10.5.2024 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

POLEMIKA: Národní zájem

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 5.11.2010 9:54

"Člověk" který dá prokázané vraždy

do uvozovek, mi nestojí ani za to, abych si o něj opřel kolo. Nomen-Omen.

K. Kužel 5.11.2010 9:51

Re: Studená sprcha...

Velmi s Vámi souhlasím, snad až na poslední větu. Pan Vlk píše emotivně, ale myslím, že emoce a serióznost se nemusejí nutně vylučovat. A ten šovinismus bych mu asi nevyčítal. Třeba jde jen o zdravé vlastenectví, které dnes vypadá snad trochu staromódně a nepatřičně, ale nemělo by zaniknout.

V. Vlk 5.11.2010 9:40

Re: Profesionalita autora?

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Kdo byl otec oné dámy nevím, vím však že vystupuje v diskuzích jako zásadní protičeská šovinistka z pozice nadřazeného člověka- či příslušnice  nadřazeného národa -  a kdyby se  chtěla bránit, mohla. Veřejně. Nelze očekávat, že donekonečna budou jiní snášet jak je bude dehonestovat, hrubě napadat . Čím déle jsem byl slušný, tím větších nadávek jsme se od oné paní dočkal. To pak není slušnost, ale hloupost.

Dotyčná ostatně musela urazit více lidí, protože na netu jsou o ní a její rodině pro ní jistě dosti nepříjemné informace. Stačilo napsat že to není pravda a bylo to. Ale snad umí mluvit sama za sebe, nebo ne?!?

V. Vlk 5.11.2010 9:28

Re: Demokracie dnes a zítra

Ta jednaní se odehrávala od listopadu 1944 ve Švýcarsku a USA a Anglie vůbec nebyly smluvně vázány jak a co udělají. Tak třeba De Gaulle raději vjel do Paříže první -tedy jeho jednotky, protože Anglie by raději jednala s oslabenou Francií. Amíci už chěli  z Evropy pryč, měli na krku válku v Pacifiku a Českomoravské republika by byla ideální řešení. Platil by Mnichov, Slováci by měli "samostatnost" ...a vůbec přečtěte si něco od Riceové, ta tohle vykládala na přednáškách asi před 5 lety, že je škoda, že to tak nedopadlo.

V. Heidlerová 5.11.2010 9:28

Re: Pane Vlku, obcas pisete dobre clanky, to asi kdy neni

Tisíckrát horší než Němci jsou rusáci, amen. Odtud číhá větší nebezpečí.

V. Heidlerová 5.11.2010 9:24

Re: Studená sprcha...

Mně osobně vadí běsnění kolem osoby pres. Beneše, který byl vrchním velitelem mého otce, a to je zavazující. Nikdo se nepozastaví nad politikou presidenta Roosevelta, který v závěru války byl také těžce nemocný, při jednáních unavený, ospalý, že mu proklouzávala před jeho raciem řada závažných rozhodnutí, který viděl ve Stalinovi budoucího demokrata, dobrotivého strýčka Joea. Účastníci diskuse zde citují slova presidenta Beneše, ale jeho názory jsou podobné Rooseveltovým. U diskutérů je Beneš skřet, zrádce, dementní stařík po mrtvici, chorobný intrikán - no něco z toho "pasuje" na p. presidenta Roosevelta. Neznám příslušníky jiného národa, kteří s takovou chutí "tentočkují do vlastního hnízda". Pan Vlk ale není seriózní autor, je plný emocí a šovinista par excellence.  

V. Heidlerová 5.11.2010 9:14

Profesionalita autora?

Dramatické výkřiky do reálné politiky nepatří. - Ani do diskuse. Způsob, jakým jste urazil na minulé diskusi p. Netzer a jejího otce, váženého vzdělance a lidumila, věrného Čecha se zájmem o svou vlast - mne úplně odradilo do jakéhokoli vstupu na Vaše příspěvky. Autor, který neudrží při kritických připomínkách nervy na uzdě, není profesionál, proč bych měla brát za bernou minci Vaše články, byť s řadou argumentů  souhlasím.  Jste denunciant, nic víc.

B. Brousková 5.11.2010 9:10

Re: Demokracie dnes a zítra

 Co se týče stanoviska Moskvy k Německu, nemůže zatím (23.dubna 1943) sovětská vláda oznámit svá hlediska v podrobnostech .Chce jít ve vedení války s Německem do všech důsledků , ale její názory o poválečném Německu jsou v podrobnostech do značné míry závislé také na na názorech a stanoviscích britských a amerických. Bude mi tudíž Moskva moci více sdělit o této zásadní věci až v blízké budoucnosti.Také své stanovisko K TRANSFERU NĚMECKÝCH FAŠISTŮ Z ČESKOSLOVENSKA, které ani dnes není negativní bude moci cxefinitivně formulovaz později. ( Odpověď z Moskvy na Benešův dotaz ohledně odsunu Němců)  Beneš Paměti 1947 str 360

R. Jonák 5.11.2010 8:57

Re: Pane Vlku, obcas pisete dobre clanky, to asi kdy neni

Zřejmě nejsem podle vás rozumný, ale to není nyní tak důležité, protože jakmile někdo použije výraz "čecháčkové" tak se u mně okamžitě schodí natolik, že všechny jeho další výlevy už nemá skoro cenu číst.

B. Brousková 5.11.2010 8:49

Re: Demokracie dnes a zítra

Malý dovětek "Ještě v květnu 1945 vyjednávali spojenci atd.."  Tedy v době kdy byla prakticky všemi rozhodujícími silami uznána existence ČESKOSLOVENSKA  už nejméně dva roky? Proboha, kde jste to vyčetl? To už je na diagnozu!  Kteří spojenci konkretně to byli? A kdy se ta jednání a hlavně kde se ta jednání odehrávala ? V Praze?

K. Kužel 5.11.2010 8:45

Studená sprcha...

jak známo, utužuje zdraví. A tahle od p. Vlka byla velmi prospěšná. Vnesla totiž slušnou porci rozumu do diskusích o Benešovi a české vině vůči Němcům. Já jsem obdržel menší sprchu od svého táty někdy v padesátých letech, kdy jsem se jej jako zvídavý hošík ptal, proč jsme se po Mnichovu nebránili. Prostě mi řekl, kolik bylo v české armádě Němců.

www.karelkuzel.cz

B. Brousková 5.11.2010 8:39

Demokracie dnes a zítra

" Dočasná diktatura proletariátu a sovětsko -socialistický systém  zásadně odmítají jakoukoliv kvalifikaci svého systému jako ..totalitní. .Nejen proto, že se sama pokládá za diktaturu...jen dočasnou, mající se automaticky vyvinout demokracii typu vyššího což je PRAVÝM OPAKEM každého totalismu, ale zejména proto, jednota v systémech fašistických a pokusy jejich o odstranění společenské  ideové a hospodářské rozpory děje se cestou mechanickou, tyranským politickým aparátem mocenským , vnějším pustým a brutálním násilím (Gestapo, SS formace, vojsko, úřední aparát, a tak dále. Sovětský systém chce naproti tomu docílit jednoty v těchtom různých oblastech sociálního života odstraněním zásadních hospodářských rozporů.. zespolečněním výrobních prostředků a podnikatelského zisku, čímž pak automaticky většina rozporů v oblasti duchové, politické, sociální a kulturní může , má a musí zmizet."  E. Beneš- Demokracie dnes a zítra str.263   Čin 1946. (Napsáno v druhé polovici roku 1941)

Doručeno 6. června 1943 Došlé číslo 203/43

Souhlas sovětské vlády s transferem

Jen pro Beneše.

V sobotu večer telefonoval mi Bogomolov na venkov, že právě dostal kabel , že sovětská vláda SOUHLASÍ S MYŠLENKOU TRANSFERU NĚMCŮ. Bogomolov výslovně žádal abych Vám to ihned telegrafoval   Ripka. Beneš Paměti 1947 str. 362.      V Londýně nám byla několikrát položena otázka, zda nemáme obavy , že jsme šli příliš daleko a že jsme svou samostatnost nevložili příliš do rukou Sovětského svazu. Odpověděl jsem, že šlo o zajištění proti budoucímu opakování nějakého nového Mnichova a ŽE PEVNĚ DOUFÁME, ŽE V SOVĚTSKÝ SVAZ VĚŘIT MŮŽEME. U nás aspoň byla tato naděje a víra byla upřímně míněna. Beneš Paměti 1947 str.391 

V. Kraus 5.11.2010 7:31

Pane Vlku, zcela s Vámi souhlasím

přiznám se, že zmiňovaný článek Romana Jocha mne překvapil. Tohle jsem od něj nečekal a dost se jím v mých očích shodil. Jeho jmenování poradcem premiéra Nečase vyvolalo v některých levičáckých kruzích hysterický odpor. Mám dojem, že pan Joch se poslední dobou jaksi pokouší "napravit" svůj mediální obraz a začíná se svým odpůrcům podbízet. Snad doufá, že si tím otevře cestu do čela onoho úřadu pro ochranu menšin po Michalu Kocábovi.

Pan Jochovi by asi neškodilo připomenout, že pro onen zákon "Edvard Beneš se zasloužil o stát" hlasoval v poslanecké sněmovně i jeho dnešní šéf premiér Petr Nečas. A prezident republiky Václav Klaus odhaloval asi před dvěma lety sochu Edvarda Beneše v jeho rodných Kožlanech a měl při té příležitosti i hezký projev - ten by se Vám, pane Vlku? asi líbil. 

V. Běhal 5.11.2010 7:20

Edvard Beneš

Edvard Beneš neměl mnoho manévrovacích možností před Mnichovem. Řeči, že jsme se měli Hitlerovi bránit, jsou nesmysl. Na to jsme nebyli vyzbrojeni, kromě pěchoty bylo vše zanedbán, letadla, tanky, neměli jsme silnice, po kterých by se mohlo  vojsko přesunovat atd. Nikdo nemá právo poslat na smrt vojáky, aby dokázal svoji statečnost. Asi nemohl Beneš zabránit zabrání Podkarpatské rusi. Když Hácha podepsal vytvoření Protektorátu, tak ho Beneš nazval zrádcem, který vydal vlast bez boje nepříteli (sám seděl v suchu v Londýně). Když se vrátil v 45., tak se Háchy nezastal a nechal ho věznit a tupit. Když byli Poláci tlačeni Rudou armádou v r.20, tak nedovolili, s Masarykem, jim posílat přes ČSR zbraně. Už v Londýně se Beneš paktoval se Stalinem a v podstatě má R. Joch pravdu, že se Beneš zasloužil hlavně o Sovětský svaz.

M. Zavala 5.11.2010 5:45

Re: Pane Vlku, obcas pisete dobre clanky, to asi kdy neni

ne, rozumni cesi budu stale lezt nemcum do rite, az je nemci zase pokakaj.

P. Sulc 5.11.2010 1:50

Pane Vlku, obcas pisete dobre clanky, to asi kdy neni

pan buh doma, ale dneska si zase cintate pently.Ovsem chapu, ze kral Cechacku-sovinistu nemuze jinak Ale rozumni Cesi to asi nepolknou.