16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

POLEMIKA: Klaus měl vždycky pravdu, jenže teď ji nemá

Třicet let jsem se v nejrůznějších diskusích neúnavně bila za Václava Klause a vysloužila si za to mnoho nevybíravých nadávek od těch, kdo ho nesnášejí. Prý jenom „papouškuju“ po něm, protože jsem jeho hloupá fanynka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 20.10.2020 21:28

To je možné. Ale nerozumím tomu natolik abych si dovolil tvrdit, že němuže dojít ke konverzi IgA na IgG.

Nechám se přetestovat na protilátky po měsíci, v listopadu, a odhaduji že mi IgA mezitím klesne na polovinu a IgG se dostane na pozitivní hodnoty kolem 1,5... I bez nějaké systémové infekce - ještě dodám, že skóre IgM mám úplně nulové...

J. Ganaur 20.10.2020 22:29

Mně bylo vysvětleno, že IgA je imunoglobulin při primární infekci, IgG jsou dlouhodobé protilátky a IgM se tvoří při opakované nákaze.

V. Klepetko 20.10.2020 23:03

Teď nechci "rozdávat rozumy", nejsem odborník. Ale pokud vím, tak IgM se tvoří na plicích v okamžiku, kdy infekce překoná horní cesty dýchací a dostane se do plic.

Takže v zásadě kdo nemá příznaky - zejména suchý kašel - tak s velkou jistotou nemá žádné IgM protilátky (což je můj případ).

IgA vzniká v horních cestách dýchacích, poměrně rychle naběhne do vysokých hodnot a potom v průběhu několika měsíců klesne pod hraniční úroveň.

Naproti tomu IgG se tvoří až jako poslední a přetrvává dlouho, minimálně 6 měsíců a pak se neví, to je ta "dlouhodobá imunita".

Otevřená je otázka, do jaké míry a proč vzniká IgG u bezpříznakových. Ten test na IgG je vysoce specifický, takže je takřka vyloučena chyba, že by to byla reakce na jiný koronáč typu MERS atd. A já mám hraniční hodnotu 0.8 a jestli mi naměří za měsíc viditelně více, tak to bude spíše svědčit ve prospěch možnosti dlouhodobé imunity některých "bezpříznakových".

Tak mě napadá - možná že ten článek VK st. by mohl být důsledkem prodělaného kovidu, zdánlivě bezoříznakoveho :-)

V. Klepetko 20.10.2020 23:16

P. S. Z různých studií je totiž vidět. že ta IgG je buď na úplné nule po celou dobu, ale když už vznikne a blíží se k tomu hraničnímu skóre, tak potom takřka ve všech případech stoupá dál - u někoho na dvojnásobek, u někoho ještě více..

No, nechám se překvapit :-)

M. Mařák 20.10.2020 12:33

Až v krizové situaci se projeví skutečný charakter člověka. Pro někoho je svoboda je pojem, který rád často používá, pro jiného má skutečně velký význam.

Klaus mne pozitivně překvapil.

V. Klepetko 20.10.2020 17:54

Klause jsem pokud jde o covid nečetl, protože jeho názory na tuto věc jsou zjevně irelevantní...

Ale ty, Martine, máš pravdu! Krize ukázala charaktery lidí... Kdo miluje svobodu, nestal se otrokem svého strachu z mocného národního státu, který nám přikazuje nosit roušky:-)

Kdo miluje svobodu, ten ví, že chudší a méně svobodní teď po nějakou dobu budeme kvůli tomu viru, a ne protože by si nějaký ministr chtěl uzurpovat moc...

Stoikové byli svobodnější, než plebs, odmítající přijmout drsnou realitu!

I. Schlägel 20.10.2020 12:00

Václav Klaus se mýlil i dříve, je to vzdělaný smrtelník, ne bůh. Demagogii používal a používá minimálně ve stejné míře, jako každý druhý politik. Ovšem argument typu "Nejde o exponenciální nárůst, protože počty nerostou dvojnásobně." mu příliš na věrohodnosti nepřidal. To je celé.

J. Lukavsky 20.10.2020 12:53

"Nejde o exponenciální nárůst, protože počty nerostou dvojnásobně." I když bude r=1,1 tak to nakonec bude exponeciála. Kdy záleží na generační době. Ta je myslím u korunáče týden-dva a r=1,5, čili.... "učit se, učit se, ...." J.L. end

Š. Hašek 20.10.2020 14:05

Jo.

Mudroslavové nám stále bušejí do hlav, že pokud se sud při dešti začal plnit exponenciálně (což tedy za bouřky možno) ..... tak je třeba ihned odstěhovat republiku na Sněžku. Tedy aspoň senát.

Už chápu, proč matematika se začíná považovat za celospolečensky škodlivou. Nahradíme ji "kdybysmem" též jsem slyšel "vciťováním se". Hodně se vykoná, když asistentem chirurga/pilota/výpravčího bude někdo po inkluzi. Vzdělání se bude prokazovat délkou pobytu v kolektivu.

J. Kulheim 20.10.2020 13:26

Všichni jsou omylní. Pravdu má, a všechno ví, pouze Pan Bůh. Problém je v tom, že pánové Babiš a Prymula, jsou komunisté, v Boha nevěří, a jsou přesvědčeni o své neomylnosti. Chtějí poručit virusu, který má všechny znaky virusu pandemického. Pokud by to někdo uměl, tak by to udělal hned na počátku a nemluvili bychom o pandemickém viru. Problém přestane být problémem až bude většina vnímavých jedinců vůči viru odolná a přestane být nebezpečí vzniku epidemie.

P. Hatina 20.10.2020 11:24

Bohužel nikoliv. Ono jde totiž o to, že sice Klaus úplnou pravdu nemá (a on to ví) - a nějaká preventivní opatření jsou potřebná - což ovšem neznamená omluvu a carte blanche pro další a neustále vyhlašovaná a zpřísňující se plošná vládní opatření, protože číslo R roste.

Jde totiž o to, že sice jak napsáno "velkou část nakažených tvoří bezpříznakoví" - a tito tu nákazu šíří dál - jenomže většina jimi nakažených jsou zase stejně bezpříznakoví, ale ve větším počtu, takže toto číslo R vlastně vůbec není podstatné.

Co samozřejmě podstatné, jak roste počet nemocných kteří ty zdravotní příznaky - v nějaké míře pocítí.

Ovšem i z nich, je většina slabě/ji/ postižených, jenže těm jen obvoďak pošle smskou e-recept, s tím že se mají léčit doma v karanténě. Ti tedy ani zdravotní systém nezatěžují.

Je jistě podstatný nárůst počtu těžce nemocných, kteří musí být hospitalizováni v nemocnicích. Toto jistě ten kriticky systém zatěžuje. Což je ale naprosto jiné číslo RR, které by stát měl brát v úvahu a na ně cílit svá rozhodnutí.

I třeba tak , že i ty postele do polních nemocnic měl objednat už v letě..Nebo taky, že jak i vedení nemocnic upozorňuje, zhruba polovina pacientů na covid tam vůbec být nemusí - stačilo by je přesunout někam do chráněné karantény (nabízí se izolované prázdné hotely, lázeňské domy, atd..) Ovšem i toto měli státní úředlníci připravit a umožnit s příslušnými předpisy už dávno. Nebo ne??

M. Varadinková 20.10.2020 11:43

Úzký profil nejsou postele, ale JIP. A hlavně personál na JIP.

Vaše RR je totéž, co R. Z nakažených se 1% procento dostane do těžkého stavu během 2-3 týdnů. Takže nárůst pacientů vyžadujících JIP je jen časově opožděn oproti nárůstu počtu nakažených, ale dynamiku má stejnou (tj. stejný exponenciální růst).

K. Wágner 20.10.2020 12:51

Přesně tak. K čemu bude někomu u postele ventilátor nebo snad mimotělní membránová oxygenace, když je nebude mít kdo obsluhovat?

J. Kulheim 20.10.2020 13:28

Co s tím problémem uděláme?

Š. Hašek 20.10.2020 13:52

Ale kulové.

Seberte data z nemocnic. Já Vám také nevnucuji svůj názor na údaj na teploměru. Vy vnucujete, že -1 je -27.

Opakovaně jste slabší v matematice. Pletete si:

1. Interpolaci.

2. Extrapolaci.

3. Jste přesvědčena, že stran exponenciály dosáhneme na to nekonečno o Dušičkách.

4. Stran názoru na krétské/italské olivy, dále bramborový salát Praha/Vídeň jsem ochoten si s Vámi povídat do naprostého alelujá. V matematice se nechytáte, každá Vaše definice má podmiňovací způsob, nic nedokázáno. Výpočty a grafy z minula nahrazujete "kdyby".

J. Ganaur 20.10.2020 13:56

Co se týče rusofilství se asi těžko shodneme, ale tady jsme na jedné lodi!:-)

Š. Hašek 20.10.2020 14:18

Co míníte rusofilstvím???

Mínění o Rusku, pokud Vy máte jiné mínění???

Do Ruska zas pojedu, až to vodlehne, bez Čedoku. To víte Slované, občas se napijí, určitě míň jak to tajně dělají Norové a veřejně Dánové, krásná země, bohatí občané bez dluhů z Vánoc a dovolené, kaviár z lososů, dělají si prču z lidskoprávníků štrasbrusele, lesy a hory jak milion Šumav ....... je toho moc. Těším se. Pak zas pojedu jinam, bavorské klobásky!

Pane Ganaure, já zažil hodně nemehel za Husáka, ve škole, v rádiu. Ale ta -filství sem zavedli až ti vrcholní "láskofilosofové" kolem Fendrycha, Šiklové, Halíka, Langšádlové, Kalouska ........ a Respektu/Letné. Všechno podle nich! Jinak jste -fil!

Též jsem kávofil a pivofil. Co Vy?

J. Ganaur 20.10.2020 20:08

Kávofil moc ne, jsem v "kriticky"ohrožené skupině obyvatel, pivofil to jo (Krušovicééé).A taky vínofil, ale ne patriot.:-)

S. Ševeček 20.10.2020 11:02

Od Institutu VK bych očekával v politické rovině výzvu k utlumení vášní a hysterie napříč pobliticko - mediálním spektrem, zejména směrem k demokratické oposici. jenom společným strádáním a disciplinovaností jsme schopni se pohnout dopředu.

V ekonomické rovině bych očekával hodnotové analýzy stavu a schopnosti českého hospodářství /v českých rukou/ v současné hospodářské krizi, tvorbu, pokles a užití hrubého NÁRODNÍHO produktu našimi lidmi ve struktuře spotřeby (kolik z toho hospody), konkretní data o čerpání "kovidového dluhu" (ne floskule o utraceném bilionu) .

/navíc téma pro Česko: Kdo jsme, a kam jdeme. jinak jsou to jenom intelektuálské prndy

P. Zinga 20.10.2020 11:00

K zítřejšímu zavedení povinnosti roušek: Studie o jejich smyslu.

Roušky k prevenci virálních onemocnění dýchacích cest.

Důvody studie: Existuje málo dokladů o účinnosti používání roušek v COVID-19 komunitním prostředí. Cíle: Chceme ohodnotit účinnost používání obličejových masek samotných nebo současně s hygienou rukou v komunitě při redukci přenosu respiračních virálních onemocněních.(Následuje popis metod a výsledků.) Závěr: : Stávající data z randomizovaných kontrolovaných studií nevykazují žádnou redukci výskytu ILI (Influenza-like illness –chřipce podobný syndrom) při používání roušky v komunitě bez dalších opatření (mytí rukou atd.)

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32496254/

Prof. Dr. med. Ines Kappstein: „Používání roušek ve veřejném prostoru je již na základě chybějících vědeckých dat otázné. Zohlední-li se k tomu příslušná bezpečnostní opatření, muselo by se používání masky ve veřejném prostoru podle v nemocnicích zavedených pravidel považovat za infekční riziko“.

A já dodávám: co jsem vypozoroval, JE NAŘÍZENÉ MASOVÉ POUŽÍVÁNÍ MASEK INFEKČNÍM RIZIKEM!

M. Valenta 20.10.2020 10:27

Zdá se, že aureola neomylnosti V.K. v očích paní autorky dostala těžkou ránu a nejen v jejích ( např. taková paní Kanioková - známá svým souzněním se vším klausovskýám už zřejmě zmizela na vždy). Co s tím. Snad by pomohlo založení klubu podobně zklamaných. Hůlka jistě neodmítne.

Š. Hašek 20.10.2020 10:54

???

M. Valenta 20.10.2020 11:11

S odstupem Váš nejrozumnější příspěvek pane Hašku. Gratuluji.

T. Zlesa 20.10.2020 11:19

;-DR^

I. Schlägel 20.10.2020 12:01

Bingo. :-)))))

P. Moravčík 20.10.2020 12:24

Sklamem Vaše nádeje. Včera na NP bol jej príspevok. Ale je možné, že vzdala (celkom pochopiteľne) boj s veternými mlynmi. Diskutéri Vášho typu sú nezničiteľní a som zvedavý, čo sa stane, keď tu ostanete len Vy, na Vašej stratenej varte;-D.

M. Valenta 20.10.2020 12:57

Jsem rád, že je tu stále s námi. Vy se pane Moravčíku ale budete muset přesvědčit, že jsem tu zbyl jenom já, takže na to zavření dveří budeme dva a to jsem rád.

P. Moravčík 20.10.2020 16:25

No, asi sa zo mňa stáva rýpavý dedko rýchlejšie ako by mi bolo milé. Na NP chodím od jeho začiatku, ešte ako sci-fi stránky, potom na diskusie, kde sa dalo získať naozaj mnoho zaujímavých názorov, poznatkov, odkazov... a teraz už pozorujem pomalý ústup z tých dobrých tradícií... Asi som sklamaný, a skĺzavam do fázy depresie. Nikdy som nechcel byť útočný voči názorovým oponentom (pár výnimiek by sa síce našlo, ale aj keď si príkru odpoveď vykoledovali, nebol som na seba hrdý), ale asi ma to určité vyprázdnenie zmáha. Tak sa ospravedlňujem, ak som bol na Vás nepríjemný, ale vidíte sám, že sa mám na čo vyhovárať. Tak si na Vás, ako na držiteľa kľúča, počkám;-).

J. Brunner 20.10.2020 14:43

R^

D. Right 20.10.2020 10:22

Tento dystopický článek mi v mnohém připomněl film "Brazil". Velmi doporučuji shlédnout, zvlášť v dnešní době.

Stokrát omílané polopravdy. Můj život neruinuje virus ale tyto patetické, odzbrojující články a jejich autoři, jež se stali virtuální projekcí špatných lídrů v prostém lidu.

Pokud jste ještě někdo v aktivním věku a v sektoru drsně zasaženém touto společensky nepřiměřenou "imunitní reakcí" , taky zažíváte to peklo bezmoci, když jste nuceni vidět tu šaškárnu v přímém přenosu a ještě donucen v ní hrát šaška. A pak číst články na blogu, kde prcháte s nadějí přečíst si něco rozumnějšího, než je mainstream a pak vám tihle sebemrskači svou umanutou polopravdou pokazí den.

Když jsem si jako malý kluk četl knížku 1984, zažíval jsem ten krásný pocit, že žiji sice v něčem co ji trochu připomíná ale není to zdaleka ta noční můra co můžu zavřít. To jsem ještě nevěděl, že to byl manuál.

No a teď mi ještě manželka sděluje, že budeme opět nosit roušky venku.