24.5.2022 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Gebhardt 22.6.2006 22:02

Znamenitý muž

Velmi se mi ulevilo, že se na této adrese našlo několik lidí ochotných ocenit dílo skutečně statečného člověka. Kdyby jich bylo víc, mohl bych se těšit na lepší časy téhle země...

Psí vrah Čumil 22.6.2006 21:31

Re: neobratný určitě, směšný jak pro koho, ale...

Pane autore, to je nedorozumění. Pan Benda mohl být tím matematikem, filozofem či programátorem, ale nemohl být a taky nebyl politikem ne pro své vyjadřovací (ne)schopnosti, ale pro svůj fundamentalismus.  Toť kvalita, která nemá s politikem nic společného, je to její přímý protiklad. Hezký večer.

VLK 22.6.2006 20:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Viz vyse bradley - umet mluvit je podminka nutna, nikoli vsak dostacujici. Ja taky pekne znejici recicky urcitych politiku nemusim, protoze vim, ze jsou to jen recicky...

Ondřej Šlechta 22.6.2006 20:49

neobratný určitě, směšný jak pro koho, ale...

Takový Hegel na tom byl s vyjadřováním na štíru a mnozí studenti prý jeho přednáškám nerozuměli, nic z toho však nesnížilo velikost jeho osoby...

Psí vrah Čumil 22.6.2006 19:26

No, Václav Benda byl možná vzdělaný a chytrý člověk -

- ale politik katastrofální.

Ladislav N. 22.6.2006 17:56

Re: AllName

Komunistickej magore, seber se a vypadni do Haló novin!

Yarda 22.6.2006 17:47

...když se komunisti rozhodnou mu vyřezat koule...

Proč by to dělali. Když on vystoupí na veřejnosti tak IMHO preference komunistů letí nahoru.

spaldings 22.6.2006 16:51

Re: silně věřící

jak už říkal jeden profesor v jednom příběhu, alespoň sečtělým dobře známém : "Z hlediska vyššího principu mravního.......". Kdyby ti hluboce věřící v průběhu dějin vždycky jen "vraždili" komunisty, to by bylo... Asi netušíte, co se v Chile chystalo. Oni tam totoiž mají docela dost všelijakých surovin. No a i naši experti již byli na startovní čáře - už v blocích !!!

spaldings 22.6.2006 16:46

Re: Re: Byl to státník!

mohlo

spaldings 22.6.2006 16:44

Re: Re: Spíše vždy je.

tak tak, je zajímavé, kolika lidem to, že nejsou schopni udržet pozornost a pochopit nějakou složitější myšlenku tak vadí, že jsou schopni svůj deficit přesunout na jiného. A kopnout si.

spaldings 22.6.2006 16:42

Re: Re: Re: Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

no, já samozřejmě nehodlám debatovat o chirurgii, ale jedno vím jistě  - I dneska bych si raději poslechl, co (na první pohled zmateně (ale o to pregnantněji) říká Benda, než Paroubel nebo ten STBácký synek - oba jsou zruční řečníci, že by jim člověk ty lži uvěřil, že ? Tak má vypadat politik. Šíbr, který pěkně říká lži. Ale je mu rozumět.

spaldings 22.6.2006 16:37

Re: Re: silně věřící

no to je pitomost !! :-/

VLK 22.6.2006 16:04

Re: Re: Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Ne, naopak. Velmi dobre vim, ze zadna operace neni jen opakovanim nejake predchozi a z kazde si dokaze dobry chirurg vzit neco noveho. V me profesi je to take tak. Chtel jsem tim naopak rict, ze bez neustale praxe je i lonsky perfektni odbornik dnes nicim, ze nemuze ucit, protoze uz to nemuze ukazat v praxi a protoze uz se nemuze naucit to nejnovejsi, protoze to uz nema vyzkousene. Jedine, co muze ucit odbornik s klepoucima se rukama, je teorie, a tu se konkretne dnesni medici jsou zvykli nabiflovat z knizky, takze ho stejne nepotrebuji. Proste klepajici se ruce jsou pro chirurga diagnoza na predcasny duchod. Bohuzel.

No a s nemluvicim politikem je to to same.

AllName 22.6.2006 15:57

No na matfyz UK na toho maldýho cápka a floutka, co by jinak bez starýho tejtrdlíka co kolaboroval s ODS,tak by ta leda met ulice,

dodneška vzpomínají.Když si necháte srát na hlavu až takovouhle reakční chátrou...

Pamětník I. 22.6.2006 15:24

Re: Genetickej katolickej degenerát ,který měl být dávno zbaven svéprávnosti, natož zvolen do parlamentu

ale až po vás, milostpaní.

Vocílka 22.6.2006 14:41

Re: Byl to státník!

Pravděpodobně by pozval Pinocheta jako poradce a mohlo být vymalováno!

Nikdo 22.6.2006 14:32

Genetickej katolickej degenerát ,který měl být dávno zbaven svéprávnosti, natož zvolen do parlamentu

podívejte se jen na mladýho , toho Marka Bendu,jak se roztahuje v parlamentu, když se komunisti rozhodnou mu vyřezat koule protestovat nebudu..

bradley 22.6.2006 14:06

Re: Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Řečeno s klasikem: ručičky jsou nutná, nikoliv však postačující podmínka.  Protože se leta pohybuji ve zdravotnickém prostředí, tak vidím, že ti opravdu dobří lékaři se učí skutečně celý život. Publikování je také učení a nejistá ruka zde není nezbytně nutná.  Z Vašeho postoje bohužel cítím lehké pohrdání vzdělávání. Jestli se mýlím, opravte mne, prosím. 

terra 22.6.2006 13:55

Re: Spíše vždy je.

Není, Sašo. Jenom si ji hlupáci často pletou se slabostí - a rádi si kopnou. Vždycky se raduju, když si při tom urazí alespoň palec...Na můj vkus je těch uražených palců málo. Čest památce toho muže. A ti ostatní by možná mohli vzít v potaz, že v těchto zeměpisných šířkách platívalo "de mortuis nil nisi bene...

PVB 22.6.2006 13:49

Chyba

Jen jedna oprava, ale nikoliv bezvýznamná - Václav Benda stál v čele ÚDV teprve od roku 1995!

VLK 22.6.2006 13:22

Re: Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Nebude ucit. Zaklady anatomie si ti studaci nadrti z knizky a na to ostatni uz jsou potreba ty rucicky, to uz se ukazuje na mase. Ale muze jit delat treba na internu, rehabilitaci nebo sportovni lekarstvi.

J. Mach 22.6.2006 11:05

Re: Já si Václava Bendy vážím !!!!

Také si pana Bendy velmi vážím a ty zakomplexované pitomce, co se snaží ho poplivat není třeba brát vážně. nevědí, co činí. Posuzují lidi podle vizáže a nejsou schopni dohlédnout jejich skutečný význam. A co se týče Pinocheta, souhlas s vámi.

Saša 22.6.2006 10:59

Spíše vždy je.

Extrémní inteligence provázená hlubokou morálkou je tragickým osudem.

bradley 22.6.2006 10:50

Re: Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Vynikající chirurg, kterému se třesou ruce, může přestat operovat a bude učit, a přesto nepřestává být vynikajícím chirurgem. Všechny analogie (Vaše i moje) vždy budou kulhat a lze jimi podpořit jakýkoliv pohled na člověka i věc. Pořád ještě dávám přednost poslouchat, co politik říká, než jak to říká. Hitler byl ve své době vynikající řečník a přesto ho jaksi nemusím.

bradley 22.6.2006 10:43

Re: Co by kdyby...

Na rozdíl od jiných diktátorů přivedl Pinochet svou zemi k ekonomickému rozkvětu a byl schopen posléze předat vládu demokratickým vládám.

K tomu KDYBY..... Kdyby byl před 48 rokem některý z vojáků s autoritou (např. generálové Píka nebo Klapálek) schopen a ochoten svrhnout Gottwalda a jeho klaku, taky jsme se mohli mít TŘEBA (!!!!!) líp. Přiznávám, že je to bohapustá spekulace a navíc za zcela jiných mezinárodních podmínek.

K Mašínům: Já to pořád cítím, že Mašínové byli v situaci "podřezat, nebo být podřezán". Je to čistě můj osobní názor a nikomu jej nevnucuji.

Honza z Ostravy 22.6.2006 10:39

Re: Zřejmě logiku neznáte.

Promiňte mi, ale ten, kdo je slušný a má velké IQ, u mnoha našich občanů může být např. momoň, hlupák .... Díky

Pedro 22.6.2006 10:36

Politik musí mít řadu vlastností, ajednou z nich je schopnost se vymáčknout.

Vynikající chirurg, kterému se třesou ruce, nemůže operovat, a politik, který nedokáže říct bez deseti zadrhnutí jedinou větu, by se neměl vůbec objevovat na veřejnosti.

Saša 22.6.2006 9:43

Co by kdyby...

Lze předpokládat, že nevystoupil-li by proti Allendemu Pinochet, učinil by tak jiný důstojník.

Kdyby však chilské armádě vládl Svoboda, byl by tam sociálismus určitě nastolen a z Chile by přeskočil možná i do Argentiny a dalších latinoamerických států.

Nicméně způsob následné likvidace již poraženého komunistického nebezpečí Pinochetovými ozbrojenými složkami byl velmi hanebný a celou akci krajně znehodnotil. Stejně jako když Mašín podřezal svázaného policajta jako prase na porážce.

Saša 22.6.2006 9:37

Zřejmě logiku neznáte.

Jinak byste to rozhodně nemohl tvrdit.

Em 22.6.2006 9:33

Re: Naprosto přesné

Kdo měl co do činění s panem Bendou v Petrově, kde měl chatu, tak to vidí docela jinak a je mu tento článek k smíchu;-D Zřejmě těch Bendů bylo více.