3.3.2021 | Svátek má Kamil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. 17.6.2009 13:24

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

Ostatně, tohle je věc Američanů, ať si to vyřeší, jak uznají za vhodné. My jim v tom nepomůžeme.

čm 17.6.2009 13:29

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

Zas má jednodušší život a z toho důvodu větší šanci na přežití. Táta taky tvrdil, že ty metastáze na plicích nejsou metastáze, protože to je vleklý zánět průdušek. A přežil s tim o pět let svoji onkoložku, co mu našla ten původní nádor a co to vzala potom z téhož důvodu hopem a bez metastází;-D

Chris Kelvin 17.6.2009 14:07

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

Dneska už je popsán mechanismus, na základě kterého se občas i rakovina ve stádiu metastází "spontánně" vyléčí sama. Může za to jedna poměrně složitá funkce imunitního systému, kterou je snadno narušit. Obnoví-li se z nějakého důvodu, je léčení rychlé. V učebnicích to samozřejmě ještě není, tam to trvá tak dvacet až třicet let.

Mému strýci dávali po všech tehdejších chemoterapiích asi půl roku života, nebude-li pít. "Nastěhoval" se s kytarou do hospody na chalupě a zemřel o třicet let později na něco úplně jiného.

čm 17.6.2009 16:10

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

Tak to neni ten případ. Von teda nakonec taky umřel a to už měl i metaztáze mozkový. Ale vod chvíle, co mu brali ledvinu vydržel devět let. pak si to jeden den připustil, všeho nechal, do tří dnů byl na Bulovce a do čtrnácti na prkně

-ferry- 17.6.2009 9:38

Správně,pane Petříku ...

... já to říkám pořád! Člověk má přemýšlet hlavou a ne tím,co nám pánbů dal k sedění ...Všechny naše noviny je třeba brát s velkou rezervou..

Jouda Joudovič 17.6.2009 9:21

Jestli si někdo myslí...

že před nástupem nacismu v Německu to bylo jiné než dnes, tak se šeredně plete.

Chris Kelvin 17.6.2009 9:47

Re: Jestli si někdo myslí...

Máme jednu výhodu. My už to víme, jak to vypadalo (a nejenom nástup nacismu, ale i nástup komunismu). Snad ještě jsou v naší společnosti lidé, kteří z toho dovedou učinit nějaké rozumné závěry.

Standa 17.6.2009 9:13

Je

to jako s yetim - nikdo ho nezná a přesto o něm všichni mluví.

woka 17.6.2009 8:43

milí diskutující

buďte trochu přející - PR je PR, každá reportáž a každý článek na kdejakém webu (i NP) se počítá a nikdo přece tu ptákovinu nemusíme kupovat, že...   

17.6.2009 8:34

Mediální demagogie byla na Neviditelném psu již velmi dobře rozebrána.

Například v článku N. Chomského Kontrola médií - velkolepý úspěch propagandy.

Velmi dobré je také pojednání pana J. Svrška Logické a "logické" argumenty v Natura.

i pana Davida Hanáka na Virtually s názvem Několik poznámek k současné metodologii společenských pseudověd.

clay 17.6.2009 8:16

co konkrétně bylo překrouceno?

Přitom však údajná a médii překroucená tvrzení této knihy byla použita hned v upoutávce na začátku a moderátorka z knihy neustále citovala a vracela se k ní............co konkrétně bylo překrouceno? Očekával bych, že když si dáte tu práci a sesmolíte jakousi obhajobu, tak si dáte aspoň minimální práci s tím, že přinesete nějaké body a nabídnete svou verzi. Vy jen slibně uvedete. Všechno je jinak, počkejte si....;-DRv

Chris Kelvin 17.6.2009 9:48

Re: co konkrétně bylo překrouceno?

To udělat nemůže. To by si každý přečetl to "překroucení" a neběžel by si hned koupit tu knihu. Vy snad nevíte, jak fungují tržní pricipy.....? ;-)

zlo.cz 10.7.2009 18:13

Re: co konkrétně bylo překrouceno? - VIDEO

Na záznam se může podívat každý sám a udělat si obrázek.

http://zlo.cz/shortvideos.html

Pokus o manipulaci v přímém přenosu ČT1

!!!!

Klobouk 17.6.2009 8:14

"učebnicovou ukázkou mediální manipulace"

je uvodni stranka "europortalu.cz"

Aleš 17.6.2009 7:54

problém je jeden

 jen v ČR a jen pod V.K. může člověk, který tvrdí, že nepochází z opice, že kouření neškodí zdraví a že  existuje reálná možnost, že 11. září zorganizovaly  tajné služby USA  dělat vícekancléře presidenta republiky, ale to svobodomyslným neukotveným Čechpům většinou vůbec nepřijde na mysl.

Richard 17.6.2009 8:11

Re: problém je jeden

Já z opice nepocházím a Vy ano ? ostatně byl jste u toho když Váš předek najednou místo opičího zamručení řekl mámo co je k večeři. darwinismus je pouhá teorie a to ještě hodně děravá.

Jakub 17.6.2009 8:18

Re: problém je jeden

"darwinismus je pouhá teorie" - nikoliv "pouhá", ale "vědecká" - se  vším co k tomu patří

www racek 17.6.2009 9:45

Re: problém je jeden

no, dá se říci, že pokud tedy jsou nějaké důkazy k darwinismu a našem původu z opice ... tedy se společných předků,, tak je jich docela dost a jsou velmi přesvědčující. kdežto k božímu stvoření je to jen takovej pocit. musím říci, že v některých případech velmi silný. ale i pocit může být brán za důkaz, pokud se na něm shodne dost velká většina ...

clay 17.6.2009 8:19

Re: problém je jeden

...a že Bush je marxista a údaj o tom, v kolik zítra vyjde slunce je nesmyl? Zdá se vám normální, aby absolvent FAMU, náš Erich von Dänniken byl placeným poradcem prezidentské knaceláře?

lary 17.6.2009 9:26

Re: problém je jeden

Zdá se vám normální, že v křesle místopředsedy Poslanecké sněmovny sedí v r.2009 komunista a prokazatelný placený spolupracovník StB ? Co si vlastně představujete pod slovem "normální" ?

Chris Kelvin 17.6.2009 9:51

Re: problém je jeden

Mně nepřipadá normální ani jedno. Ale co se dá dělat, Utopia je ještě daleko v budoucnosti :-)

Machi 17.6.2009 8:21

Re: problém je jeden

Máte pravdu, nahraďme ji jinou, lepší. Jednou spojitou dírou.

Mimochodem věříte ve svého praprapradědečka?

Vocílka 17.6.2009 9:13

Re: problém je jeden

Domnívám se,že i nezatvrzelejší darvinista by si nedovolil tvrdit,že vaše matka je opice. Ale jaká je vaše teorie o původu člověka?

nevěřící Tomáš 17.6.2009 9:43

darwinismus je pouhá teorie a to ještě hodně děravá.

   Možná.  A co je náboženství? Jen staletími prověřené dogma? Richarde.

kotrmelec 17.6.2009 10:53

Re: darwinismus je pouhá teorie a to ještě hodně děravá.

Dogmata jsou dogmata. Neprověřují se.

Machi 17.6.2009 8:17

Re: problém je jeden

Tak bych si zase jako čech popel na hlavu nesypal. Podobní "všeználci" jsou mimo jiné i na vysokých postech v USA. Nicméně si nemyslím, že zrovna v tomhle by jsme se měli snažit je trumfnout. Mimochodem na tohle bych se chtěl zeptat nějakého Klausofila a antiEu disidenta: Klaus stále hrozí, že kvůli EU přijdeme o suverenitu. Otázka zní: Čím V. Klaus osobně přispěl k tomu, že se můžeme považovat za suverénní a tedy sebevědomý stát? Nebo jinak. Jak posílil V. Klaus pocit národní hrdosti?

karas 17.6.2009 9:17

Re: problém je jeden

!!R^

Schumacher 17.6.2009 17:36

Čím přispěl V. Klaus ?

A čím by podle Vás měl přispět, že se můžeme považovat za suverénní a tedy sebevědomý stát  ?  Já se za suverénní a sebevědomý stát nepovažuju. Možná, že někteří na to berou prášky a mají to zapsané jako diagnózu. To za prvé. Za duhé, suverénní a sebevědomý  může být primárně člověk, občan. Teprve ten a míra jeho úspěšnosti  jsou základem státní suverenity. A za třetí, s tou suverenitou a hrdostí je to tak, že Vy si myslíte, že budete sedět na zadeli a Klaus to  to odmaká za Vás....

pepe 17.6.2009 7:32

autorovi

Ikdyž přijmu vaši argumentaci nad tvorbou pana Hájka nemůžu ale neříct že hlavně pan Hájek je velký manipulátor a s velkou zkušeností v mediích a ta kniha která by nezaujala ani veš má hezkou reklamu i na Vámi kritizované čt a

o to jde- tak neoblbujte že jde o něco jiného i Vám

a. 17.6.2009 7:15

vytloukání klínu klínem

Je jistě pravda,že média ovlivňují lidstvo skoro na celém světě,ale pan Hájek vlastně konspirační teorií,kterou v knize tak napadá zpochybňuje všechny události,jakoby svět byl rozdělen na několik dimenzí a my vlastně nevíme,ve které se právě v ten daný okamžik nacházíme.Tato šílená teorie jako puzzle zapadá do šíleností,kterých se v poslední době dopouští pan pezident.A já v tom všem vidím promyšlenou přípravu na období,kdy prezidentovi zkončí mandát.(Taky konspirační teorie že?)