7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

POLEMIKA: Opravdu pořad 168 hodin rozeštvává společnost?

Bloger Jan Bartoň (k přečtení zde) se pozastavil nad pořadem 168 hodin dne 13.6.2021, který přinesl v jednom vstupu informace o výšce odměn v některých profesích. Na rozdíl od něj si nemyslím, že podání pravdivé informace je štvaním.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Husovice 19.6.2021 9:34

a)"státní správa pod vedením ANO a ČSSD" - státní správa a její bobtnání započalo už v devadesátých letech a zdárně pokračuje i nyní včetně nárůstu platů, takže nejen ANO a ČSSD

b) v dřívějších společnostech byli státní úředníci placeni méně než v soukromých firmách, protože měli definitivu a byli "pod penzí". V současnosti mají definitivu a platy vyšší než v soukromé sféře;-) a jejich počet stále narůstá. Zákonitě pak počet těch,kteří je živí a těch kteří musí být živeni se mění stále rychleji. Nechtěl bych se dožít doby kdy na jednoho "živitele" bude připadat jeden státní úředník;-€8-o;-€. Mimo to pak moc úředníků, nikým nevolených, ;-(;-(;-( dosahuje takových rozměrů, že mi připadá, že ne volení zástupci, ale úředníci jsou ti kteří nám vládnou, protože politici nemají čas, musí se hádat o Babišovi. Mimo to výrok, že " z vyšších platů budou státní úředníci platit i vyšší daně" to snad celé charakterizuje.8-o;-€[>-]

L. Beneš 19.6.2021 13:40

Cožpak to paní Schillerová neříká jasně, že ty zaplacené daně jsou ku prospěchu státního rozpočtu? ;-D

Š. Hašek 19.6.2021 9:16

Slovo -rozeštvat- v tomto případě, pane doktore, není trefné. Přesné.

Je to ideologický pořad, maskující se za "odborné sledování, s nadhledem toho uplynulého času".

Nora je upovídaná, emocemi překypující osoba. Politický rozhled velice úzký. U večerního posezení, u ohně, u vína - tam by mně nevadila. Tam by musela "vzdorovat" dalším "upovídaným" osobám. Ti starší, se školama, by si ji mazali nachleba.

V té televizi toho hodně drze naplká. Což mně nevyhovuje. Za plkání si nikoho v televizi neplatím. Já si ji musím platit. Přibalují mi ji pravidelně k nějakému slušnému filmu. Atd.

Moravec - skoro dtto.R^

I. Štípek 19.6.2021 10:36

R^[>-]

I. Štípek 19.6.2021 14:25

Prostě rozeštvává a já na něj proto nekoukám. Nekoukám ani na fotbaly, jde se kleká. Nemohl bych se sám sobě podívat do očí. Mrzí mě to, určitě jde o skvělé mače. Ale ta hrdost na vlastní integritu znamená daleko víc. Líp se mi usíná.

Š. Hašek 19.6.2021 15:42

Slyšel jsem, že v Divadle na Vinohradech/Divadle Čs. Armády se také zpívala Internacionála. Místo kávy, na začátku.

Slyšel jsem. Neručím za to.

Rád se kouknu na nohejbal, je jednou za rok, na vsi. Hrajou ho radostně, nadávaj jak dlaždiči, dostanou sváču zadarmo, ........... to má švunk.

Ty špektákly sportovních fňukalů za peníze se mi eklujou. Jedna v zimě, v ČT09Sport, říkala, že dokonce se jí lepil sníh na lyže ........... na to nemám nervy.

V. Heidlerová 19.6.2021 9:00

Pořady 168 se mi moc líbí, i když ne všechny po sobě jdoucí. Ale jsou odvážné a dobře vyargumentované, někdy i vtipné. Stejně tak Reportéři. Nečetla jsem žádnou odezvu na ně, kde by někdo jejich poznatky a informace stejně důkladně vyvrátil. A nadávání argument není. Komu se pořady nelíbí, nechť sleduje něco jiného. Možná, že některým osobám vadí samotná pravda, anebo že reportéři dávají lidem nahlédnout do zákulisí. Tam musí být žumpa. Pro mne není plačtivý nebo zlostný výkřik "to je kampáááň" žádným argumentem. Díky, novináři a reportéři, dobrá práce.

P. Kmoníček 19.6.2021 9:08

Paní Heidlerová, pravda je totiž to základní a nejdůležitější co kritikům obou pořadů vadí.

J. Pokoutný 19.6.2021 9:20

Ale paní Heidlerová, málokdo tvrdí, že byste se neměla na ČT1 koukat a platit si ji. Jen to, aby si ji nemuseli platit i ti, kdo ji považují, dle mého oprávněně, za vizuální formu The Guardian nebo současné bašty labouristů a LGBTQ+ komunity, dříve skvělé a objektivní BBC.

V. Heidlerová 19.6.2021 14:34

Máte velký přehled, za nímž já pokulhávám. O zahraničních médiích a jejich směrování nic nevím, cizí řeči neovládám, zkratkám nerozumím, neboť jsem byla cvičena toliko v jazyce velkého Lenina a Stalina, ovšem bez té gruzínštiny. I tak je ale zajímavé zabrousit občas na nějakou ruskou diskusi, to "lásku" k medvědu hodně podpoří. Jsou to divoši.

Š. Hašek 19.6.2021 9:26

Uznávám, že jako samolibé poučování diváků to určitou "úroveň" má. Jen se mi to zdá dost, no, ehm .... svazácké. Husákovské. Pamatujete Hořeního?

Reportéři totéž.

Uznávám, že zpracováno podle mých namátkových náhledů. Krátkých. Ono totiž dlouho tu samolibou povídalku poslouchat nelze. Mám rád fakta. Přímo. Nikoliv hloupě drzý výběr a útržky dodané "nějakým kontrolorem informací"! Někdy to je jak nervózní výkřiky domovnice.

Nevadila by mně, pokud bych si ji nemusel platit. V tom případě by ale to placení bylo asi na Vás. Když jste na ní tak natěšená.

R. Meišner 19.6.2021 8:45

...bez ohledu na výše popsané je pořad 168h opravdu tím nejhorším, co ČT dosud zplodila. --a ten, kdo zažil Kojzara a spol., tak ví o čem mluvím. dále podobný pořad nemá smysl rozpitvávat, zaslouží si jen to největší pohrdání. takže asi tak.

J. Bárta 19.6.2021 10:24

Stejný brak je Newsroom.

P. Kmoníček 19.6.2021 8:01

Pane Vodvářko, Vače názory jsou pro Bartoně (všechny) nepochopitelné nebo zbytečné.

Š. Hašek 19.6.2021 9:55

Neřekl bych nepochopitelné, ani zbytečné. Pouze se mi zdají "velice jednostranně posedlé". Zkráceno.

"Baštění Nory/ČT09" a neustálé domovnické babrání se v premiéru Babišovi a presidentu Zemanovi - mně potom připadá jako "objevení pravdy pravdoucí".

P. Kmoníček 19.6.2021 12:25

Hašku, slova nepochopitelné i zbytečné jsem vybral i použil zodpovědně pro lidi, kteří při četbě textů přemýšlejí a Vy sám potvrzuje, že do této skupiny nepatříte.

D. Mach 19.6.2021 7:33

Opravdu je nutné se zabývat panem Bartoněm? Je to demagog, a někteří takoví si prostě píší blog, protože umí psát a myslí si, že mají originální názory. Ale proč o tom diskutovat? Jeho názory jsou vycucané z prstu a nemají nic společného s realitou.

V. Církva 19.6.2021 7:31

Tak se zdravotníky a Minářem má pan Vodvářka pravdu. Je ostuda že je nedokázali pořádně odměnit a plno darebáků je naopak na stát přicuclých. To ale bohužel i o "vlastnících" ČT platí taky.

Pořad 168 hodin o zdravotnících jsem neviděl, některé díly ale nic moc.

I. Hermanek 19.6.2021 6:17

Autor jako téměř vždy nezklamal