezí. Zkuste se poučit v nějaké literatuře, třeba by stačila skritpta k praktikům na přírodovědě nebo nějaké vysoké škole technického zaměření.

Jakub 8.1.2010 11:32

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

nechápu co se mi snažíte říct, mám pocit že píšeme to samé...

honzak 8.1.2010 10:33

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

ty budeš taky dobrý soudruh!

A že když řídím tak si nedám anl slzu!

hufv 8.1.2010 10:34

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

Doufám, že taky začnou dělat ty v článku popisované kontroly na pedofily. Doposud kontroly nikomu nevadili a určitě pozdvižení, které to vyvolá, bude ujištěním toho, že jsou potřebné a zcela na místě. Vždyť jak jinak zjistit kdo je pedofil a slušnému člověku přece kontrola jak mu reaguje penis na obrázky nemůže vadit, že?

To je přesně myšlení, které podporuje totalitu. Gratuluji.

Olda 8.1.2010 11:01

Re: Netušil jsem že tolik lidí jezdí pod vlivem.

Taky by stálo za úvahu, zrušit třeba listovní tajemství. Že jo? Vždyť my, slušní lidé, se přece nemusíme stydět za to, co píšeme a lumpové ať se třesou!!!