27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Diskuse k článku

MÉDIA: Někteří novináři volají po návratu 50. let

Po upozornění kolegy jsem si přečetl článek novinářů Tomáše Klézla a Lukáše Valáška. A upřímně řečeno jsem byl zděšen. To, co v něm autoři rozvíjejí hlavně ve vztahu k Františku Hezoučkému se začíná blížit článkům a metodám z doby, na kterou nerad vzpomínám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 20.9.2021 15:30

To nic, to se pan Urban jenom ozval, coby potrefená ideologická husa. ;-D

R. Langer 20.9.2021 15:29

No, napsal to jako vy, bruselouši. ;-D

R. Langer 20.9.2021 15:28

Jo, to je, bruselouši. Takhle argumentujete běžně, proto to tak znáš, co? ;-D

R. Langer 20.9.2021 15:27

Vyšetřování probíhalo skoro 8 let, a vyšly z něho dokonalé důkazy, jaké svět neviděl. ;-D

R. Langer 20.9.2021 15:24

Autor psal něco o volbách, nebo jenom nějaký blbec zase nepochopil, o čem článek vlastně je? 8-o

J. Petrů 20.9.2021 15:21

co mají ruské volby společního s jadernou energií Mr. Urban? A to se vás ptám jen málo

V. Petr 20.9.2021 15:12

No, možná se v nejhorším podobaly presidentským volbám v USA...

V. Petr 20.9.2021 15:11

Ovšem, ještě horší je Brusel s jeho migranty a grýndýlem!

V. Kuhaj 20.9.2021 15:06

Jisté odvěké dilema se mi jeví stále více absurdní - na východě země se silným levicovým prezidentem až diktátorem, a zřejmě cinklýma volbama, vyznávající tradice, mezi které ovšem nutno řadit fauly vůči politické opozici.

Za velkou louží země se slabošským a senilním prezidentem ovládaným levicovými progresivisty, a zřejmě cinklýma volbama, pohrdající tradicí, se stále sílícími fauly vůči politické opozici.

Tak koho bych si tak vybral za kámoše? Všechny, kteří v tom máte jasno, upřímně obdivuji. Mně se zdají praštění oba.

J. Urban 20.9.2021 15:05

No jo. Hnus. Prestoze se ho autor snazi lakovat na ruzovo. O poslednich ruskych volbach do Dumy autor taky neco napise? Jak byly skvele, nezavisle, rovne, tajne, demokraticke... celkove mozna jeste lepsi nez ty dny na ZCU;-D

V. Kučer 20.9.2021 14:35

Čtyři, zapomněl jste na přečerpávací vodní elektrárnu Černé jezero. Je z roku 1930 a je stále v provozu. Má výkon necelé 2 MW.

J. Nový 20.9.2021 14:12

Důkazy z Vrbětic jsme sice neviděli, ale byly zřejmě předloženy západním zemím, které ocenily jejich pravdivost a sílu natolik, že ze svých zemí nevyhostily ani jednoho ruského diplomata. Ale jinak nám vyjádřily ty země podporu, to zas jooo! ;-D

J. Nový 20.9.2021 14:09

Dík za takové články. Někdy si fakt připadám jak za bolševika. Cenzura, dehonestace, ostrakizace. V menší míře u nás, ve větší míče v západní Evropě a USA. Tentokrát mráz přichází ze Západu.

S. Tomáš 20.9.2021 13:47

V 50. letech jsem si kupoval za 1 korunu nožík zvaný "Rybička." Tyto nože měly tu vlastnost, že z kapsy vždy neznámo kam odpluly, a když chyběl, nezbývalo než požádat o kapesné otce , který bral 1000 Kč měsíčně, a dojít do železářství a obětoval další korunu. Potom začalo zdražování, a včera jsem klasický nožík Rybička viděl v supermarketu za 99 korun. To si dovolit nemůžu 99x se příjmy nezvětšily. Nevolejte tedy po 50. letechV.??

O. Vašíček 20.9.2021 13:44

Další odskok bych měl k mezinárodnímu obchodu a stabilitě smluv. Bohužel se nejlíp vždy obchodovalo s diktátory :(. Dokázali si udržet stabilní podmínky několik desetiletí. Co slíbili, to splnili a obchodní partner se nemusel bát, že mu následující vládu podplatí konkurence :).

Z tohoto pohledu je Rusko, momentálně, velmi dobrý dodavatel. Možná právě proto i k proběhlým volbám. Navíc se můžeme podívat na probíhající obchodní vztahy např. s Německem - to se moc nebojí o dodávky plynu, i když podporuje jednu sankci za druhou :).

S Ukrajinou je Rusko, v podstatě, ve válečném stavu, ale dodávky výrobků a služeb není ovlivněno. Např. komponenty pro Ruské raketové motory se dlouho dělali na Ukrajině. Navádění kosmických lodí při dokování na ISS byla přímá Ukrajinská služba. Řízení lodí se předalo Ukrajině a ta je zaparkovala.

Jediný problém nastává, pokud se přestane platit. Když Ukrajina přestala platit ruský plyn, že se jedná o "válečnou reparaci" (nebo co to přesně bylo), tak teprve v tomto případě došlo k omezení.

Tím chci říct, že rozhodují politici se všemi plusy a mínusy, které k tomu patří. (Momentálně spíše mínusy - nejsou schopni a hlavně ochotni nic rozhodnout!) Obchod si, ale řídí firmy. A těm jde hlavně o zisk. Ať už jsou z části nebo úplně státní. Aby byl obchod úspěšný, musí, hlavně mezi odborníky, kteří jej připravují, být dobré jméno dodavatele nedotknutelné. Pokud by, kdekoli na světě, došlo k nějakému incidentu, který by, z politických důvodů, zamezil realizaci nebo provádění smluv, tak tuto firmu žádný odborník dále nepřizve. I jemu jde o jméno a spolčením s takovým dodavatelem by přestal být odborníkem, který připravuje takové obchody. :)

T. Zlesa 20.9.2021 13:39

Na tom textu mě nezaujalo, co chtěl autor říci. Ale JAK to napsal. Tuším, že takhle si to zdejší dědkové nezaslouží, ...podle nejlepších tradic z RP.

O. Vašíček 20.9.2021 13:38

Pokud se vrátím k atentátu ve Vrběticích, tak zde si měli autoři všimnout jiné souvislosti. Vyšetřování probíhalo dlouhé měsíce a nic se nevědělo ani nezjistilo. Je zajímavé, že těsně před hlasováním o účasti Ruska na dostavbě JE se naší zpravodajské službě dostanou do ruky důkazy o účasti Rusů na tomto incidentu. :) Navíc to způsobí jejich vyloučení!

Neřeším pravost, předpokládám, že důkazy pravé budou a akce proběhla dle šetření. Mám jen vlastní teorii, proč k tomu vlastně došlo. Byly zde skladovány (a dost ležérně) zbraně a munice pro mezinárodní obchod bůh ví s kým. O tento obchod se, asi kromě našich zpravodajců, zajímaly všechny velké služby včetně USA, Izraele i Ruska.

Co když Rusko zjistilo kupce, který by mohl tyto zbraně použít proti jejich zájmům. Asi by se snažili tomu obchodu zabránit.

To je samozřejmě neomlouvá a celá akce je hodnocena jako atentát nebo teroristický čin.

Jen by mě zajímalo, jak by se veřejné mínění a celá vláda chovala, kdyby se mělo jednat o obchod s Hamásem a podobnou akci provedli Izraelci :). Předpokládám, že by asi byli šetrnější. Ale jak šetrně zlikvidovat tuny munice a min nevím.

V. Petr 20.9.2021 13:35

Je to tak. I jezy jsou pro ně fuj. Nejlepší je močál plná komárů...

V. Petr 20.9.2021 13:29

Včera jsem sledoval debatu politiků na Primě. Jeden z debatujících tam velmi opatrně zmínil neblahé důsledky grýndýlu. Načež ho zástupce Pirátů obvinil, že nás chce zatáhnout do zájmové sféry Ruska...

O. Vašíček 20.9.2021 13:24

Přečetl jsem oba články i zdejší diskusi. Musím říct, že p. Wágner trochu zesílil vyznění článku zmíněných novinářů. Nemyslím si, že to není od věci a je jen dobré, že se takto upozornil a rozjel diskusi. Článek totiž jen shrnuje fakta kdo s kým, kde a kdy. A na tom není nic špatného. Problémem je směrování a vyznění článku. "Ten tón, TEN TÓN" :). Shrnutá fakta a jejich skladba totiž podtrhují dojem, že účastníci pořadatelé jsou všichni koupeni a snaží se přetlačit mínění a kupit si studenty pro své zájmy. Celá akce že je reklama na Rosatom a nikdo jiný nemá co ukázat. :)

Ono to tak v, v podstatě, je :) Každý reklamní spot, brožura a veletrh je marketingová akce a snaží se přesvědčit zákazníka i okolí, které by mohlo na rozhodnutí zákazníka mít vliv, že já jsem tem pravý obchodní partner a mé výrobky jsou lepší než konkurence.

Ale na tom taky není nic špatného. Při jakémkoli jednání o, už jen možnosti, nákupu se dodavatel snaží presentovat a ovlivnit kupujícího. Od pování na oběd až po návštěvu v jeho provozech, referencích apod. Špatné to je až v okamžiku, kdy se za tuto možnost pořizují nová auta, bydlení apod. :(.

Tady by měl správný novinář upozornit na tyto skutečnosti bez ohledu zda se jedná o sever, jih, východ, nebo západ! Tady bít na poplach a ukázat, že něco nemusí být úplně OK.

Pokud, ale, upozorňují jen na, celkem neškodné, souvislosti v úmyslu vzbudit dojem nějaké cílené propagandy, tak je to zárodek cenzury a dehonestace takových akcí. Přitom uvedené údaje jsou dostupné a nejsou proti ničemu. Pokud se zajímám o rozvoj jaderného průmyslu, tak je jasné, že budu jednat s jedním z největších dodavatelů a propagátorů technologie.

T. Zlesa 20.9.2021 13:16

"...páchnou odérem konformity a lokajské oddanosti vůči zhoubným idejím z katechismu bruselské vrchnosti" ...to je pecka! To se dnes už tak často nevidí. :-) Aspoň je hned jasno.

J. Jurax 20.9.2021 12:58

Ano.

Jenže kolik přečerpávacích elektráren by bylo třeba ku vyrovnání nestabilních dodávek fofrníků a fotovoltaiky?

U nás máme tři.

J. Jurax 20.9.2021 12:44

Souhlas.

J. Jurax 20.9.2021 12:43

Souhlas!!!!

P. Molík 20.9.2021 12:35

Kdo chce být IN, musí rusofobně exhibovat.

P. Molík 20.9.2021 12:34

Příklon k odkazu vymývání hlav v padesátých letech projevují zejména ty partaje, jenž na hony páchnou odérem konformity a lokajské oddanosti vůči zhoubným idejím z katechismu bruselské vrchnosti, tedy zejména Piráti, TOP 09 a nyní pod taktovkou Fialy i ódeesáci.

R. Polášek 20.9.2021 12:04

Rusofóbský propagandistický článek. Na Aktuálně nic nového.

O. Kaucký 20.9.2021 12:03

Tam se právě ty reaktory vyráběli, než se postavila "Reaktorová hala", kterou teď vlastní Rusové, ale komponenty se vyráběli po celém tehdejším Československu. Materiály byly certifikované daleko přísněji než jsou dnešní EU normy.

P. Kubáč 20.9.2021 12:01

Když už se pokrokářům ta bída v Evropě začíná dařit - přijde si nějaký inženýrek, a chce abychom se učili od "rozvojového světa" - který ( jak se to ve "vzdělanostní společnosti" jen mohlo stát??? ) nás už předstihl.

Ale zvykejme si - učení od rozvojového světa i protesty škůdců proti tomu budou čím dál častější - úměrné tomu jak nás škůdci uvrhují do zaostalosti.

K. Wágner 20.9.2021 11:58

S energetikou si ještě užijeme - Vyšší účty za energie hrozí firmám a domácnostem v celé Evropě. Některé státy už přijímají opatření, která by až trojnásobně vyšší ceny energií kompenzovala spotřebitelům. Francie minulý týden oznámila, že rozdá na pomoc chudým domácnostem asi 580 milionů eur (14,7 miliardy Kč) nad rámec pomoci, kterou jim na účty za energie poskytuje dlouhodobě. Podpůrná opatření připravily i vlády v Řecku a ve Španělsku.