31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

MOUDROST: Podobenství o hrudce soli

škarohlídi, „zapšklí“ kritici, moralisté, mravokárci a zarputilí bojovníci „proti všemu a všem“ využívají jakékoliv příležitosti k uvolnění svého záporného emočního přetlaku (zlosti, vzteku), přičemž jejich urážky a „odvážná“ špinění druhých nezřídka umocňuje „ochranná“ anonymita.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Žůrek 17.11.2022 16:44

Ježíš Kristus je nepřekonatelný (bohočlověk). On znal nejen přítomnost, ale i budoucnost. To žádný člověk nedokáže - my žijeme v čase a čas nás omezuje. Narodíme se a zemřeme a to nezměníme. Ježíš Kristus dokázal vzkřísit i mrtvého, třeba naposled Lazara. To žádný člověk vskutku nedokáže. Ježíš Kristus vstal z mrtvých a o tom správný křesťan nepochybuje. A třeba Blaise Pascal řekl, že Kristova víra za něco stojí, když pro ni lidé umírají... Má velkou pravdu.

Jinak víry buddhismus a hinduismus jsou víry ve prospěch člověka, což se jeví také jako v pořádku.

O. Hein 17.11.2022 16:52

Milý pane, svedl jsem celou řadu diskuzí na toto téma a snadno bych Vás vyvedl z omylů. Pokud byste o to měl opravdový zájem, mohl bych Vám poslat mailem svoji knihu "Sítě víry" anebo "Co Ježíš neřekl." Stačí napsat e-mailovou adresu.

J. Brei 17.11.2022 17:38

Bible neučí, že je Jehóšua Bůh. To jen někteří křesťanští teologové neporozuměli některým biblickým textům (v tom horším případě je vědomě překrucují). Bible říká naprosto srozumitelně a jednoznačně, kým Jehóšua je: „Je totiž jeden Bůh, jeden je také prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš“ (1. Dopis Timoteovi 2:5 Český studijní překlad) Pravý, skutečný člověk nemůže být nikdy zároveň Bohem. Kdyby jím byl, nebyl by to již člověk. Má-li být člověk člověkem, má-li zůstat odlišný od Boha, nemůže být nikdy Bohem.

Neznal budoucnost: „O tom dni a hodině nikdo neví, ani andělé nebes, ani Syn, jenom sám Otec.“ (Evangelium Matouše 24:36 Český studijní překlad)

Křísit mrtvé dokázali i starozákonní proroci (např Elijáhú/Elijáš a Elíša)