10.8.2020 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

MÉDIA: Jak reformovat Českou televizi?

Výsledek volby do Rady České televize nastavil zrcadlo veřejnoprávní politicko-mediální lobby. Její hysterický křik zní skoro jako rajská hudba.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Kohout 31.5.2020 8:00

Zajímavé. Já vidím ČT jako hodně protivládní vysílačku. Podporuje chvilkaře, piráty, běžně vysílá protibabišovské pořady. Takže nezávislá svým způsobem bude.

Ś. Svobodová 31.5.2020 12:27

Babiše sem tahat nemusíte. ČT lhala (resp. říkala A a nedodávala B, což považuji za lhaní) dávno před Babišem. A její někteří "vzdělaní a moudří" redaktoři způsobili spoustě slušných lidí neskutečné problémy. Nikdy jsem pak neslyšela jedinou omluvu, když se ukázalo že "kauzy" nedošli ani trestního stíhání. Nikdy jsem neslyšela, že by odpovědný redaktor musel nést zodpovědnost.

Š. Hašek 30.5.2020 12:02

Prosím tímto zúčastněné televizní diváky, tedy ty aktivistické, aby mi vysvětlili:

1. Pojem "veřejnoprávní". Stači mi tak čtyřicetdva stránek. 2. Částku toho poplatku, který je apanáží pro darmožrouty/kamarády kamarádů. Viz náklady "okolních obrazovek". 3. Hloupnutí některých politiků, kteří po volbě někoho jiného svými kolegy, volají po spacácích/novém Listopadu. 4. Pokud je něco veřejné, tak ředitel veřejna by měl souhlasit s veřejnou svojí výplatní páskou. Páska ředitele Agrofertu je mi šumák. 5. Myslím si, že pohádky čtyřikrát týdně od 20:10 (spolu se zpravodajskými manekýnami) .... to vypadá na "soukromý kanál pro specielní věkovou skupinu občanů" (není mi dvacet). 6. Reklamu drze proplácejí kamarádům ("umělcům"). Kterým???

Zkráceno.

L. Netolická 30.5.2020 13:26

Veřejnoprávní TV je pro všechny lidi, je nezávislá na vládní moci a může si dovolit ji kritizovat. Jestliže bude a už teď je pod dohledem vlády, tak už na ní nebude nezávislá a nebude vysílat otevřeně ani když Babiš ukradne celou zemi. Ty poplatky jsou proto, aby je nemusela poskytovat vláda a tak si ČT lidi platí. Soukromé televize jsou odvislé od reklamy a když jim Babiš dá hodně vydělat, je jasné, že za to něco bude chtít. Opět - žádná soukromá televize není nezávislá!

A. Renjascu 30.5.2020 14:44

ČT určitě není nezávislá, to je iluze, protože ředitele ČT volí rada a radu volí parlament, takže je ovlivněna politickým složením parlamentu a poplatky na tom nic nemění. Právě zakódování signálu a jeho zpoplatnění jen pro zájemce by ukázalo jaký je skutečný zájem o tuto službu. Pokud jde o spokojenost druhé strany, tak koho tím máte na mysli? Babiše, Kellnera, Bakalu, Lukačoviče, Křetínskeho a nebo někoho dalšího z miliardářů vlastních média. A nebo běžného diváka, protože pokud jde o něj, tak tam vidím nespokojenost v diskuzích deklarovanou asi nejčastěji.

V. Halašta 30.5.2020 15:45

Zpoplatněním přestává plnit funkci veřejnoprávní a stává se běžnou komerční TV, s dosavadní programovou náplní těžko udržitelnou. Sbohem bohoslužby, sbohem šachové koutky.

V. Pavelka 30.5.2020 14:47

Jen lež,Netolická ! To je důkaz vašeho pohledu a co ostatní,ti se mají jít klouzat.To je VAŠE TV..?!

M. Rohovský 31.5.2020 10:02

Paní Netolická. ČT byla pod stejným dohledem vlády jako je dnes - prakticky žádným - celou dobu své současné existence. Možná jenom nechápete rozdíl mezi vládou a parlamentem. Zkuste se trochu poptat u strýčka googla, třeba Vám to objasní. Pokud by si doopravdy ČT platili "lidi", myslím tedy dobrovolně, tak by se ty samolibé tváře moudrých a vzdělaných asi velmi zachmuřily. A když už tedy žeru veřejnoprávní peníze těch "lidí", tak bych se neměl stydět sdělit, že ze mne dělají boháče.

V. Pavelka 30.5.2020 14:43

Žluté vesty ,požadovali po prezidentovi Francie Macronovi, aby "TV France", byla přístupná i jiným názorům a změnila se.Premiér Johnson po výtěztví v Brexitu vyhodil Ředitele BBC ..Opravdová demokratizace na postupu..

J. Dvořák 30.5.2020 11:03

Problém je v tom, že ČT a ČRo jsou součástí neomarxistické skupiny medií, která si vytyčila za dlouhodobý cíl budovat nový světový řád a zničit západní civilizaci.

Členství v této skupině medií je pro ně velmi výhodné a pohodlné. Přebírají zprávy (a naopak potlačují jiné) z ústředních zdrojů (CNN, Reuters, BBC) a pouze je přizpůsobují místním poměrům. Za to mají celosvětovou podporu a ochranu.

V. Halašta 30.5.2020 11:28

takové nesmysly snad ani nemá cenu komentovat, ještě něco o mikrovlnkách...

F. Kusák 30.5.2020 11:40

A kdo po vás chce nějaký komentář. Já naopak s podstatou toho tvrzení souhlasím, a hlavně ČT je nesmyslná instituce. Je hloupé, když se staví do pozice jakési seriózní konkurence vůči těm komerčním. To přeci je nesmysl. Á propos, kvalita naší komerce je taky velmi nízká. Jsem přesvědčen, že trendy poskytování zábavy a informací se ubírají úplně jiným směrem. Jenže živí to až příliš mnoho lidí a o to tady jde.

Š. Hašek 30.5.2020 12:04

Též souhlas.

S Vámi i panem J. Dvořákem.

H. Kotaz 30.5.2020 12:56

Se souhlasem jsem další v pořadí.

V. Halašta 30.5.2020 12:46

Já jen, aby někteří méně přemýšliví spoluobčané, třeba jako vy, to nevzali vážně. Marně.

No co, vysvětlovat vám smysl veřejnoprávního media nebudu. Kdybyste to chtěl vědět, tak to jistě zjistíte na netu. Vy to ale vědět nechcete, vám stačí, co už víte. A pak z vás padá tohle.

F. Kusák 30.5.2020 13:04

Obvykle na útoky nereaguji, ale při vaší názorové "pestrosti" a schopnosti logicky myslet, je debata s vámi zbytečná. Jen tak na okraj milý pane, zkuste se zamyslet nad pojmy "veřejný" a "právní" a pak pojem "média veřejné služby". Také bych vám doporučil srovnání podobných zahraničních institucí, třeba německé ZDF, kterou sleduji více jak čtyřicet let a také k ní mám určité výhrady. Srovnejte postavení a pravomoci orgánů Fernsehrat a Verwaltungsrat. Kdyby to tak bylo u nás, tak by možná odpadly zbytečné debaty lidí jako jste vy.

V. Halašta 30.5.2020 13:30

Když je debata zbytečná, proč tedy reagujete? Tuhle vaši logiku jaksi nechápu.

A obdobné je to i s dalšími tvrzeními, bez logické návaznosti, bez argumentace. Chybí fakt jen ty mikrovlnky.

J. Sedlář 30.5.2020 13:09

Našel jsem: ČT má skutečně určený úhel pohledu“ na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků pouze tehdy, pokud prosazují a dívají se na věci z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení.

V. Halašta 30.5.2020 13:31

Dobré, ne? Islám tam nesmí.

J. Sedlář 4.6.2020 11:33

Naopak, ten je součástí EUropy, přece. Říkala to Mutti-multi-kulti.

L. Netolická 30.5.2020 13:33

Pane Kusáku, ČT vysílá o pořady, které nejsou zrovna trháky, ale zajímají i menší okruh lidí. Právě proto si ji platíme, aby nás všechny televize neinformovaly stejně a nebyly hlavně poplatné vládě. Čiliže my, kteří tyto poplatky platíme, tak střežíme vládu, aby nás neklamala a neokrádala.ČT není oblíbená, protože ještě stále může vládu kritizovat. Dovolením této rady už může být hůře.

V. Pavelka 30.5.2020 14:31

Přes rok nás redaktoři ČT bombardovali Brexitem ,jednostranos a okopávání Johnsona a konzervativců, byly a dodnes jsou v každé informaci z Londýna (potažmo přehnaná ochrana Bruselu),českou vládu hodnotí vlastně negativně, jakoby mezinárodní srovnávání a úspěchy kterých jsme dosáhli neexistovali,bagatelizují a hledají jen negaci .Nespravedlnost ČT24 v hodnocení je odporná.

F. Kusák 30.5.2020 15:04

Obecně vzato, já Vám přeci Váš názor neberu, chcete sledovat programy ČT, tak je sledujte. Já je ale sledovat nechci a na to mám zase právo já. Rozdíl je v tom, že já Vám na to připlácím. Já vím, není to mnoho peněz a určitě to není důvod k tomu, abych z toho nespal. Jenže jde o princip. Takže mějte si svou televizi, ale výhradně za své. Koncesionářské poplatky nejsou daně, které bych musel platit. A o tom je nyní třeba debata o BBC v Británii, jestli mají být tyto poplatky povinné.

V. Halašta 30.5.2020 15:46

No je to daň.

V. Pavelka 30.5.2020 16:24

Řekl bych že ČT uhne a bude vyváženější ,protože byznys je důležitější (veřejnoprávní vývar je předněší)!

V. Pavelka 30.5.2020 16:06

Jo vy naivo ? a Komu odhalil sochu Marxe,bývalý předseda Bruselské komise se Sorošem, místnímu barmanovi?! Potomci komunistických stran v západní Evropě,si chtějí taky vyzkoušet socialismus .Od konce války, vlna socialismu proběhla celým světem a nikde nebyla úspěšná a přesto čumím jak se starý kontinent opět pokouší převychovat a přenastavit podmínky pro lepšího a štastnějšího člověka.!?!

V. Pavelka 30.5.2020 15:16

Socialismus na postupu ,Všiměte si že všechno co přichází z Bruselu je sociální ideologie ,a vrcholem manipulace je Zelený úděl ! Je pár úředníků v Bruselu schopno takhle válcovat EVROPU, bez nějakého zájmu z pozadí ? Většina politiků kteří nesouhlasí s Bruselem má problémy,Rakousko ,Itálie,Česko,Polsko,Madarsko,Anglie,a důvody jsou jen procesní,žádné diktátorství ,jak se takzvané veřejnoprávní TV napříč EU snaží v lidech manipulovat.!

M. Koutný 30.5.2020 10:22

Odpověď na otázku v titulku je jednoduchá: privatizovat.

V. Kučer 30.5.2020 10:09

Koncesionářské poplatky jsou diskriminační, jsou stejné pro početnou rodinu jako pro jednočlennou domácnost. Daně se platí pouze státu ať se nazývají jakkoliv a TV by měla být placena ze státního rozpočtu. Stačila by pouze ČT24 (zpravodajský) a ČT2 (vzdělávací), což by nebylo tak drahé.

V. Pavelka 30.5.2020 16:16

To je jako kdybych si musel platit jen vegetariánský oběd.?!