24.5.2022 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Gebhardt 22.6.2006 22:02

Znamenitý muž

Velmi se mi ulevilo, že se na této adrese našlo několik lidí ochotných ocenit dílo skutečně statečného člověka. Kdyby jich bylo víc, mohl bych se těšit na lepší časy téhle země...

Ondřej Šlechta 22.6.2006 20:49

neobratný určitě, směšný jak pro koho, ale...

Takový Hegel na tom byl s vyjadřováním na štíru a mnozí studenti prý jeho přednáškám nerozuměli, nic z toho však nesnížilo velikost jeho osoby...

Psí vrah Čumil 22.6.2006 21:31

Re: neobratný určitě, směšný jak pro koho, ale...

Pane autore, to je nedorozumění. Pan Benda mohl být tím matematikem, filozofem či programátorem, ale nemohl být a taky nebyl politikem ne pro své vyjadřovací (ne)schopnosti, ale pro svůj fundamentalismus.  Toť kvalita, která nemá s politikem nic společného, je to její přímý protiklad. Hezký večer.

Psí vrah Čumil 22.6.2006 19:26

No, Václav Benda byl možná vzdělaný a chytrý člověk -

- ale politik katastrofální.

AllName 22.6.2006 15:57

No na matfyz UK na toho maldýho cápka a floutka, co by jinak bez starýho tejtrdlíka co kolaboroval s ODS,tak by ta leda met ulice,

dodneška vzpomínají.Když si necháte srát na hlavu až takovouhle reakční chátrou...

Ladislav N. 22.6.2006 17:56

Re: AllName

Komunistickej magore, seber se a vypadni do Haló novin!

Nikdo 22.6.2006 14:32

Genetickej katolickej degenerát ,který měl být dávno zbaven svéprávnosti, natož zvolen do parlamentu

podívejte se jen na mladýho , toho Marka Bendu,jak se roztahuje v parlamentu, když se komunisti rozhodnou mu vyřezat koule protestovat nebudu..

Pamětník I. 22.6.2006 15:24

Re: Genetickej katolickej degenerát ,který měl být dávno zbaven svéprávnosti, natož zvolen do parlamentu

ale až po vás, milostpaní.

Yarda 22.6.2006 17:47

...když se komunisti rozhodnou mu vyřezat koule...

Proč by to dělali. Když on vystoupí na veřejnosti tak IMHO preference komunistů letí nahoru.

PVB 22.6.2006 13:49

Chyba

Jen jedna oprava, ale nikoliv bezvýznamná - Václav Benda stál v čele ÚDV teprve od roku 1995!

Pedro 22.6.2006 10:36

Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Vynikající chirurg, kterému se třesou ruce, nemůže operovat, a politik, který nedokáže říct bez deseti zadrhnutí jedinou větu, by se neměl vůbec objevovat na veřejnosti.

bradley 22.6.2006 10:50

Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Vynikající chirurg, kterému se třesou ruce, může přestat operovat a bude učit, a přesto nepřestává být vynikajícím chirurgem. Všechny analogie (Vaše i moje) vždy budou kulhat a lze jimi podpořit jakýkoliv pohled na člověka i věc. Pořád ještě dávám přednost poslouchat, co politik říká, než jak to říká. Hitler byl ve své době vynikající řečník a přesto ho jaksi nemusím.

VLK 22.6.2006 13:22

Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Nebude ucit. Zaklady anatomie si ti studaci nadrti z knizky a na to ostatni uz jsou potreba ty rucicky, to uz se ukazuje na mase. Ale muze jit delat treba na internu, rehabilitaci nebo sportovni lekarstvi.

bradley 22.6.2006 14:06

Re: Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Řečeno s klasikem: ručičky jsou nutná, nikoliv však postačující podmínka.  Protože se leta pohybuji ve zdravotnickém prostředí, tak vidím, že ti opravdu dobří lékaři se učí skutečně celý život. Publikování je také učení a nejistá ruka zde není nezbytně nutná.  Z Vašeho postoje bohužel cítím lehké pohrdání vzdělávání. Jestli se mýlím, opravte mne, prosím. 

VLK 22.6.2006 16:04

Re: Re: Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Ne, naopak. Velmi dobre vim, ze zadna operace neni jen opakovanim nejake predchozi a z kazde si dokaze dobry chirurg vzit neco noveho. V me profesi je to take tak. Chtel jsem tim naopak rict, ze bez neustale praxe je i lonsky perfektni odbornik dnes nicim, ze nemuze ucit, protoze uz to nemuze ukazat v praxi a protoze uz se nemuze naucit to nejnovejsi, protoze to uz nema vyzkousene. Jedine, co muze ucit odbornik s klepoucima se rukama, je teorie, a tu se konkretne dnesni medici jsou zvykli nabiflovat z knizky, takze ho stejne nepotrebuji. Proste klepajici se ruce jsou pro chirurga diagnoza na predcasny duchod. Bohuzel.

No a s nemluvicim politikem je to to same.

spaldings 22.6.2006 16:42

Re: Re: Re: Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

no, já samozřejmě nehodlám debatovat o chirurgii, ale jedno vím jistě  - I dneska bych si raději poslechl, co (na první pohled zmateně (ale o to pregnantněji) říká Benda, než Paroubel nebo ten STBácký synek - oba jsou zruční řečníci, že by jim člověk ty lži uvěřil, že ? Tak má vypadat politik. Šíbr, který pěkně říká lži. Ale je mu rozumět.

VLK 22.6.2006 20:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Viz vyse bradley - umet mluvit je podminka nutna, nikoli vsak dostacujici. Ja taky pekne znejici recicky urcitych politiku nemusim, protoze vim, ze jsou to jen recicky...

havránek 22.6.2006 8:49

Byl to absolutní mimoň

Pokud si ho dobře pamatuji, nebyl schopen slepit jednu logickou větu dohromady.

Saša 22.6.2006 9:37

Zřejmě logiku neznáte.

Jinak byste to rozhodně nemohl tvrdit.

Honza z Ostravy 22.6.2006 10:39

Re: Zřejmě logiku neznáte.

Promiňte mi, ale ten, kdo je slušný a má velké IQ, u mnoha našich občanů může být např. momoň, hlupák .... Díky

Saša 22.6.2006 10:59

Spíše vždy je.

Extrémní inteligence provázená hlubokou morálkou je tragickým osudem.

terra 22.6.2006 13:55

Re: Spíše vždy je.

Není, Sašo. Jenom si ji hlupáci často pletou se slabostí - a rádi si kopnou. Vždycky se raduju, když si při tom urazí alespoň palec...Na můj vkus je těch uražených palců málo. Čest památce toho muže. A ti ostatní by možná mohli vzít v potaz, že v těchto zeměpisných šířkách platívalo "de mortuis nil nisi bene...

spaldings 22.6.2006 16:44

Re: Re: Spíše vždy je.

tak tak, je zajímavé, kolika lidem to, že nejsou schopni udržet pozornost a pochopit nějakou složitější myšlenku tak vadí, že jsou schopni svůj deficit přesunout na jiného. A kopnout si.

Antonín Hrbek 22.6.2006 8:47

Naprosto přesné

Charakteristická je zejména tato věta: "Polistopadová společnost však nebyla ochotna viníky stíhat a trestat". Kdo byli representanti té polistopadové společnosti a kde sedí dnes? Kdo byl ve vládě, kdo byl v parlamentu a neměl odvahu (nebo ve vlastním zájmu nemohl) požadovat přísné potrestání viníků?

Em 22.6.2006 9:33

Re: Naprosto přesné

Kdo měl co do činění s panem Bendou v Petrově, kde měl chatu, tak to vidí docela jinak a je mu tento článek k smíchu;-D Zřejmě těch Bendů bylo více.

kolo@vratek 22.6.2006 8:34

Byl to státník!

Benda nebyl politik vhodný do mediální éry a při svých televizních vystoupeních rozhodně nebodoval. Ale byl to formát a jeden z mála politiků, jimž se dlouhodobě dalo věřit Škoda, že jako ikona byl v 89 vybrán Havel a nikoli Benda - paktování s Čálfou by se jistě nekonalo a mohli jsme být někde jinde. Pro tuto volbu by ovšem komunisti museli být, pravda,  úplně šílení.

Vocílka 22.6.2006 14:41

Re: Byl to státník!

Pravděpodobně by pozval Pinocheta jako poradce a mohlo být vymalováno!

spaldings 22.6.2006 16:46

Re: Re: Byl to státník!

mohlo

bradley 22.6.2006 8:30

Já si Václava Bendy vážím !!!!

Podle okolních reakcí budu asi jeden z mála, který si dodnes Václava Bendy vysoce váží. Je obrovská škoda, že takový vzdělaný, inteligentní a hlavně ZÁSADOVÝ člověk už neovlivňuje naši politiku. Vzpomnám si, jakou bouři vzbudil postojem k p. Zilkovi, kolik lidí jej za to odsuzovalo. A ejhle! Ukázalo se že měl pravdu s Zilkovou  "pozitivní lustrací". Jeho proslovy se sice dali spíše číst, než poslouchat  a na plakátech se moc nevyjímal, ale hezkých hochů s hladkou tváří a hladkými řečmi tu už bylo a kde je dnes konec jejich vysokým popularitám? Ač jsem nevěřící pes, jeho hluboká víra mi přišla daleko autentičtější, než u mnohých katolíků "z povolání". A causa Pinochet?  Jsem rozhodně přesvědčen, že zůstat v Chile u moci Allende, je tam daleko větší bordel, více mrtvých a hlavně by tato země dnes nepatřila mezi nejrozvinutější nejen v Jižní Americe. U VB platí více než u jiných, jak je důležité posuzovat člověka podle skutečných činů.

jiný franta 22.6.2006 8:37

Re: Já si Václava Bendy vážím !!!!

R^R^R^!!!