5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

MÉDIA: Jak reformovat Českou televizi?

Výsledek volby do Rady České televize nastavil zrcadlo veřejnoprávní politicko-mediální lobby. Její hysterický křik zní skoro jako rajská hudba.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dvořák 30.5.2020 11:12

Představte si člověka, který se na žádnou televizi (ČT, Nova, Prima, ...) vůbec nedívá, ale používá TV přístroj jen k DVD (BR) přehrávání filmů. Nebo má zaplacené kabelové či satelitní kanály (trvale).

Š. Hašek 30.5.2020 12:10

Marné, pane Dvořáku. Marné.

Bez veřejnoprávní obrazovky (Moravce), Kalouska nevyklíčí ani ředkvičky.

Pokud nebudou večer pohádky, všichni potáhnou na Kavčí Hory!!!

V. Halašta 30.5.2020 9:36

Nesmyslný výkřik, bez chápání všech souvislostí.

V. Mokrý 30.5.2020 6:15

Když bude ČT taková, jak jste napsal autore = bude dodržovat svoje zadání/veřejnoprávní médium, tak ten koncesionářský poplatek nebude většině společnosti vadit. A to i při případných valorizacích.

J. Dvořák 30.5.2020 11:17

Koncesionářské poplatky jsou přežitek z historie, kdy měly podpořit rozvoj těchto technologií.

Současný stav je také neudržitelný, protože na veřejnoprávních mediích jsou vysílány reklamy a je masivně propagována samotná veřejnoprávní instituce.

J. Orel 30.5.2020 3:21

Obávám se, při znalosti české mentality, že zavedení dobrovolného příspěvku televizi dle autorova doporučení by bylo využito pouze k úsporám a nikoli vyjádření stanoviska ke kvalitě či politické orientace náplně vysílání.

L. Písařík 30.5.2020 7:13

Dobrovolné placení poplatků za TV silně připomíná dávání tuzérů v restauraci: kde jsem spokojen a chci navštívit příště, dávám, kde nejsem spokojen, nedávám, proč by dával, když příště nepřijdu? Při více než stovce programů si mohu vybírat. Totéž u hospod.

M. Rohovský 30.5.2020 7:45

Proč se obáváte? A proč si myslíte, že by se nejednalo o vyjádření stanoviska?

P. Grigar 30.5.2020 9:34

..úspory v ČT?!! Exemplární ukázkou byla včerejší reportáž o cestě a možnostech dovolenkových pobytů v Chorvatsku. Informační hodnota nulová, cokoli z uvedeného si může zjistit každý zájemce sám. Zajímalo by mě vyúčtování nákladů na tuto reportážní perlu.

Š. Hašek 30.5.2020 12:30

Až se příště narodím ..... stanu se "reportérem" ČT09. Cokoliv se někde šustne (zvrknutá noha v Jižní Africe, prázdné hotely v Chorvatsku) ..... šup do letadla, auto, diety ....... a pak budu udýchaně hlásit, že tam měli naštěstí octanohlinitý obklad a v tom hotelu jsou dva odvážní Poláci, a dali si i pljeskavicu.

U NOVY mi nevadí nic, ani když tam "vaří guláš podle Korantenga". U toho "veřejnoprávna" mně toho vadí moc, tak 88%.

Zkráceno.