3.5.2024 | Svátek má Alexej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Michal 22.6.2006 8:47

Re: Já si Václava Bendy vážím !!!!

Souhlas. Pár jeho úletů nesnižuje velikost jeho osobnosti. Kdo je dokonalost sama, jen ať si kopne.

Saša 22.6.2006 9:43

Co by kdyby...

Lze předpokládat, že nevystoupil-li by proti Allendemu Pinochet, učinil by tak jiný důstojník.

Kdyby však chilské armádě vládl Svoboda, byl by tam sociálismus určitě nastolen a z Chile by přeskočil možná i do Argentiny a dalších latinoamerických států.

Nicméně způsob následné likvidace již poraženého komunistického nebezpečí Pinochetovými ozbrojenými složkami byl velmi hanebný a celou akci krajně znehodnotil. Stejně jako když Mašín podřezal svázaného policajta jako prase na porážce.

bradley 22.6.2006 10:43

Re: Co by kdyby...

Na rozdíl od jiných diktátorů přivedl Pinochet svou zemi k ekonomickému rozkvětu a byl schopen posléze předat vládu demokratickým vládám.

K tomu KDYBY..... Kdyby byl před 48 rokem některý z vojáků s autoritou (např. generálové Píka nebo Klapálek) schopen a ochoten svrhnout Gottwalda a jeho klaku, taky jsme se mohli mít TŘEBA (!!!!!) líp. Přiznávám, že je to bohapustá spekulace a navíc za zcela jiných mezinárodních podmínek.

K Mašínům: Já to pořád cítím, že Mašínové byli v situaci "podřezat, nebo být podřezán". Je to čistě můj osobní názor a nikomu jej nevnucuji.

J. Mach 22.6.2006 11:05

Re: Já si Václava Bendy vážím !!!!

Také si pana Bendy velmi vážím a ty zakomplexované pitomce, co se snaží ho poplivat není třeba brát vážně. nevědí, co činí. Posuzují lidi podle vizáže a nejsou schopni dohlédnout jejich skutečný význam. A co se týče Pinocheta, souhlas s vámi.

Karel 22.6.2006 8:03

To byl pitomec

Takovejch co nejmíň (Y)

ladik 22.6.2006 7:36

silně věřící

Jako silně věřící schvaloval a oslavoval vraždu zákonného chilského prezidenta.

A.S. Pergill 22.6.2006 8:08

Re: silně věřící

Pinochet byl (je) prachsprostý kriminální zločinec. Na převratu proti neexistujícímu komunistickému nebezpečí se on i jeho rodina nehorázně napakovali.

spaldings 22.6.2006 16:37

Re: Re: silně věřící

no to je pitomost !! :-/

spaldings 22.6.2006 16:51

Re: silně věřící

jak už říkal jeden profesor v jednom příběhu, alespoň sečtělým dobře známém : "Z hlediska vyššího principu mravního.......". Kdyby ti hluboce věřící v průběhu dějin vždycky jen "vraždili" komunisty, to by bylo... Asi netušíte, co se v Chile chystalo. Oni tam totoiž mají docela dost všelijakých surovin. No a i naši experti již byli na startovní čáře - už v blocích !!!

plivnik 22.6.2006 7:26

no

no ja si ho spis pamatuju jako totalniho ikvace,ktery kdyz neco rekl tak to byla takova pitomost ze se o tom nemelo cenu vubec bavit, a ktery dostal svoji trafiku za drivejsi disidentske zasluhy. Howg

šakal 22.6.2006 0:14

AMEN!

.

"... time ..." 22.6.2006 1:42

NEMAM

Em 22.6.2006 9:30

Re: AMEN! Pravím Vám!