19.2.2020 | Svátek má PatrikDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Penza 1918 (1/2)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 171, poslední: 20.8.2007 13:42, přehled diskusí

ti Sudetáci hezky vírí diskusi:
Autor: ceskej Honza Datum: 20.8.2007 13:42

nemohu, nezli doplnit co uz jsem mnohým pro zlost napsal:

ze bude CZ pohranicí do 70. let zase osídleno nemci a mírumilovnou cestou, bude zpusobeno prirozenou vlastností lidí z nejblizsího a Bavorského okolí, jako je pracovitost, sikovnost a podnikavost. Tu samou moznost budou mít i cestí sousedé, ale nevyuzijou jí,  vsadme se!  Ze se potom bude mluvit napr. v EU na úradech jednotnou evropskou úrední recí at uz to bude jakákoliv, odpadnou zbytecné nacionalistické pútky,  zda to má být cestina, nebo nemcina a bude klid.

Legionáři, legionáři - nebyli to náhodou vlastizrádci?:
Autor: Mistr Jan Hus Datum: 17.8.2007 22:49

A jak to bylo s jejich "úspěchy" např. povražděním personálu nemocnice za Uralem. :-/

Re: Legionáři, legionáři - nebyli to náhodou vlastizrádci?:
Autor: ;-) Datum: 18.8.2007 8:10

Co to melete za nesmysly? Kdy se to stalo? Když legionáři zakládali vlastní nemocnice a spolupracovali s mezinárodním červeným křížem?

Poučení z historie?:
Autor: A. Datum: 17.8.2007 12:49

Ze všeho, co se tu probírá, jakož i z pouhého listování učenbicí dějepisu je patrné, k čemu to vede , když je stát postaven na principu národnostním místo principu občanského. Nekončící vzájemné výčitky, občas přerůstající v krvavé války. Proč tomu tak je? Politikům vyhovuje vládnout podle starého římského Divide et impera. Vždy je nejlepší odvést pozornost stáda k vnějšímu nepříteli aby si stádo nevšimlo, jak ti mocní kradou a škodí. Takže - co naděláme. Není snadné přestat být stádem.

Re: Poučení z historie?:
Autor: čtenář Datum: 17.8.2007 14:01

R^

Vlade...:
Autor: VLK Datum: 17.8.2007 12:26

Ti Nemci sem prisli do Konigsreich Boemen, kde vladnul nemecky panovnik. To, ze tu byly ceske vesnice, pro ne bylo stejne, jako, ze v Prusku byly vesnice litevske, polske a nemecke, v Sasku vesnice srbske a nemecke... Bylo jim jedno, kdo byl pred valkou v jejich vesnici, nebot vsichni pomreli na mor. A nebo dostali kus lesa, ktery si vyklucili a zalozili vesnici, kde drive nebyla. Dostali od sveho feudala pudu za urcity lenni zavazek.

Nemecke pravo dostali ve svych mestech proto, ze zpocatku zadne jine nebylo. Az pozdeji bylo z nemeckeho mestskeho prava odvozeno mestske pravo prazske a litomericke. A kutnohorske pravo bylo prejato z prav nemeckych hornich mest, protoze to taky byl jediny mozny vzor. Zadny darek. Naopak jejich prinos rozvoji nasi pravni kultury. Stejne tak jako rozvoj remesel a dokonce i zemedelstvi. To je taky duvod, proc je Cesi nikdy neprevalcovali - ani za vrcholu husitstvi. Proste byli potrebni. A to je taky duvod, proc tu prezili Zidi (nejak ten vas protizidovsky vykrik nechapu, a nechci chapat). Pripomina mi to tu jinde v diskusi zminovanou "emigraci" z Evropy do Ruska.

(Nepletu sem to, ze prichod Germanu do Kelty obyvane krajiny byl kulturne krokem zpet a ze Slovane, kdyz sem prisli, tak byli na vyssi urovni, nez zbytky Markomanu, co tu zili. Ale mezitim potomci techtyz Germanu stihli v krajich za Dunajem, Rynem a castecne uz i za Ceskym Lesem pobrat tolik z porazene latinske civilizace, ze byli o dve ste let pred nami.)

Porad nevidim duvod, proc by se meli podrizovat nejakemu ceskemu narodu a mluvit jinak nez nemecky. Stejne jako nevidim duvod, proc bychom my meli mluvit nemecky. A spravedlivost v reseni po 2. svetove vidim proste v tom, ze byli potrestani za to, jakeho si zvolili pritele. A v pravu vitezu.

Slezsko - 1866 - vim. Ale proc nam to po 1. svetove nechali, kdyz se tak ohaneli pravy narodu? Protoze pravo vitezu. Byzance - souhlas. Ale daleko a tudiz bez vlivu. A zapadni system, ac nespravedlivejsi, ukazal lepsi vyvojovy potencial.

Re: Vlade...:
Autor: čtenář Datum: 17.8.2007 14:03

Dobrý. R^

Re: Vlade...:
Autor: Vlad Datum: 18.8.2007 0:32

Vlku, nevím, kde jste vzal můj "protižidovský výkřik". Řekl jsem toliko, že u nás nebylo zvykem pořádat pogromy, jako tomu bylo zvykem ve státech okolních. A že největší pogrom tu uspořádali převážně němečtí účastníci první kruciády.

Trvám na názoru, že přišelci se musí přizpůsobit domorodcům. Království českému. Koenigreich je habsburský překlad, neníliž pravdou? :-) Čeština vymizela až ve třicetileté válce (skloňte se k náhrobkům). Násilím. Když vymlátím obyvatele Berlína, budu mít právo požadovat tam za úřední řeč češtinu?

A ještě drobnost. Nevšiml jste si, že si královské a císařské hodnosti Germáni udělovali sami od sebe. V té době byl legální císař, který by to mohl udělat, snad jen v Habeši, Číně a Japonsku. Přesto si pak osobovali právo povyšovat ostatní. Kšefty s papeži. ;-)

?:
Autor: rolandszewczyk Datum: 16.8.2007 22:57

jen na okraj?mluvit o československých tzv.legiich v květnu 1918,je opravdu mistrné kamuflování dějin----ach jo,a jestli legie tak kdo je platil?pitomá. otázka? jak pro koho,páč či chleba jíš toho písen zpívej

Re: ?:
Autor: Vlad Datum: 17.8.2007 0:44

Ševčíku, koho máte za psychiatra? Vyměnit!

Re: Re: ?:
Autor: rolandszewczyk Datum: 17.8.2007 7:25

jistě,kdo má jiné znalosti a vědomosti toho třeba voddělat-

Re: Re: Re: ?:
Autor: lis Datum: 17.8.2007 9:34

Znalosti??? Vědomosti??? ...ale nebuďte směšný.>- Voddělat ne, ale litovat, to ano!>-

Re: ?:
Autor: ;-) Datum: 17.8.2007 13:18

Kdybyste měl v hlavě mozek a použil ho poznávání, tak byste možná při hledání faktů zjistil, že armádní sboru v Rusku měl již někdy od počátku r. 1918 vlastní samostatné hospodaření, tj. byl zcela finančně na ruské straně nezávislý. Do té doby byl placen z ruské poklady jako součást ruské armády.

ha ha ha :
Autor: rolandszewczyk Datum: 16.8.2007 22:50

1.dezertéry někdo pojmenoval jako legionáře.

2.celé to hrdinství spočívalo v tom,že by jinak dostali popravčí kulku

3.oslavy dezertérů a vlastizrádců typu masaryk,svědčí jen o pomatenosti těchto

4.dořešení uloupeného pokladu podminoval stalin pomoc proti hitlerovi v 38-395.

5.toto nechce nikdo slyšet u nás,skutečný boj proti bolševikům vedli jenom poláci a to ůspěšně

Re: ha ha ha :
Autor: rolandszewczyk Datum: 16.8.2007 22:51

oprava:38 až 39 rok

Re: ha ha ha :
Autor: H. Datum: 17.8.2007 7:23

Jojo, a taky to zkošeli ti úspěšní Poláci tehdy v lednu u nás na Těšínku ,viď rozumbrado :-) A jak je Šnejdárek hnal.

Pokud probojování se celým Ruskem není hrdinství, což nedokázal mimo nich nikdo, tak už nevím co. Snad nechat si pustit bolševiky v roce 1922 až přímo k Varšavě, v případě Pilsudského?

Re: ha ha ha :
Autor: čtenář Datum: 17.8.2007 7:45

Oni se tak pojmenovali sami. Co se týká Poláků, tak jejich boje proti jednou tomu, jindy onomu nepříteli, vykazují rysy pomatenosti. Rozhodně to není bojování za něco racionálního. Třeba vytvoření vlivové sféry, vytvoření imperia. Je to takové husitské trojčení s potřebou tvorby hrdinských eposů. Legionáři měli v tomto smyslu zcela jasnou myšlenku, vytvoření vlastního státu a za tím šli, byť mnohdy problematickým způsobem, viz právě ruský státní poklad.

Z tohoto pohledu Poláci vydělali na tom, že čs. armáda v době těšínského konfliktu "nebyla doma".

Re: Re: ha ha ha :
Autor: H. Datum: 17.8.2007 7:51

Jak nebyla doma? A co skupina Šnejdárkova, která vyprášila kožich Latinikovým jednotkám? Nakonec byli Poláci rádi, že nepřišli o Skoczow.

Re: Re: Re: ha ha ha :
Autor: čtenář Datum: 17.8.2007 14:00

Ach jo.

Tak jsem surfoval po internetu a hádejte co jsem našel...:
Autor: Klaďas Datum: 16.8.2007 20:11

Pro některé stupi*ní vlastence obhajující vlastizrádné čs. legie mám stejně tak stupi*ní stránky s názvem:

www.ceskoslovenskosjednotime.cz

Hezká den

Re: Tak jsem surfoval po internetu a hádejte co jsem našel...:
Autor: lis Datum: 16.8.2007 20:28

Mě to až tak stupi*ní nepřipadá, spíše naopak. >-

Re: Tak jsem surfoval po internetu a hádejte co jsem našel...:
Autor: čtenář Datum: 16.8.2007 20:54

:-) Tím se nikomu neškodí.

Re: Tak jsem surfoval po internetu a hádejte co jsem našel...:
Autor: rolandszewczyk Datum: 16.8.2007 22:52

alespon se našly dva kusy,co mají stejný pohled na věc

Re: Tak jsem surfoval po internetu a hádejte co jsem našel...:
Autor: lis Datum: 17.8.2007 17:17

Otázkou je, zda lze Československo sjednotit??? Hodně lidí by možná chtělo, ale politici kvůli korytům určitě chtít nebudou.

   Snad odkaz Zborova spočívá v tom, že odhodlaní a nezištní lidé, kteří nejsou v politice mohou udělat více než jen pasivně poslouchat politiky.>-

Před popravčí bolševickou četou:
Autor: čtenář Datum: 16.8.2007 17:37

toto byla poslední slova admirála Kolčaka: Spasibo vam čechosobáky. Takže od té doby se dozvídáme jenom to, jak nezodpovědně a zkorumpovaně si vedl admirál Kolčak. Je to k zblití.

Re: Před popravčí bolševickou četou:
Autor: :-) Datum: 16.8.2007 17:54

Když nevěříte českým zdrojům a rád propadáte malosti z naší historie pod dojmem polopravd, zkuste ruské udroje, např. "Voždi bjelych armij" od Vladimira Čerkasova-Georgievskijho, je tam celá kapitola o životě Kolčaka.

Re: Re: Před popravčí bolševickou četou:
Autor: čtenář Datum: 16.8.2007 18:09

Já si nedělám iluze o velitelích bílých a bílých jako takových, jenom nevidím důvod, proč bych neměl v souvislosti s Kolčakem přehlížet svinstvo legií, jejich naprosto účelovou politiku. A nejvíc mi vadí, že ty legendy dnes s klidem papouškují tihle národovci.

voprava : - ):
Autor: čtenář Datum: 16.8.2007 18:15

nevidím důvod, proč bych měl přehlížet

Re: Re: Re: Před popravčí bolševickou četou:
Autor: :-) Datum: 16.8.2007 18:19

Jaké svinstvo legií? O čem to plácáte? Bylo svinstvo legií to, když už po bojích se sovětskou vládou byly ve druhé polovině Ruska na cestě do Vladivostoku (odkud měli jet do Francie), když se na žádost protibolševických frakcí v Rusku zastavili a znovu se vrátili na povolžskou a další fronty západním směrem, kde znovu bojovali a znovu umírali v marných bojích s přesilou bolševiků, kdy jen málo oddílů ruské národní armády bylo takových, že za pomoc stálo? Když Češi umírali před Kazaní v boji s desetinásobnou přesilou, sami a opuštění a využití, tak v samotné Kazani, kde bylo velké množství ruských vojáků zejména důstojníků, nebyli schopni a ochotni sestavit oddíly, aby jim je poslali na pomoc. Kazaňští se chodili okraj města dívat na to, jak Češi bojují s rudými, jako kdyby to bylo divadlo. Den před pádem města, kdy už řadu dní bojovali naprosto vyčerpaní Češi proti stále dalším a dalším vlnám bolševiků, se ve městě konaly dostihy a velký ples. To už při všech těch ztrátách, které viděl, nevydržel ani plukovník Švec a legionáři se stáhli. Když se totéž několikrát opakovalo a to i pod taktovkou Kolčaka, když přitom byli Češi takřka denně svědky násilného chování některých kolčakových vojáků k obyvatelstvu, může se někdo divit, že se vrátili ke svému původnímu cíli - přesunu na fr. frontu?

Jen plkáte a víte o tématu kulový.... 

Re: Re: Re: Re: Před popravčí bolševickou četou:
Autor: čtenář Datum: 16.8.2007 18:24

Ale no tak ! O těchto věcech určitě nemluvím jako o svinstvu. V "zápolí" se ovšem děli i jiné věci. 

Jsem rád, že mě svou argumentací posouváte blíže k ruskému stanovisku. :-)