29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

POLEMIKA: Klaus měl vždycky pravdu, jenže teď ji nemá

Třicet let jsem se v nejrůznějších diskusích neúnavně bila za Václava Klause a vysloužila si za to mnoho nevybíravých nadávek od těch, kdo ho nesnášejí. Prý jenom „papouškuju“ po něm, protože jsem jeho hloupá fanynka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 20.10.2020 10:55

Perfektní!

Perfektní, trefné poznámky k článku. I k současné situaci.

M. Varadinková 20.10.2020 11:48

Prezentujete tu jen svoji vlastní neschopnost vyrovnat se psychicky s nepříjemnou realitou.

P. Moravčík 20.10.2020 12:27

Možno jeho opozdená reakcia na Klausov článok, pani Varadinková. Inak to nedáva zmysel. Váš polemický príspevok oceňujem, aj keď s kozmetickými výhradami. Jadro je však správne.

D. Right 20.10.2020 14:04

Bylo to hodně těžké. Situaci jsem nakonec stabilizoval. Problém byl spíše ekonomický. Psychiky jsem na tom paradoxně lépe, než jsem byl v plném zatížení. To jsem někdy fungoval na boost mode. Ovšem s lidma vašeho ranku skutečně nějaký psychosomatický problém asi mám. Chce se mi zvracet.:-P

Š. Hašek 20.10.2020 14:32

Neustále mám dojem, že právě Vy, paní Varadinková, se neumíte vyrovnat se stále měnící se realitou.

Ten pán pouze naznačil, že je opravdu hloupé, aby nasazené prostředky způsobily více škody než sama prvotní věc.

Upřímnost, jasná slova si pletete s psychickou labilitou, neschopností.

A Vy jste napsala poze "zážitky ze života", celý článek. A považujete to za faktický rozbor situace po stránkách politika-epidemie.

M. Sedláček 20.10.2020 12:07

R^

R. Dubravský 20.10.2020 9:43

VKst. má většinou pravdu a podle mého názoru ji má i tentokrát.

J. Nevrkla 20.10.2020 9:41

Já souhlasím s Klausem. Ta exponenciala nakaz ve skutečnosti není exponencialou, není to žádné jaderné štěpení. Stačí se podívat na worldometer coronavirus update, máte tam prubehy nakaz ze všech zemí od začátku po dnešek. Všude ta křivka osciluje a je naivní si myslet, že kvůli rouskam apod. . Chápu snahu ji zplostit, aby nebyly přeplněné nemocnice, ale další hysterie už může způsobit více škody než užitku, jak i WHO upozorňuje. IVK chce přístup se zdravým rozumem a oponenturou, já s tím souhlasím.

Š. Hašek 20.10.2020 9:46

Tak nějak.

A. Samková 20.10.2020 10:15

ANO

P. Zinga 20.10.2020 9:18

Povstání expertů proti virálnímu nesmyslu.

Expertní skupina renomovaných mediků a zdravotních expertů varuje před tím, přimět stále novými hrozbami – mezi jiným i Lockdownem- obyvatelstvo k disiplíně. Požaddují změnu kurzu. Převažuje dojem, „že odpovědni setrvávají na stále stejném postupu a dokone zpřísňují opatření, na jejichž účinku a akceptanci musí být z vědeckého pohledu největší pochybnosti“. To vede k odklonu a útěku k falešným naukám o zpáse, ale ne ke zlepšení účinnosti navržených nebo nařízených opatření.“

Autoři jsou kliničtía univ erzitní vědci-medici.

“https://www.achgut.com/artikel/viraler_irrsinn_aufstand_der_experten

V. Novák 20.10.2020 9:14

Dvě poznámky, jinak souhlas:

1) Exponenciální růst je aproximace použitelná v době prvotního nárůstu epidemie (nebo řetězové reakce v A-bombě). Po určité době přestane mít koronáč dost nenakažených a neimunních (bomba dost jader U235/Pu239 ke štěpení), křivka se začne od exponenciály odchylovat, až dojde k inflexnímu bodu a křivka přejde do saturační (S-křivky). Dokud je nárůst exponenciální, znamená to, že jsme pořád na začátku.

2) Strašení... IVK používá obvyklou metodu, používanou zejména proti výrokům ruských politiků. Putin upozorní na nebezpečí - a český presstitut nebo politikář napíše, že "vyhrožuje", v lepším případě, že "straší". Upozornit dítě, aby nesahalo na horká kamna není strašení ani vyhrožování - pokud ho neupozorňuje Lavrov...

S. Ševeček 20.10.2020 11:06

Přesně!

/ke křivkám - jsou oproti "přirozenému" průběhu deformovány opatřeními.

Š. Hašek 20.10.2020 9:14

Přečetl jsem a odložil stranou.

Až na další by se naše republika měla věnovat (pouze) epidemiologicky matematickému vztahu Klaus - vir.

Jináč se z toho nevyhrabeme.

A pozor na ty povodně! Předpověď byla jasná, a stejně si neprošťouchli propustky, strouhy.

M. Krátký 20.10.2020 10:24

k těm povodním moje mini poznámka - Sázava letos nezlobila - ale - znám to velmi dobře v úseku mezi Týncem nad Sázavou a Nespekami. Pod hradem Zbořený kostelec Sázava dělá velký oblouk a na jejím vnitřním břehu ( levým ) byly velké poldry široké cca 10 - 15 a dlouhé po proudu cca 150-200 metrů s kanálem o průměru cca 50-60 cm nahoře i dole a do těch poldrů hlubokých až 1 metr se při povodni schovaly tisíce hektolitrů vody, břehy řeky vydlážděné kameny a pravidelně "čištěné" odcházejícími jarními ledy = dřenice se tam tomu říkalo. Ale od doby co je přehrada na Želivce dřenice nechodí, voda je i v zimě teplejší, poldry zasypané sutí a břehy zarostlé vrbami - průřez koryta řeky o 50-60% menší. Až zase přijde skutečná velká voda - bude to malér - hezký den R^R^R^

Š. Hašek 20.10.2020 11:13

Jo.

V meandrech a údolní nivě Úhlavy, od Švihova až skoro po Plzeň se skoro každoročně "schovají" minipovodně. I tak do padesátiletých. Ti chytří tam ponechali louky a loukám občasných 10 cm vody, po dobu týdne nevadí.

"Legrační" je, že to televize a mudroprdové objevili včera. A nyní se to rozdělilo do několika táborů:

1. Nechme být (to i já). Běží to po staletí. Rovněž to chtějí všichni starosedláci nedotační.

2. Nastartujme čerpadla dotační, všechno to převoráme, uděláme tam poldry, hráze, přijede delegace z brusele. Pak to zatravníme, m2 za 565.99 Kč ( bude to smechanizací).Vymyslíme dvacet projekčních kanceláří (to zas ti odborníci televizní, političtí, velitelé bagristů).

3. Něco mezi tím. Místo deseti miliard jen dvě. Někteří odborníci/politici už dobře vědí, že všechno by občané místní, kteří to sledují, neskousli. Už vědí, jak se položí někam dotovaná, státní povodňová trubka a mříž, za trojnásobek ceny obvyklé.

Jsem pro variantu -1-. Těch míst je zeměpisně více. Stejně náš stát už nemá peníze.

D. Píšťala 20.10.2020 9:12

Celej Pružinskej! Zachovejte paniku! Že zemřel s covidem, no to nic, to on je jenom nebožtík! Ten takzvanej Klaus, bosenský žid vám to klimatologicky vysvětlí, klidně bude tvrdit, že má s covidem opoziční smlouvu! Hned po Veškrnovi, taky nic kromě ostudy nic dalšího pořádnýho neudělal!

P. Manda 20.10.2020 9:58

ty idiote !

M. Krátký 20.10.2020 10:27

milý vole, hezky jsi se vyzvracel - ulevilo se ti ???

A. Jaroš 20.10.2020 11:42

Jen si tak trošku superfalešně písknout, že p. Píšťalo

A. Forman 20.10.2020 12:29

Promluv ze živočišné říše......

P. Zinga 20.10.2020 8:56

Proč si myslíte, ne, proč jste přesvědčeni, že pouze zastánci vládní linie mají pravdu?

Nejen Klaus, ale i tisíce skutečně renomovaných odborníků má jiný názor na řešení pandemie. Ale jako u klimaalarmismu, buď nedostanou mediální prostor anebo jsou , ne anebo, ale zároveň jsou dehonestováni. Popírači, covidioti atd-zkrátka styl a slovník rudozelené kliky. Nebude dlouho trvat, a slovník se rozšíří o fašisty, rasisty atd.

Zásadní pravidlo ideologů: využij každou krizi pro svůj záměr! (A když žádná nepřijde sama od sebe, vyvolej ji-viz klima.)

I stádo krav, rozptýlených po pastvině, se SEMKNE, přijde-li vlk. SEMKNĚME SE! To je i volání po každé islámské vraždě. Semkněte se, pod naším vedením, my vás ochráníme! I ty, co o to nestojí.

R. Langer 20.10.2020 9:06

Přesně tak... :-/

Š. Hašek 20.10.2020 9:07

Přesné.

P. Kmoníček 20.10.2020 9:13

Zingo, a co říkáte faktům, které v článku paní Varadinkové jsou ?

P. Zinga 20.10.2020 9:20

Kmoníčku, a co říkáte faktům, které jsou v článku V. Klause?

P. Kmoníček 20.10.2020 12:06

Některé jsou zajímavé, některé pravdivé a některé nesmysly. A teď Vy, filozofe Zingo.

Š. Hašek 20.10.2020 9:42

V článku paní Varadinkové moc faktů nebylo. Moje češtinářka by to nazvala:

osobní zamyšlení/úvaha.

Byly doby, kdy se dost dbalo na to, aby pisatel nedával dohromady odborný referát a "pocity z prázdnin".

V. Cícha 20.10.2020 8:53

Dovoluji si jen pár poznámek k textu autorky: ta zmínka a nočení dříví do lesa, tedy, že lid ví stejně to, co mu pan Klaus říká tedy žáný argument spíš to jen potvrzuje, že tento názor asi inklinuje ke skutečnosti nelblíže. Dále pak, virem shkdáni nakaženými,ale asympnoničtí, pokud ju hospitalizování a patří pak vysokému procentu zotavených, mezitím zabírají lůžka v nemocnicích jinak než virem nemocným, omezují kapacitu lékařského personálu. vVneposlední řadě kontakt občana s lékařem pouze online rozhodně na blahu nikomu nepřidá. Navíc, znepokojující nárust nakažených je jistě dílem sezony, chřipkvého období a další možné pokročujlejší mutace vir unež existovala snad v lednu. A konečně možná není zcela zcestné připomenout jednu z hypotéz ... vliv záření z věží 5G, které jsou dnes nejméně ve 34 zemíc světa, ve valné většině technicky vyspělých ,což ale ostva by mělo co činit se způsbem chrany uzavírám se do samoty... důsledky budou mnohem horší než ten covid sám, proti tak silné pravděpodobnosti jakýkoli titul Ph.D. je chabou zbraní

R. Langer 20.10.2020 9:07

Na 5G se fakt vyprdněte, tím se dostáváte mimo racionální hranice... :-P