27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

MÉDIA: Někteří novináři volají po návratu 50. let

Po upozornění kolegy jsem si přečetl článek novinářů Tomáše Klézla a Lukáše Valáška. A upřímně řečeno jsem byl zděšen. To, co v něm autoři rozvíjejí hlavně ve vztahu k Františku Hezoučkému se začíná blížit článkům a metodám z doby, na kterou nerad vzpomínám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 20.9.2021 9:15

Přečerpávací elektrárny jsou vhodné nejen pro OZE, ale patří do klasické energetiky.

Proto Zelení Khmérvé nepřipustí vybudování žádné...

J. Novák 20.9.2021 9:13

dostupná voda pro život,..... a její využívání pro EE akumulaci lze spojit, už jste zažil i synergické dopady na některých projektech??? někomu je to za-těžké!!!!!!!!

P. Rada 20.9.2021 9:13

Něco na tom bude. Např. nejaktivnějším aktivistou na N.P. je Neff. Na míru jeho konzervativní altivity sotva kdo má. Problém je, že taky-aktivisté kteří na něj houfně reagují, nastavují jakési zrcadlo - do kterého se ale on už s principu zachování konzervativnosti zřejmě sotva zadívá.

J. Novák 20.9.2021 9:08

autor nerad vzpomíná,....na pokrok a vzdělávání dorostu, ....dnes vymývání mozků je OK, cool a dáme to!!! Nic se neděje náhodou,..... a depopulace bílých jede!!!

V. Kuhaj 20.9.2021 9:07

Tedy, pane autore, že se u nás začaly oprašovat kádrové předpoklady pro tu či onu práci, to už někteří z nás zaznamenali před delší dobou, zhruba od chvíle, kdy u nás zavlála vlajka zeleného sluníčka se zkříženými hnáty. Ale dobře že jste si toho všiml alespoň při této příležitosti.

Ano, je to tak. Každý, kdo v USA řekne, že záleží na všech životech, vede studenty ke kritickému způsobu myšlení atd. odchází z práce a je dehonestován. Kdo u nás řekne, že ČT je hlásnou troubou nositelů výše zmíněné vlajky, je dehonestován a pokud možno vyhazován z postu, který doposud zastával. No, a kdo se zmíní, že ruské jádro je celkem v pohodě, sdílí stejný osud. Doufám, že novodobí ideologové budou mít po volbách příležitost pocítit, že drtivá většina národa jejich metody nesdílí. Alespoň v to doufám.

P. Rada 20.9.2021 9:06

Proti "bezpečnému jádru" také nic nemám - zároven ale proti nebezpečí nesplatitelného zadlužení při neefektivní investici v 3+ generaci rozhodně jsem.

Na zmíněných "zemljankách" ale rozhodně něco je. Ty totiž na základě principu akumulace tepla vytvářely prostředí k přežití s minimálními nároky na vytálění prostoru.

Dnes prostředí "zemljanek" odpovídají nízkoenergetické až pasivní domy. Takové řešení energetické situace patří mezi nejrychlejší, nejspolehlivější a nejbezpečnější zároven - tak proč jej přednostně nevyužít?

J. Pokoutný 20.9.2021 9:05

Sundejte si ideologické brýle, vytáhněte špunty z uší a zkuste si oba články přečíst ještě jednou.

P. Rada 20.9.2021 8:57

Proč by se s principu svobody slova nemohl k JE vyjádřit každý?

Už jen míra striktnosti výběru těch co smí mluvit, psát... poukazuje na míru totalitních manýrů ve smýšlení.

P. Pepax 20.9.2021 8:50

Nemyslím že by se autor nějak mýlil, samotný fakt že dva neznalí pisálkové se vyjadřují k jaderné energii je více než zarážející.

T. Zlesa 20.9.2021 8:28

Článek na Aktuálně jsem si přečetl. Celý. Bohužel musím napsat, že autor tady tohoto článku na NP to hodně přehání. Jeho závěry o totalitní novinařině nesdílím. Jsou tam uvedena (snad) fakta, která potvrdil i autor zde. Nenašel jsem tam náznaky, že by ti novináři propagovali kteréhokoliv dodavatele. Na rozdíl od autora na NP. Srovnávat to s 50 léty je demagogie. Autor propásl příležitost zůstat seriózním autorem. :-/

L. Šimon 20.9.2021 8:14

Zajímavé je, že se ti různí "inteligenti" , kteří jádro odsuzují (a hlavně to levne, prověřené ruské) nechtějí odstěhovat do zemljanek ale snaží se tam poslat nás , kteří proti (relativně bezpečnému) jádru nic nemáme.

I. Mentlík 20.9.2021 8:12

Kam na ty bláboly chodíte, pane Novák ? Vždyť to nemá ani hlavu, ani patu, nehledě k dílčím nesmyslům, které uvádíte !

R. Tichý 20.9.2021 8:08

Kazdemu aktivistovi je nutne postavit kontraaktivistu, aby kazdy den nastavoval jeho hlouposti zrcadlo.

J. Nevrkla 20.9.2021 8:03

R^R^R^

Snad zvítězí zdravý rozum nad novodobými pokrokáři, více takto kritických článků.

F. Navrátil 20.9.2021 7:55

Politrukům se vzděláním na fakultách sociálních věd primárně vadí jaderná energetika. A pokud pochází z Ruska nebo Číny, tak tím hůře pro fakta i energetiku. Jejich těžko vyvratitelným argumentem je, že v zásuvkách je elektriky dost.

P. Dvořák 20.9.2021 7:47

Kde je Greta?

Svoji historickou úlohu splnila, tak že by ji konečně strčili tam, kam patřila od samého začátku?

P. Dvořák 20.9.2021 7:46

Takže místo polí na potraviny solární pole, místo lesů na udržení vláhy lesy větrníků a teď ještě z kdejakého údolí udělat přehradu?

A. Stárek 20.9.2021 7:25

Na Aktualne.cz jsou diskuze zrušené už dlouho... A psát se s mailem redakci je ztráta času. Ano, vidět v článku nesmysly a nemoct na ně reagovat, to je o nervy. Ale ona kvalita Aktualne jde poměrně rychle směrem, že už jen se tam podívat je ztráta času. Je to škoda, býval to kvalitní server.

Dá se k článkům diskutovat ještě jinde, než tady, na Idnes a sem tam na HN.cz? Někdo diskuzemi pohrdá, ale někdy jsou zajímavější, než samotný článek.

P. Hák 20.9.2021 7:21

Někteří bohužel i zmodrali. Nelžeme si, současná ODS v tom jede na plné pecky.

P. Hák 20.9.2021 7:20

Kdo chce důkazy znát, je zrádce. Kdo to říkal - Rakušan nebo Mirka?

P. Hák 20.9.2021 7:19

Před časem ty diskuze zablokovali pro neregistrované. Už předtím ale tolerovali dost sprosté osobní (a nevěcné) útoky od ideologicky správných komentátorů.

Nemýlím-li se, práva moderátora diskuzí tam měl tehdy jistý pan Stejskal. Nevím, zda je totožný s pánem, který sem občas píše.

J. Novák 20.9.2021 7:17

postavit ETE34+EDU56 a PVE a jsme energetickým srdcem Evropy....Přečerpávací elektrárny jsou zdaleka nejosvědčenější velkokapacitní technologií pro skladování energie a díky své flexibilitě jsou důležitým předpokladem pro integraci přirozeně kolísající výroby energie ze slunce a větru. Revitalizace přečerpávací elektrárny Happurg by proto byla významným příspěvkem k dekarbonizaci výroby elektřiny, a tím i k přechodu na novou energetiku," uvedl Klaus Engels, ředitel divize vodních elektráren společnosti Uniper.

Přečerpávací elektrárny jsou rychlé a flexibilní zdroje, které mohou z režimu čerpání, a tedy spotřeby energie, být do výrobního režimu přepnuty během několika sekund. Díky těmto vlastnostem jsou ideálním doplňkem k obnovitelným zdrojům energie, kde je zvláště důležitá integrace a vyrovnávání kolísavé výroby větrných a fotovoltaických elektráren.

P. Hák 20.9.2021 7:16

Tady nejde "jen" o rozvrat energetiky. Jde o nastoletí totality jednoho názoru. Jsem přesvědčen, že zmíněným o nějaký reaktor vůbec nejde, že to je jen záminka k zastrašování.

F. Kusák 20.9.2021 7:14

Dívka Greta mě netrápí, ale mohu emotivně říci, že mě doslova se...... hlupáci, kteří ji zneužili na svou špinavou hru. Pokud hloupost a ideologie proniká do odborných věci a zakazuje se diskuze, třeba zákonem, pak jsme na nejlepší cestě k bídě. Nedivme se pak, že rostou ceny energií, že někdo zničil průmysl a teď musíme každou hloupost dovézt z Asie. Důsledky takového myšlení vidíme. Začíná to tím, že neustále snižujeme laťku vzdělání, matematika, fyzika a další odborné předměty jsou Popelkou, zato se žáci a studenti učí ty správné informace v duchu levičáckého liberalizmu.

J. Novák 20.9.2021 7:10

Kojzarové nevymřeli, dnes i destrukci a depopulaci podporují, což dříve nebylo,.......prostě pokrok nezastavíš !!!!!!

J. Lukavsky 20.9.2021 6:54

"Jde o experta s obrovskými znalostmi, odborností, zkušenostmi" no jediný opravdu nezpochybnitelný expert na klima i jádro je přeci sv. Gréta. Ta vidí CO2 tak určitě vidí i do reaktoru. Škoda, že si nepozvali jí, ta by jim vypucovala žrádlo, kdepak na ní s kilowatama... J.L. end

J. Novák 20.9.2021 6:49

autor.......doba na kterou nerad vzpomínám", stačí, a jeho názory (zábrany k rozvoji ČSFR) doplním o text rozhovoru s BND členem na hraničním potoku: "co se u vás děje - jaro 1968? zvládnete to, nebo vám budeme muset přijet pomoci? Inu stalo se a Brežněva vyprovokovali NDR1 BLR představitelé a zasáhli společně vojska WS!!! To autor ani neví, nakolik byla operace WS v r. 1968 vstup vojsk na území ČSSR vyvolán Západem......jak hlasovalo politbyro SSSR? víte někdo?

G.Husák jako kompenzaci 68 dosáhl pro ČSFR smlouvu se SSSR o mírovém využívání jaderné energie s jadernou velmocí, až do aktivní spolupráce českých ústavů na fyzice AZ jaderných reaktorů, PZO v Praze a Blavě by vydalo také kruté svědectví o nadřazenosti jednoho etnika.....popsat a srovnat rozvoj většiny resortů 68/89 by vydal zdrcující svědectví .......ukončované současnou hysterií Covid19-SARS2 k depopulaci lidstva!!!

R. Langer 20.9.2021 6:19

Já bych hrozně chtěl vidět alespoň nějaké ty "důkazy". Ty budou asi tak přesvědčivé, že to svět ještě neviděl. ;-D

R. Langer 20.9.2021 6:17

Proto je potřeba se zavčas odpoutat, v nejhorším případě dokonce opět izolovat, tentokrát ovšem ZVENČÍ. Už jenom jako ostraha proti teroristům, tentokrát skutečně reálným. [>-]

R. Langer 20.9.2021 6:15

Asi tak. ;-€