6.7.2022 | Den upálení mistra Jana Husa


Diskuse k článku

HISTORIE: Marshallův plán

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
komantsch 1.5.2007 23:22

Jaderne zbrane v CSSR

Only the Soviet Union fields short-range nuclear missiles--with

ranges from 150 to 500 kilometers--in Europe; those aimed at

West Germany from the GDR and Czechoslovakia are estimated at

some 600.

komantsch 1.5.2007 23:23

Re: Jaderne zbrane v CSSR

INF Negotiations and Soviet Nuclear Missiles in the GDR and Czechoslovakiahttp://files.osa.ceu.hu/holdings/300/8/3/text/27-3-37.shtml

komantsch 1.5.2007 23:29

Re: Re: Jaderne zbrane v CSSR

Jisty pitomec bude tento zdroj samozrejme odmitat aniz by sam prinesl jakykoliv protidukaz. Co muzeme od bolsevika jineho ocekavat nez lzi a demagogii.(Y)Rv

Cruton 2.5.2007 6:25

Re: Re: Re: Jaderne zbrane v CSSR

1) Pojem "nuclear missile" (tj. jaderná střela) se mezi odborníky nepoužívá. Střely se klasifikují podle své dráhy (balistické a křižující) nebo podle svého dosahu. Neklasifikují se podle použité hlavice. Střela totiž může nést několik typů hlavic ("warhead"), přičemž tato hlavice nemusí být nutně jaderná ("nuclear warhead"). Může být například vysoce explozivní, chemická apod. Takže dokazovat existenci jaderných hlavic odkazem na jakýsi pojem "jaderná střela", to chce notný kus prostoduchosti.

2) Já dokazovat nemusím nic. Žádný český generál, žádný český politik a žádný český historik oficiálně neprohlásil a nedoložil, že se na území ČSSR někdy nacházely jaderné hlavice. Tuto skutečnost tvrdíte Vy a zatím jste ji nedokázal.

3) Mimochodem doposud jste nevysvětlil, proč se ve Vašem oblíbeném odkazu na americkou vládu píše o tom, že nukleární hlavice měly být na naše území dopraveny až v případě válečného stavu. Kdyby tu byly, proč by se měly dopravovat?

komantsch 2.5.2007 7:49

Re: Re: Re: Re: Jaderne zbrane v CSSR

Jak jsem napsal drive, pitomec!

Cruton 2.5.2007 19:56

Re: Re: Re: Re: Re: Jaderne zbrane v CSSR

O tom, že se v ČSSR někdy nacházely jaderné hlavice jste nepřesvědčil. Avšak dokonale jste přesvědčil o tom, že jste sprostá a hloupá nula.

komantsch 1.5.2007 19:30

@p*tomec cruton

.... Když už je o nich řeč, jaderná (tzv. speciální) munice byla skladována

pro potřeby ČSLA ve třech speciálních skladech v Bílině, Bělé

p.Bezdězem a v Borovnu-Mišově ..... Crutonuv odkaz.

Ten druhy je o ceskoslovenskych pevnostch pred druhou svetovou valkou. Tak co porad slintas nesmysly? Pises  z blazince?

Cruton 1.5.2007 20:07

Re: @p*tomec cruton

1) Ta stránka je speciálně věnována protiletadlové základně. Uvedl jsem ji proto, abych dokázal, že tam nebyli Sověti a ani jejich rakety. To co se na této stránce uvádí o skladech jaderné munice je pouze nedoložená zmínka.

2) U druhého odkazu je uvedeno, že se jedná o odpověď číslo 23. Pro Vaši inteligenci to však zřejmě bylo extrémně složité na pochopení.

3) Čekám, kdy nám konečně ocitujete ten důkaz o existenci jaderných hlavic na území ČSSR.

4) Pozoruji, že zvyšujete četnost úrážek. To je neklamné znamení, že už nevíte kudy kam.

komantsch 1.5.2007 21:50

Re: Re: @p*tomec cruton

Je to spise zoufalstvi z vasi zabednenosti. Vase odkazy neuznavam a trvam na svych. Quod erat demonstrandum. Prosim neodpovidejte mi ma vasi blbosti uz dost.

Cruton 1.5.2007 22:19

Re: Re: Re: @p*tomec cruton

Jak tedy vysvětlíte následující citaci, na kterou sám odkazujete? "The Soviet Union probably had made plans to use the SS-23s in East Germany, and most likely in the other two states, to deliver nuclear warheads during wartime." Z ní plyne, že sama americká vláda předpokládá, že v ČSSR jaderné hlavice nebyly a že tam měly být dopraveny až při válečném stavu.

Jinak Vám také doporučuji velmi dobře zpracovanou stránku, kde se nakonec v závěru uvádí: "Nemáme žádné věrohodné doklady o tom, ani materiální a písemné, že jaderné zbraně [myšleny jaderné hlavice – pozn. P.B.] na území tehdejší ČSSR uskladněny byly."

komantsch 1.5.2007 23:38

Re: Re: Re: Re: @p*tomec cruton

Nemáme žádné věrohodné doklady o tom, ani materiální a písemné, že

jaderné zbraně n;myšleny jaderné hlavice – pozn. P.B.] na území tehdejší

ČSSR uskladněny byly. Nemůžeme to také vyloučit.

Uzasne!

Cruton 2.5.2007 6:06

Re: Re: Re: Re: Re: @p*tomec cruton

Malá lekce z logiky: To, že nelze existenci hlavic na území ČSSR vyloučit, neznamená, že tu byly.

komantsch 2.5.2007 7:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: @p*tomec cruton

Ani ze nebyly!

Cruton 2.5.2007 19:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: @p*tomec cruton

Vy musíte dokázat, že tu byly.

Cato 30.4.2007 23:25

Bububububu - pořád dokola, už je to až nudné

Bolševici už se na nás chystají v Rusku, lstiví Pešané na nás míří raketami, které ani ještě nemají, bojte se občánkové, bojte, neboť vyděšeným občanům se lépe vládne

Je to jasné, určitá skupina pisálků, redaktorů a grafomanů vůbec zřejmě dostala za úkol vytrvale strašit a strašit, aby bylo dosaženo instalace radaru USA v ČR (na časově neomezenou dobu, jak prohlásil jistý amer.generál minulý týden).Jenže to už tady jednou bylo.

Když ten radar má být převezen z Marshalových ostrovů, co bude chránit záp.pobřeží USA, kam to má sev.Korea na dostřel mnohem blíž než přes Asii, Evropu a Atlantik? Ten radar má být kompletně přestavěn, takže bude mít jiné charakteristiky, než ten pod kterým tak šťastně žijí místní domorodci, vědí o nových parametrech v Trokavci?  

Nechci žádný radar cizí mocnosti v ČR. Žádná ze stran koalice to neměla v programu a tak nemá pro turo věc mandát jednat jménem ČR.Proto trvám na tom, že o radaru může rozhodnout jenom referendum. Jinak se ODS může připravit na několik dalších desetiletí v opozici.

komantsch 30.4.2007 23:35

Re: Bububububu - pořád dokola, už je to až nudné

Soudruhu, tvoji lzivou propagandou (plati te ruska ambasada?) ten radar neodkecas. Na demokraticky zvoleneho Bushe nadavas, rusky diktator Putin ti nevadi? Chces opet odtahnout C(SS)R do vychodnich stepi? Nestaci ti poslednich 62 let? Musi cesky narod stale znovu opakovat ty stejne chyby?(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)RvRvRvRvRvRvRvRv

Aaron 1.5.2007 0:30

Re: Bububububu - pořád dokola, už je to až nudné

takže, soudruhu, kdyby třeba vypuklo zemětřesení, taky se budeš shánět po tom, zda to měla některá strana v programu a odstraňování následkú budeš řešit referendem? Gratuluju.

Aaron 1.5.2007 0:40

Re: Bububububu - pořád dokola, už je to až nudné

...a ještě bych dodal: "lstiví Peršané" celkem nedávno jeden takový  raketový nosič (který nemají) testovali - na co jim bude? Hodlají snad s jeho pomocí šířit čerstvé výtisky Koránu mezi nevěřící psy?

mimochodem 30.4.2007 21:51

Podivuhodné spojení Marshallového plánu a radarové základny

panem Benešem je triskní.Nejsem apriori proti základně a dodnes lituji,že nám bylo zabráněno příjmutí Marschallového plánu.Krokem do sovětského poddanství bylo

rozdělení sféry vlivu koaličními velmocemi.ČSR neměla možnost jiného řešení,Vzpomeňme na slova tehdejšího ministra zahraničí Jana Masaryka " Do Moskvy jsem odletěl jako svododný občan z Moskvy se vracím jako pacholek".

komantsch 30.4.2007 22:13

Re: Podivuhodné spojení Marshallového plánu a radarové základny

Daleko horsi je komunisticka propaganda proti zakladne. Ze soudruhum tak vadi, je dukazem toho jak je zrejme pro C(SS)R dulezita.

Jen absolutni pitomec nebo clen KSCM (asi v tom neni rozdilu) by veril Putinovi. Si vis pacem para bellum.

Cato 30.4.2007 23:27

Re: Re: Podivuhodné spojení Marshallového plánu a radarové základny

Ještě horší je zaslepenost zastánců radaru, kteří odmítají pochopit základní realitu situace a souvislosti, které z něj vyplývají...........

komantsch 30.4.2007 23:36

Re: Re: Re: Podivuhodné spojení Marshallového plánu a radarové základny

My ji chapeme. Proto musite porad mlzit, ze?

J.G. Pašek 30.4.2007 22:20

Re: Podivuhodné spojení Marshallového plánu a radarové základny

mimochodem, to slovo se píše  . . tristní . . .

To jsou pana Beneše názory a ty můžeš mít svoje.  Vono už se to smí . . .  

IS 30.4.2007 21:31

Marshall komunista podle McCarthyho. ?

Senator McCarhy odhalil, že Marshall se projevil jako komunista, protože chtěl podpořit  svým údajně nestranným plánem východní blok včetně Sovětského svazu. Marshall musel resignovat.  

J.G. Pašek 30.4.2007 22:15

Re: Marshall komunista podle McCarthyho. ?

Kecáš . . . .

Ano, McCarthy nařknul generála Marshalla v 1951, že byl příliš naivní v jednání s komunistickým blokem a tak nepřímo pomohl Rusku se roztahovat po východníEvropě . . .  což byla pravda  . . .  generál Marshall nato dal dal resignaci a v 1953 dostal Nobelovu cenu za mír . . . . 

Mc Carthy byl dobrý člověk a vychytal komunisty v Hollywoodu . . .  ČR potřebovala Joe McCarthy v 1989 a byl by tam od komoušů pokoj . . .

ps 30.4.2007 23:56

Re: Re: Marshall komunista podle McCarthyho. ?

ČR v roce 1989 potřebovala McCarthyho a Rumunskou popravčí četu.

Cruton 30.4.2007 19:29

Jako obvykle - lži.

Ad: Přijeli v noci. O málo později si okupanti, právě v blízkosti obcí dnes pořádajících „referenda“ o umístění radaru americké protiraketové obrany, vybudovali své raketové základny. Namířené na západní Evropu a umístili v nich své zbraně, včetně těch nukleárních.

1) Základna v Brdech nebyla ani sovětská a ani nebyla namířena na západní Evropu. Jednalo se o základnu protiletadlových raket S-200 VEGA určených k ochraně Prahy před případnými bombardéry. Byl to československý útvar a podléhal PVOS.(Podrobnosti např. zde).

2) Sověti zde měli rakety schopné nést nukleární hlavice, měli zde sklady pro umístění nukleárních hlavic, ale nukleární hlavice na území ČSSR nikdy nebyly (odpověď 23).

J.G. Pašek 30.4.2007 19:58

Nosiče jaderných hlavic v ČSSR bylo jako máku . . . ale hlavice ne . .

Prostě Rusáci nevěděli co s penězi, tak si jen tak hráli v Brdech na rakety a vojáky . . . a nukleární nosiče byly jenom neškodné atrapy postrašit a zmást NATO . . .  . . atrapy něco jako Eisenhover nechal vyrobit nafukovací tanky, náklaďáky, kanóny, letadla, aby zmátl Hitlera, kde se hromadí a vylodí . . .

Cruton 30.4.2007 20:51

Re: Nosiče jaderných hlavic v ČSSR bylo jako máku . . . ale hlavice ne . .

Nukleární nosiče byly zcela funkční. Jejich hlavice však byly atrapy. Skutečné hlavice by sem Sověti navezli v případě krize - ta však naštěstí nenastala.

komantsch 30.4.2007 22:09

Re: Re: Nosiče jaderných hlavic v ČSSR bylo jako máku . . . ale hlavice ne . .

Nemuzete uvest vase zdroje?